Jump to content

glodyga

Użytkownicy
 • Content Count

  187
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. pół odpowiedzi będziesz miał, gdy spróbujesz podłożyć cokolwiek pod te kolumny by podnieść je o te 5 cm. Moźe akurat zadziała, a może nie. Zakładam, że wysuwałeś do przodu, zwężałeś lub rozszerzałeś rozstawienie. Szukanie właściwego miejsca to niezła zabawa i w dodatku bez gwarancji wyniku. Ale jak się uda to duży zysk 🙂
 2. wg Wiki 80 db to "głośna muzyka w pomieszczeniach, trąbienie". Jeśli do 94 dB Emity potrzebują 28 W to do 82 będą potrzebowały 1,75 W. Jakiś wzmacniacz nie da z tym rady? Oczywiście można się odsunąć od głośnika trochę dalej, ale wydaje się, że w blokowym mieszkaniu nie trzeba zbyt dużo watów.
 3. Dziękuję za odpowiedź, bardzo lubię Sokołowa i służy mi czasem jak testuję jakiś sprzęt. Do Lectora będą podchodził "od dołu" (znaczy od Heeda) i będę szukał czegoś podobnego w balansie tonalnym, z dodatkowymi zaletami typu wyraźniejsza i głębsza scena, może lepsza rozdzielczość i namacalność dźwięku. Kolumienki są małe (Focus 110) więc Filharmonii (nawet krakowskiej) nie oczekuję ale symfonika wypada i tak przyzwoicie (poza może kontrastami dynamicznymi). Myślę, że będzie na liście odsłuchowej choć na razie to bardzo mgliste plany, bo Obelisk mi po prostu wystarcza. Pozdrawiam Grzegorz
 4. czy polecacie Państwo ten sprzęt osobom, dla których najważniejszy jest fortepian w muzyce klasycznej i orkiestra symfoniczna?
 5. http://divineacoustics.com/proxima-generation-3-pl/
 6. Ale u Piotra były Evoke 20. Dziesiątki mogą być inne, tak jak różniły się Focusy 110 i 140. Dopóki nie spróbujesz nie będziesz wiedział :) No i zgadzam się z Twoją oceną Octavki: przeźroczysta jest. Dla mnie bas z tych Evoke 20 u Piotra wzbudzał się za bardzo. Jakoś na to jestem uczulony - nie lubię ciągnącego się basu. Nie przy wszystkich nagraniach tak było ale często. Za to były szybkie, napowietrzone i przestrzenne. Ponieważ porównywaliśmy z Focusami 260, to efekt był - jaki był. Octave raczej nie jest partnerem do Evoke 20.
 7. A gdzie kupiłeś ten kabelek za 16 zł ? tu kosztuje trochę drożej. https://www.q21.pl/dali-sc-rm230st.html
 8. Ani w filharmonii (przynajmniej krakowskiej :) ) ani na żadnej muzyce w Starym Krakowie czy innych tego typu wydarzeniach nie ma czegoś takiego jak holografia. Ba, nieraz zdarzyło mi się patrzeć na muzyka, który ciężko pracował na swoim instrumencie ale wcale tego instrumentu nie słyszałem - zlewał się z innymi. Wydarzenia na żywo to inny rodzaj przeżycia niż płyta. To są sprawy raczej nieprzekładalne.
 9. Mam płytę Agaty Szymczewskiej z koncertami skrzypcowymi. Płyta z 2010 roku. Pani Agata gra na Stradivariusie. Wypożyczonym przez niemiecką fundację. Dysponowała nim od 2007 roku. A do kiedy to już nie wiem. Może nie "polski" Stradivarius ale w polskich rękach :) I brzmi dobrze.
 10. Rozumiem, że odsunięcie kolumn od ścian, bądź wstawienie pułapek basowych nie wchodzi w grę?
 11. Jeżeli możesz ustawić kolumny z dala od ścian, to zestaw jaki proponuje kolega ps39 jest jak najbardziej do spróbowania (u niego też gra na 20 m2). Wiadomo gusta są różne. Trzeba wypróbować u siebie również ze względu na akustykę. Dla mnie gra to świetnie, a bonusem będzie, że jak wrzucisz nagrania barokowe, to nie będziesz się mógł oderwać :) Jeśli kolumny wciśniesz blisko ściany, obojętne z boku czy z tyłu, to ani Dynaudio ani większość polecanych tutaj kolumn nie zagra dobrze. Wtedy lepiej Pianocrafta kupić i nie przejmować się dźwiękiem.
 12. F140 bym się w 15 m2 (3 x 5) raczej obawiał, to są kolumny spokojnie nawet na 30 m2. F110 wystarczają i w 18 m2. Gorzej z ustawieniem, bo te kolumny potrzebują trochę miejsca z tyłu i boków, a w tym pokoju jakoś nie bardzo to widzę.
 13. Dystrybutorem Roksana jest aktualnie: AUDIO CENTER POLAND ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków +48 12 265 02 85 powinni znać serwis :)
 14. glodyga

  Kolumny do 5000

  z cyklu "się nie znam, to się wypowiem", może kolumny niszowej firemki http://www.jag-electronics.pl/?page_id=73 ? nieduże, do lampy przeznaczone
 15. Dzięki za opis. Gram - już z 8 lat - Heedem Obeliskiem wspomaganym przez zasilacz Tomanka. Dźwiek jest spójny i gładki, niemęczący. Czasami trochę brakuje - w klasyce zwłaszcza, takiej natychmiastowości, jakby zestaw był troszkę zbyt powściągliwy. Lampa - słuchałem cd Ayona 7s z Octave 70 w zestawieniu z Focusami 260 - daje taką natychmiastowość (nie wiem jak to lepiej nazwać). No ale to trochę więcej kasy. Ciekaw jestem czy można to uzyskać taniej :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.