Jump to content

czekin1

Użytkownicy
 • Content Count

  190
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

39 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. czekin1

  Co zamiast Eagle?

  Ja też zrezygnowałem z Eagle (jak zmienił się właściciel i polityka rozpowszechniania, było to już dawno temu). Szukałem i pozostałem na KiCad'zie , do amatorskiego zastosowania przypadł mi do gustu. Chociaż niektórzy płaczą o braku spójności w kolejnych wersjach. Samo przygotowanie plików pcb dla chinola jest bajecznie proste. DipTrace mi akurat nie podszedł.
 2. Jeżeli to żywica epoksydowa podgrzewanie nic nie da (utwardzenie jest nieodwracalne ), pozostaje mechaniczne usunięcie, ale należy wykluczyć taką żywicę. Jeżeli ten "biały klej" w dotyku jest miękki to będzie raczej coś silikonowego- najprościej nadmiar wyciąć, a resztę potraktować preparatem do usuwania silikonu.
 3. no to obudziłeś się 🙂, temat istnieje od 2004 roku LOL.
 4. Zmniejsz rozmiary zdjęć programem np. takim: [Hidden Content] Pozdrawiam :).
 5. czekin1

  Klonujemy HA 2002

  ...i należy zaizolować te poskręcane wyprowadzenia w 2SK170 naciągając np. ściągniętą izolację z przewodu.
 6. czekin1

  Klonujemy HA 2002

  No to jesteśmy w domu, w załączniku masz szkic takiej zamiany. A tu strony do datascheet 2LSK389, zwróć uwagę, że przedstawiają one ten element za jednym razem z góry (Top), czyli tak jakbyśmy patrzyli na pcb i jego opis, a na innym datascheet jest widok z dołu czyli jakbyśmy patrzyli od dołu pcb. Z góry: [Hidden Content] - LSK389 Datasheet Rev A14 2018 06 14.pdf zdołu: [Hidden Content] 2x2SK170 zamiast LSK389.pdf
 7. czekin1

  Klonujemy HA 2002

  O ile zrozumiałem twoje zapytanie chodzi Ci o różnicę pomiędzy 2SK170 a 2SK330. Mają odwrotnie wyprowadzenia. trany 2SK170 i 2SK330.pdf
 8. Panowie podpowie ktoś, bo w gramofonach jestem nobem :)). Jestem w posiadaniu wkładki: "ortofon M20FL super" (to pisze na wkładce igły), dodatkowo kartridż posiada napis "ortofon 210"(na wciskanym kondensatorze). -kartridż wizualnie perfekt, a wydaje się OK od strony elektrycznej tzn są przejścia i wykazuje opór na lewej i prawej stronie wyjść ~800 Ohm. kartridż jest złoty i posiada także capacitor 210pF, aby system widział kartridż jako ~400pF. Natomiast o igle wyczytałem, że FL to rodzaj szlifu diamentu(Flat Line ?), igła wygląda na padniętą. Domyślam się, że "M20" w napisie na igle to rodzaj gniazda, które jest kompatybilne z danym kartridżem? Prosiłbym, aby ktoś rozszyfrował, jaką igłę mogę zastosować do tej wkładki(kartridża). A generalnie czy wkładka(kartridż) jest warta zachodu i zastosowania oryginalnej igły ? (igłę znalazłem w kwocie ~250 EUro) Dzięki, pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.