Jump to content

bogus18

Użytkownicy
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

46 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka
  Audio
  Film
  Turystyka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4835 profile views
 1. Witam Czy masz doświadczenie z innymi kablami w podobnej cenie? Z jaką listwą porównać można te od Lectora ?
 2. Jeśli Hyperiony 4 i wersja z plusem to podobny charakter przekazu muzyki to całkiem inne granie jak Rhea ( pisze o tym @Jarek K ) . I fakt sprawdzenia w swoim systemie to podstawa . AA Rhea to kolumny dla osób z doświadczeniem . Ktoś kto słucha muzyki na żywo doceni styl w jakim Rhea to robi . Słuchając muzyki płynącej z Rhea ma się wrażenie obcowania z muzykami na koncercie. Oczywiście to nie tylko kolumny reszta systemu i akustyka pomieszania to bardzo ważne. Ale jeśli Rhea stworzyć warunki to możliwe.
 3. Harbrehtow 5plus słuchałem z HAIKU Audio Selena 15 Wat w klasie A . Nagłaśniał duży salon w Q21 na Audiofilskiej Majówce w 2018 . Piękne granie .Z HAIKU Audio Sol ll SE nie słuchałem herbatników i tu nie pomogę. Jeśli masz kolumny u siebie to umów się na wypożyczenie wzmaka do domu z Audio On . Albo przyjedź się do Q21 w Pabianicach są sprzedawcą HAIKU Audio i Harbehta.
 4. I pięknie kolego opisujesz to co słyszysz i miałeś okazję posłuchać i zgadzam się co do opisu brzmienia , grania Sol a II SE . Ale nie do końca zgodzę się z tym że nie daje rady z kolumnami które potrzebują prądu .Z rozmowy z konstruktorem P . Wiktorem Krzakiem wiem że do takich kolumn był projektowany . A osobiście we własnym systemie testowałem swojego Haiku Audio Sol ll SE z kolumnami trojdroznymi o skuteczności 85 db. gdzie słyszałem że mono bloki grzały się i po 15 min trzeba było je studzić a na Solu ll SE nie robiło to żadnego wrażenia . Dlatego proponuje sprawdzić u siebie a Audio On w tym pomoże . Bo to świetny wzmacniacz a w tej półce cenowej nie do pobicia. Jak kolega wyżej piszę to ja tylko mogę potwierdzić mam i gorąco polecam.
 5. Kolumny w stanie bardzo dobrym bez przeróbek .Fornir naturalny Palisander Santos..Kolce oryginalne + ew.. Soundcare SuperSpikes. Kartony wszystko co dał producent . Zapraszam na odsłuch z HAIKU Audio Sol ll SE . Ten wzmacniacz pokaże jak Rhea może zagrać Powód sprzedaży choroba Audiofilska 😉 kupiłem Aida Acoustics Thaisis
 6. Audio Academy Rhea przesłuchałem z w i e l o m a wzmacniaczami . Tranzystorami , hybrydami i lampami . Atol 200 wg.mnie nie pokazał całego potencjału Rhea niby ok. ale można dużo lepiej. Hybrydy tu największy wybór wg.wlasnego gustu Vincent 226 mk Vincent 237 Haiku Bright 4 LAR 120 i Lector ZXT 70 ten dopiero pozamiatał świetne granie. Lampy tak po taniości Fezz Audio Silver Luna za te pieniądze więcej jak bdb. Mocno w drugą stronę Ars Sonum Filharmonia kunszt lamp El 34 w pełnej krasie ( tylko ta cena) Ja zdecydowałem się na Haiku Audio Sol ll SE to rozsądny wybór .Bije dużo droższe piece , niesamowicie muzykalne szczegółowe z kontrolowanym barwnym basem przepiękne wokale scena trzeba samemu posłuchać. Czy ciche nastrojowe czy głośne koncertowe granie jest super . Audio Academy Rhea to kolumny które zagrają tak jak chcemy i jaką elektronikę podłączymy a im wyższej klasy tym lepiej . Moje Rhea w kolorze Palisander Santos są do wzięcia . Niestety choroba Audiofilska to sprawiła 😉 Ale polecam jak nie kupić to posłuchać bo choć nie drogo to Muzyka przez duże M.
 7. Wzmacniacz ZXT 70 miałem bezpośrednio od dystrybutora Lectora na Polskę. Świetny kontakt ,szybka reakcja .bardzo mili ludzie polecam.
 8. ??? Czy system który masz dziś to jest to ? Czy planujesz zmiany ? Może już teraz wiesz że coś trzeba poprawić? Jak zmiany to najpierw ! Zrób tak jak uważasz że jest s u p e r 😃 Teraz pomyśl o kablach zasilających doszlifuj dopracuj system kablami .Tyko odsłuch we własnym domu powie Ci prawdę.
 9. Sprawdzenia jaki wpływ mają kable wpięte w byle jakie zasilanie jakie jest w wielu domach? Czy rzeczywiście tak ważny jest ten ostatni "kabel" ?Czy jak ma się dobrze zrobione zasilanie to będzie mniejszy wpływ ? Spróbuj Sam to się przekonasz ? Owszem HAIKU Audio Sol ll SE to indywidualne zamówienie z podpisem P W.Krzaka . Gra niesamowicie.
 10. Taki był cel sprawdzenia .Jak dobrze przyjrzeć się zdjęciu na ścianie za wzmacniaczem są porządne gniazda z dedykowanym oddzielnym zasilaniem z zabezpieczeniem tyko na audio. Pozdrawiam Może lepiej za szybko nie wyciągać wniosków?
 11. A mnie pepe Twoje zmagania się podobają . Niech każdy wyciągnie wnioski sam .A najlepiej posłucha i po eksperymentuje . I oceni czy brzmienie tych czy innych kabli słyszy i jaki mają wpływ na elementy jego systemu ? Czy warto wydać takie pieniądze ? Kabli Audio Phase słuchałem co prawda DEVIL i HAPUR oraz IC Hybrid i również wysoko oceniam. Ps.Tu ekspert na listwie i kabelku od lampki Czy to ma wpływ.
 12. Troszkę bliżej tj w siedzibie Lector,a w okolicach Głogowa też można posłuchać?
 13. Wygląd poważny ! Możesz coś więcej ? Co gra i jak ? Gdzie taki zestaw jest do posłuchania? 😉
 14. Jeśli wszystkie elementy masz w zestawie to tylko lepiej .Możesz podłączyć i cieszyć się dźwiękiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.