Jump to content

teskoł

Użytkownicy
 • Content Count

  286
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. O pożytkach ze słuchania Talk Talk W moich czasach nastoletnich i, z grubsza, współczesnych dokonaniom zespołu, gdy czułem mocniej i więcej... gdy czułem zbyt mocno i zbyt wiele, gdy zły świat dopadał, osaczał i izolował... odpalałem na kasecie Spirit of Eden, zjeżdżałem do dołu swych dołów... odbijałem się od dna... i wypływałem oczyszczony na powierzchnię. Katharsis. Dziękuję, Mark.
 2. Bardzo chwalebna inicjatywa polskiego biznesmena, duma dla kraju, wyzwanie dla naszych skrzypków i skrzypaczek i - oby - radość dla audiofilów i melomanów!
 3. I z zatkanym nosem :), serio - u niektórych może to tak działać - mogą się tak uwarunkować, że słyszą dobrze, tylko wtedy, gdy jednocześnie czują delikatny smrodek przypalanej chińskiej lampy... kto nie wierzy, niech weźmie miernik i to zmierzy (taka fraszka, a co mi tam:), albo niech zapyta psychologa lub fachowca od sensoryki. Wracając do tematu - porządnie chronią sprzęt i prawdopodobnie nie degradują dźwięku wyroby estradowe Furman - stoi za nimi taka legenda, której musiałem ulec - otóż Furmana założył ktoś z ekipy techników Grateful Dead. Minus, że trzeba się pobawić z kablami w przejsciówki c13/c14.
 4. teskoł

  Audio mity

  a zatem - dla każdego coś miłego: nie wiem, czy to już było, fajnie facet opowiada, ale wnioski mogą być różne :) ogólnie, chłopaki - nie idźcie drogą Winera, idźcie drogą Beato... polecam jego filmiki - zwłaszcza o słuchu absolutnym
 5. teskoł

  Audio mity

  No, to jak nie porównuje dźwięków, to odetchnąłem z ulgą. Ale mam poczucie winy w imieniu złotouchych, którzy gościa doprowadzili do ciężkiej nerwicy...
 6. teskoł

  Audio mity

  jeśli dobrze rozumiem, to facet porównuje wizualizacje sygnałów elektrycznych a nie dźwięki?
 7. Albo bardzo techniawkowo, co kto lubi... Ja bym wolał, żeby trochę wyglądało jak u lutnika :)
 8. Może wcale nie być żadnej dzidy. Po przepisowym odsunięciu kolumn metr od ściany. Btw, nie mogę powstrzymać się przed uwagą - sporo zachwytów na forach dla zmurszałych i raczej przedrożonych Infinity, tymczasem w zasięgu 2x tańszy i nie wiem czy tyleż gorszy produkt z tej samej stajni... Ah, i z racji specyficznej urody na pewno spodobają się każdej żonie, pod warunkiem, że żona jest Darthem Vaderem :)
 9. Yamaha MusicCast R-N803D i Jbl Studio 290?
 10. to może chociaż hey pracowałeś w MM? :) (a swoją drogą nie można zapominać, że revolution to w stereo druga od dołu seria w ofercie Tannoya, jakże podbita recenzjowym hypem)
 11. :))))))))))))))))))))))) przykład z tego wątku - moderator hamletyzująco-hiperbolizujący - od kabli, poprzez religię aż do ustroju politycznego... o, $h1t!!! (pardon my french), doczytałem, że uważa, że głośnikowe i interkonekty jednak coś znaczą, zatem: Vlado vel Vladomord - mój szacun! (ok, wiem gdzie masz mój szacun, więc pozwolę sobie zauważyć, że jednak w kwestiach innych niż audio, autorytetem dla mnie nie będziesz...:) z poważaniem, Teskoł
 12. Dla bezpieczeństwa proponuję przyjąć istnienie wielu kijów i wielu mrowisk. Zwolennicy przewalania kabli raczej nie mają czasu na wcinanie ośmiorniczek u Sowy albo złe dotykanie nieletnich. Przewalanie kabli to nie religia, to raczej eskapizm.
 13. Typowe. Denna akustyka. Słabo nagrane. Kolumny przyklejone do ściany. A=jazgot, B=jazgot.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.