Jump to content

sls

Użytkownicy
 • Content Count

  1360
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

187 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Łupać powinno na pewno natomiast na ile to będzie miało związek z neutralnością przekazu to już trzeba by sprawdzić (o ile nam na tym zależy, miałem w rękach ostatnio markowe głośniki do komputera, bas porażka). Jak chcesz słuchać czasami na tym muzyki to lepsze będą głośniki 2.0 w obudowach z MDF. Do łupania w gry można kupić cokolwiek z marktu co jakoś buczy.
 2. sls

  pliki hi res

  I ile on jest warty? Jak dla mnie nic, jeżeli miałbym kupić "używane" pliki. Nie jestem w stanie stwierdzić autentyczności takiego dowodu zakupu wydrukowanego na kartce a4.
 3. sls

  pliki hi res

  Po prostu nie da się zapewnić kontroli ilości kopii. W przypadku Windowsa masz naklejkę, co więcej system wymaga aktywacji i sprzedaż powielonych kopii przypuszczam szybko zakończy się zwrotami towaru i wizytą policji u takiego sprzedawcy.
 4. Kiedyś ktoś policzył i to chyba nawet dobrze ile danych potrzeba do prawidłowego odtworzenia sygnału. To że w sygnale DSD jest więcej danych nie znaczy że jest w nim więcej muzyki.
 5. Nie mam pojęcia, w praktyce trzeba by sprawdzić we własnym systemie co zagra lepiej. Raczej gra to podobnie ze względu choćby na podobne ceny nowych urządzeń. Jeżeli komuś niepotrzebne funkcje sieciowe to się chyba opłaci. SA8005 jako USB dac działa całkiem spoko także pod Linuxem no i wspiera USB Audio 2.0.
 6. sls

  Wybór źródła

  Jeżeli z wejściem USB to ze wsparciem standardu USB Audio 2.0. Najlepiej aby działał także w systemach Linux/Android.
 7. Wat to zawsze wat. Po prostu w klasie AB potrzeba wzmacniacza o większej mocy aby miał odpowiednią wydajność prądową i grał dobrze w praktyce w kolumny nie idzie więcej niż kilka watów przy normalnym słuchaniu. Z drugiej strony taki wzmacniacz single ended aby wyprodukować te 2x5W pobiera z gniazdka watów 100 tak jak i większy wzmacniacz klasy AB.
 8. sls

  Wybór źródła

  Jak dla mnie nie warto, płyta winylowa jest gorszym nośnikiem niż formaty cyfrowe. Spotkałem się z opiniami że kupowanie gramofonu ma sens jak ma się zbiór płyt sprzed wejścia formatów cyfrowych. Dzisiaj wszystko jest rejestrowane cyfrowo i z cyfrowych nagrań tworzy się czarne krążki. Na pewno warto mieć dac ze wsparciem USB Audio 2.0, z tego co się orientuję Denon działa w trybie 2.0. Raczej naciągane jest to zaszumienie USB no ale można sobie kupić kartę pcie->USB3.0 z femto zegarem.
 9. Jeżeli masz stacjonarny PC jakość dźwięku z karty dźwiękowej może być na tym samym poziomie co z DAC'a za parę PLN dlatego nie traktowałbym przetwornika jako coś obowiązkowego. Jak masz możliwość to wypożycz sprzęt ze sklepu i sprawdź w domu czy brzmienie się podoba. (W docelowym pomieszczeniu). W tych 8m2 wystarczy większość miniwież no chyba że chcesz iść w duże klocki ale trzeba wtedy kilkukrotnie większy budżet.
 10. sls

  Wybór źródła

  Jak grasz z pc można sprawdzić Ubuntu lub Minut'a zamiast Windows może to wnieść pewne zmiany.
 11. Płyta CD nie jest ograniczeniem, problemem jest zwyczajnie maksymalizacja zysków przez wytwórnie (loudness war). Na winyl, sacd i CD w większości przypadków trafiają inne miksy.
 12. Na bliźniaczym modelu pm ki Pearl lite grałem w 20m2 z kolumnami (Topaz 20) o zmierzonej efektywności 83dB. Żadnych problemów z brakami mocy.
 13. Przeklamania mogą być dwojakiego rodzaju tzn. co do wartości próbki i czasu w jakim się ona pojawia. Jak dla mnie jitter tutaj powoduje fluktuację czasu z jakim kolejne dane będą "wrzucane" do przetworzenia. Innymi słowy znaczenie ma jakość odbiornika spdif i precyzja z jaką odzyskiwany jest sygnał zegarowy a ta może być różna pomimo tego że dane jako takie przekłamane nie zostaną.
 14. Na różne postrzeganie transportów raczej wpływ ma jitter wynikający z odzysku zaszumionego sygnału zegarowego a nie przekłamywanie danych. Przekłamanie wartości choćby jednej próbki objawi się trzaskiem. (Podobno niektóre przetworniki mają mechanizmy korekty przekłamanych próbek więc w takim przypadku nie da się powiedzieć na ucho czy nastąpiło przekłamanie danych). Nie wiem jaki jest stan najbardziej aktualnej wiedzy na ten temat ale można sobie poprzeć na dywagacje pod linkiem. [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.