Jump to content

mojave

Użytkownicy
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. mojave

  Klub HEGEL

  Jeżeli masz TDAI-2170 to z jakimi kolumnami grasz? Ja mam Epos M16i (minimum 48Hz) i subwoofer dodaje solidnej podstawy basowej. Zamiast dwóch drogich subow może lepiej kupic jeszcze droższe kolumny, które sięgają dolnych rejonów pasma (np Focal Electra 1028 Be - tylko ten ich rozmiar). Nie wiem na ile to przyniesie poprawę w średnicy i wysokich, bo porównywałem moje kolumny z droższymi od nich GoldenEar Triton Seven i nie przekonały mnie - poza basem, i od tego momentu zacząłem myśleć o subie.
 2. mojave

  Klub HEGEL

  Tak, robiłem już próby na dwóch subach T5i i T9i. Zdecydowanie muszą być dwa. Co do pozycji subów to stosuję się do wskazówek Lyngdorfa i ustawiam je w kątach z przodu. Wzmacniacz ma wbudowany RoomPerfect i radzi sobie z fazą, poziomami sygnałów i rezonansami pomieszczenia. Podłączam je niskopoziomowo ponieważ chcę wykorzystać zwrotnicę wbudowaną we wzmacniacz, ustawiam podział na 50 Hz i wszystko się ze sobą bardzo dobrze skleja. Mam jeszcze te dwa REL-e i są dość szybkie, szczególnie taki wydaje się T5i, ale nie schodzi zbyt nisko. Jest na rynko ich wyższa seria S, S3 jest podobno bardzo szybki i zwarty, ale cena już nie tak bardzo :(. Można dostać jeszcze gdzieś REL S2 i być może gra podobnie do S3. Co do suba Lyngdorfa to testowałem i przy głośnym graniu wzbudzał (brzęczał) się w nim tył obudowy ze wzmacniaczem, przyciskanie ręką tylko trochę pomagało. Czy uzywasz tych BW-2? Być może miałem jakiś wadliwy egzemplarz.
 3. mojave

  Klub HEGEL

  Witam Panowie. Podglądam ten wasz klub od pewnego czasu, bo chodził mi po głowie jakiś Hegel. Skończyło się jednak na Lyngdorfie TDAI-2170. Muszę się jednak wtrącić, ponieważ nie uważam użycia subwoofera za pomysł zwariowany. Od pewnego czasu sam testuję suby do stero i pytanie nie brzmi dla mnie: z subem czy bez tylko jaki. Obecnie mam na testach REL T5i i REl T9i i to gra dobrze, ale jeszcze nie doskonale. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.