Jump to content

tewje

Użytkownicy
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. W konfiguracji można wybrać tylko Allo Boss DAC lub Allo Boss 2 DAC. Nie ma opcji 1.2. Trzeba ustawić tą pierwszą. Może problem wynika z tego, że ustawiasz tą drugą.
 2. A jak temperatura? Moja oscyluje w granicach 52-58 stopni. Nie wiem czy to nie za dużo. Sprawdzę jak wrócę do chaty. Jestem raczej ułomny sieciowo, więc może wrócę z tematem... 😉 Coś tam da. Mogę przykleić radiator. 😉 Natomiast wsadzając kiedyś Malinę w jakąś obudowę na pewno zrobię akcję z taśmą. Dzięki koledzy! 😄
 3. Mam RPI 4B z nakładką Allo Boss i mam dwa pytania do bardziej doświadczonych kolegów: 1. Założenie nakładki zmusiło mnie do ściągnięcia radiatora - jakaś część Bossa przeszkadzała. Czytałem gdzieś tutaj, że można "podnieść" HAT przez dołożenie "przedłużki", żeby uzyskać więcej przestrzeni i dołożyc radiator. Takie coś się nada: [Hidden Content] 2. Mam podpięty do Maliny dysk HDD. Czy można w Moode ustawić dysk tak, żeby był widoczny w sieci. Chodzi mi o to żeby kasować i dodawać pliki bez odpinania dysku od Maliny. W końcu jak wsadzę ją w jakąś obudowę, to taka o
 4. Wpisz w przeglądarkę IP malinki Edit: Sorki za dubel. 😉
 5. Tak, masz rację. I do jednego z nich podpiąłem dysk. [emoji6]
 6. Dotarła Malina 4. Rzeczywiście po podłączeniu dysku zewnętrznego do USB 3.0 nie ma problemu z zasilaniem a dysk pracuje prawidłowo. To tak informacyjnie. Może komuś się przyda. Mam natomiast kolejne pytanie. Na razie Malina jest podpięta do amplitunera przez HDMI. W przyszłym miesiącu chcę kupić DAC. Padnie pewnie na Allo Boss DAC v1.2. Czy tego typu nakładka potrzebuje zewnętrznego zasilania? Z góry dzięki!
 7. Mam pytanie. Jestem na etapie testowania Moode. Pożyteczną dla mnie funkcją jest Shutdown. Domyślam się, że Malina przechodzi w jakąś formę uśpienia a co ważniejsze wyłącza zewnętrzny dysk z plikami. Czy jedyną opcją wybudzenia jest wyłączenie i ponowne włączenie zasilania?
 8. Dzięki ale przyszła dziś Malina czwartej generacji. Dwójka wraca do właściciela. Być może uciągnie dysk. Jak nie, to z pewnością skorzystam.
 9. Mam pytanie. Jadę w tej chwili na pożyczonej Malinie. Wersja 2B. Podłączyłem do niej dysk zewnętrzny 500 GB bez własnego zasilania. Malina wypluła komunikat "Under-voltage detected!". Domyślam się, że malina nie dostaje dość prądu. Podłączyłem mocniejszą ładowarkę od telefonu 5V/3A. Nic to nie dało. Jak rozwiązać problem zasilania tego dysku. Chyba, że Malina czwartej generacji daje radę a taką mam zamiar na dniach kupić. Może lamerskie pytania ale jestem malinowym łosiem.
 10. Dzięki! Widzę, tu ludzi ze sporą wiedzą. Będę tu regularnym gościem. Pozdrawiam!
 11. Witam! Wkraczam w świat malinowego audio. Chciałbym podłączyć do maliny dysk z grubo ponad gigabajtem różnych dźwięków. Czy ilość pamięci w malinie ma tu znaczenie? Trójki mają 1 giga, czwórki od 2 w górę. Podstawowa 4 z dwoma gigabajtami wystarczy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.