Jump to content

gregin

Użytkownicy
 • Content Count

  573
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

23 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ze swojego doświadczenia powiem, że lepiej mieć problem z szafką i ją ewentualnie zmienić niż bujać się ze sprzętem który nas nie zadowala. Tańszym rozwiązaniem był by starszy Arcam 380, będzie grało lepiej ale nie będzie 4k, więc średnio. Tak samo z Anthemem 310, kiedyś nówkę dało rady kupić poniżej 3000zł. Też będzie grał lepiej, ale chyba też nie ma 4k (nie jestem pewny). Z tym, że 310 i 520 jest kompaktowych rozmiarów. Mały, ale wariat. Daje rady z przyjemnością posłuchać stereo. Ogólnie z tą klasą premium też trzeba uważać. Czasem można się zdziwić, że jednak obsługa i funkcjonalność kuleje. Wszystkie denony serii 4, czy tam yamaha 3cyfrowa i inne takie nie ma się co pchać w Twoim przypadku. Może będzie milion funkcji, wygodna obsługa itp, ale w sumie to wszystko do jednego wora możesz wrzucić;) Każdy będzie "odpustową zabawką" przy Twoim 818. Posiadam u siebie do dzisiaj 818. Docelowo też będę szukał następcę ze względu na zakup nowego tv. Ale jedyne co mi przychodzi sensownego do głowy na vto wspomniany Arcam i Anthem. Jest jeszcze Nad, ale z tymi modelami nie mam doświadczenia.
 2. Jeśli chodzi o dźwięk to w budżecie do 4000 ciężko będzie znaleźć coś lepszego. 818 to dobra maszyna. Żeby było lepiej i 4k to ja bym celował w Arcama 390 albo Anthema 520, ale to trzeba by zwiększyć budżet.
 3. To ja pierwszy zadałem pytanie. ps. co do stażu to ja nie kręcę przebiegu na forum tak jak Ty. Wstyd. A jak już się wyrywasz to dawaj do odpowiedzi;)
 4. Czas pogłosu, ok. Cinema go zmierzy i co dalej z tym zrobi u przeciętnego Kowalskiego posiadającego tylko amplituner?
 5. Szukanie najlepszych miejsc do ustawienia głośników to super sprawa, ale jeśli się nie mylę (jak tak to proszę mnie poprawić) to całe ustawienia elektroniki są z poziomu tylko tego co oferuje amplituner. I to jest chyba najsłabsze ogniwo całej procedury tak mi się wydaje. A druga sprawa jak się ma kalibracja CinemaPro do takiej np z obecnych urządzeń Arcama czy Anthema? Czy będzie coś lepsza? Czy ja wiem, nawet gdyby sprzęt pomiarowy był coś lepszy to i tak bazujemy na tym co wprowadzimy do amplitunera, więc zysk wydaje mi się słaby. Ale pozostaje wartość dodana związana z poprawnym ustawieniem głośników, ale tylko wtedy jeśli założymy, że mamy możliwość wędrować z nimi po pokoju.
 6. Lepiej było by mówić o poziomie odcięcia niż large czy small. Szeroki temat, dużo zmiennych wpływających na ostateczny wynik, a każdy i tak poustawia pod swój gust i swój poziom niewiedzy 😉
 7. Dlatego mam jeszcze u siebie model 818. Ostatni z Audyssey. Technicznie to praktycznie to samo co RZ800. Kupujesz chromecasta za około 150zł i masz Tidala i do tego wiele innych możliwości. Działa bardzo sprawnie. Polecam. Sterowanie telefonem.
 8. Szkoda, że nie ma następcy RZki900. To świetny klocek nawet teraz. Dźwiękowo półka zbliżona do Anthema i Arcama. Ogólnie to i tak gra lepiej niż 90% klocków będących na rynku. Zabrakło jedynie lepszej kalibracji, chyba, że komuś zależy jeszcze na innych nowinkach technicznych. Rz800 też dobry, ale niestety skończył się na swoim numerku. 810 i kolejne to już inne konstrukcje. Nie następcy.
 9. Firma Dali tak zaleca. Ale osobiście wydaje mi się, że ma to sens w sytuacji kiedy kanapa nie jest ustawiona przy ścianie. W powyższej sytuacji było by źle. Za duży kąt głośnika do słuchacza.
 10. zlotnik86 ma rację i nie ma:) to czy ma czy nie zależy od konkretnego modelu urządzenia. Dla przykładu, jeśli się nie mylę. Zobaczcie testy mocy w Denonie 4400. Super przykład ograniczenia mocy.
 11. Ja bym tam sprzedał tą jedną pralkę i połowę głośników, a zaoszczędzone pieniądze przeznaczył na odświeżenie pokoju. Wyglądało by lepiej i było by więcej przestrzeni życiowej. Moja opinia żeby nie było.
 12. No własnie w ramach forumowego czepialstwa to samo miałem napisać o tylnych głośnikach;)
 13. Jak wygląda sprawa aktualizacji systemów jak np. Audyssey. Dla przykładu Denon 4000 i 4400. W każdym modelu jest Audyssey Multeq XT32, ale czy w tym nowszym będzie to coś lepsze niż w starszym?
 14. Temat skierowany bardziej w stronę przemyśleń niż realnego zakupu. Jak się ma powiedzmy taki realny układ końcówka 5 kanałowa uywana za około 2k plus ampli nawet moze i nowy za około 2k w porównaniu do takiego np Denona 4400 za około 4.5k ? Co będzie lepiej grało? Można powiedzieć że już najniższe modele avr mają wszystkie potrzebne nowinki techniczne więc z tej strony niby powinno wystarczyć. Ale czy jakosc preout nie zepsuje wszystkiego ?
 15. Też nad tym myślałem i tak sobie oglądam jak wygląda procesor emotiva w środku. No i właśnie tak jak na załączonym zdjęciu. I jakoś hula tam wiatrem trzeba powiedzieć. A z drugiej strony, czy ta końcówka siedzi tam w środku czy osobno właściwie to powinno być wszystko jedno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.