Jump to content

mojave

Użytkownicy
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przepraszam, ale ja mam chińskiego DAC-a "aune S6" i nie widzę na nim kory. 🙂
 2. Posłałbym te zdjęcia do zakładu Hegla, może się zawstydzą i przyślą nową obudowę 🙂
 3. Tak REL T5i jest bardzo dobry głównie przez swoją szybkość, a jeszcze lepiej 2 x REL T5i. Wtedy przy głośnym słuchaniu sub nie będzie podskakiwał 🙂 Większe REL-e z membraną bierną to zawsze pewnien kompromis, myślę, że przesunięcie fazowe między membranami rozmywa nieco dźwięk.
 4. Może zamiast od kabli i ustrojów akustycznych wyjść od drugiej strony i zmodyfikować dźwięk? Nie chciałbym oglądać u siebie pułapek basowych wielkości beczki do wina 🙂 Żony, to jakiś inny gatunek człowieka i nie lubią ani wielkich kolumn, ani innych wielkich gabarytowo ulepszeń. Elektroniczna korekta pomieszczenia jak Dirac Live lub RoomPerfect, może być lekarstwem na złe pomieszczenie. W niskim końcu naprawione basy, a wyżej czyste dźwięki i wyraźna scena.
 5. Jeżeli masz TDAI-2170 to z jakimi kolumnami grasz? Ja mam Epos M16i (minimum 48Hz) i subwoofer dodaje solidnej podstawy basowej. Zamiast dwóch drogich subow może lepiej kupic jeszcze droższe kolumny, które sięgają dolnych rejonów pasma (np Focal Electra 1028 Be - tylko ten ich rozmiar). Nie wiem na ile to przyniesie poprawę w średnicy i wysokich, bo porównywałem moje kolumny z droższymi od nich GoldenEar Triton Seven i nie przekonały mnie - poza basem, i od tego momentu zacząłem myśleć o subie.
 6. Tak, robiłem już próby na dwóch subach T5i i T9i. Zdecydowanie muszą być dwa. Co do pozycji subów to stosuję się do wskazówek Lyngdorfa i ustawiam je w kątach z przodu. Wzmacniacz ma wbudowany RoomPerfect i radzi sobie z fazą, poziomami sygnałów i rezonansami pomieszczenia. Podłączam je niskopoziomowo ponieważ chcę wykorzystać zwrotnicę wbudowaną we wzmacniacz, ustawiam podział na 50 Hz i wszystko się ze sobą bardzo dobrze skleja. Mam jeszcze te dwa REL-e i są dość szybkie, szczególnie taki wydaje się T5i, ale nie schodzi zbyt nisko. Jest na rynko ich wyższa seria S, S3 jest podobno bardzo szybki i zwarty, ale cena już nie tak bardzo :(. Można dostać jeszcze gdzieś REL S2 i być może gra podobnie do S3. Co do suba Lyngdorfa to testowałem i przy głośnym graniu wzbudzał (brzęczał) się w nim tył obudowy ze wzmacniaczem, przyciskanie ręką tylko trochę pomagało. Czy uzywasz tych BW-2? Być może miałem jakiś wadliwy egzemplarz.
 7. Witam Panowie. Podglądam ten wasz klub od pewnego czasu, bo chodził mi po głowie jakiś Hegel. Skończyło się jednak na Lyngdorfie TDAI-2170. Muszę się jednak wtrącić, ponieważ nie uważam użycia subwoofera za pomysł zwariowany. Od pewnego czasu sam testuję suby do stero i pytanie nie brzmi dla mnie: z subem czy bez tylko jaki. Obecnie mam na testach REL T5i i REl T9i i to gra dobrze, ale jeszcze nie doskonale. Może ktoś ma jakieś doświadczenia. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.