Jump to content

sls

Użytkownicy
 • Content Count

  1470
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

227 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. sls

  Nowy zestaw audio

  Nie wiem w końcu czy magnetofon masz czy nie. Jak szukasz kompletu wpisujesz na znanym portalu aukcyjnym "wieża Technics" albo Onkyo, Sony, Demon, itp i przeglądasz oferty... Coś się znajdzie. W takim przypadku masz jednego pilota a nie trzy czy pięć.
 2. Tak dla zasady bym raczej nie wymieniał kondensatorów chyba że wzmacniacz zaczyna charczeć lub widać sztuki które puchną, wylały czy kruszy się izolacja elementów. Nawet polska ELWA potrafi przetrwać 40 lat i więcej. W przypadku wątpliwości oddajemy wzmacniacz na przegląd do serwisu.
 3. sls

  Zestaw do 15 000

  No tak recenzje kłamią za to tutaj to jest tylko prawda absolutna i nie ma naganiaczy, che che. Niestety poleganie na ocenach subiektywnych może skończyć się źle obojętne na czym byśmy nie polegali. Obiektywne są tylko pomiary z których przy pewnej wiedzy można wywnioskować czy z inżynierskiego punktu widzenia produkt zrobiony jest poprawnie i lepiej niż inny czy nie.
 4. Kolumny aktywne to dobra opcja ale źródło dźwięku powinno mieć dobrą regulację głośności a to bywa czasami problematyczne. Inna opcja to monitory studyjne ale to też ma swoje wady niemniej monitory studyjne mają często regulację poziomu basu, stawiając je na ścianie można ten poziom przycinać. Przykład takiego monitora: [Hidden Content] Jeżeli chodzi o wady to odsłuch raczej w polu bliskim i średnim no i trzeba mieć jakiś interfejs robiący za "przedwzmacniacz". Do tego celu może nadawać się dac np.: Nuprime DAC-9 który ma wejścia cyfrowe, analogowe i regulację głośności + pilota. Ze względu na mocno płaską charakterystykę przetwarzania monitory studyjne mogą grać słabo przy cichych odsłuchach. (Większość kolumn jest lekko dostosowywana do charakterystyki słuchu człowieka i typowych warunków domowych). Raczej opcja dla wąskiej grupy. Nie bardzo widzę też opcję podłączenia subwoofera.
 5. Są na rynku kolumny które można przykręcać na ścianę (mają nawet otwory pod uchwyty) i powinny względnie dobrze to znosić. Np: - Amphion ARGON 1 - Amphion HELIUM 510 - Z polskich kolumn sprawdziłbym np Pylon Audio Ruby Monitor. Może tanio nie będzie ale można spróbować coś odsłuchać i wypożyczyć. Między innymi Audio On ma kolumny Amphion w ofercie. Może skończyć się na dodaniu subwoofera. Stawiając kolumny w kącie raczej nie nagłośni się sensownie całego pomieszczenia (obojętnie jakie one nie będą) ale w obszarze kanapy prawdopodobnie da się uzyskać sensowne warunki odsłuchu. Może te wnęki trzeba będzie zapełnić czymś aby uzyskać rozproszenie dźwięku ewentualnie rozebrać konstrukcję. Jeżeli chce się ustawiać kolumny podłogowe na regale to może być względnie OK o ile zapewnimy że sopran będzie na wysokości ucha siedząc na kanapie. Jeżeli będzie dużo wyżej jest to ustawienie złe. (Monitor można przykręcić na wysięgniku pod kątem aby "świecił" w miejsce odsłuchu).
 6. Z pc po USB gra dobrze, także pod Linuksem. Pod Linuksem może nawet lepiej niż pod Windows 7. Z Win 10 nie sprawdzałem. Ja pomiędzy CD a USB dac specjalnych różnic nie zauważyłem (na utworach zgranych z CD).
 7. sls

  Zestaw do 15 000

  Z polskich kolumn można posłuchać np: Pylon Audio Diamond 25, czy 28. Dobra była też np seria Excite od Dynaudio np. kolumny Excite 34 można kupić na wyprzedaży za ok 6kPLN zamiast 8-10kPLN. Oprócz odsłuchów warto moim zdaniem też poczytać testy i pooglądać zdjęcia aby zorientować się co się podoba też na oko w końcu będzie to stało w pokoju a nie w garażu. Opcji jest całe multum i nie ma jednego salonu który będzie miał wszystkie produkty na półce. Niestety 20m2 kwadratowych to taki pokój pod większe monitory i niektóre raczej mniejsze kolumny podłogowe. W przypadku kolumn podłogowych bas będzie zdecydowanie lepszy nawet jeżeli nie widać tego w podawanym paśmie na papierze.
 8. sls

  Musical Fidelity M3CD

  Wnętrze jak w wnętrze tylko jakby z dużą ilością audiofilskiego powietrza...
 9. Radzę nie pakować się w zmiany przewodów dopóki kolumny się nie wygrzeją. Trzeba dać im pograć trochę chociaż tydzień - dwa a lepiej z miesiąc. Ważne żeby mieć na początek przynajmniej zwykłą linkę z miedzi OFC 2x2,5mm2 zakładając że przewody nie przekraczają 3 max powiedzmy 5m. Jak się osłuchasz wypożycz na odsłuch kilka kabli i zobaczysz co i jak. Przy tanich systemach moim zdaniem nie warto pakować się w podwójne okablowanie. Można oczywiście sprawdzić ale trzeba brać pod uwagę że to nie jest jakieś uniwersalne rozwiązanie które z definicji podnosi jakość dźwięku w każdym przypadku (część producentów kolumn i wzmacniaczy stosuje podwójne zaciski a część nie).
 10. sls

  Monitory 2-3tyś

  Tak się składa że całe lata używam monitów na biurku. I wiem o czym piszę. Tradycyjne podstawki to nie jest niezbędna rzecz. Można z dobrym efektem stawiać kolumny na meblu.
 11. sls

  Monitory 2-3tyś

  No i co z tego że bliskiego pola, gdyby drgania przechodziły z obudowy do otoczenia nie dało by się tego słuchać.
 12. sls

  Monitory 2-3tyś

  W studiach nagraniowych profesjonaliści kładą kolumny (monitory) na stoły mikserskie i jakoś z tym żyją, co najwyżej stosuje się podkładki lub izolatory akustyczne.
 13. sls

  Kolumny 6 - 8 tys.

  Posłuchaj może Sounddeco Alpha F3 Plus, używane zmieszczą się pewnie w budżecie.
 14. Dodam jeszcze że nie tak dawno JBL wypuścił model jbl classic l100. Można spróbować zrobić też coś na zamówienie. Np.: [Hidden Content]
 15. Można spróbować postawić duży monitor na meblach ale to niekoniecznie będzie dobrze grało. Na pewno nie bez izolacji akustycznej, no i zależy co to za mebel. Przykładowe kolumny które można by traktować jako duże monitory: - Klipsch Heresy III. - STX F-500. - Audio Phase Opium. Poszukanie przyzwoitych kolumn estradowych to chyba najtańsza opcja. Dodam tylko że amplituner kina domowego to kiepski kompan do dużych mocnych kolumn. Żeby to dawało dobry hałas potrzebna jest moc i wydajność prądowa, najlepiej gdy wzmacniacz ma większą moc od mocy kolumn. Jeżeli chodzi o izolację kolumn od podłoża można się zainteresować produktami firmy IsoAcoustics. Nie polecam kupowania czegokolwiek w ciemno bez odsłuchu najlepiej u siebie w domu. Jeżeli kolumny mają stać na biurku czy blisko miejsca odsłuchowego prawdopodobnie nie potrzeba dużych kolumn, możliwe że 18cm głośnik na basie wystarczy. Jeżeli ma być nagłośnione całe pomieszczenie to lepiej iść w głośniki duże.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.