Jump to content

Adam J.

Użytkownicy
 • Content Count

  240
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

10 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sam nie wiem, napiszę Ci na priv propozycję. Mostek jest, basisko rewelacyjnie kontrolowane a napędza 3 drożne z węglówkami Scanspeaka i Ushera: Stary, ale dobry sprzęt jest to, powiadam. Kombinowałem z nieco droższymi wzmacniaczami , zestaw Nada bił wszystko jak leci, Rotel 985bx, rotel 1075, HK680, Nad 317-(porażka), Kenwood basic, Marantz 8000 miał zadyszkę sporą, Jedynie HK690 jeszcze nieźle potrafił wysterować i brzmienie przyjemne było ale w porównaniu do NADów 3400,2600 był bardziej oschły. Musiałbym NADa 3400 prze serwisować, nie rozglądałem się jeszcze gdzie .
 2. Witam szanownych forumowiczów, jestem w posiadaniu NADa 3400, Czy ma ktoś pilota do niego? kupić trudno, a mógłbym nauczyć uniwersalnego , tylko nie mam od kogo.
 3. Jak ktoś ma ochotę na dużą kochę: RMB 1075 - stan bardzo dobry, oryginalne opakowanko jeszcze jest. symbolicznie za 2500zł. 😁
 4. Dobry i słuszny projekt zrobiłeś, prawidłowa regulacja poziomów, sterowanie, modułowa konstrukcja ( i to czego mi brakuje w DCX 😁 trigger) ...jednak biorąc pod uwagę konieczność upgradu wyjść analogowych w DCX , summa summarum w przypadku tego Behringera właściwszą opcję stanowi holenderski projekt. Ale w innych systemach, super!
 5. Ja z kolei używam ,,one for all,, uniwersalny pilot, miałem go wcześniej do obsługi innych urządzeń, mam tv philipsa więc nie musiałem go uczyć ani nic innego.
 6. KENWOOD BASIC M1A DLD Impedancja = 4-16 OHM Zniekształcenia THD = 0,004% Współczynnik tłumienia = 1000 Moc: 110W -8ohm 150W-4ohm 600zł. Wysyłka po mojej stronie. Kilka fotek w ogłoszeniu olx. https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-koncowka-kenwood-basic-m1a-dld-damping-factor-1000-rotel-CID99-IDzz2W6.html#93bc44b11b;promoted
 7. dobra, już nie ciągnę tego , przesadzam.
 8. Mam ugadane wypożyczenie Emotivy bas X 700 wygrzanej, ze sklepu, dobra cena pobór prądu coś koło 1000W zobowiązuje do mocy, pozostałe parametry są dość obiecujące, po majówce to wypróbuję...ale chodzi mi o tego Rotela rmb 1075 bo gość mi chce sprzedać za 2200 a to już nie tragedia cenowa, dlatego pytam bo prywatnie to już ze zwrotami różnie, gdyby był z jednego miasta to co innego. Kiedyś węglówki słuchałem z Krellem KAV400, i to było granie , ostatnio była 6 kanałowa końcówka na OLX, Krell Showcase 6 - i to by mi pasiło ...mmm. Ale wolę zejść na ziemię, na razie. Ten rotel mnie korci...zobaczymy. dodam jeszcze, że bardziej się zastanawiam nad końcówkami bo trudniej odsprzedać niż zwyczajną integrę, które przeważnie w ciągu tygodnia znajdowały klienta. ... lampka, faktycznie najmniej słyszalne są zmiany wzmacniaczy w aktywnym w sekcji wysoko tonowej.
 9. No pewnie, zgadzam się w 100%. Sterowanie jest naprawdę dobre. Głośniki: U mnie mój ulubiony na średnich Scanspeak 8535-00, na basie Usher 8955A chociaż wcześniej seas L26 , średnie dla mnie rewelacja, a na górze skromny HDS tweeter który aktywnie ma łatwą aplikację i spisuje się bardzo dobrze, głośników bym nie zmieniał. Obudowy również mam przyzwoite, liczone na pasywki, sanwiche sklejka+mdf, wzmocnienia, wytłumienia , wszystko jak należy, zresztą to kolejne obudowy pierwsze do tych głośników miałem testowe, ciut gorsze. Pomiary robiłem jednak systemem zewnętrznym, optimum mam zapisane, ale i tak sobie kręcę ustawieniami, trzeba korzystać z dobrodziejstw DCXa :)...czasy gdzie po dziesięćkroć robiłem pomiary i przelutowywałem zwrotki już dawno minęły w zapomnienie..uff nie zmienia to faktu, że wzmaki zmieniają to całe granie.
 10. Tylko do zdalnego on/off urządzeń, 2 lub 3 końcówki mocy + dcx. lenistwo czasami bierze górę :). i tak obsługuję volumio przez smartfona więc czemu nie włączać sprzętu audio komórką. ...wstać, podejść, wcisnąć 3 przyciski power on, tyle energii ? a tak poważnie, czasami mi poprostu tego brakuje, żeby "pyknąć" pilotem i wyłączone lub odwrotnie. Końcówki nie są na pilota, a dcx nie ma triggera.
 11. oo no to super, wiesz ja chciałbym eksperymentować z różnymi sprzętami, dokonywać zmian itp. ale mam świadomość, że nie uzyskam lepszego dźwięku bez sporej dokładki budżetowej, więc dalej cieszę się DCXem z modem. ..ostatnio przyglądałem się kolumnom Audiovector QR3 ...porażka, są kiepskie w wykonaniu, głośniki ok, obudowa wytłumiona minimalistycznie, i nic więcej, nic...a 6000zł za używki...tak wtrąciłem, bo byłem pod wrażeniem mojej wyższości sprzętu za niższą kwotę... Powodzenia w montażu, ale nie ma trudności. ..ja chce dołożyć moduł uruchomieniowy dla końcówek i DCXa przez smartfonisko coś w stylu : https://allegro.pl/oferta/modul-dwoch-przekaznikow-z-wifi-esp-01-esp8266-7701461342 ale muszę się zagłębić w temat...pisałeś już jaką masz resztę systemu? ja mam chyba jakąś fobię końcówek mocy. zapytałem holendrów czy można jakoś wyprowadzić triggera z tego modu, do wyłączania urządzeń..ale nie odpowiedzieli mi 😞 w końcu on/off ma ta modyfikacja to czemu nie wyłączać tym całego systemu.
 12. Panowie, nie wiecie może jaki charakter prezentuje Rotel RMB 1075 do tego dcxowego zestawu? mam węglówki które lubią szybsze wzmaki, kiedyś miałem integrę Rotel RA-985BX i na basie spisywał się wyśmienicie, średnie tony już gorzej - sama analiza dźwięku. Czy słusznie porównywać RMB1075 do 985BX? Jak wspominałem, mam dylemat między Emotivą a Rotelem, jak wiecie to napiszcie, pozdrawiam. Wesołych Świąt :)
 13. Tak, mierzysz żeby sprawdzić charkę. Z fazami w pomiarach też nie jest różowo, Arta pokazuje ale np. SpeakerWorkshop już kłamie jak z nut. Ogólnie chodzi o zgranie centrów akustycznych , zwrotnice pasywne wiadomo wprowadzają różne przesunięcia zależnie od filtrów i nie tylko, a w punkcie podziału zmieniając polaryzację głośnika można usłyszeć dołek co oznacza błąd. Na wykresach to widać też w pkcie podziału. DCX nie wprowadza takich zjawisk, jedynie akustycznie mogą powstać nieprawidłowości. O zjawiskach przesunięć fazowych lepiej poczytaj w typowych wątkach lub na forum DIY AUDIO jest ładnie opisane. Ja po przesłuchaniu dużo takiego samego materiału na różnych kolumnach , które rzeźbiłem potrafię usłyszeć , że coś nie teges. A w pomiarach wszystko wychodzi. Zgranie fazowe to wiadomo, prawidłowa scena dźwiękowa. Zajrzyj do https://ssl.diyaudio.pl/content.php/43
 14. Ja bym raczej klasycznie mierzył , z użyciem Jiga i preampa mikr. ale to dlatego ,że takowy jeszcze mam. Oj to gafe teraz strzeliłem:)
 15. Ano. Jak "Lok" się zdecyduje to już trzeba oficjalnie otworzyć, nie ma bata...potem te spotkania, imprezy,wiece...kac:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.