Jump to content

piszcz4

Użytkownicy
 • Content Count

  334
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

45 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

650 profile views
 1. Mega ciekawe te kolumny. Podobne rozwiązanie widziałem w kolumnach Snell
 2. Firma jest z Warszawy, Wile Sound Art Aktualnie widzę, że wzmacniacz ktoś sprzedaje na giełdzie hifi, tylko że lepszą wersję niż ja mam bo z wydzielonym do osobnej obudowy zasilaniem. Przewody też gdzieś widziałem na tej giełdzie. Ogólnie Panowie z tej firmy są bardzo mili i udostepniaja swoje produkty do domu.
 3. Kiedyś Pan Michał polecał mocno Vincenta 226mk2. To hybryda i cos w tym musi być bo też mam hybrydę Wile Rock i wg mnie pełna synergia. Kolumny AA są neutralne, ciepło lamp pozytywnie wpływa na ich brzmienie. Przewody tellurium fajne też są Q black. Lepsze od blue, a jeszcze lepiej niż black sprawdziły się u mnie Wile. Dźwięk bardzo otwarty i kulturalny. Wszystko zależy czego szukasz.
 4. Tomasz35 dziękuję bardzo za zaproszenie, na wizytę u Ciebie nie mam teraz czasu. Do Łodzi mam ponad 200 km niestety. Zadzwonię w wolnej chwili do pana Michała i dopytam o szczegóły. Jeśli faktycznie można zrobić taką modyfikację w trójkach to jestem bardzo zainteresowany. Pozdrawiam
 5. Tomasz35 a jakie są wg Ciebie różnice pomiędzy standardowymi Phoebe III a Plusami? Ty masz Phoebe III przerobione na Plus czy Phoebe III Plus przerobione jeszcze na coś innego? Pytam bo chodziło mi kiedyś po głowie gmeranie w zwrotnicy ( wymiana elementów na lepsze, ale o takich samych parametrach). W rozmowie z panem Michałem ustaliliśmy, że lepiej będzie zamiast zmienić same elementy, przerobić trójki na 3+. I już byłem zdecydowany, ale poczytałem że 3+ gra ogólnie jaśniej i lżej od 3, a tego nie chciałem i nadal mam tylko 3 🙂
 6. Ze swojej strony polecam Transparent musiclink super. Taki kiedyś miałem i pamiętam go tak, jak chciałbyś żeby charakteryzował się ten kabel którego szukasz. Swój używany XLR sprzedałem za 1500. Nie wiem jaki masz budżet, wiadomo im wyższy model tym lepiej.
 7. Dokładnie jak Pan Michał mówi. Temperatura to jedno, ale źródła lubią być dobrze izolowane od podłoża. Możesz sobie kiedyś pokombinować z różnymi podkładkami pod CD. Metalowe, drewniane, gumowe, pumeks, kolce, walce itp. Może czasem to mieć ciekawy wpływ. Nic nie kupuj, wykorzystaj co mas u siebie w piwnicy, garażu, na strychu😉 Aha, i teraz już nic nie kombinuj za dużo. Osłuchaj się z systemem i wszelkie zmiany za parę miesięcy jak stwierdzisz że coś byś chciał zmienić. Teraz się ciesz tym co masz bo co nagle to po diable. A kolumn Rhea nie słyszałem, ale spodziewam się, że musi być sztos☺. U mnie wielokrotnie zmieniłem wszystkie klocki i okablowanie, tylko kolumny AA już tyle lat stoją te same. Pozdrawiam
 8. Tylko koniecznie ściągnij odtwarzacz z tego xindaka i postaw obok. Chyba zauważyłeś jaką temperaturę osiąga ten wzmacniacz. Fajnie, że Ci się udało dojść do ładu.
 9. Jaki masz cd? Urządzenia Krella są tak skonstruowane, że zawsze grają lepiej po xlr. Może u Ciebie nie ma różnicy bo np. odtwarzacz posiada wyjścia xlr, ale w rzeczywistości nie jest zbalansowany. Często tak jest, że niektóre urządzenia posiadają wyjścia/wejścia XLR, ale konstrukcja tych urządzeń nie jest zbalansowana i wtedy brak różnic pomiędzy RCA a XLR. Sygnał w takich urządzeniach jest symetryzowany do tego co w rca.
 10. Możesz go wyłączać, ale jak jest caly czas pod prądem to nie trzeba długo czekać aż się wygrzeje żeby odpowiednio zagrał. Ten wzmak lubi być połączony przewodem XLR czyli musisz szukać cd taki, który posiada takie wyjścia. Polecam te cedeki podane przez poprzedników. Jeśli jednak te 2000zl podane przez Ciebie to sztywna granica to pomyśl nad audiolabem cd8200. Równe brzmienie i ma prawdziwie wyjścia XLR. Następnie dozbieraj do Krell kav-280cd.
 11. Pierwsza część Twojej wypowiedzi to to samo co już napisałem tylko użyłeś innych słów. Co do drugiej, to uważam, że recenzja była w pokoju recenzenta, a nie Twoim czy moim. Akustyka się nie zmienia jesli sami jej nie zmienimy w swoim lokum, ale w Polszy mamy kilka milionów różnych mieszkań, domów i tyle też "różnych akustyk tych pomieszczeń". Jak testerzy wystawiają laurki, to źle bo opłacone, jak coś im się nie podoba, to źle bo pewnie zazdroszczą. Osobiscie uważam kolumny AA za bardzo udane, mam je kilka lat, Pana Michała też cenię za czas poświęcony Nam i mnie osobiście również, ale Panowie dajcie spokój z tym szukaniem drugiego dna. Rzadko zagladam na forum bo coraz ciężej o fajne merytoryczne wpisy. Wszędzie jakieś wojenki. Pozdrawiam
 12. Nie ma co się podniecać tą recenzją, przecież nic takiego nie zostało tam napisane. Jedyne zastrzeżenia były do ilości basu, a nie do jego jakości. W systemie plastik1989 i w jego pokoju zagrały tak jak to napisał, w innych warunkach zagrają pewnie inaczej. Każdy to już przerabiał, jedno gra dobrze u nas, inne gorzej, a u kolegi odwrotnie.
 13. Miałem na myśli Audiolab 8200cd v12e, a nie V2. Pomyliłem nazwy, bo V2 nie istnieje 😀 Krell jest drogi, ale to jest to czego chyba szukasz. Warto kupić chociażby dla doświadczenia, w razie czego z odsprzedażą nie ma żadnego problemu.
 14. A widzisz, pisałem Ci na początku że wina może być w cedeku. Jedyne słuszne wyjście to krell kav-280cd jeśli możesz zwiększyć budżet, jeśli nie to polecę Audiolab 8200cd V2. Miałem kiedyś też Vincent cd400, w bezpośrednim teście Audiolab był zdecydowanie lepszy w niskich zakresach. Poza tym wszędzie trąbią o awaryjności tego Vincenta.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.