Jump to content

piotrella41

Użytkownicy
 • Content Count

  399
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1200 profile views
 1. Panie Wojciechu do problemu adaptacji akustycznej tak sporego pomieszczenia musi Pan podejść z dużą rozwagą. Aby Panu wstępnie pomóc wielu z obecnych na tym forum audio znawców musi wiedzieć z czym ma do czynienia, mowa o warunkach istniejących w pomieszczeniu przeznaczonym do odsłuchu np. powierzchnie przeszklone, rodzaj podłogi, dywany, wykładziny, istniejące przeszkody w polu odsłuchowym itd itd. Z Pańskich informacji wynika, że obecne kolumny zagubiły się w tak wielkim pomieszczeniu, co jest oczywiste. Wszelkie sugestie Kolegów w zakresie doboru kolumn do Pańskiego zestawu są jak najbardziej sensowne i godne uwagi, niemniej końcowy tor audio w Pańskim przypadku winien oprzeć się na zestawach kolumn pracujących w układach bipolarnych tzw. trójwymiarowej sceny muzycznej. Do takich kolumn można zdecydowanie zaliczyć Definitive Technology BP 10 będące wyrobem jednego z największych amerykańskich producentów zestawów głośnikowych. Jednostki te są bardzo wydajne (aż 91 dB) a zarazem wymagające względem doboru wzmacniacza. U mnie pracowały pod francuskim Atoll, następnie Anthem, NAD C375 bee, epizodycznie pod SONY klasy ES. Obecnie pracują pod polską manufakturą od FEZZ AUDIO. Wracając do sedna tematu moje pomieszczenie to 25 metrów i jest bardzo obficie, dlatego zdecydowanie polecam je do Pańskiego pomieszczenia. Oczywiście proszę to rozważyć. Te kolumny to panaceum na bolączki związane z akustyką. Ja nazywam to takim purystycznym stereo w przestrzeni. Naturalnie decyzja należy przede wszystkim do Pana. Życzę powodzenia.
 2. Rozumiem że owe oporządzenie instalacyjne to w każdym zestawie atolla wraz z pisemnym info od producenta dot. użytkowania danego urządzenia. Nie no proszę Cię temat kolokwialnie wałkowany na tym forum. Żenada i czerwona kartka dla milczącego producenta. Wybacz stary to nic osobistego po prostu pewne sprawy wymagają interwencji skalpela. 😎
 3. A jakże sprzęt stricte audiofilski gdyby nie brzmienie to owe forum nie liczyłoby 175 stronic księgozbioru audiomaniaków. Ten dźwięk zapamiętam na długi czas. Zresztą to samo tyczy się przykrych doświadczeń więc rachunek wyrównany.
 4. Panowie z Audioforte jak zwykle błysnęli. A z zasilaniem to niech sprawdzą korki i napięcie bo chyba polskiego to francuski atoll nie obsługuje. Przepraszam ale mnie poniosło jak tylko przyszły mi na myśl dawne wspomnienia z przeszłości z obcowaniem z tym sprzętem.
 5. Hmmm choć stricte ten klub to pole do opisywania wrażeń, doświadczeń związanych z obcowaniem z urządzeniami Fezza to nie chciałbym zaśmiecać tego wątku filozofią, jednak poczuwam się do udzielenia krótkich wyjaśnień w temacie. Z czym kojarzy się manufaktura w obecnych czasach ? dokładnie nie wiem, lecz jej filarem jest przede wszystkim rękodzieło, gdzie np. produkcja masowa odbywa się ręcznie. Oczywiście w takim przypadku mamy do czynienia z wyjątkowością produktów no i co za tym idzie jak to byłeś uprzejmy nazwać ekskluzywnym charakterem. Zaś polityka firmy może mieć i nawet powinna wymiar światowy. Popularność jest ze wszech miar powiązana z planami rozwoju każdej firmy. To normalne. Liczy się też zadowolenie klientów i jak widać firma nadal je zyskuje. Tak trzymać.
 6. W dniu dzisiejszym na Facebooku Pan Maciej zamieścił oficjalnie taką oto informację: Cyt. "Dziękuję za tak duże zainteresowanie naszymi planami związanymi ze zbliżającym się Audio Video Show 2019. To miło, że spośród setek firm, jakie w tym roku będą prezentować się podczas wystawy w Warszawie, pamiętacie o nas. Jak wiecie - jesteśmy w trakcie przeprowadzki do nowej siedziby, a to wielka operacja logistyczna. Przenosi się zarówno Fezz Audio, jak i druga część naszej rodzinnej firmy - czyli Toroidy pl. I tak musieliśmy wstrzymać produkcję na niemal dwa tygodnie - a przed nami jeszcze niemal miesiąc, by obie firmy ponownie wróciły do pełni możliwości produkcyjnych. Zawsze AVS był dla nas nieocenioną szansą na spotkanie się z Wami, dealerami Fezz Audio w Polsce i za granicą, ale także ogromną rzeszą zwiedzających. Możliwość bezpośrednich rozmów zawsze była i jest dla nas ważną inspiracją. To Waszym sugestiom w październiku dołączyliśmy do oferty pierwszy z trzech przedwzmacniaczy gramofonowych (Gaia MM). Od razu odpowiadam na liczne pytania - tak będzie preamp MC i będzie preamp lampowy. Do końca listopada w salonach audio pojawi się phono stage MC, a do połowy 2020 zaprezentujemy model lampowy. No i wreszcie ta ważna wiadomość - nie będzie nas w tym roku na targach AVS. Powodem jest to wszystko, o czym napisałem powyżej i nie ukrywam, że liczę na zrozumienie. Za to wkrótce będziemy mogli Was zaprosić do nas - do nowej, znakomitej sali odsłuchowej i posłuchania wzmacniaczy Fezz Audio w komfortowych warunkach. Planujemy także dni otwarte podczas których będziecie mogli zwiedzić fabrykę Fezz Audio / Toroidy.pl. i dowiedzieć się o "Jak to jest zrobione? " i co planujemy, a plany są ambitne. Do zobaczenia na Audio Show w przyszłym roku. / Maciej Lachowski - koniec cyt. ŹRÓDŁO: Facebook Fezz Audio Życzę polskiej firmie dalszych sukcesów. Składam jednak wniosek do przedstawicielstwa firmy o częstsze zaglądanie na nasze forum bowiem to My właściciele, posiadacze wyrobów tej polskiej manufaktury mamy istotny wkład w rozwój i rozpowszechnianie polskiej elektroniki. Może trochę zbyt patriotycznie ale uważam, że Fezz Audio w pełni zasługuje na uznanie. Obcując z Titanią od przeszło dwóch lat mam prawo, jak wielu z nas do obiektywnej i subiektywnej oceny.
 7. Rozważ odsłuch tej hybrydy z amerykańskimi bipolarami tj. Definitive Technology BP10. Proponowane przez kolegów francuskie cacka nie będą w pełni wykorzystane, niestety ich potencjał usłyszysz wówczas gdy pojawi się mocny tranzystor. Przy lampach te kolumny okazują czar i satysfakcja gwarantowana i to nie dla tego,że akurat takie sprzedaję, ale dla tego że z reguły to własnie one mają uniwersalny charakter brzmienia oczarowując przestrzenią w samym przekazie i to w stereo. W razie ewentualnych szczegółów zapraszam na priv Pozdrawiam
 8. Dokładnie. Gdzieś w internecie szaleje filmik z połączenia sprzętu Nuprime z Defami, niemniej były to jednostki w własnymi wzmacniaczami klasy D w obudowach. O ile pamiętam była to wystawka na prezentacji Defów.
 9. O grubo Szanowny Kolega poleciał z tym zacnym sprzętem hybrydowym, ciekawe czy chodzi o MK II czy też III. Nie to żebym się wtrącał ale Nasz założyciel wątku poszukuje wzmacniacza w określonym budżecie a Twój jest i był dość drogi, nowy chyba około 12 tysięcy. No ale cóż sorki za komentarz, to tylko z czystej ludzkiej ciekawości.
 10. Dobrze ucelowane sparowanie - widzę że lekcje zostały odrobione - pozdr.
 11. I jak widać branża zawsze ma intratne dla siebie rozwiązanie typowe pod klienta Trafione w sedno
 12. Proponowane hybrydy raczej bym pominął, a chiński lampowiec choć bardzo dobry, dla nich mógłby być niewystarczający. W zupełności się zgadza, dlatego proponowałem 200 lecz Koledze nie zgadza się budżet i trzeba szukać kompromisów.
 13. Faktycznie 200 to spory ubytek w budżecie. Oczywiście to tylko moja propozycja. Spróbuj z tym Z240. Dystrybucja RAFO wydawała się być dość wiarygodna w propozycjach wszak sprzedawała na polski rynek Defy.
 14. O czyli jednak zakupiłeś albo też posiadasz to cudo inżynierów NADa. Wiem co piszę i to sprawdzone rozwiązanie w ich przypadku Mój atoll wypadał ponad 120 na kanał i było prawie idealnie. IN 200
 15. Dokładnie tak Kolego jednak nie ma co zalewać żali i do tych kolumn cierpliwie poszukiwać odpowiedniego wzmacniacza pod warunkiem, że to spory piecyk i wiem co piszę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.