Jump to content

holik

Użytkownicy
 • Content Count

  186
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć. Porównania powyższych nie znam. Ale gran na SF GPH i są to wg mojej oceny kolumny grające "milusińsko". Ciepło , gładko, z miękkim basem i cofniętymi sopranami. Ładnie wydobywają dźwięki z dalszych planów. Niczego nie podbijają ani nie wyostrzają. Przełom średnich i wysokich jest chyba nieco wycofany przez co traci trochę dynamika. W moim raczej lichym akustycznie salonie przy szybkich i skomplikowanych fragmentach słychać pewien bałagan kiedy gram głośno. Zaznaczam, że to zjawisko nie występowało kiedy grały Virgo 3. Z nimi miałem wręcz wrażenie, że same się o to proszą.
 2. Sandrok dzięki za odpowiedź. Może ktoś jeszcze doda coś z własnego podwórka? Gdyby przywiózł kurier, to nie ma problemu ale całego dnia na podróż z niewiadomym rezultatem poświęcić nie mogę niestety. Może znajdzie się ktoś uprzejmy z Bydgoszczy kto gra na Virgo 2? Pozdrawiam.
 3. Kilka stron temu pytałem o sugestie co do partnera dla Virgo 3. Znalazłem go w postaci Audio Analogue Maestro 150, który pędził je niemiłosiernie. Kolumny jednak sprzedałem. Problemem okazał się mój kwadratowy salon i ogólne niedopasowanie akustyczne. Była równowaga tonalna, fajna stereofonia i scena. Jednak odsuwając sofę na metr od ściany brzmienie stawało się o klasę lepsze. Stawałem niczym po środku wydarzeń. Koncerty live były dużo prawdziwsze w odbiorze. Pojawiało się dużo więcej wybrzmień. Skracając odległość od bazy przysunięciem kolumn nie powodowało takich efektów, a zaburzało jedyni
 4. Witajcie. Szukam sklepu z szeroką ofertą CD i LP, zaopatrzonego w ciekawe, dobre realizacje, a nie tylko oklepane szlagiery. Co polecacie? Pozdrawiam, Mariusz
 5. A czy możliwym jest aż tak znaczący wpływ fali odbitej, która dociera do słuchacza w przeciwfazie i "znosi" falę bezpośrednią? Akustykiem nie jestem ale skoro w innych miejscach salonu (niekoniecznie w narożnikach, bo tam jak wiadomo ingerencja jest konstruktywna) bas ma odpowiednią masę i wypełnienie, tzn. że w salonie energia jednak jest zachowana w postaci fali akustycznej, a nie przerobiona na ciepło. Pozdrawiam.
 6. Wybaczcie proszę to gurnictwo ale również poszukuję wzmacniacza o podobnej sygnaturze do napędu Virgo 3. Czy autor wątku znalazł swojego grala i mógł by się podzielić kolejnymi doświadczeniami? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.