Jump to content

sls

Użytkownicy
 • Content Count

  1438
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

207 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak wierzysz że kabel sieciowy brzmi to wypożycz jak się da kilka kabli i sprawdź. Po co polegać na innych, każdy ma inny system jak i słuch co powoduje że są to tylko odczucia subiektywne czasami niewiele a czasami nic niewarte. Są testy które pokazują że zwykły kabel komputerowy może dawać niezgorsze brzmienie od kabla dużo droższego jak i na odwrót...
 2. Najprościej poszukać testów może ktoś to zmierzył, albo kupić watomierz za 50-100pln. W klasie ab wartość poboru mocy zależy od prądu spoczynkowego. Czym wieksza moc wzmacniacza ta moc jest większa. Na avhub znajdziesz dokładne pomiary różnych wzmacniaczy. Można się zorientować mniej więcej jakie to są wartości. Powiedziałbym że rząd 30-50-100 W to może być minimum, w zależności od mocy znamionowej wzmacniacza.
 3. Albo na winyle. Wszystkie problemy programowe się rozwiążą jak i te związane z niską jakością strumienia np. w Spotify. Trzeba używać odmian normalnych. Współczesne Ubuntu lub Mint działa dobrze na 5-7 letnim laptopie z 4 GB ramu i powiedzmy core i5. Na starszy sprzęt szkoda zachodu.
 4. sls

  Atoll in80se vs Hegel H80

  W podobnych cenach masz także Musical Fidelity M2si i Audiolaba 8300. W przeciwieństwie do h80 pewnie da się wypożyczyć na odsłuch.
 5. Nie wiem z jakim efektem wejdą w 16m2 ale może warto wziąć pod uwagę i odsłuchać. Przedni port br, kolumny miały dobre recenzje. [Hidden Content]
 6. sls

  Klub HEGEL

  Jest to jakieś rozwiązanie niemniej jak dla mnie jest to trochę irytujące że w tym budżecie producent nie dostarcza lepszego układu USB. Słucham z laptopa czasami coś oglądam z yt, nie interesują mnie odtwarzacze sieciowe czy CD, dobry konwerter do spdif też kosztuje, zajmuje miejsce do tego potrzebny jest jeszcze dodatkowy kabel brr. Z jednej strony kusi ten wzmacniacz z drugiej ma się wrażenie że można lepiej być może wydać pieniądze.
 7. A sprawdzałeś jak system gra na kablu z miedzi ofc 2*2,5mm2? Solid core to tylko jedno z rozwiązań które niekoniecznie jest najlepsze.
 8. [Hidden Content] Coś może znajdziesz.
 9. sls

  Klub HEGEL

  Np. na poprawieniu dac'a gdzie dali układ Tenora zamiast czegoś nowszego jak w h360, h390.
 10. Nie, chodzi o wejście CD, amp Direct nie ma żadnej regulacji na wejściu, musi ją zapewniać pre amp. Może być całkiem dobre podejście, ponoć preamp jest dobry w tym przetworniku. Dodatkowo pilot i jedno wejście analogowe.
 11. Inny pre może coś zmienić ale chyba nie tak dużo, podejrzewam że pm8006 jak i wcześniejsze serie ma wejście Direct CD (osobny bufor wejściowy, z którego sygnał prowadzony jest bezpośrednio na regulację głośności).
 12. Zależy gdzie, wzmacniacze estradowe mają po 2kW w mostku więcej.
 13. Wypożycz i sprawdź, moim zdaniem przy dobrze zrealizowanym wejściu USB nie powinno być gorzej może trochę inaczej niż z dowolnego odtwarzacza sieciowego. Warto użyć Windows 10 albo Linuxa na PC.
 14. Druty solid core mają tendencję do przycinania basu w pewnym zakresie przynajmniej jak dla mnie. To co ja obserwowałem w jednej konfiguracji się to sprawdzi w innej będzie przeszkadzać. Nie miałem DNM'a ale próbowałem Jantzena, obecnie mam Furutech'a. Najlepsza opcja to wypożyczenie przewodów do sprawdzenia bo nawet jak ktoś miał ten przewód to i tak nie masz żadnej gwarancji że w Twoim systemie to zagra jak trzeba. Przy dosyć cienkich drutach czy przewodach inna długość przewodu może wynosić różnicę nie mówiąc o innym wzmacniaczu i kolumnach. Furutech'a prawdopodobnie dałoby się wypożyczyć. Moim zdaniem nie jest zły.
 15. Jak się ma ograniczone fundusze nie wiem czy nie lepiej kupić sobie np. Crown'a XLS 1002 lub mocniejszy model ewentualnie końcówkę studyjną innej firmy. Crown jest w klasie D. Do tego daje się DAC'a z przedwzmacniaczem np. Nuprime dac-9 i nic więcej nie trzeba.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.