Jump to content

Therion

Użytkownicy
 • Content Count

  2247
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

391 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zacytowany fragment pochodzi z wywiadu z lekarzem, który raczej bierze odpowiedzialność za życie innych. Rozterki i rozwazania wobec nowego zagrozenia to cecha istot inteligentnych.
 2. Jest takie społeczne odczucie. Tak naprawdę opieramy się na wirtualnie podawanych liczbach i informacjach. To też bedzie rodziło teorie spiskowe. Indie podejmują walkę z wirusem majac 1,34 miliarda mieszkancow z czego 30% mieszka w kartonowych domkach, bez higieny. Jeżeli nam sie uda, bedziemy chcieli wrocic do normalnosci, zatem pozwolimy firmom na delegacje pracownikow. M.in. do Indii? Zagrożenie zlikwiduje ostatecznie szczepionka. Za 1,5-2 lata? Który kraj tyle wytrzyma? Od jutra bedzie 16C ciepla. Nie widzę szansy na zatrzymanie ludzi w domach dłużej, niż do połowy kwietnia. Cierpliwość ich na to nie pozwoli ale tez i kasa sie skonczy.
 3. No Panie. 9.30 i taka odpowiedź na spokojny, refelksyjny tekst? Rozterki, jakie ma Meloman, ma wielu naukowców, ktorzy dyskutują nad sensownymi metodami postępowania w obecnej sytuacji. Trudno zarzucic im, że są debilami lub mają braki wykształcenia. Przyklad: Z powodu szpitali, które ograniczają diagnostykę i leczenie, też będą umierać ludzie. Nigdzie nie można dziś leczyć bolącego zęba. Od tego też można umrzeć. Z powodu walących się biznesów i utraty dorobku całego życia będą samobójstwa. - Racja. W długiej perspektywie ofiar walki z wirusem może być więcej niż ofiar samego wirusa. Pytanie więc, jaką ofiarę ekonomiczną i społeczną – jak izolacja od bliskich nam starszych ludzi – gotowi jesteśmy ponieść dla uniknięcia sytuacji, jaka jest dziś we Włoszech? Musimy sobie na nie odpowiedzieć. Trzeba pamiętać przy tym o maksymie primum non nocere - zwalczanie choroby nie może powodować większych szkód niż sama choroba. [Hidden Content],75398,25814923,ofiar-walki-z-koronawirusem-moze-byc-wiecej-niz-ofiar-samego.html
 4. Wlasnie też o tym myślę. Obawiam sie, ze ofiar walki z wirusem bedzie wiecej niż ofiar wirusa
 5. Przyjmij moje szczere kondolencje. Dziękuję za dobre słowo. Tak właśnie staram się robić, rozmawiam omijając tematy drażliwe. Nie jest to łatwe, ponieważ to radio wgryza się głęboko w każdą dziedzinę życia i z zaskoczenia można "wdepnąć" w temat. Pochwaliłem Papieża. Źle! To prawdopodobnie diabeł! Ksiądz Boniecki?! Tischner? Szatan ich opętał. Nie można pochwalić zbiórki Owsiaka, współczuć doli uchodźców itd itd. Tyle w tym jadu, goryczy, nienawiści i braku zrozumienia. Tego Chrystus nie nauczał. Tego naucza Ojciec Dyrektor.
 6. Gratuluję zdrowego rozsądku. Niestety, jest wiele domow, ktore to radio nieodwracalnie zmieniło. W złą stronę. Odciągnęło od wartosci chrześcijańskich. Dlatego jak wspomniałem, to radio to zło w czystej postaci. Obrona go, to obrona zła, służenie szatanowi. Napisałem to ja, katolik.
 7. Nie, nie odkryłem. Konteks jest szerszy. Odpowiedziałem tylko na zarzut, że to nie sekta. Sekta.
 8. To tylko jeszcze udowodnię, ze to sekta:
 9. To proste. Moja mama od kiedy zaczęła słuchać Radia Maryja, kompletnie sie zmieniła. Z osoby o w miarę szerokich horyzontach stala się konserwatywna, zaczęła mówić tekstami radiomaryjnymi. Gdy sie z nią obecnie spotykam, muszę omijać wszelkie tematy związane z polityką, gospodarką, społecznościach. A to naprawdę ogromny obszar. Zatem wymieniamy jakies ogólne informacje. Szef kościoła - Papież, mowi co innego o emigrantach, rozglosnia a za nią moja mama sieją jadem na tych ludzi. Nie. To nie jest katolicyzm. To sekciarstwo. I rozłam kościoła, ktorego biskupi boją sie dotknąć, bo się w palcach rozpadnie. Żydowstwo! Ok, ale gdy pada banalne pytanie o pochodzenie Jezusa, to... Oj, jak ty niczego nie rozumiesz. To tylko moja mama, ale jest jeszcze szersza rodzina, która poszla dokładnie tą samą drogą. Rozmodleni i pozamykani na bliźniego. Co ja pier*dolę? Kilka razy włączałem to radio, by na wlasne uszy usłyszeć czy to naprawdę się dzieje, czy to tylko źli ludzie coś wymyślają. Jestem po dziennikarstwie, pracowałem w mediach, mam zatem jakieś kompetencje. I to co usłyszałem, przeraziło mnie. Absolutnie typowe dla sekt pranie mózgu. Znamy się, szanuję Cię, ale zło będę nazywał złem. Koncepcja radia maryjnego jest wspaniała. Ale robienie ze słuchaczy talibów jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. To nie jest radio katolickie. To sekta. Spelnia wszystkie (!) warunki tego, by to radio tak określać.
 10. Trzeba być zaślepionym, by nie widzieć, ile złego ten człowiek zrobił. Podzielił rodziny (w tym moją), zamiast uczyć miłości - jątrzył i szerzył nienawiść śląc ją w eter. Później stworzył uczelnię, by jątrzyć dalej mogli jego uczniowie. Odcięła się od niego znaczna część spoleczenstwa i duchowieństwa, ale ludzi prości dali się zwieść jak przywódcy sekty. Przykre.
 11. Witam Konstruktora! 🙂 Kopę lat 🙂 Saturn ma wiele księżyców, jest z czego wybierać. 🙂
 12. Tak też sądzę, bo pamiętam, że grały jakoś zwiewniej a teraz tak, jakby wyciągnięte z pudełka
 13. Nie zareagowałem wowczas, ponieważ dla mnie porównanie jest nietrafione. Kolumny to różne koncepcje budowy, te same przetworniki, ale reszta: odcięcie, przetwornica już kompletnie inne. Drivery sluchawek masz przy samym uchu. Obudowa taka czy siaka ma znacznie mniejszy wplyw. Oddalone, zagrają mniej basowo, ale nie jaśniej. Ogolny charakter bedzie ten sam. Ja myślę jeszcze cos innego. Dawno ich nie słuchałem, leżały niemal rok. Po wygrzaniu, grały pieknie. Może znowu trzeba je wygrzać?
 14. Chyba kupię nowe 600ki i sam porównam. Co z tego, że drivery sa takie same? A chocby to, ze 700 i 800ki mi sie kompletnie nie podobają (ich wyglad). 660ki leżą u mnie na półce tylko dlatego, że wszędzie wyczytalem, że mają drivery modelu wyzej, czyli 700 w klasycznej obudowie. Czy faktycznie tak jest? Większość recenzentów tak uwaza, ja musialbym porównać 1:1. Ktos ma porównanie starych i nowych 600tek? Tylko bez fantazjowania.
 15. Sporo filmowej (Zimmmer), powaznej, arii, lekkiego jazzu. Polecasz mi 700? A co z tym, że 660Ski mają drivery 700tek? Miałem sennki 555, później HD600 ok. 7 lat. Lubilem je. Po co sprzedałem? Nie wiem. Zrobiłem podróż po najbardziej popularnych słuchawkach: AKG 702 - zostały, za scenę DT880 - sprzedałem, bardzo złe HD650 - sprzedałem po miesiacu, nie podobały mi się Grado GS1000 - bardzo złe, sprzedałem. HD660S - zostały. Są ciekawe, przeszkadza mi trochę wygląd, wolałem marmurek 600tek. Czy oferowane nadal 600ki grają na tym samym poziomie co kiedyś, czy gorzej?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.