Jump to content

emileq1

Użytkownicy
 • Content Count

  35
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Technika oraz technologia związana z szeroko pojętą elektroniką.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

438 profile views
 1. Zależy czego oczekujesz od słuchawek. Ja osobiście na miasto wybieram tylko słuchawki open air.
 2. Ja bym Ci zdecydowanie polecił kolumny Braun LS-80. To bardzo fajne zestawy pod muzykę którą lubisz oraz pod wzmacniacz który posiadasz.
 3. Niestety to co napisałeś jest bardzo bolącą mnie prawdą:( Obecnie sprzęt projektują księgowi a nie inżynierowie. Choć nie jest to reguła. Istnieją kondensatory które są projektowane do pracy w wyższych temperaturach np 95°C, ale nie wiem czy są jakoś powszechnie wykorzystywane w audio. Sam serwisowałem ostatnio wzmacniacz, taki 33 letni i wszystko pozostało w oryginale, wymienione zostały tylko przekaźniki głośnikowe. Wcześniej podobno tez był coś grzebany ale zgodnie ze sztuką. Tak też uważam, że nie nie da się tego w ten sposób porównać, choć przyznaję, że sprzęt który moim zdaniem konstrukcyjnie był lepszy pochodzi z przedziału 1975 - 1995, szkoda, że na rynku wtórnym jest go coraz mniej:(
 4. Myślę, że będzie to po prostu innego rodzaju zużycie. Prawdą jest, że odpowiednia wentylacja urządzeń elektronicznych to ich zwiększona żywotność. ja bym tego po prostu w taki sposób nie porównał. po 20 latach pojawia się też utlenianie na niektórych elementach wspomniane wcześniej wycieranie potencjometrów. Biorąc pod uwagę tranzystory oraz kondensatory to wydaje mi się, że też jest to innego rodzaju zużycie. Niektóre urządzenia są konstruowane do takiej pracy. Mam w pracy mikser wizyjny i od spodu jest tak gorący, że nie można go trzymać dłużej niż kilka sekund, ma tak od nowości od 6 lat.
 5. Co za bzdura, i co potencjometry wytrą się jak po 20 latach w ciągu tych 6 tygodni? kondensatory wyschną? Stracą upływność? wzmacniacz zazwyczaj posiada zabezpieczenia czy to termiczne czy to przeciążeniowe a ich działanie to już info dla użytkownika, że coś nie jest ok. Czy kolega może podrzucić wątek z tego forum na pw?
 6. Jeżeli idziesz w stronę stereo HIFI to raczej IMHO nie idziesz w dobrym kierunku, niestety:( Zestaw o którym piszesz to raczej zestaw kina domowego przeznaczony do oglądania telewizji oraz filmów. Kable to rzecz raczej drugorzędna, myślę, że w zupełności wystarczą miedziane ofc 2 x 2,5 mm^2 Jeżeli interesujesz się tą tematyką od niedawna to zajrzyj do zakładki start na tym forum. Generalnie zestaw stereo to dwie kolumny, wzmacniacz oraz źródło dźwięku. Na początek możesz też pooglądać reduktora szumu na yt. pzdr
 7. Raczej uszkodzony, całe szczęście kupiłeś nowy więc możesz zareklamować:) pzdr
 8. Fajny temat, przynajmniej można poznać czyjąś subiektywną opinię w relatywnie przyziemnym temacie. Napisz coś więcej jakiej muzyki słuchasz oraz jak według Twojej wiedzy ma się K3 do Caspiana. Myślę sobie o tych roksanach czasami:)
 9. Przede wszystkim dlatego, że jest to europejska firma współtworząca standard CD. W tym budżecie brzmienie europejskich CD z tego okresu i w tym budżecie podobało mi się bardziej. Model dość dobrze oceniany na zagranicznych forach. Akai natomiast to najniższy model z serii, mnie osobiście nie podobała się dynamika, ale fanom rocka ten model odpowiadał. Tak czy inaczej trzeba było by posłuchać, każdy ma nieco inne preferencje zwraca uwagę na inne rzeczy i w inny sposób słucha muzyki.
 10. Najlepiej sprawdź u siebie w systemie który bardziej Ci pasuje. Ja z sentymentu wybrałbym philipsa, ale preferencje bywają różne.
 11. emileq1

  Hz

  Raczej nie ma uniwersalnego wzoru. Kolega niech poszuka w instrukcji obsługi jak ustawić opóźnienia w ampli. Normalnie powinien być załączony do amplitunera mikrofon który ustawia się w miejscu odsłuchu a amplituner sam mierzy sobie odległość i ustawia opóźnienia. P.S Herc to jednostka częstotliwości czyli cykli na sekundę. Nie wiem o co dokładnie Ci chodziło więc tak strzelam, że właśnie o to. pzdr Emil
 12. Właśnie kilka dni temu nabyłem ushery s520 do 10m^2 jest bardzo dobrze. Kupiłem je do cichego wieczorowego grania i mogę je polecić. Myślę, że warto byłoby ich posłuchać przed zakupem, ale to duży dźwięk z małych paczek.
 13. emileq1

  Klub NAD

  To i ja chciałbym się zapisać do klubu. Od dzisiaj posiadam NAD 3400. Na razie jestem zachłyśnięty i oczarowany. Czekam jeszcze na zestawy głośnikowe usher s520. Zestaw będzie do sypialni:) póki co podłączyłem do klipsch rf 62. Pzdr Emil
 14. Kolega ma właśnie 102/3 ze wspomnianym wcześniej NADem 3400. Rok produkcji chyba 1995 w każdym razie mają ponad 20 lat. Grają przepięknie, nic się nie kruszy nic się nie odbarwia, ale mówię tu tylko o tych egzemplarzach, gdyż innych nie widziałem.
 15. Mam rozumieć, że nowsze konstrukcje mają większą szansę zabrzmieć lepiej w gorzej zaadaptowanej przestrzeni i niższej klasy elektroniką? Czy odpowiednia elektronika to taka, która była z nimi zestawiana w czasie swojej dystrybucji (np NAD 3400?) Czy aktualna elektronika uważana za dobrą napędzi takie zestawy odpowiednio? Mam pokój dzienny 18m^2 mieszkam w bloku z żoną i dwójką dzieci, mam dosyć ograniczone możliwości adaptacji, problem powszechnie znany. Nie chcę też wszystkiego podporządkowywać pod audio, po prostu lubię posłuchać sobie dobrze brzmiącej muzyki. Generalnie brzmienie reference z lat '90 bardzo mi odpowiada, ale nie chcę przesadzić i wdać się w żonglowanie paczkami, chociaż sprzęt z końcówki ubiegłego wieku jest nawet przystępny cenowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.