Jump to content

sls

Użytkownicy
 • Content Count

  1230
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

157 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest to pomiar dla 1kHz niemniej jest duża szansa że w całym paśmie akustycznym nie spadnie poniżej mocy podanej przez producenta. Być może przy połowie skali ten wzmacniacz zbliża się do maksymalnej mocy na wyjściu. Czułość tego wzmacniacza jest poniżej 400mV a źródła dają 2V rms przy 0dBFs a czasami więcej. Nominalnie powiedziałbym jest to za słaby wzmacniacz do takiej powierzchni i trójdrożnych zestawów dla których producent podaje moc 95W rms. Z drugiej strony trochę mnie to dziwi bo chiński wzmacniacz 2x20W w klasie D na zasilaczu wtyczkowym potrafi pociągnąć kolumny podłogowe i to całkiem raźnie. Może miałeś uszkodzony egzemplarz. Jak dla mnie nie ma się czego czepiać o ile potencjometr pracuje poniżej dopuszczalnego obciążenia. Moduły Hypexa ostatnio zastosował choćby Marantz w topowym PM-10 więc musi być nie gorzej niż przy klasie AB. Istotna jest moc oddawana a w którym punkcie skali występuje przesterowanie zależy od skalowania, czułości wzmacniacza i poziomu źródła. Zapewne Yamaha jest mocniejsza i tyle.
 2. Spojrzę kiedyś z ciekawości niemniej u mnie raczej nic nie jest konwertowane bo w zasadzie wszystko co odtwarzam to materiały z próbkowaniem 44100Hz. Z tego co widzę na przetworniku materiały z YT idą na 48 kHz.
 3. Co to znaczy ze słabym? Producent deklaruje moc wyjściową 2*50W/8 om, zmierzono w pomiarach 2*70W dla 8 om. Nie wiadomo co prawda jak długo wzmacniacz pracowałby z tą mocą ale zapas mocy ma.
 4. W zasadzie to nie wiem co używają domyślnie ostatnie wersje Ubuntu, gra dobrze nie wnikam co siedzi pod maską. Odtwarzam muzykę głównie z próbkowaniem 44100Hz.
 5. sls

  Zestaw ONKYO czy NAD

  Są takie rozwiązania ale bywa też tak że na wyjście słuchawkowe podaje się sygnał przez rezystor z głównego wzmacniacza. W zasadzie wbudowywanie we wzmacniacze mocy dodatkowych wzmacniaczy słuchawkowych wydaje się nie ma większego sensu.
 6. Teoretycznie podejdzie każdy przedwzmacniacz który daje maksymalnie 1,4 lub więcej woltów na wyjściu. Impedancja wyjściowa przedwzmacniacza powinna być przynajmniej 10x mniejsza od impedancji wejściowej końcówki mocy. Nadaje się też dac z regulacją głośności jak np. Nuprime dac-9. Są też interfejsy studyjne które mają regulację głośności. Poprawne wartości elektryczne nie gwarantują jeszcze że sprzęty "zgrają się" jako takie.
 7. No ciekawe, biorąc kredyt oddajesz bankowi ze 120% wartości kupionego towaru i nie musisz oszczędzać...
 8. Może to i prawda niemniej wolałbym zobaczyć jakieś przykłady bo realnie wydaje się wcale nie jest tak łatwo znaleźć nowe kolumny podłogowe do powiedzmy max 20m2 takie które będą ładnie grały bez dodatkowych inwestycji w akustykę pomieszczenia.
 9. No i być może dobrze zrobił że wybrał to co zagrało najlepiej natomiast nie znaczy to że trzeba do takich kolumn 3-5 razy droższego wzmacniacza o dużo za dużej mocy który będzie grał normalnie max na 5% możliwości przy stosunku 1-2 W kolumny i 50-100W w ciepło.
 10. Kredyty są dla biednych a ci co mają 800 PLN na wyjście do restauracji kupią z pewnością sprzęt za gotówkę. Ot trzeba mieć ze 2 mln PLN na koncie i w miarę stałe odpowiednio wysokie dochody i można sobie kupić system za 200 tys PLN. Dodam jeszcze że żeby sobie kupić owy system to trzeba go jeszcze mieć gidzie wstawić bo 8m2 w m3 w wielkiej płycie to raczej słaba opcja. Jeden kredyt na system drugi na samochód trzeci na chałupę i pewnego dnia przychodzi komornik i bańka pryska bo nikt nie ma gwarancji stałej pracy dzisiaj do tego dochodzą zdarzenia losowe (wypadek, choroba czy śmierć współmałżonka itp itd)...
 11. Jeżeli szukasz posrebrzanej miedzi można też kupić przewód od Jantzen Audio w otulinie z dodatkiem teflonu. Sęk tylko w tym że kabel trzeba sobie zrobić samemu (osobno kupuje się przewód czerwony i czarny coś po 13 PLN za metr). Ja próbowałem niemniej uprzedzam ręcznie ciężko jest spleść dawa takie przewody równo. Jak masz wątpliwości ile kabla potrzebujesz zmierz sznurkiem. Mnie przy podobnym rozstawie wystarcza 2 * 1.5 m. Niemniej w tej konfiguracji monitorów na podstawach już bym nie podłączył. Do podłogowych kolumn jest ok. (Zaciski w kolumnach i wzmacniaczu mam na jednej wysokości).
 12. sls

  Arcam rDAC

  Zapewne większym ograniczeniem byłoby użycie wzmacniacza w cenie irdac'a do tych kolumn.
 13. Można stosować różne podejścia, niemniej uważam że najlepiej byłoby kupić cały system pod pomieszczenie i własne preferencje. Kupno na wyrost wzmacniacza który pociągnie wszystko nie daje nam wcale gwarancji że złożymy optymalny system.
 14. Moim zdaniem Spotify lepiej gra z Linuxa i dodatkowo nie wymaga żadnego kombinowania.
 15. sls

  Zestaw ONKYO czy NAD

  Za rząd 10k PLN można już chyba kupić np. Marantza PM 8006 i ND 8006. Granie rzecz gustu a wykonanie i funkcjonalność moim zadaniem jedno z lepszych. PM 8006 powinien grać też dobrze ze słuchawkami także o wysokiej impedancji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.