Jump to content

jafi

Branża
 • Content Count

  1180
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

174 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie żebym się czepiał, ale akustykę wziąłeś w nawias... Jeśli słuchałeś pozostałych składników toru u siebie, to wnioski z brzmienia systemu na wystawie (a tym bardziej nieznanego przedtem wzmacniacza) są na wyrost, lub jak kto woli zbyt optymistyczne.
 2. Ciekawe jak wyłuskałeś jakość wzmacniacza, kiedy grał cały system:) Swoją drogą większość odwiedzających sprowadza brzmienie systemu do kolumn głośnikowych: mniej więcej tak: O jak fajnie grają te kolumny!
 3. Nie chodzi o znany fakt falującej jakości prądu na wystawie, a o remedium. Kondycjoner i filtrowanie nie jest optymalnym rozwiązaniem. Są sposoby by temu zaradzić bez użycia kondycjonera...
 4. ??? Sejsmiczny bas którym przeszkadzali sąsiadującym wystawcom. Nikomu nie życzę... Taki bas nie występuje w naturze, jeśli zbiera się swoje doświadczenia z nienagłaśnianych, akustycznych koncertów. Poza tym, właściwie nic poza tym.
 5. Nie uważam "takie ustawienie" za dobre, a tym bardziej miarodajne. Gdybyś postawił je w tym samym miejscu gdzie stoją Tannoy`e, poszukał odpowiedniej wysokości podstawek, to porównanie miałoby sens. Kiedyś dawno temu sklepy miały w jednym pomieszczeniu wiele kolumn i przełącznik, by móc je ze sobą porównywać. Zupełnie bez sensu, ale nieświadomy klient chętnie korzystał z takiego "udogodnienia".
 6. W konstrukcji LS 3/5a nie chodzi o reprodukcję "basu". Ich użytkownicy zwracają uwagę na inne cechy dźwięku np. spójność, realistyczną, bogatą średnicę, zgranie fazowe. Tzw. bas jest w stanie lepiej odtworzyć wiele innych konstrukcji, ale niekoniecznie dorównać LS 3/5a w ich domenie.
 7. Używany kabel głośnikowy Vovox Textura 2x3m
 8. Używane, gięte ustroje rozpraszające. Nadają się na sufit, ściany. 10 sztuk. Wymiary: wysokość 50 cm, szerokość 44 cm Cena za sztukę.
 9. Problem jest, ale Ty go nie dostrzegasz... Chodzi o najlepsze ustawienie monitorów w pokoju: akustyka/monitory. O ile kompromisem już w założeniu jest ustawienie ich tuż przy ścianie, to zlekceważenie wysokości przetworników od podłogi pogłębia problem. Dlatego napisałem, że nie warto inwestować, rozglądać się za czymś wartościowym, bo efekt będzie z góry do przewidzenia, czyli żaden. Z takim podejściem możesz podłączyć boomboxa i też będzie słychać przy leżeniu, chodzeniu, czy też w tle.
 10. Monitor powieszony 85 cm od podłogi? To nie zagra. Szkoda zachodu, tym bardziej, że planujesz ambitne konstrukcje. Podwyższ swoje Goodmansy na wysokość np. 70 cm od podłogi i posłuchaj co się stanie:)
 11. Używane do prezentacji w salonie audio - wystawowe. Oryginalny karton. Cena nowych 6200 zł D2.1 z pewnością znajdzie wielu przyjaciół. Konstruktorzy Swans’a pokazują możliwości sprawdzonej techniki i know-how z Q1R-referencyjną kopułką jedwabną i szlachetną wersją znanego nisko-średniotonowca D6. Zakładając podłączenie silnego wzmacniacza wysokiej jakości i odpowiednie źródło osiąga się muzyczny przekaz, który w sumie swoich możliwości jest jedyny, a wielu współzawodników przyprawi o ból głowy. Także przy wysokich poziomach głośności ten głośnik kompaktowy jest w stanie reprodukować złożony materiał muzyczny zupełnie bez kompresji, przestrzennie i naturalnie, bez odczuwania braku w dolnych rejestrach. Ten mały D2.1 z wielką siłą wypuszcza w powietrze pałki kotłów, bębny basowe i nie pozwala sobie na najmniejszy błąd w wysokich rejestrach. Opis dźwięku słowami staje się trudny. Ten nowy głośnik Swans’a wypełnia z powodzeniem lukę między legendarnymi M1 a dużymi State of the Art Swans’a. I to wszystko w szlachetnym lakierze fortepianowym i obudowie z prawdziwą okleiną drewnianą. Dane techniczne Swans D2.1 Monitor 2-drożny/4. rzędu system basrefleks Zakres częstotliwości: 43Hz-20kHz +/-3dB Sprawność ( 2,83V/m ): 85dB Oporność nominalna: 8 Ohm Częstotliwości podziału: kHz Głośnik wysokotonowy: Swans Q1R jedwabna kopułka Głośnik średnio-niskotonowy: Swans D6.8 HQ z położonym w środku magnesem Zalecana moc wzmacniacza: 25-180W Wymiary: 205x303x385mm Waga: 11Kg Obudowa: lakier fortepianowy/okleina drewniana Kolumny otrzymały odznaczenie „Najlepszy Zakup” w magazynie HiFi Choice 10/2008!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.