Jump to content

korkoczong

Użytkownicy
 • Content Count

  216
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki. 100k liniowe czy logarytmiczne? W układach lampowych różne spotykałem.
 2. Sygnał z CD jest standardowy, to nasze Lammki mają za duże wzmocnienie, gdzieś czytałem że oryginał ma tłumik na wejściu, nie chce mi się znowu tematów na forum przeglądać bo połowa wynurzeń to wycieczki osobiste ale pójdę najpierw tą drogą i spróbuję go stłumić sygnał na wejściu. Zmniejszenie samego sygnału CD niewiele mi daje, bo używam gramofonu analogowego i tu problem pozostanie.
 3. Wywalę tłumik i posłucham go z odtwarzaczem CD który ma regulację sygnału wyjściowego, poeksperymentuję jeszcze z potencjometrem i tłumikiem na wejściu, bez tłumika wyjściowego regulacja wzmocnienia potencjometrem log. 50k odbywa się na 1/4 obrotu, delikatny ruch gałką powoduje bardzo duży przyrost głośności.
 4. Tak to ta sama blacha, selektor wejść zastosowałem gotowy (made in PRC), zastosowałem w nim inne przekaźniki i stabilizator na 5V bo zasilam go napięciem żarzenia. Z obudową masa połączona jest przez potencjometr na wejściu, uziemienia jeszcze nie podłączyłem do obudowy ale ze względu na bezpieczeństwo muszę to zrobić, nie mam żadnego brumu . Na wyjściu zastosowałem tłumik z rezystorów 68k i 15k ale ostatecznie muszę z niego zrezygnować bo dźwięk stracił swój krystaliczny charakter.
 5. AVT 2690 jeszcze na płytce malowanej pisakiem😊. Odnośnie obudów chciałem dodać że fajne efekty można uzyskać z kartonu 4-5mm nasączonego rozcieńczoną żywicą epoksydową, łatwo można go przycinać i formować. Niestety w przypadku ''Lammka'' jeżeli obudowa jest niemetalowa bebechy muszą być zamknięte w metalowym ekranie podłączonym do masy w innym przypadku pojawiają się problemy z brumem.
 6. Góra to MDF 16mm, reszta to sklejka 4mm, na to szpachla i farba strukturalna kowalska, nóżki z rurki aluminiowej i kawałek blachy aluminiowej wokół lampy. Troszkę zabawy w modelarza i gotowe.
 7. Obudowę kupiłem w sklepie elektronicznym za ok. 40 PLN. Na zdjęciu tego nie widać ale jest z cienkiej i miękkiej blachy, uchwyty do szuflad przykręcone na górze kupiłem w dużym niebieskim sklepie meblowym.
 8. Kolejne wcielenie ''Lammka", tym razem w obudowie z metra ciętej.
 9. To wszystko jedno czy są zgodne z oryginałem, najważniejsze żeby fajnie grały. Mam pewne pragnienie o charakterze atawistycznym. Mój instynkt pierwotny chciałby w ramach zemsty międzynarodowej sklonować coś chińskiego, tylko jeszcze nie wiem co, może macie jakieś pomysły?😀
 10. Nie jest konieczne Accuclon E-210.pdf
 11. Dzięki, na początek można zrobić taki układ wejściowy do I-AMPa. Zawsze wolałem w zasilaczu zastosować baterie mniejszych kondensatorów niż pojedyncze, duże. Gryphon też jest wyznawcą tej teorii.
 12. Jak wygląda obwód wejściowy końcówki mocy?
 13. W przypływie wolnego czasu spróbuję wykonać taki układzik na IRFP240/IRFP9240, podobny na bibolarach spisuje się świetnie.
 14. Zrobiłem układzik do eksperymentów z zasilaniem 12,7V .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.