Jump to content

czekin1

Użytkownicy
 • Content Count

  189
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeżeli to żywica epoksydowa podgrzewanie nic nie da (utwardzenie jest nieodwracalne ), pozostaje mechaniczne usunięcie, ale należy wykluczyć taką żywicę. Jeżeli ten "biały klej" w dotyku jest miękki to będzie raczej coś silikonowego- najprościej nadmiar wyciąć, a resztę potraktować preparatem do usuwania silikonu.
 2. no to obudziłeś się 🙂, temat istnieje od 2004 roku LOL.
 3. Zmniejsz rozmiary zdjęć programem np. takim: [Hidden Content] Pozdrawiam :).
 4. czekin1

  Klonujemy HA 2002

  ...i należy zaizolować te poskręcane wyprowadzenia w 2SK170 naciągając np. ściągniętą izolację z przewodu.
 5. czekin1

  Klonujemy HA 2002

  No to jesteśmy w domu, w załączniku masz szkic takiej zamiany. A tu strony do datascheet 2LSK389, zwróć uwagę, że przedstawiają one ten element za jednym razem z góry (Top), czyli tak jakbyśmy patrzyli na pcb i jego opis, a na innym datascheet jest widok z dołu czyli jakbyśmy patrzyli od dołu pcb. Z góry: [Hidden Content] - LSK389 Datasheet Rev A14 2018 06 14.pdf zdołu: [Hidden Content] 2x2SK170 zamiast LSK389.pdf
 6. czekin1

  Klonujemy HA 2002

  O ile zrozumiałem twoje zapytanie chodzi Ci o różnicę pomiędzy 2SK170 a 2SK330. Mają odwrotnie wyprowadzenia. trany 2SK170 i 2SK330.pdf
 7. Panowie podpowie ktoś, bo w gramofonach jestem nobem :)). Jestem w posiadaniu wkładki: "ortofon M20FL super" (to pisze na wkładce igły), dodatkowo kartridż posiada napis "ortofon 210"(na wciskanym kondensatorze). -kartridż wizualnie perfekt, a wydaje się OK od strony elektrycznej tzn są przejścia i wykazuje opór na lewej i prawej stronie wyjść ~800 Ohm. kartridż jest złoty i posiada także capacitor 210pF, aby system widział kartridż jako ~400pF. Natomiast o igle wyczytałem, że FL to rodzaj szlifu diamentu(Flat Line ?), igła wygląda na padniętą. Domyślam się, że "M20" w napisie na igle to rodzaj gniazda, które jest kompatybilne z danym kartridżem? Prosiłbym, aby ktoś rozszyfrował, jaką igłę mogę zastosować do tej wkładki(kartridża). A generalnie czy wkładka(kartridż) jest warta zachodu i zastosowania oryginalnej igły ? (igłę znalazłem w kwocie ~250 EUro) Dzięki, pozdrawiam.
 8. KiCad jest super, ale trzeba zrozumieć jego logikę. Jest także DipTrace z tą zaletą, że niedawno był zamieszczony kurs w Elektronice dla Wszystkich (od numeru lipiec 2017r.)
 9. I takie rozwiązanie jest super, przy montażu pionowym płytek pozostaje dużo więcej miejsca na resztę bebechów, ale jest to droższa opcja bo radiator na 15 cm wysokości może być za niski (nie sprawdzałem). No i obudowa- jaką pokazał Łukasz to chyba rozwiązanie optymalne, bo za dzień od zamówienia mamy na stole gotowca. Jak tylko wpasuje się wizualnie to ogromne zaoszczędzenie czasu.
 10. Ja zastosowałem do innego projektu takie radiatory: [Hidden Content], bardzo solidne; takie też dam do "Oli". Co ciekawe, można je nabyć prawie 30% taniej przy zakupie 10 sztuk a wtedy cena-jakość jest bardzo dobra.
 11. W TME mają na karcie 35,5x39: [Hidden Content] , łatwo zweryfikować dzwoniąc tam.
 12. czekin1

  Accuklon P-7100

  micha7n jeżeli poważnym było twoje stwierdzenie, aby chwycić za altiuma i trochę poćwiczyć to i moja odpowiedź była adekwatna. Dalej optuję za Eagle,(chociaż po zmianie właściciela już nie) względnie KiCad dlaczego? sam to ująłeś w poście- kasa, kasa, kasa. "Chyba warto rozmawiać a nie rzucać w siebie mięsem"- rozmowa skończyła się w kwietniu, bez możliwości kontynuacji- zero odpowiedzi na PW, możliwość taką znalazłem wczoraj, którą wykorzystałem i tyle. Zaproponuj micha7n z pełną powagą jak inaczej załatwić taką sprawę, gdy przez parę miesięcy nie dostajesz żadnej odpowiedzi?(od kwietnia) "Ok może gdzieś był problem ale po co od razu takie wojenne nastawienie"- niepotrzebnie starasz się robić za adwokata, z kolegą Protagoras już załatwiliśmy zaszłości w 50% (wysłał już boom). Nie mam do niego żadnego problemu i jestem przekonany, że wszystko skończy się ok.
 13. czekin1

  Accuklon P-7100

  micha7n wykaż ty trochę szacunku (i spoglądnij na posty 1668, 1669 tego tematu), a tak na marginesie po co wygłupy z tym Altium?, można w Eagle, KiCadzie. A dla kolkorkoczong: nie jestem chonolem :) - w załączniku podałeś chyba moje pliki?
 14. czekin1

  Accuklon P-7100

  Protagoras, a skoro się bijesz w pierś, że zapomniałeś to masz teraz okazję to wysłać, jeżeli nie potrafisz odnaleźć mojego maila to wyślę ci na PW, i za kilka dni napiszę w tym wątku jak to się poukładało. Odnośnie tego, że zaprzestajesz sprzedaży pcb do projektu "tego wzmaka i innych..."- to powiem, że bardzo słuszna decyzja z twojej strony, gdyż zepsuć sobie reputację można bardzo łatwo, a naprawić to proces długotrwały! Oczywiście zaprzestanie dotyczyć będzie i drugiego twojego nicka?
 15. czekin1

  Accuklon P-7100

  Protagoras; szacunek wyrabia się swoim postępowaniem! ty sprzedałeś mi płytki, i nie dodałeś dokumentacji, którą się zobowiązałeś dodać do zakupionych płytek!, kasę przytuliłeś i nie odpowiadałeś na pytania. Jak ty to sobie wyobrażasz w takim razie, gdzie jest twój szacunek do innych?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.