Jump to content

robbit

Użytkownicy
 • Content Count

  212
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

56 Neutralny

About robbit

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  yamaha as 1100 , yamaha ydp-9 , ortofon st 80 se , zg40c , radmor 5102
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

670 profile views
 1. robbit

  Yamaha as 1100

  właśnie porównywałem brzmienie AS 1100 wejście phono i stwierdziłem że gramofon lepiej brzmi na wkładce MC poprzez trafo do wejścia MM niż bezpośrednio do MC , Jest dosyć wyraźna różnica .
 2. To fakt że dobrze nagrane kasety miały bardzo dobrze przyswajaną charakterystykę brzmienia , sam kiedyś miałem deck-a od zestawu mini 8010 chyba diory podpiętego pod radmora 5102 te , grałoto baaardzo przyjemnie , cieplej nawet od późniejszego technicsa rsb 303 wraz z całą resztą tej marki którą dłuuugo kompletowałem w pewexie . Ale technics ten to jeszcze ten kanciasty , ciężki i solidny , nie to co późniejsze zaokrąglone badziewie . Nooo ... miło wspominam te czasy Sam bym z chęcią posłuchał gdyby było czego , ale kasety porozdawałem bo weszło CD i echhhh .. szkoda gadać .
 3. no właśnie o formaldehyd mi głównie chodziło . Przy zakupie pytałem czy panele maja jakiś atest PZH i czy w wyniku utleniania nie uwalniają formaldehydu , zapewniono mnie że nie , ale jak to wszem i wobec wiadomo nikt tego nie pilnuje a biznes is biznes .Ale to naprawdę niebezpieczna sprawa .z tego co się orientuję w europie zachodniej wszelkie tworzywa sztuczne przy obróbce lub wytwarzaniu których następuje emisja formaldehydu są zakazane ze względu na ryzyko wywołania przezeń chorób nowotworowych jednak w polskiej rzeczywistości gdy się wejdzie w google można wyczytać że nie ma na to dowodów , nie trudno się domyślić dlaczego ( ponieważ ogromna część przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych - wtryskarki , zostało z europy przeniesione do Polski , sam pracowałem w takiej firmie więc wiem w jakich warunkach nasi rodacy pracują . A z PiP-u przychodzi gość z czujnikami które w ogóle nie działają po czym wychodzi z kopertą i podaje że analiza nie wykazała najmniejszych przekroczeń normy zanieczyszczenia pomimo że pracownik na 6 godzin postawil ten czujnik przy silnym rozpuszczalniku do żywic wylanym na aluminiową tackę która w momencie zrobiła się biała.
 4. Cześć , Chciałbym się odnieść co do skuteczności piankowych piramidek , otóż miałem kiedyś takie panele u siebie i muszę stwierdzić że mają bardzo duży wpływ na akustykę i jest on odczuwalny na tyle mocno że by to stwierdzić nie trzeba puszczać muzyki . Tzn , zaobserwowałem u siebie że stojąc przy ścianie z tymi panelami , a następnie pochylałem poniżej poziomu paneli odczuwałem w uszach efekt jakby zmiany ciśnienia coś jakby związanego ze zmianą wysokości npm. I jest to bardzo mocno odczuwalne . Jednak radziłbym wszystkim uważać z piankowymi panelami ponieważ jest duże prawdopodobieństwo że owe pianki się utleniają a że stanowią w pomieszczeniu sporą powierzchnię ,i dodatkowo są poddane drganiom wywołanym falami akustycznymi , mogą stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia . Choć nie mogę tego udowodnić to sam wpadłem w kłopoty ze zdrowiem i zasugerowano mi bym jak najszybciej pozbył się tych gąbek co też uczyniłem . Tak że jeśli ktoś musi walczyć z akustyką to raczej unikałbym wszelkich dyfuzorów opartych na gąbkach czy piankach lub innych opartych na materiałach które potencjalnie mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia . Bo gwarantuję że skutki mogą być takie że zapomnicie o słuchaniu muzyki .I dla jasności , nie piszę tego żeby komuś poprawić a komuś polepszyć sprzedaż lub zasugerować wyższość jednych paneli nad drugimi . Po prostu uważam że są rzeczy dużo ważniejsze od akustyki pomieszczenia czego często nie jesteśmy świadomi . Pozdrawiam wszystkich.
 5. witam , czy ktoś słuchał tych zestawów? czy to coś warte ?
 6. robbit

  Preamp lampa?

  Może SUT ortofona ? właśnie wystawiłem na sprzedaż :)
 7. Sprzedam niemal nie używany Step - Up Transformer do wkładek MC . Posiadam go od nowości . Kupiłem wzmacniacz z wejściem phono MM/MC więc trafo mi zalega . Posiadam oryginalne opakowanie i dowód zakupu ( 02.2019 )
 8. Eeee tam f angolskiych spszyntach to puste łobudowy lepjy grajo :)
 9. Oooo... zaraz się pojawią hajendowe magnetofony z wszystkimi ich dobrodziejstwami i kasety jakich dotąd świat nie widział :) ciekaw jestem ilu producentów tychże się pojawi na rynku i czy np. taki pro-ject również wyskoczy ze swoją propozycją :) lub inne pionierskie firmy w tej dziedzinie np. McIntosch albo audiolab :) i ile osób znowu uda się zrobić w balona na dziesiątki tysięcy pln :)
 10. najlepiej a'capella , w kieszeni sporo zostanie hihihi :)
 11. witam , mam do Was pytanie odnośnie w/w mianowicie , co sądzicie o połączeniu tych kolumn z yamahą as 1100 ? ktoś z Was słuchał tych zestawów .może dzięki za ew. opinie
 12. robbit

  Kto doradzi gramofon

  założyciel wątku od dawna milczy , pewnie pobiegł do sklepu po regę :)
 13. robbit

  Kto doradzi gramofon

  zajrzałem by sprawdzić czy założyciel tego wątku po moim wcześniejszym wpisie otrzymał jakąś poradę ale widzę że nadal trwa wojenka , podejrzewam między sprzedawcą a resztą świata .
 14. robbit

  Kto doradzi gramofon

  faktycznie rega ma wiele wspólnego z transrotorem , to wręcz bliźniacza konstrukcja . A ta cała rega jest równie wybitn jak to : [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.