Jump to content

glodyga

Użytkownicy
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale u Piotra były Evoke 20. Dziesiątki mogą być inne, tak jak różniły się Focusy 110 i 140. Dopóki nie spróbujesz nie będziesz wiedział :) No i zgadzam się z Twoją oceną Octavki: przeźroczysta jest. Dla mnie bas z tych Evoke 20 u Piotra wzbudzał się za bardzo. Jakoś na to jestem uczulony - nie lubię ciągnącego się basu. Nie przy wszystkich nagraniach tak było ale często. Za to były szybkie, napowietrzone i przestrzenne. Ponieważ porównywaliśmy z Focusami 260, to efekt był - jaki był. Octave raczej nie jest partnerem do Evoke 20.
 2. A gdzie kupiłeś ten kabelek za 16 zł ? tu kosztuje trochę drożej. https://www.q21.pl/dali-sc-rm230st.html
 3. Ani w filharmonii (przynajmniej krakowskiej :) ) ani na żadnej muzyce w Starym Krakowie czy innych tego typu wydarzeniach nie ma czegoś takiego jak holografia. Ba, nieraz zdarzyło mi się patrzeć na muzyka, który ciężko pracował na swoim instrumencie ale wcale tego instrumentu nie słyszałem - zlewał się z innymi. Wydarzenia na żywo to inny rodzaj przeżycia niż płyta. To są sprawy raczej nieprzekładalne.
 4. Mam płytę Agaty Szymczewskiej z koncertami skrzypcowymi. Płyta z 2010 roku. Pani Agata gra na Stradivariusie. Wypożyczonym przez niemiecką fundację. Dysponowała nim od 2007 roku. A do kiedy to już nie wiem. Może nie "polski" Stradivarius ale w polskich rękach :) I brzmi dobrze.
 5. Rozumiem, że odsunięcie kolumn od ścian, bądź wstawienie pułapek basowych nie wchodzi w grę?
 6. Jeżeli możesz ustawić kolumny z dala od ścian, to zestaw jaki proponuje kolega ps39 jest jak najbardziej do spróbowania (u niego też gra na 20 m2). Wiadomo gusta są różne. Trzeba wypróbować u siebie również ze względu na akustykę. Dla mnie gra to świetnie, a bonusem będzie, że jak wrzucisz nagrania barokowe, to nie będziesz się mógł oderwać :) Jeśli kolumny wciśniesz blisko ściany, obojętne z boku czy z tyłu, to ani Dynaudio ani większość polecanych tutaj kolumn nie zagra dobrze. Wtedy lepiej Pianocrafta kupić i nie przejmować się dźwiękiem.
 7. F140 bym się w 15 m2 (3 x 5) raczej obawiał, to są kolumny spokojnie nawet na 30 m2. F110 wystarczają i w 18 m2. Gorzej z ustawieniem, bo te kolumny potrzebują trochę miejsca z tyłu i boków, a w tym pokoju jakoś nie bardzo to widzę.
 8. Dystrybutorem Roksana jest aktualnie: AUDIO CENTER POLAND ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków +48 12 265 02 85 powinni znać serwis :)
 9. glodyga

  Kolumny do 5000

  z cyklu "się nie znam, to się wypowiem", może kolumny niszowej firemki http://www.jag-electronics.pl/?page_id=73 ? nieduże, do lampy przeznaczone
 10. Dzięki za opis. Gram - już z 8 lat - Heedem Obeliskiem wspomaganym przez zasilacz Tomanka. Dźwiek jest spójny i gładki, niemęczący. Czasami trochę brakuje - w klasyce zwłaszcza, takiej natychmiastowości, jakby zestaw był troszkę zbyt powściągliwy. Lampa - słuchałem cd Ayona 7s z Octave 70 w zestawieniu z Focusami 260 - daje taką natychmiastowość (nie wiem jak to lepiej nazwać). No ale to trochę więcej kasy. Ciekaw jestem czy można to uzyskać taniej :)
 11. A mógłbyś napisać czym wcześniej napędzałeś te Focusy i co się zmieniło? Mam te same monitorki. Pozdrawiam
 12. Legendarny - cokolwiek to znaczy - to był "Magazyn hi-fi" wydawany jakiś czas w Gdyni. Pierwsze polskie pismo branżowe, na wysokim poziomie merytorycznym i kiepskim edytorskim.
 13. Jak się zastanowić, to nic w tym dziwnego. Wasze listwy zostały zrobione i pewnie dopiero wtedy odkrył p. Tomasz usterkę lakierniczą. Nie mógł Wam wysłać produktu "niepełnosprawnego" więc go wyprzedaje, a z realizacją Waszego zlecenia czeka na obudowy normalnej jakości. Tak przypuszczam.
 14. No pech. Ale laser nie jest chyba zbyt drogi. Wymień i będzie grało. Mam jeszcze ten cedek, słuchałem na nim ze 6 lat. Nie jest za bardzo rozdzielczy ale za to bardzo przyjemny
 15. Nie podam adresu, ale wskazówkę - poszukaj ludzi/firm naprawiających sprzęt estradowy/studyjny. Kiedyś naprawiałem głośnik Castle w Wieliczce u p. Marka. Było to przy jakimś takim osiedlowym pawilonie i p. Marek zajmował się naprawą takiego właśnie sprzętu. Niedrogo i solidnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.