Jump to content

pawel_luk1

Użytkownicy
 • Content Count

  120
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

52 Neutralny

Audiostereo

52

Bocznica

0

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1799 profile views
 1. Wg Troelsa Gravesena, sklejka to jedyny słuszny materiał. 😜 Przejrzyj jego projekty, prawie wszystkie obudowy robi ze sklejki, a z MDF-u tylko fronty.
 2. Ja polecam zestaw Audio System HX165SQ EVO2 [Hidden Content] To nawet pod samym radiem zagra bardzo dobrze.
 3. Potwierdzam, tydzień temu słuchałem tego piecyka i gdzieś na tym forum napisałem o nim w zasadzie to samo. 🙂 Współczuję i kibicuje, że uda się go szybko i w miarę bezboleśnie naprawić, bo piec gra bardzo dobrze.
 4. Niestety jest naprawdę duży i ciężki. Ma wymiary 460 x 455 x 198 mm, tak więc naprawdę sporo. W Chinach może i tyle kosztuje, ale jak doliczysz transport, cło i VAT, to już tak różowo nie będzie...
 5. Testowaliśmy z kolumnami Audium Comp 8 i z manufakturową konstrukcją 2,5 drożną zbudowaną z głośników Satori MW19P-8 i TW29RN. Źródłem był Sonos ZP90 (tak wiem, źródło mogło by być lepsze 😜) Podłączyliśmy też lampowego Yaqina MS-90B. W stosunku do lampy, Shanling zaprezentował brzmienie zupełnie odmienne. I jeśli lampa na średnicy i górze brzmiała w sposób właściwy lampie, który może się podobać, to na basie Yaqin poległ zupełnie.... 😢. Na Yaqinie gitary basowe, kontrabasy, dolne partie fortepianu, itd. grały dość monotonnie, a na Shanligu bas pokazał moc, zróżnicowanie i kontrolę. I to nie
 6. Wczoraj słuchałem tego wzmacniacza. Gra i wygląda jak dużo droższe piece. Wykonany jest jak czołg, wszystkie elementy są spasowane precyzyjnie. Waży ok. 30 kg. Brzmienie: rewelacyjna kontrola basu, soczysta średnica, góra gładka i detaliczna. I do tego hektary przestrzeni Naprawdę bardzo dobry wzmacniacz za te pieniądze. Da się, ma standardowe gniazda głośnikowe, przyjmuje gołe kable, banany i widełki Regulacja jest najprawdopodobniej na scalonej drabince rezystancyjnej, działa bardzo precyzyjnie. Wyświetlacz pokazuje głośność w skali dB o -80dB do 0dB. Regulacja co 1 dB.
 7. Zapewne YB by mogło, pytanie czy by chciało. ? [Hidden Content] Pozycja "Nowy projekt ..." -> wycena na e-mail.
 8. Tekstylny Satori a szpilka Scan Speaka, to zupełnie inne granie. Satori jest co prawda przyjemny w odsłuchu, ocieplony, ale nie potrafi zagrać najwyższych rejestrów, z taką lekkością jak to robi szpilka. Szpilka, mimo wszystko ma lepszy detal i lepszą przestrzeń. Dla niektórych osobników Satori to "ciepłe kluchy spod koca" i dla nich jest właśnie szpilka. A dla innych osobników szpilka to "suchotnik z nadmiarem detalu" i dla nich jest Satori. ? A np. ja nie za bardzo lubię ani jednego ani drugiego, a od szpilki wolałbym kopułkę D3004... Beryla TW29DN też kiedyś porównywałem z TW29R
 9. To wszystko dostaniesz z Iluminatorów. Dostaniesz też niezłą dynamikę oraz klarowny i dobrze czytelny bas. Jeśli tylko lubisz szpilkę (bo nie każdy lubi), to ten zestaw powinien spełnić Twoje oczekiwania.
 10. Szkoda tylko, że realizatorzy nagrań nie mają pojęcia o tej "liniowej fazie", bo słuchają tego co realizują na monitorach bliskiego pola ciętymi w 99% przypadków wysokimi rzędami.
 11. Więc najlepiej pozbyć się zwrotnicy. Po co w ogóle ona jest! Tylko dźwięk degraduje! ???
 12. VituixCAD [Hidden Content] Kombajn, którym można symulować zwrotnice, obudowy, dyfrakcje... Darmowy.
 13. Może najnowszy firmware pomoże? [Hidden Content]
 14. A masz podstawioną pod tą symulację rzeczywistą impedancję głośników? MR13 od dołu filtrowany jest przez C2/L2 a od góry przez L3/C4 + pułapka R5/C3. Z tym, że zwróć uwagę na wartość kondesatora C4 - to tylko 2,2uF, więc jest to bardzo łagodna filtracja. MR13 ma tzw. break-up zaczynający się od ok. 4 kHz, więc trzeba to jakoś przydusić i do tego służy właśnie obwód R5/C3, który razem z cewką L3 tworzy swego rodzaju pułapkę RLC na ten break-up. Niestety, oprócz topologii filtru, trzeba też zwracać uwagę na wartości elementów.... W powyższym przykładzie, gdyby C4 miał wartość
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.