Jump to content

sls

Użytkownicy
 • Content Count

  1283
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

168 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sls

  Klub HEGEL

  Pytanie tylko ile to wsparcie będzie trwało. W przypadku RPi z tego co widzę czwórka jest zgodna z 2 i 3 i nakładki audio pasują do najnowszej wersji (przynajmniej tą co ja mam). Przynajmniej przez najbliższe z 5 lat powinna taka czwórka pochodzić. Wydaje się że np. takie Volumio też jest zainteresowane aby wszystko działało niemniej nie namawiam do kupna jeżeli ma się wątpliwości. PS. Użyłbym wejścia USB i grał z PC w wielu przypadkach to najlepsza opcja. Sprawdziłbym granie z Linuxa po USB zamiast starej 7. Wsparcie dla USB Audio 2.0 dodali dopiero w 10.
 2. Dobry żart. Dobrą opcją mógłby być też Rotel a14 niestety powyżej budżetu ale ma nienajgorszy przetwornik także jeżeli chodzi o wejście USB.
 3. Różnic pomiędzy tymi modelami jest więcej, zewnętrznych i wewnętrznych trzeba się tylko dobrze przypatrzeć.
 4. Jak chcesz nowe kolumny w tej cenie przesłuchaj coś z Pylon Audio z serii Opal, Ruby czy Spphire.
 5. Abstrahując od Tucany to że producent X żąda jakiejś kwoty za klocek moim zdaniem nie znaczy od razu że realnie nie ma tańszych sprzętów które grają tak samo albo lepiej zwłaszcza gdy poruszamy się w zakresach cenowych gdzie wkład materiałowy to niewielki procent ceny końcowej urządzenia. Reszta to koszty wytworzenia, pośredników i znaczka na obudowie.
 6. Przypuszczam że już PM 8006 zachowa się lepiej niż PM 7000 pod warunkiem oczywiście że reszta systemu nie odstaje jakościowo i będzie względnie dobrze dopasowana. Raczej nie wskazane są raczej źródła o maksymalnych poziomach poniżej 2Vrms (takich co prawda jest mało ale się zdarzają). Popatrzyłem na te kolumny. Przy trzech drogach i trzech głośnikach na basie dobrą opcją byłaby też klasa D która powinna zapewnić dobrą kontrolę na basie i przy tym niewielki pobór mocy. W budżecie masz np.Primare I25 czy Nuprime IDA-16. Jak się skończy seria Ruby wejdzie być może w Polsce Marantz PM-12 w klasie D.
 7. Haiku Audio Trzeba iść coś posłuchać, wypożyczyć wtedy się dowiesz. Proponuję nie napalać się na nie wiadomo jaką moc zwłaszcza gdy nie planuje się kupna większych kolumn czy zamiany pomieszczenia. Większy wzmacniacz zwykle więcej mocy przetwarza w ciepło. Klasa d jest tutaj pewnym wyjątkiem ze względu na sprawności sięgające 80-90%.
 8. sls

  DAC do 3tys zł

  Jak zamierzasz używać wejścia USB szukaj raczej przetwornika z wsparciem dla USB 2.0. Swego czasu niezłe opinie miały przetworniki Asusa z układami Muse. Niedrogie przetworniki produkuje np. Aune.
 9. sls

  Klub HEGEL

  Zapomnij o przetworniku wbudowanym w H100. To jest układ na zasadzie żeby był, tańszego właściwie chyba już nic nie ma runku.
 10. Jakbyś wziął obciążenie znamionowe w postaci rezystora np. 4 lub 8 om i puścił sygnał sinusoidalny na wejście w zakresie słyszalnym np. 1kHz i doprowadzisz że na wyjściu będzie się wydzielać moc znamionowa dla danego obciazenia to powinieneś zaobserwować podawany maksymalny pobór mocy. Dla porównania Marantz PM Ki Pearl lite bierze ok 35W przy niewielkiej głośności. Przy 70W już jest niezły łomot. Końcówka w klasie D 2*350W/4om bierze w tych warunkach powiedzmy 20W i 35W.
 11. Tak można dowolnie mocny wzmacniacz podłączyć do kolumn o niższej mocy. Nikt Ci przecież nie każe odkręcać głośności na maksimum. Za słaby wzmacniacz jest nawet bardziej niebezpieczny. Tu masz przykładowy wykład na ten temat.
 12. Nie chcę nikogo rozczarować ale za takie pieniądze to trudno będzie kupić wyraźnie lepsze kolumny i jeszcze żeby je napędzić tym 40 letnim amplitunerem o małej mocy wyjściowej. Wg dzisiejszych standardów to te Tonsile byłyby oznaczone 40W jak nie więcej. Jeżeli masz w tych kolumnach dobre głośniki gdn16/10 lub nowsze na zawieszeniu materiałowym bądź niesparciale gąbki i ogólnie kolumny są dobrze zachowane to moim zdaniem warto je sprawdzić ze współczesnym wzmacniaczem o mocy np. 2*70W/4 om (choćby Denon pma 720). Podkreślam sprawdzić a nie kupować jakiś wzmacniacz w ciemno. Te kolumny grają dość specyficzne ale sporo dzisiejszej budżetówki wcale nie jest dużo lepsza. Na poprawę dźwięku tych kolumn dobrze wpływa odizolowanie ich od podłoża i ustawienie np.: na podstawkach i są w stanie nagłośnić 20m2.
 13. Powiem tak statystki sprzedaży używek na znanym portalu aukcyjnym raczej nie potwierdzają tego jakoby model Pearl był jakiś specjalnie kiepski. Sam miałem Topazy 20 (z pm ki Pearl lite), to też nie są jakieś ekstra rewelacyjne kolumny. Jeżeli nawet w pewnych aspektach grają lepiej od Pearli to raczej nie we wszystkich. Po prostu za mała jest różnica w cenach żeby był nie wiadomo jaki wzrost jakości przy przejściu od Pearli do Topazów.
 14. A skąd wiesz że dwie a nie jedna albo pięć klas różnicy tu będzie? Masz jakąś miarę do liczby klas? A dwa to może Tobie po prostu Topazy bardziej się spodobały...
 15. sls

  Jaki tani DAC?

  Jeżeli potrzebujesz dac'a także do RPi to raczej ten Korg nadaje się tak średnio. Może grać ale nie musi. Malina ma kiepski interfejs USB, oprócz gniaz USB siedzi na nim interfejs sieciowy. Do odtwarzania dźwięku lepiej dokupić dedykowanego dac'a dla RPi lub interfejs z wyjściem cyfrowym coaxial/spdif którym podpinamy się do dowolnego przetwornika.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.