Jump to content

mojave

Użytkownicy
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Subwoofery mają jeszcze duży zapas mocy, nie grają na granicy swoich możliwości. Wychylenia membran można bardziej poczuć dotykając ręką niż zobaczyć. Przymierzając się do takiego zestawu przetestowałem kilka różnych subwooferów: SVS-2000, SVS-3000, REL T9i, REL T5i, i Lyngdorf BW2. Z tego zestawu T5i (jedna sztuka) grał u mnie prawie na 100% swoich możliwości i potrafił podskakiwać na podłodze, jednak był najbardziej muzykalny i szybki. REL S2 to dla mnie lepsza i niżej schodząca wersja i jeszcze lepiej grająca. Planuję dorobić jakieś podstawki spawane z grubej blachy, na której stanie kolumna i nogi pomiędzy, którymi zmieści się subwoofer. Pozostaje jeszcze kwestia estetyki 🙂
 2. Witam. U mnie Heresy przez krótki czas stały na podłodze, tak jak je Klipsch stworzył. Miałem wtedy wrażenie, że siedzę blisko sceny, ale powyżej i patrzę na muzyków z góry. Odkręciłem w ramach eksperymentu podstawki i postawiłem kolumny na małych stolikach, poprawiła się stereofonia, ale też scena muzyczna podniosła się i ja siedziałem teraz w pierwszym rzędzie zadzierając głowę do góry. Ostatecznie wyciągnąłem z kątów subwoofery (2 x REL S2) niższe niż stoliki i na nich ustawiłem Klipsche. Stereofonia jest teraz bardzo dobra, a scena rozciąga się na wprost przede mną. Heresy całkiem nieźle grają same, ale właściwie zawsze włączam subwoofery. Prawie w każdej muzyce czuć jak ten mały przedział pasma poniżej 60Hz jest ważny i jak buduje pełnię brzmienia. Do panowania nad modami, falami stojącymi i dudnieniami używam systemu RoomPerfect we wzmacniaczu Lyngdorf. Podłączenie subwoofera bez żadnej korekty to się nadaje tylko jako kanał efektowy w kinie domowym.
 3. Witam. Moja przygoda z Klipschem zaczęła się, gdy trafiłem w sieci na entuzjastyczne recenzje kolumn RP - 600M. Zakupiłem je i spodobały mi się na tyle, że postanowiłem spróbować czegoś z dwoma rogami: Heresy III. Heresy zostały, i grają w towarzystwie dwóch subwooferów. Przez pewien czas kombinowałem z ustawieniem; Heresy stały na podłodze, a suby rozstawione po kątach. Po próbach z umieszczaniem Heresów na stolikach, ostatecznie stanęły na subach. Otrzymałem tym sposobem niezłe kolumny czterodrożne 🙂 Poprzedni mój wzmacniacz to była klasa A; tym razem gram w pełni cyfrowo i brzmi to, jak dla mnie pięknie. Pozdrawiam
 4. Przepraszam, ale ja mam chińskiego DAC-a "aune S6" i nie widzę na nim kory. 🙂
 5. Posłałbym te zdjęcia do zakładu Hegla, może się zawstydzą i przyślą nową obudowę 🙂
 6. Tak REL T5i jest bardzo dobry głównie przez swoją szybkość, a jeszcze lepiej 2 x REL T5i. Wtedy przy głośnym słuchaniu sub nie będzie podskakiwał 🙂 Większe REL-e z membraną bierną to zawsze pewnien kompromis, myślę, że przesunięcie fazowe między membranami rozmywa nieco dźwięk.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.