Jump to content

Bieda

Użytkownicy
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Audyny dzisiaj dojechały. W weekend przylutuję i powiem jakie wrażenia. Z pierwszego pomiaru, bardzo dobrze trzymają normy. Wszystkie praktycznie bez odchyłki od wartości nominalnej. W jantzenach chyba jeden miał spory odchył.
 2. W tych Akaiach są przetworniki AlNiko, więc nie są to byle jakie głośniczki, ale posłucham rady. Może wezmę te Audyny i Miflexy i zobaczę, czy słychać różnice i na czyją korzyść. MKT będzie się bardzo różnił od MKP?
 3. Mam KEF Carlton III, były mocno porysowane po bokach, ale głośniki i front w idealnym stanie, więc się skusiłem na zakup. Zdarłem stara okleinę i po przeszlifowaniu nakleiłem nową. W środku nie grzebałem, bo grają bardzo dynamicznie, bez żadnego zamulenia i chyba nie trzeba grzebać przy zwrotnicy. Najbliżej im do Celstionów Dittonów 15, które miałem okazje porównywać.
 4. Znalazłem jeszcze Miflexy za 18zł.
 5. Z kablami odpuściłem, tzn. zmieniłem tylko kable idące od portu do zwrotnicy i od zwrotnicy do głośnika niskotonowego na miedziane 2,5mm OFC. Nie słyszę żadnej różnicy dlatego resztę pozostawiam takie jak były. A propos jeszcze kondensatorów, bo trafiła mi się druga para kolumn do renowacji (dwudrożna AKAI SW-130) i tam jest tylko cewka i jeden kondensator do wysokotonowca (4uF). Po wymianie starego konda Unicon (trzymał pojemność - miał 5,6 uF) na czarnego jantzena kolumna gra moim zdaniem gorzej, tzn. średnie tony gdzieś jakby wcięło, a wysokie są bardziej syczące. Będę testował kolejne, zamówię jakieś mkp o wartości 4,7 uF i dodatkowo dla testów wlutuję ten, który wylutowałem z SAB. I tu pytanie, bo MKP znalazłem: Audyn (12,90zł), Jantzen Z-Cap (13,20zł), Monacor (21,90zl) i Mundorf (22zł). Które wziąć? Może poszukać jeszcze coś innego? Ale chciałbym się w tej kwocie mniej więcej zmieścić.
 6. Nie jest to co prawda reedycja, ale nie znalazłem lepszego wątku. Dzisiaj Luxtorpeda rozpoczęła sprzedaż pierwszego winyla płyta "My Was.." Nakład 500 szt., jeszcze nie mam w rękach, ale kolega już słuchał i mówił, że dobrze nagrane. Wydanie ładne i można zaznaczyć opcję z autografami. Jak ktoś jest fanem, to nie ma co czekać, bo już około 100 poszło. Sprzedaż tylko przez ich sklep internetowy. zdjęcie źródło: FB - Luxtorpedaofficial [Hidden Content]
 7. To może nie ma sensu wymieniać na nowe, ale miedziane?
 8. Wymieniłem kondy i rezystory w drugiej kolumnie, mam zrobiony komplet. Gra super, muszę się przyzwyczaić do bogactwa wysokich tonów. Nie wymieniłem jeszcze kabli, bo to będę robił przy okazji szlifowania frontów. Obecnie są kable najwyżej 0,5 mm, ale dziwne, bo w kolorze srebrnym. Co to może być za stop?
 9. Bieda

  Saba

  W zwrotnicy na wysokie tony jest kondensator 4,7mikro, ale może w weekend potestuję i przylutuję 2,2 mikro zobaczę, czy słychać różnicę. Ja dałem kondy Jantzena, które wyostrzają wysokie tony, co pomogło na to zamulenie, ale chyba największą różnicę usłyszałem w pierwszym etapie po wymianie rezystorów na nowe. Użyłem metalizowanych MOXów. Spróbuj podmienić rezystory i zobaczysz różnicę. Kolumny Brauna tez klasa - kuzyn wyrwał w Niemczech wieżę Brauna z dedykowanymi kolumnami w stanie jak nowa (była jeszcze w pudełkach), po wymianie cześć kondensatorów i bezpieczników, które się popaliły po uruchomieniu gra świetnie.
 10. Bieda

  Saba

  Ja ostatecznie trafiłem AM140 do renowacji (zamalowane czarną farbą) i ampli 9250. Razem grają super 🙂 Kolumny przeszlifowałem do oryginalnej okleiny i wymieniłem rezystory i kondensatory w zwrotnicy, nastąpiła duża poprawa jeżeli chodzi o wysokie tony.
 11. Jedna kolumna zrobiona. Kondensatory wymienione. Trochę się nameczylem, bo jednak nowe o wiele większe. Efekt słychać zdecydowanie w wysokich tonach. Nawet musiałem zmniejszyć na wzmaku z maksa na zero, bo zaczynały być drażniące. Rzeczywiście, gdyby kolumny wcześniej grały jasno, to zmiana na Janzen moglaby zmasakrować dźwięk. Podsumowując ze zmiany jestem bardzo zadowolony, jak porównuję dźwięk z obu kolumn, to ta jeszcze nie zrobiona brzmi jakby stała za kotarą.
 12. W pierwszej kolumnie rezystory już wymienione, zastosowałem metalizowane MOXy, różnicę już słychać. Dźwięk jest dynamiczniejszy i jaśniejszy. Wracają wysokie tony, dodatkowo przybyło przestrzeni. Dwa stare rezystory miały założoną rezystancję, natomiast najmniejszy zamiast 1,5 miał 0, 9 ohm. Co ciekawe nowy Mox miał 1,8 zamiast 1,5 Ohm. Większe rezystancja katalogowa. Spróbuję dzisiaj jeszcze podmienić kondensatory w jednej kolumnie.
 13. Kable przyjechały, kondensatory i oporniki powinny być jutro w paczkomacie, więc w weekend wezmę się do roboty i zdam relację 🙂
 14. Sprzedaję kolumny KEF Carlton III Dla forumowiczów oczywiście cena z rabatem. Muszę pozbyć się części sprzętu z chaty.
 15. To dlaczego wszyscy polecają? W każdym temacie o zwrotnicach jest o nich mowa... Cóż pozostaje mi się przekonać samemu. Będę miał jeszcze stare Akaie do renowacji, to tam wypróbuję Mkp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.