Jump to content

mojave

Użytkownicy
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

34 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1173 profile views
 1. Ciekawy bym był porównania takiego streamera za 20k zł z czymś w rodzaju Chromecasta Audio po optyku, BlueSounnd Node lub też bezpośrednio komputera po USB do Lyngdorfa. 🙂 Jeszcze taką ciekawą "gwiazdkę" dodają w opisie swojego urządzenia: * AURALiC streaming devices are capable of decoding MQA files using AURALiC’s proprietary resampling and de-blurring method. This technology is not an MQA-created or MQA-licensed process. AURALiC has no official relationship with MQA and its allies. Myślę więc, że to z Tidalem nie pomoże.
 2. Przepraszam, że zwątpiłem w solidność kolumn Heresy 🙂. Ostatnio usłyszałem znowu to "brzęczenie", obadałem sprawę i okazało się, że przy jakimś niskim głośnym dźwięku kolumna drżała na piankowych podkładkach, na których stoi i to ocieranie wydawało dźwięk. Więc odwołuję to co napisałem, że w Heresach klapka z zaciskami może być słaba lub źle zmontowana.
 3. Zrobić trzeba 🙂 z drutu. W tej chwili mam właśnie tak, gołe druty od wzmacniacza do kolumn i zworki tak samo.
 4. Można, ale w kolejności wydatków to : zworki, kable, 2-gi wzmacniacz. Warto sprawdzić od wersji najprostszej, może wystarczy.
 5. Zamiast drugiego wzmacniacza wystarczą zworki. Kiedyś miałem, a nawet dalej mam kolumny, które miały 6 dziurek na kabelki 🙂
 6. Dlaczego "muszę dokupić", jakie potwory u Ciebie stoją, że 3400 nie da rady?
 7. Mam wszystko tak samo, z tą różnicą, że komputer stoi w garażu 🙂. Też używam ROONa, tylko po co chcesz wpinać dysk z plikami do kompa. Komputer z dyskami i ROONem to źródło, a Lyngodrf końcówka: w 3400 podwójna, USB i streamer.
 8. U mnie jest tak, gdy włączam plik lokalny po dłuższym czasie niesłuchania, wtedy dysk już się zdążył zatrzymać i musi się rozpędzić. Jest to dysk na usb i nie widzę możliwości ustawienia/zmienienia mu czasu uśpienia. Przy odpalaniu pliku z internetu to wina łącza, musi zbuforować utwór.
 9. Klipsch Heresy, mozesz je potraktować jako podstawkowe. 🙂
 10. Ze streamera (Bluesound Node 2i) mogę puścić pliki DSD, ale oczywiście konwertowane w locie do PCM. Żywe DSD mogę podać tylko po USB, ale ja mam 2170. W 3400 jest i USB i streamer więc są dwie drogi do puszczania plików gęstych. Muszę przeprosić się jednak chyba z Chromecast Audio, zbyt pochopnie go oceniłem; podłączyłem na szybko i słuchałem na tej samej głośności co z USB i brzmiał wtedy zdecydowanie gorzej, ale zapomniałem, że wejście USB było podbite o +6dB. Po wyrównaniu poziomów, różnica przestała być tak wyraźna 🙂 Twój Lumin brzmi pewnie fantastycznie i lepiej niż BlueSound
 11. Oczywiście, ale jak ktoś chce korzystać z zewnętrznego streamera? Mając 3400 lub 1120 należy taki np. Lumin sprzedać 🙂
 12. Myślałem, że grasz z Lyngdorfa, a jemu możesz podać maksymalny sygnał PCM 192khz/24bity (DSD i wyższy PCM nie przejdzie). Standard MQA nie pozwala, raczej, na wypuszczanie zdekodowanego sygnału z wyjść cyfrowych. U siebie zrobiłem to tak, że dekodowanie mam w ROON-ie (max do 88/96kHz/24bity), i to jest podawane na streamer i dalej do Lyngdorfa po Coaxialu.
 13. Sygnał do lyngdorfa przesyłasz po coaxialu? Czy zdekodowany MQA jest wtedy podawany na wyjście cyfrowe?
 14. Może tak być. Niestety konta próbne są już raczej nie do kupienia na ebay od miesiąca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.