Jump to content

dementor

Użytkownicy
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

79 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tato żuku, tato żuku - spójrz jak tam jest pięknie, słońce świeci, jest zielona trawa i drzewa, ptaki śpiewają i latają gdzie chcą i pięknie pachnie - możemy tam zamieszkać? - Nie synu, wracaj do gówna; - Ale dlaczego, dlaczego? - Bo to jest nasza ojczyzna... Tak, w walucie rodem i wartością z monopoly... No wprost zajebiście...
 2. To może ja podniosę inną tezę. Czym jest Hi End? Przez wiele lat wyznacznikiem tego stwierdzenia były dla mnie pieniądze, które należy wymienić na taki czy inny sprzęt. Jeśli tych pieniędzy nie było aż tak dużo (wybić się powyżej katologowej klasy powyżej 15.000 za klocek) o Hi Endzie mentalnie nie było mowy. Pytanie, czy to jest to co możemy kupić, czy to co możemy uzyskać i usłyszeć (neutralność, akustyka)... Kupiłem dużo za dużo i efekt waw jakoś mnie nie dopadł. Dopadły mnie za to przemyślenia, że Hi End to składowa jakości sprzętu ale również tego co lubimy i oczekujemy i
 3. Niby tak, ale długotrwała ekspozycja na infradźwięki spowoduje, że mogą zginąć osoby skupione wokół Ciebie, bo je zabijesz, a ultradźwięki - że w końcu sam się zabijesz. W sensie głośno ma być. Niby udowodnione naukowo.
 4. Prawie Szczecin? Tonsil miał super salon sprzedaży - mój pierwszy "zestaw" głośników z kompletem maskownic i zwrotnicami przeleciał przez płot :)
 5. Wiesz jak rozkłada się produkcja stricte amerykańskiego produktu marki Intel? Malezja 6%, Wietnam 8%, Filipiny 4%, Izrael 5%, Chiny 77%, U.S. 0% Nie że przeczytałem, wszystko przechodziło przez moje ręce... Gratulacje w walce z komuchami.
 6. Salon ma ok. 30m2. Pozbieram ciekawe oferty i w przyszły weekend zrobię sobie mały tour ze wzmacniaczem.
 7. Tym gorzej to świadczy o Tobie. Wchodzisz z ulicy do pubu, dosiadasz się do stolika i na "dzień dobry" obrażasz starych bywalców. Zdajesz sobie sprawę jak takie akcje się kończą? Doradzam ewakuację, lub dogłębne przemyślenie postawy.
 8. A to ja mam inaczej. Mak siać można, kiosek z towarem co 500 metrów, w dodatku można sobie hodować do 5 krzaczków nawet na balkonie, a ja jakoś nie pamiętam kiedy podpalałem. Chyba z braku czasu albo - bo mogę ale jakoś nie chcę...
 9. A co jeśli istnieją? I to za rozsądne pieniądze? Pamiętam, gdy dawno, dawno temu mój sąsiad w pogoni za ideałem, brał kredyty na okablowanie aby trafić w punkt. Wtedy nie było mnie stać na coś więcej niż wzmacniacz Loewe (zasadniczo Linn) i średnie monitory, a kable co najwyżej Klotz. Była zazdrość. Teraz się sporo pozmieniało, zmienił się sprzęt, nastała pogoń za ideałem, wymiana kabli itd. Tak jak piszesz - gdy coś poprawiłem - uwaliło się w innym miejscu. W końcu ruszyłem doopę i mózg, poczytałem, poeksperymentowałem i znalazłem złoty środek który przegonił wszystko co miałem do tej po
 10. Audiolab 6000a. Tylko do odsłuchów musi być już dobrze wygrzany a Twoje kolumny podniesione o jakieś 35cm. Mocy i dynamiki pod dostatkiem. Podziękujesz później.
 11. dementor

  Audio mity

  Nie, tamte są full bus i w pełni programowane. Teraz już chyba większość to star topology, więc bez znaczenia jak się podłącza. Szanuję Twoje zdanie, ale za bardzo lubię swoją pracę a przede wszystkim wynikające z tego wpływy na konto, aby podważać zamysł i doświadczenie głównego projektanta całego systemu. Poza tym, tak jak pisałem wcześniej, byłem świadkiem uwalenia listwy poprzez podłączenie niezgodne z wewnętrznymi normami.
 12. Znalazłem przed chwilą coś takiego: Audiovector SR3 Signature. Niby ok, ale jedni piszą, że strasznie są przekombinowane konstrukcyjnie i brzmieniowo, inni że bardzo neutralne. Ktoś z Was może je zna i może coś napisać? Nie chcę robić sobie dość dalekiej wycieczki do właściciela tych kolumn totalnie w ciemno, nie wiedząc czego spodziewać.
 13. dementor

  Audio mity

  Tak na marginesie, w jakim celu niektóre listwy zasilające posiadają wskaźnik zgodności fazowej podłączonego sprzętu? Pytam bez uszczypliwości. Poza tym w jakimś dość poważnym periodyku (wcale nie związanym z audio) doczytałem o czymś takim, jak higiena podłączeń sprzętu audio, jak i metodzie sprawdzenia stanu podłączenia (o czym pisałem wcześniej). Dogrzebałem się do tego, gdy starałem się ustalić dlaczego Parasound mi buczy bardziej w innej pozycji wtyczki (u mnie, u dystrybutora i każdym innym miejscu podpięcia do sieci). Od dłuższego czasu już nie wnikam i dla świętego spoko
 14. dementor

  Audio mity

  Nie w tym przypadku. Są to serwery z zamówień pod specyfikę, nie z rynku konsumenckiego. Możliwości obliczeniowe są na tyle duże, że musi tak być. Przepisy eko wymuszają natomiast automatyzację i minimalizację konsumpcji prądu. Jeszcze 4-5 lat temu właśnie tylko takie rozwiązania o jakich piszesz były u nas, teraz 5 stref już działa w zasilaniu dynamicznym. No ale to rząd decyduje i płaci za to. Strefy cywilne i konsumenckie tego nie mają, czyli po staremu.
 15. dementor

  Audio mity

  Po części tak, jednak jest sporo sprzętu. który ma np. zasilacze buforowe. Mocne serwery mają od 2 do 4 zasilaczy 1600W każdy i w zależności od przewidywanego poboru mocy są wybudzane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.