Jump to content

sls

Użytkownicy
 • Content Count

  1624
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

269 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Można też kupić CD z funkcją DAC.
 2. O ile się nie mylę jest tam niebieski Alps. Jest to potencjometr stosowany ciągle jeszcze w torach audio we wzmacniaczach do 20-30kPLN. Wyjście to może być nieznacznie gorsze ale spodziewałbym się że trudno będzie znaleźć coś lepszego i to jeszcze za mniejsze pieniądze.
 3. Marantz HD DAC1 ma dwa rca, jedno o stałym poziomie drugie regulowane. Czy działają równolegle nie wiem.
 4. Ja bym kupił jedną kolumnę za 5k a resztę dozbierał. A tak na poważenie to najtańszy wzmacniacz nie nadaje się do lepszych kolumn, będzie guzik a nie granie. Prędzej nowe kolumny + używany sprzęt ale najlepiej nie starszy niż 5lat. Poza tym to nie jest tak że 2-3 razy droższe kolumny grają 3 razy lepiej, będzie tylko trochę lepiej pod warunkiem że reszta systemu będzie dobrana dobrze. Proponuję poszukać kolumn które można wsadzić do 20m2 i zobaczyć co się podoba w odsłuchu, testy, obrazki, porady (opinie subiektywne) to niewiele mówi o tym jak dla kogoś kolumny zagrają.
 5. Doskonały to jest pojęcie względne. W miarę sensowne wzmacniacze z lepszymi potencjometrami i przedwzmacniaczami zaczynają się powiedzmy w okolicach 5-6kPLN. Np. Marantz PM 8006, Denon PMA 1600NE czy Yamaha A--S1200. Wszystko zależy ile chcesz wydać. Dla kogoś doskonały może być NAD 316 BEE a ktoś inny nie schodzi poniżej 50kPLN za klocek.
 6. Ja np. nigdzie nie napisałem że zmian nie słychać, tylko że jeżeli ktoś oczekuje że drogi kabel poprawi istotnie rozdzielczość systemu, stereofonie czy kiepski bas to niestety nie ten zakres zmian. A jeżeli faktycznie tak się dzieje to świadczy to tylko o tym że elementy systemu są marnej jakości.
 7. Jeżeli nie mówimy o kablach zrobionych z kabla od lampek choinkowych tylko o kablach produkowanych jako kable głośnikowe czy sygnałowe i stosujemy wtyki zapewniające dobre połączenie to nie jest to kiepskie okablowanie nawet jak kosztuje niewiele. Jeżeli system nie gra komuś na kablach stosowanych z powodzeniem w studiach nagraniowych (warto poznać ceny) to zastosowanie kabli 10, 100 czy 1000 razy droższych nie zmieni tego systemu na lepszy. Najwyżej będzie grał trochę inaczej. A problem leżący w np. charakterystyce kolumn pozostanie bo jest nie do skorygowania żadnymi kablami.
 8. Powiedziałbym nawet więcej, jak coś gra źle na zwykłych kablach (pomijając przypadki kompletnie złego doboru kabli np. głośnikowe ewidentnie za cienkie do długości i mocy jaka ma przepływać) to nie będzie to grało wcale. Tzn. mamy system którego elementy nie zgrywają się ze sobą, mamy skopaną akustykę w pomieszczeniu albo po prostu to jak system gra nie trafia w nasz gust.
 9. Przeglądałem dzisiaj ceny kabli (akurat XLR) na thomann.de 1m kosztuje coś 50pln. Do studia gdzie rejestruje się dźwięk jest dobry kabel za grosze ale do odtwarzania to już trzeba kabla za tysiące... To tak w kwestii stosowania drogich kabli.
 10. Kupując normalny klocek masz zdecydowanie większy wybór także jeżeli chodzi o sprzęt używany. Można przebierać jak w ulęgałkach, wersja mini to może promil tych możliwości.
 11. Po pierwsze to być może wyciągasz błędne wnioski, szukając kolumn do 20m2 nikt się nie skupia na 30Hz bo po prostu kolumny tej wielkości kiepsko już przetwarzają ten zakres. Raczej bym mówił ogólnie o zakresie 40Hz-100Hz. Nie oczekuję że będzie to najlepszy bas. Tylko jaki jest sens polecać wzmacniacz za niech będzie 3kPLN do kolumn za 9kPLN (mówiąc o sprzętach nowych). Tego do końca nie rozumiem. Znalazłeś przyzwoicie brzmiącą konfigurację, OK przyjmuję do wiadomości. Niech sobie ktoś sprawdzi. Ja w normalnych warunkach w wersji ekonomicznej szukałbym wzmacniacza w cenie powiedzmy 1/2 czy prę
 12. Już Ci na to odpowiedziałem a przynajmniej tak mi się wydawało. >>> Po prostu nie da się sensownego wydajnego wzmacniacza w klasie AB wsadzić w tak małą obudowę. No chyba że zapniemy do >>> chłodzenia wentylator. W zasadzie miałem na myśli także mocniejszego. Większa moc wyjściowa oznacza większy zasilacz, często więcej par tranzystorów, większe radiatory itd. Do tego gdy wzmacniacz ma oddawać daną moc ciągle nie ma miejsca na oszczędności dlatego preferuje się większe obudowy. To że komuś coś się podoba na oko to nie znaczy że kierunek jest dobry (bior
 13. Po prostu nie da się sensownego wydajnego wzmacniacza w klasie AB wsadzić w tak małą obudowę. No chyba że zapniemy do chłodzenia wentylator. Z małych klocków jest np Marantz HD-AMP1, Marantz HD-CD1, stety czy niestety poza budżetem i też niekoniecznie jest to dość dobry wzmacniacz do X34. Autor wątku może powinien dozbierać parę PLN bo łączenie kolumn za np. 10kPLN do tego o niskiej efektywności z tanią elektroniką skończyć się może zupełnie przeciętnym systemem. Może należało by się zastanowić nad tańszymi kolumnami aby bardziej równomiernie rozłożyć budżet. Do tego pakowanie się w klocek mi
 14. No tak jest zrobiony żeby spełnić to co pisze w papierach. Można znaleźć na rynku wzmacniacze o mocy tylko 10W większej na kanał (jeżeli chodzi o deklarowaną moc) a mające ze 2x większą pojemność w zasilaczu i większy transformator i wagę też ze 2 razy większą. Oczywiście są to wzmacniacze droższe. Mam nadzieję że słuchałeś. Bo ja bym powiedział że na dwoje babka wróżyła, klasa D (nie mówimy o starych modelach z klasą AB) pomimo rachitycznej budowy potrafi całkiem sprawnie wysterowywać kolumny i problem z kontrolą basu jest mniejszy niż w klasie AB. Testowałem np. s.m.s.l
 15. Klocki mini ma w ofercie Nuprime. Np: NuPrime IDA-8, CD też znajdziesz ale być może nie ten budżet. Rega Brio to niezbyt mocny wzmacniacz do X34, w zasadzie spodziewałbym się że będzie trochę za słaby jeżeli chodzi o moc i wydajność prądową. Do tego jakby nie ta półka cenowa. Tak czy owak najważniejsze to odsłuchać dany sprzęt czy sprzęty i podjąć decyzję samemu. Piano Crafta też bym odsłuchał z firmowymi bądź innymi monitorami. Tam powinien być wzmacniacz klasy D który spisuje się zwykle lepiej niż klasa AB (o tej samej mocy) jeżeli chodzi możliwości wysterowywania kolumn.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.