Jump to content

korkoczong

Użytkownicy
 • Content Count

  175
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. korkoczong

  NAIM klon

  Moja wariacja na temat Naima doczekała się uruchomienia. Podstawa obudowy, trafo i włącznik pochodzą z rozebranego Denona. Każdy kanał ma osobny zasilacz, wszystkie połączenia są lutowane, nie korzystałem z zacisków na płytkach, tranzystory końcowe MJL3281A. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.
 2. korkoczong

  mod Rotela RB990BX

  Nie spotkałem wzmacniacza który miałby różne ilości tranzystorów w poszczególnych gałęziach, spotkałem mosfeta "ożenionego" z bipolarem.
 3. korkoczong

  mod Rotela RB990BX

  Cały czas zastanawiam się czy różnice parametrów pomiędzy mosfetami P i N można skorygować przez zastosowanie różnej ich ilości w poszczególnych gałęziach i czy można taki układ ustabilizować termicznie?
 4. korkoczong

  mod Rotela RB990BX

  Trudno gdybać jaki efekt się osiągnie, wszystko trzeba praktycznie sprawdzić. Kiedyś wydumałem sobie ''profanacje'' E-407, ale zabrakło czasu na realizację.
 5. Będę podłączał przez softstart, napięcie na kondensatorach max 72V, jeszcze nie wybrałem trafo.
 6. Najbardziej nie lubię robić zasilaczy, przy pierwszym włączeniu będę musiał schować się w okopie 😉
 7. Poskręcałem resztę i tak już zostanie. W dalekiej przyszłości zrobię podobne końcówki na MOSFET-ach.
 8. Czy może ktoś z was jest autorem tej płytki, albo wykonał ten układ przedwzmacniacza RIAA? Kiedyś postanowiłem zrobić taki na tranzystorkach, znalazłem dokumentację w sieci, zrobiłem płytkę a następnie wcieło mi wydruki i nie mogę znaleźć strony z tym układem
 9. W DIY nie spotkałem ale używała je Cambridge Audio w swoich integrach. Ciekawsze wydają się tranzystory thermal track NJL3281D, NJL1302D. Ostatni ACCU E480 zbudowany jest na trzech parach IRFP240/9240 co może być ciekawostką.
 10. korkoczong

  NAIM klon

  Moja wersja NAP-ka z grubsza tak będzie wyglądać;
 11. Może tutaj [Hidden Content]
 12. Bardzo estetycznie wyszło. Co to za urządzenia wykonałeś?
 13. Kuszące...."skórkę" spróbuję zrobić z kartonu 4mm nasączonego epidianem.
 14. Powoli szkielet nabiera kształtu, trzeba pomyśleć nad gustowną ''powłoką''.
 15. Chciałem zapytać czy ktoś z miłośników Accu miał możliwość bezpośredniego porównania modeli E-307 i E-407? Kusi mnie wykonanie wzmacniacza w którym obwód wejściowy będzie można przełączać pomiędzy tymi modelami. Różnica tkwi w połączeniu kolektorów tranzystorów wejściowych. Tylko nie wiem jak to może wpłynąć na brzmienie i czy to ma sens? Rysunki pochodzą z oryginalnych folderów reklamowych, pokolorowałem na nich różnicę w obu modelach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.