Jump to content

cubus85

Użytkownicy
 • Content Count

  104
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, elektronika, rower, polityka juz nie,
 • Branża
  Nie ustawione
 1. A możesz coś więcej napisać o dźwięku? Byłeś zadowolony?
 2. O witam. No mam nadzieję że koledzy jakoś pomogą. FB1i http://pmc-speakers.com/products/archive/archive/fb1i Fb1 http://pmc-speakers.com/products/archive/archive/fb1 Niestety przy fb1 nie podali jakie przetworniki są zastosowane i jaki zakres częstotliwości. Widać że inaczej zwrotnica jest ustawiona. Tutaj http://www.hifi-review.com/153743-pmc-fb1.html można się dowiedzieć że są Vify. Tutaj http://audio-database.com/PMC/speaker/fb1-e.html że częstotliwość od 25-25kHz. Ale waga się nie zgadza bo niby ważą 22kg. Cena zdecydowanie je różni.
 3. Witam, jedno szybkie pytanie. Czym się różnią PMC FB1 od FB1i? I czy FB1 są warte uwagi? Dzięki.
 4. Tak jak napisałem wyżej, będę od samego rana. Będę z dwoma "niedowiarkami":) Bardzo chętnie dołączę. Jedynie musimy się jakoś spotkać.
 5. Witam. Ja w sobotę będę. Od samiuśkiego rana:)
 6. Na ten czas, mam w planach audio show. Więc może jakieś odsłuchy i wymiana zdań w Bristolu?
 7. Wszystkim Wam życzę wszystkiego najlepszego oraz wymarzonych zestawów odsłuchowych. Z moim coś nie tak. Ktoś coś...? http://www.audiostereo.pl/pre-amp-chord-usterkaproblem_130910.html
 8. Oglądałem. Dzięki. Ale to nie jest odpowiedź na moje pytanie.
 9. Ma ktoś jakieś zdanie na o Nichiconach KG Gold Tune? Jaka różnica w porównaniu do Nichicon FW?
 10. Witam, może ktoś podpowie... Używam daca taki jak w temacie ze wzmacniaczem zintegrowanym. Regulacja głośności jest na dacu i we wzmacniaczu. Jak ustawić głośność na dacu? Poziom wyjściowy to 2,2V a wejściowy na wzmacniaczu to 0,2V. Jest podpięty RCA. Nie ma problemu kiedy używam go z końcówką mocy bo pracuje jako pre-amp z XLR-ami. Dzięki.
 11. Rocznik około 2000. Czym najlepiej czyścić? http://www.hifishock.org/galleries/electronics/chord/preamplifier/cpa-2200-1-chord.jpg
 12. Napisałem do Chorda. Zobaczę co odpiszą. Dzięki za podpowiedź.
 13. Alps by robił jakieś zwarcie?
 14. Ja mam taką akcje. Mam podłączony laptop do daca CA z zasilaniem zewnętrznym, lub do v-daca bez zewnętrznego zasilania to do wzmacniacza czy wzmacniaczy sluchawkowych i nie ma żadnego problemu. Nie ma problemu dopóki... nie podłączę amplitunera kina domowego do telewizora kablem hdmi. Telewizor wyłączony amplituner też a sianie słychać bardzo. A jeśli telewizor jest połączony z amplitunerem i odłączę zasilacz od laptopa też przestaje siać. Jakieś czary:)
 15. Witam. Nie wiem czy to dobre miejsce na tego typu temat. Mam problem z pre-ampem. Przekrecając potencjometr balansu na lewy kanał wszystko działa poprawnie, problem zaczyna się, kiedy zmieniam położenie kręcąc w stronę prawą. Jest mocne uderzenie/trzask w prawej kolumnie i wzmacniacz wyłącza się w trybie awaryjnym. Miga czerwona dioda i wzmacniacz nie reaguje. Muszę odłączyć kondycjoner od sieci i podłączyć ponownie. Wtedy wzmacniacz włącza się bez problemu. Wszystko gra do czasu ponownej regulacji. Jaki może być powód? Jakiś tranzystor uszkodzony w regulatorze balansu? Proszę o jakieś sugestie. Dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.