Jump to content

mojave

Użytkownicy
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

667 profile views
 1. Zdecydowanie 2 tańsze sztuki. Np. 2 x REL T5i lub 2 x SVS 2000. SVS zejdzie niżej, ale do muzyki chyba REL lepszy. Kup jeden i przetestuj, REL T5 ma na pewno bardziej punktowy bas. Jak Ci nie przypasuje to zwrócisz, a jak będzie dobrze to z drugim będzie tylko lepiej (znacznie). [Hidden Content] [Hidden Content]
 2. Sprawdziłem przed chwilą; Sennheiser HD600 - fatalnie, przydźwięk sieci i szum, stały do 35 na skali, powyżej szum staje się wyraźniejszy, przydźwięk sieciowy się nie zmienia. Drugie słuchawki Grado SR60 jest trochę lepiej, te słuchawki nie pokazują tak bardzo szumu można by słuchać, ale tylko w desperacji 🙂, z mojego telefonu jest dużo lepiej. Byłem ciekawy czy "ten typ tak ma", czy też to słabość tego konkretnego wzmacniacza.
 3. Do posiadaczy Creek Evo 2. Zastanawia mnie marna jakość gniazda słuchawkowego. Czy też macie tam spory szum? Kiedyś po chyba dwóch latach od zakupu wpiąłem słuchawki i niemiłe zaskoczenie, jak dla mnie to gniazdo nie nadaje się do użytku.
 4. Dokładnie coś takiego obserwuję u siebie. Muzyka grana z subwooferami jest bardziej wypełniona i też fizycznie odczuwalna. To nie są jakieś czyste dźwięki (piki sinusoidalne) o niskich częstotliwościach, ale dopełnienie barw wydawanych przez instrumenty. Struna fortepianu, czy basu nie produkuje tylko jednej czystej częstotliwości (wtedy bez sensu były by różne instrumenty).
 5. Dla myślących nieśmiało o subie. Podobnie jak u Tomas20 u mnie grają kolumny z dwoma REL S/2. Bez nich muzyka już nie jest taka jak wcześniej. Nie włączam ich okazjonalnie, startują zawsze razem ze wzmacniaczem. Trochę trzeba powalczyć z ustawieniami, ale zdecydowanie warto. 🙂
 6. Faktycznie, przycisk Motyw pojawił się, gdy wyłączyłem tryb nocny.
 7. Addblock wyłączyłem, nie pomogło. Odpaliłem forum w Operze i tam jest guzik. Chrome coś psuje. Dzięki
 8. czy ja czegoś nie widzę? 🙂
 9. Korzystam z Chrome i nie widzę przycisku "motyw".
 10. Byłem pewien, że na stronie REL-a (ale chyba gdzieś głęboko to ukryli 🙂 ). Poszukałem w necie i znalazłem ciekawy artykuł; piszą tam, że REL-e są szybsze niż inne suby (typowo 150-200 ms), ale między sobą też się różnią, od 15 ms dla serii "T", aż po zaledwie 4 ms dla serii "G". Ciekawe jest też tam zdanie w akapicie "When more is Less", że grając z subwooferem ściszamy głośność całego systemu, ponieważ wcześniej robiliśmy "głośniej", żeby poczuć więcej basu. Zauważyłem to zjawisko u siebie, żona nie dzwoni z pretensjami, gdy gram po nocy 🙂 [Hidden Content]
 11. Rel chwali się, że jego wzmacniacze i filtry bardzo są bardzo szybkie (nie wiem jak w innych subach), od podania sygnału elektrycznego do jego wyjścia jako dźwięku wystarczy 8 ms. Ale 8 ms to jest ponad dwa metry w propagacji fali, zatem górka z kolumny wyprzedzi tę z suba o taką odległość. Trzeba by zastosować opóźnienie we wzmacniaczu napędzającym kolumny.
 12. Nie chcę tu niczego reklamować, ale do zakupienia subów sprowokował mnie wzmacniacz z DSP i korektą pomieszczenia Lyngdorf. Zszycie subwooferów w tym przypadku jest dziecinie proste, podajesz tylko częstotliwości graniczne i wzmacniacz sam wszystko idealnie dopasowuje i skleja. W tej chwili posiadam dwa REL-e S2, ale zawsze może być lepiej 🙂, korci mnie więc coś takiego co zrobił Xajas.
 13. Na wykresach wydaje się różnica nie jest jakaś kolosalna, na zielonym ten ząbek to chyba częstotliwość rezonansowa pudła. Bardziej interesują mnie harmoniczne, na ile mniejsze są dla konstrukcji otwartej. Dziś zrobiłem u siebie proste pomiary: podałem sygnał sinusoidy na kolumny (+ suby) i analizatorem widma na tablecie obserwowałem wyniki. W przypadku 25 Hz 2ga harmoniczna była wyraźna, ale niższa (wynik też jest mocno zależny od pozycji pomiarowej w pokoju). Dla wyższych częstotliwości harmoniczne stawały się zdecydowanie mniej słyszalne.
 14. Sorry, jeżeli reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja nie pomagają, to już nie mam pomysłu jak to zrobić 😞
 15. Jak taka konstrukcja wypada pod względem basu w porównaniu z konstrukcją zamkniętą, tak na ucho? Z tego co gdzieś doczytałem to nie generuje słyszalnych harmonicznych. Widzę chyba, że kable bezpośrednio do wzmacniacza bez filtrów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.