Jump to content

bogus18

Użytkownicy
 • Content Count

  340
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka
  Audio
  Film
  Turystyka
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5195 profile views
 1. Masz rację takie zdjęcia 😉 ale nie malowane ani podrabiane , trzeba samemu zobaczyć są śliczne. Może tu lepsze światlo i bardziej naturalny kolor.
 2. Taki jest kolor tych głośników w Rhea . To nie żadne przeróbki to oryginał .
 3. Maćku Triode to dobry wzmacniacz .Ale powiedz coś więcej jakie kolumny tz. w jakim przedziale cenowym ? Jak duże pomieszczenie? Czego oczekujesz, słuchasz? Wybór duży😉
 4. W znikaniu Aida Acoutics Nabocco nie chcę się wypowiadać bo zwyczajnie nie słuchałem. Co do Thaisis to inna sprawa mam i wiem jak te kolumny czarują .Najpierw nie mogłem uwierzyć że dźwięk z takich kolumn dobiega że wsząd , że jest tak naturalny a scena to "hektary " i to nie tylko moje zdanie wiele osób które u mnie słuchały Thaisis również były zdziwione jak te kolumny potrafią zaprezentować dźwięk jak " znikają " .Polecam posłuchać samemu potem nie ma odwrotu 😃
 5. Ja chciał bym w tym wątku dostać prostą odpowiedź który konkretny CD ten sam materiał gra lepiej lub gorzej w naszym konkretny systemie w porównaniu do plików ? Nazwa CD i pozostałych elementów systemu . S tak to jałowa dyskusja o wyższości jednego nad drugim? Jak to sprawdzić czy posłuchać u siebie?
 6. Czego oczekujesz?Kabel ma swój charakter i dopiero odsłuch we własnym systemie powie Ci to Twoja muza . Ja mam na Albedo i Van den Hul i to mi się wpasowało .Słuchałem różne to na dziś moje granie .
 7. Opowiem przykład jaki zabserwowal mój kolega . Zmieniał rezystor w zwrotnicy kolumny na węglowy . I ów opornik wraz ze zwrotnicą na ten czas znajduje się na zewnątrz i pod wpływem temperatury zmienia swoje właściwości o ponad 1 ,Ohm . Jednak dużego wpływu na dźwięk nie słyszał. Kiedys miałem kolumny i małe dziecko dla tego gralem z zakrytymi maskownicami fornir naturalny pod nimi miał inny kolor .Pewnie jak zaczniesz grzać bezpośrednio na kolumny to możesz je zniszczyć mechanicznie tz. Fornir się odbarwi obudowa się rozeschnie lub np głośniki ulegną zniszczeniu . Raczej bezpośrednie nagrzewanie im zaszkodzi.
 8. Rhea najlepsze kolumny Audio Academy . Pierwszy właściciel nie modyfikowane stan bdb. bez rys i uszkodzeń , wszystko co dał producent maskownice , kartony , kolce . Fornir naturalny Palisander Santos ( za dopłatą ) ew. kolce SuperSpikes Soundcare dodatkowo . Zapraszam na odsłuch z Haiku Audio Sol ll SE niesamowita synergia.
 9. Muzykę to oglądamy ! Czy słuchamy ? Wrażenie wzrokowe tak trochę jak = zgoda żony na system w salonie ? Raz tak raz tak ? W przykładzie Leben "ładny" dla jednego? Dla innych to nie to . Ja słucham i wzmacniacze HAIKU Audio to klasa sama w sobie wykonanie budowa komponenty ...Długo pisać ale najważniejsze brzmienie nikt za taką kasę nie daje tyle co Haiku a wygląd kwestia gustu
 10. Moje wpisy na forum są na podstawie osobistych doświadczeń i tylko po odsłuchach są to subiektywne odczucia i nie każdy musi się z tym zgodzić. Słuchałem różnych wzmacniaczy nie tylko że stajni HAIKU Audio . Mam Haiku Audio Sol ll SE ( taki "troszkę" inny egzemplarz ) i bardzo wysoko oceniam granie mojego wzmacniacza. Wiele droższych nie potrafi tak oddać muzyki. Jednak dźwięk jaki P. Wiktor wyciągnął ze swoich wzmacniaczy lampowych to inna bajka jak z hybrydy czy chocby mocnego tranzystora . Najlepiej posłuchać samemu . Jeśli własny system na to nie pozwala choćby ze względu na .trudne kolumny to tam gdzie jest to możliwe . Pozdrawiam i życzę wielu ciekawych odsłuchów. I nowych odkryć.
 11. Najlepiej sprawdzić samemu bo jeden polubi dźwięk z lampy El 34 z Silver Luny i większą uniwersalność z 2×35 Wat możliwości doboru różnych kolumn. Wiele dodatków w rozsądnej cenie , kolorystyka . możliwość wydłużenia gwarancji do 5 lat. Fezz za 4000 zł za goły wzmacniacz daje na początek rozpoczęcia przygody z lampą wiele . Pewnie najważniejsze jest brzmienie i to jest naprawdę świetne .Barwa ,ciepło lamp ,powietrze ,stereofonia, wokale, delikatne perliste wysokie ,ładny choć nie najmocniejszy bas ,muzykalność . To dobra lampa z ponad przeciętnym graniem w porównaniu do wielu droższych wzmacniaczy. HAIKU Origami 6550SE to Single-Ended tak ceniony przez miłośników wysokiej jakości dźwięku.To słychać to się czuje tu nie ma kompromisu tu już nic nie jest nie do końca . Origami to początek. Hi -Endu . Jeśli tylko te 15 Wat ( a to waty z lampy nie takie słabe )na kanał da radę w pełni wysterować wasze kolumny to może być koniec poszukiwania wzmacniacza . Za bardzo rozsądne pieniądze dźwięk z bardzo wysokiej półki .
 12. Nie dawno słuchałem HAIKU Audio Origami 6550 SE jeśli tylko Ci się spodoba ? to nowy 7100zl a te 15 Wat w klasie A w topologii Single-Ended robi swoje .. Dźwięk za dużo większe $są jeszcze wersję Black Edition na lepszych podzespołach. Mogę polecić AudioOn lub Q21 i odsłuch i wypożyczenie wchodzi w grę Posluchaj
 13. Zacznę od tego " metal to nie moja bajka" . Origami z lampami 6550 to wysokiej klasy dźwięk .Czy to jazz lub muzyka poważna . Im lepiej zrealizowane nagranie i doskonale doprowadzone do wzmacniacza to TEN odda to na pewno niesamowicie . Origami mimo że wyceniony na male $ przez producenta oferuje dźwięk z wysokiej półki. Słuchałem różnych gatunków muzycznych i w tej konfiguracji której grało nigdzie nie było źle ? Wg .mnie zagra metal bo to wszechstronny wzmacniacz .Tyko trzeba stworzyć warunki do gry . System tj .kolumny źródło okablowanie akustyka pomieszczenia to pomaga lub przeszkadza . Sprawdź sam polecam Audio On lub Q21 tam posłuchasz lub wyprzyczysz do domu na odsłuch .A tylko osobiste doświadczenia powiedzą czy Ci pasuje ja polecam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.