Jump to content

jafi

Branża
 • Content Count

  1113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

148 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niedawno, bodajże w maju byłem na prezentacji dystrybutora z Krakowa w Gdańsku. Hotel niczego sobie, sala odpowiednio duża. Prezentacja: dzielone Accuphase, CD również od Accuphase, gramofon od Transrotora, duże kolumny Dynaudio, a wszystko spięte kablami Siltecha w wersji jubileuszowej. Dużo dla oka. Chromy, złocone przednie panele, fornir na kolumnach, biżuteryjne kable (prezenter chwalił się niebieskimi pudełkami do tych kabli; błysnął jeszcze chwaląc dźwięk z gramofonu bez trzasków jakby to było najważniejsze w istocie używania gramofonu). Dźwięk żenująco zły. Nienaturalne proporcje np. kontrabasy o wielkości i aparycji czołgu, flet, a właściwie piszczący flecik, gitara akustyczna bez pudła (ono było, ale wszechobecne - nie na swoim miejscu przy strunach), znany mi czarny bluesman jak osłabiony ciężką chorobą... Słowem szelest, bum i ćwierk. System kosztował, no własnie nie wiem dokładnie ile, ale szacuję na kilkaset tysięcy złotych polskich. Gdybym miał dać twarz do tak źle grającego i tak ładnie wyglądającego systemu, to porzuciłbym ze wstydu aktualnie wykonywany zawód.
 2. Hajendowcy pamiętajcie: obudowa (wygląd) jest najważniejsza! 🙂 Co tam dźwięk. Dla dziwaków...
 3. Panie Sovereign, a właściwie Mr Sovereign: Wiem co piszę i wiem jak użyć LS 3/5a. Pozwolę przypomnieć mysterowi fakt przyznania nagrody od 6moons za dźwięk na AVS 2015. http://hifijaity.pl/2015/12/ Inaczej ma się sprawa z rankingami z niemieckich czasopism: punkty, podział na klasy itd. Traktowanie ich jako fakt, ocena bezwzględna to dopiero przegięcie... Ale Niemcy muszą przecież wszystko poszufladkować, nawet w audio. Oni tak mają i nie należy brać z nich przykładu.
 4. W rzeczywistości są takie, jakie być powinny 🙂 Zrobię zdjęcie swojego egzemplarza.
 5. Bardzo proszę: Kanadyjski Coincident Statement Line Stage. Regulacja głośności transformatorowa osobna dla lewego i prawego kanału, lampa 101D, osobny rozbudowany zasilacz, gra po RCA i po XLR (zbalansowany). Ale brak pilota...
 6. Rozruszane są jak należy... Wokół tego modelu zbudowaliśmy system na wystawę AVS 2018. W systemie znalazły się oprócz AN-E Spe HE: końcówka mocy AN P1 PP, przedwzmacniacz lampowy Coincident Statement Line Stage, okablowanie Sulek 9x9. Źródłem był wintydźowy CD Marantz. Można przeczytać tu i ówdzie opinie na temat naszego dźwięku na wystawie. Parę cytatów zamieściłem na naszej stronie. Ostatnio nie mogę oderwać się od dźwięku w zestawieniu tych monitorów z końcówką mocy AN Vindicator. Tylko 3,7 Wata, ale jak gra! Nieważne, że brakuje paru rzeczy, które były na dzień dobry z Kondo Overture... To jednak więcej mocy i cena razy dziesięć 🙂 Jednak sam dźwięk jest wciągający i uzależniający - przynajmniej dla mnie.
 7. Najlepsze te gramofony po lewej stronie 🙂 Chyba tylko wystawa, bo grać nie ma prawa...
 8. "Jako rzekł Pan do Piotra: tyś jest opoką, a na tej opoce… - i tak dalej, wszyscy znamy… Tako dla audiofila opoką jest faza." Cytat z artykułu na blogu: http://audioroby.blogspot.com/2018/09/od-jurka-17.html
 9. jafi

  Pre Vs DAC

  Bo urządzenia muszą się "widzieć" 🙂
 10. jafi

  Pre Vs DAC

  Nic przeciwko polskim 🙂 Jednak ten grek gra świetnie w swojej cenie. Sprawdzałem, porównywałem...
 11. jafi

  Pre Vs DAC

  Posiadam DH200 i jak każda dobra końcówka mocy potrzebuje dobrego przedwzmacniacza. Łącze ją często z lampowym grekiem Lab12 Pre1. Dac z pre jest najczęściej kompromisem. Szkoda hafcia.
 12. Ciekawe ile set tysięcy tam było pod prądem?
 13. Też byłem, bardziej chodzi mi o dźwięk, wrażenia.
 14. Nie narzekaj skoro zacząłeś:)
 15. No to w takim razie koniecznie zainteresuję się tym high-endem za dwa dwieście:) Już mnie przekonują te gałki, obudowa i przyciski z aluminium. Obiecuję poprawę i czekam na kolejne wieści w sprawie od Ciebie i Twojego grona. P.S. Przejdź do branży
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.