Jump to content

dementor

Użytkownicy
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. dementor

  Arcam rDAC

  Aaaa, to oryginalny zasilacz po zmianie zasilania daje się do utylizacji krokodylom, nie wiedziałem... Poza tym na imprezie goście mają w głębokim poważaniu jakość dźwięku, Jeśli leci w tle np. radio online cały dzień, nikt nie podłącza daca pod akumulator, proste. Jeśli się ma gramofon, to średnio co 20 minut trzeba ruszyć 4 litery i zapodać drugą stronę, też zbyt skomplikowane i utrudnia życie??
 2. dementor

  Arcam rDAC

  ładowarka np. z Lidla, albo jakakolwiek procesorowa, poza tym aku nie musi być żelowe jeśli będzie stało w pionie. Myślę że 6V 12Ah w zupełności wystarczy na jakieś 20-30 godzin ciągłego słuchania. Najlepiej pożyczyć aku od kogoś i sprawdzić zanim kupisz. Tylko pamiętaj sprawdzić dokładnie jakim napięciem jest zasilany Twój Dac, zanim kupisz akumulator!
 3. dementor

  Arcam rDAC

  Gra, gra, u mnie też gra pod dac, tyle że 12V. rdac potrzebuje 6V. Nigdy nie wrócę do zasilacza, jaki by on nie był... Z akumulatora również zasilam preamp gramofonowy.
 4. Nie można generalizować. Nie twierdzę, że sieciówka ma wpływ na scenę, ale u mnie miała wpływ na podstawę dołu i trochę na dynamikę. Dlaczego? Ano bo pan super projektant wsadził w ramach oszczędności nędzną sznurówkę z brązowiejącej niby miedzi 3x0.75mm2. To samo można powiedzieć o grzebaniu w dacu i zasilaniu z akumulatora, wywaleniu z niego kondów na stopniu wyjścia i fizycznym wykastrowaniu integry z pomocniczego zasilania i z płytki D/A. Nie ma prawa działać? Działa, i to jak. Na tym polega zabawa, i jeśli ktoś czerpie z tego przyjemność - nie pozbawiajmy go tego na siłę.
 5. Zgadzam się w 100%. U mnie sama miedź nie sprawdziła się, samo srebro to było samo zło. Kable motałem przez kilka miesięcy, aż uzyskałem w systemie to co chciałem. Pewnie w końcu bym trafił na kable od jakiejś firmy, które równie dobrze by się zgrały, ale chciałem sam do tego dojść.
 6. I tak, i nie. Jeśli weźmiemy pod uwagę kabel jako filtr, który tłumi pewne częstotliwości, to usłyszymy degradację sceny i przestrzeni bo braknie składowych i już. Dobry kabel, który nie wykastruje tego wszystkiego, zapewni neutralny przekaz i wszystko to, co podaje źródło usłyszymy. Kable sam sobie porobiłem na zasadzie prób i błędów. Kupiłem przewody z najlepszymi parametrami technicznymi i... lipa. Nie było różnicy pomiędzy nimi a zwykłymi ze sklepu. Przewody bez podanych parametrów, czysta miedź i srebro, różne konfiguracje, kilka grotów i z 10 metrów cyny dalej dało mi czego chciałem. Tak czy inaczej - żródło, wzmacniacz i przede wszystkim kolumny są najważniejsze.
 7. Np. ja. Słucham muzy, żona w salonie ogląda tv a dzieciaki u siebie materiał na projektorze. Kamery zewnęrzne cały czas zrzucają materiał na dysk. Oczywiście nie zawsze się tak dzieje, ale są takie chwile.
 8. Jasne, zwłaszcza gdy jednocześnie w tej samej sieci idą materiały z Nasa 4k, full HD, internet i czasami monitoring. Gratulacje rozwojowego podejścia! No chyba, że kolega ma na stanie profesjonalny i programowalny switch w cenie dobrego wmaka, to wtedy nie zadusi strumienia audio...
 9. dementor

  Audio mity

  Daje, daje. W dac'u scena na zasilaniu firmowym jest ściśnięta i "mała", pre z aku na dzień dobry się otwiera z górą i jest bardzo przyjemna, to samo ze sceną. Czasami gdy zapomnę doładować aku, wracam do zasilaczy i nie jest kolorowo.
 10. dementor

  Audio mity

  W każdym razie, po wielu bojach z własnym systemem mogę napisać, że tak czy inaczej jednym z najważniejszych kryteriów dla mnie, jest zasilanie. Tam gdzie tylko mogę, stosuję akumulator i reszta to tylko kosmetyka (okablowanie itd). Dac i pre gramofonowe całkowicie inaczej zachowuje się z takim zasilaniem. Liniowe jest ok, ale aku daje o wiele więcej. Ktoś ma jakieś ale?
 11. Nie widzę, ale ma skrętkę na rdzeniu a powinien być pojedynczy przewód i nie solid
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.