Jump to content

lost

Użytkownicy
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. lost

  Sterowanie IR

  Na arduino może?
 2. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  Tu jest problem, z tej serii co magnetofon DX-6570, ale niestety głowica niedostępna. Miałem DX-6550, grało to bardzo dobrze, mechanika super, ale niestety brak lasera na wymianę dyskwalifikuje te modele.
 3. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  Który bardziej pasuje do systemu, który bardziej się podoba, który tańszy i w lepszym stanie. Kondensator pamięci raczej będzie do wymiany, T-4670 jakby był z oryginalnym pilotem to jeszcze nieźle, sam mam T-4650, parametry te same, tyle że pilota nie ma, ale można sterować przez RI.
 4. lost

  Pass F5 Power Amplifier

  Tak z ciekawości, będziesz parował tranzystory? Do uruchomienia potrzebny oscyloskop? Jaki koszt samej końcówki bez zasilacza?
 5. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  Tak z ciekawości, porównywałeś JBL Studio 230 z jakimiś Kefami typu R100/Q350?
 6. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  M-510 nie miała chyba dedykowanego pre, wydaje mi się, że najwyższy model z epoki to P-308, starszy P-3090 i nowszy P-3390.
 7. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  Zwykły jack 3.5mm mono, ale na jacku stereo też działa, można tam podłączyć całą wieże, np wzmacniacz łączysz z cd, cd łączysz z magnetofonem, a magnetofon z tunerem i po takim połączeniu możesz sterować wszystkim jeśli pilot ma odpowiednie przyciski.
 8. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  Jeśli na pilocie masz odpowiednie przyciski to każdy z gniazdem RI("ri"), przynajmniej się jeszcze nie spotkałem, żeby coś tutaj było niekompatybilne.
 9. Bez oscyloskopu ciężko mieć pojęcie niestety. Masa sygnału wejściowego połączona kondensatorem do masy urządzenia? P301.bmp
 10. lost

  Klub zwolennikow ONKYO

  Polecam zajrzeć tutaj: Większym problemem jest stan techniczny niż model. Szczególnie do nagrywania polecany był TA-2570, sam mam model niższy TA-2550, ale do Twojego zestawu bardziej pasowałby TA-2500, ewentualnie może wystarczy TA-2250, wszystko zależy czego potrzebujesz i co Ci się podoba.
 11. Dziękuję za odpowiedź, miałem nadzieję, na rozwinięcie i sens stosowania. Filtr dolnoprzepustowy ma ograniczyć zakłócenia wysokich częstotliwości ze źródła przedostających się np z przetwornic impulsowych?
 12. Pierwsze testy przełączania sygnału wyszły dobrze, brak trzasków, czy innych niepokojących dźwięków, ale wszystko się okażę w praktyce, jak się wszystkie masy podłączy ;) Ktoś wyjaśni w dwóch zdaniach po co taki układ przed selektorem? Fragment schematu Onkyo P-3000R. Input.bmp
 13. To kolumny gdzie głośnik wysoko tonowy znajduje się na osi niskotonowego(w środku), podobno stereofonie to poprawia, ale u siebie nie miałem okazji słuchać. Przy zakupie kolejnych kolumn na pewno porównam takie rozwiązanie ze zwykłymi monitorami, na super mocnym basie i tak mi nie zależy. Takie głośniki robi Kef, Tannoy i pewnie jeszcze ktoś ;)
 14. Najtrudniej z kolumnami doradzać, bo tu wiele czynników ma znaczenie, gust, akustyka itd. Sam mam Kef Coda 3 i do spokojnej, akustycznej wydają się spoko, grają bardziej średnicą. Bass nie schodzi zbyt nisko i trochę go mało do popu, czy rocka. Jak nie potrzebujesz basu 50Hz to może coś na koncentryku?
 15. Elektrolity podobnej klasy co oryginalne pewnie więcej będą kosztować, niż warty ten wzmacniacz, ja w swoim Onkyo(A-8780) mierzyłem kilka i miały pojemność znamionową, za to mam problem ze stykami. Ostatnio potencjometr przy naciskaniu na ośkę odłącza/załącza jeden kanał, kiedyś czyściłem secure direct, jak kiedyś się ogarnę z czasem to spróbuje wszystko wylutować i wyczyścić. Może nie kondensatory są problemem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.