Jump to content

dementor

Użytkownicy
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Np. ja. Słucham muzy, żona w salonie ogląda tv a dzieciaki u siebie materiał na projektorze. Kamery zewnęrzne cały czas zrzucają materiał na dysk. Oczywiście nie zawsze się tak dzieje, ale są takie chwile.
 2. Jasne, zwłaszcza gdy jednocześnie w tej samej sieci idą materiały z Nasa 4k, full HD, internet i czasami monitoring. Gratulacje rozwojowego podejścia! No chyba, że kolega ma na stanie profesjonalny i programowalny switch w cenie dobrego wmaka, to wtedy nie zadusi strumienia audio...
 3. dementor

  Audio mity

  Daje, daje. W dac'u scena na zasilaniu firmowym jest ściśnięta i "mała", pre z aku na dzień dobry się otwiera z górą i jest bardzo przyjemna, to samo ze sceną. Czasami gdy zapomnę doładować aku, wracam do zasilaczy i nie jest kolorowo.
 4. dementor

  Audio mity

  W każdym razie, po wielu bojach z własnym systemem mogę napisać, że tak czy inaczej jednym z najważniejszych kryteriów dla mnie, jest zasilanie. Tam gdzie tylko mogę, stosuję akumulator i reszta to tylko kosmetyka (okablowanie itd). Dac i pre gramofonowe całkowicie inaczej zachowuje się z takim zasilaniem. Liniowe jest ok, ale aku daje o wiele więcej. Ktoś ma jakieś ale?
 5. Nie widzę, ale ma skrętkę na rdzeniu a powinien być pojedynczy przewód i nie solid
 6. Czyli zrobiłeś dokładnie to samo co ostatnio... Widzisz na moim zdjęciu jakieś dodatkowe zwoje? Jest rdzeń (24 AWG) w rurce teflonowej, a wokół niego nawinięty jest JEDEN przewód (16 AWG) i to wszystko
 7. To tak jak z tym rzeczonym kompresorem. Niby subiektywnie robi głośniej, ale praktycznie obniża dynamikę, bo przecież każdy pojedynczy dźwięk będzie wygładzał i niwelował amplitudę jego głośności. Tak więc, pomimo że głośniej, to jednak spłaszcza dźwięk, najlepiej to słychać we flażoletach. Szumy też dają w kość.
 8. A jeśli będzie to powodem wzrostu szumu, czy to nie zmieni dynamiki przypadkiem?
 9. Wiem co to kompresor, natomiast Ty zapytałeś o dynamikę - to wynika z Twojego wpisu. Co do układów scalonych, procesorów, koprocesorów, układów logicznych, topologii i innych składowych też na spoko możemy porozmawiać, ale nie o to w tym chodzi chyba?
 10. Dziwy nie z tej ziemi, prawda? To oświeć mnie i postaraj się nazwać taką przypadłość, gdzie słuchasz cicho (bo już późno i rodzina śpi) tego samego utworu, z tego samego źródła, przy tej samej głośności, ale na jednym kablu słyszysz więcej w najcichszym fragmencie. Całościowo również dociera więcej szczegółów. To chyba dynamika, ale może się mylę. A czy ma wpływ? Być może, przecież taka geometria to cewka... Poza tym mało mnie obchodzi czy piwo ma okrągłe czy kwadratowe bąbelki, ważne że mi smakuje.
 11. Nie, nie w ten deseń. Bardziej utrata dynamiki, ciężko to nazwać. Tak czy inaczej zostawiłem ten drugi i już, bardziej mi odpowiadał. Podobna sytuacja z IC gramofonowym Pro-Jecta. Dwa identyczne, kupione w różnych odstępach czasu, a jednak dźwięk minimalnie się różni pomiędzy nimi. Czym to tłumaczyć?
 12. Nie była to jakieś spektakularna zmiana. Trochę taki przytłumiony dźwięk w stosunku do 90 stopni. Na 2 wzmacniaczach słyszałem to dość wyraźnie, na innym nie słyszałem prawie żadnej różnicy.
 13. Sorry że być może zabrzmiało to jako jakiś atak, nie o to mi chodziło, to w kontekście wcześniejszych dyskusji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.