Jump to content

Adam J.

Użytkownicy
 • Content Count

  255
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odkupiłem od miłego Pana Tri TRV-35SE i ku mojemu zdumieniu, nie tylko pogrywa z monitorami, ale bardzo miło radzi sobie z podłogowcami poniżej. Jestem usatysfakcjonowany, ładnie się zgrywa z tymi kolumnami, nie spodziewałem się. Niskie kontrolowane jak należy, średnica rewelacja, góra szczegółowa, wyrównana. Nie wiem jak z innymi lampkami w cenach 3000-4000 ale ten TRI trafił od razu w mój gust, co mi się jeszcze nie zdarzyło po zakupie sprzętu w ciemno😁. Podłogowce mają jakieś 7ohm, 87dB.
 2. 'To padnie pewnie na MingDa, ale jeszcze ten mnie zainteresował: Yaqin MS-300C [Hidden Content]
 3. W temacie wzmacniaczy lampowych jestem dość zielony, doradzicie co kupić na start lampowy? Kolumny dość ciężkie w napędzeniu ale co tam...87db węglówki Scan Speaka , 3 drożne , kolumny dość dynamiczne, ale lubią prąd possać, chociaż, stare NADy je napędziły, puki co mam jeszcze Krella do produkcji prądu, ale nigdy nie miałem wzmacniacza lampowego. Mam jeszcze monitory Zapha seas l18 i 27tbfcg. A może i zmienię na inne kolumny. Wiem już, że Cayin i MingDa są lepiej wykonane od np. Yaqinów , ale MC-100B po modach podobno jest przyzwoity. Rozumiem, że KT88 przyspieszają nieco charakter basu kosztem średnicy lub góry, ogólnie wiem, że trudno sprecyzować, który najlepszy z poniższych, ale jak doradzicie to coś więcej będę wiedział. CAYIN A55T - ten mnie najbardziej ciekawi, tu prośba dla znawców żeby spojrzeli na opis w ogłoszeniu bo wiele się tam dzieje, a ja ledwie rozróżniam lampy 😐 [Hidden Content] Yaqin MC-100B [Hidden Content] MingDa MC34-A , lampy: EL34 firmy RFT [Hidden Content] Cayin MT-35S - z dodatkowymi lampami: 6ca7z treasure oraz ecc83 Siemens , mullard i telefunken z gładką i żebrowana anodą - cokolwiek to znaczy 🙂 [Hidden Content] a może coś innego... Jeśli chodzi o rodzaj muzyki, to klasyka, blues, jazz, popy z pięknymi wokalami i fajerwerki, trochę rocka . Poproszę o pomoc.
 4. Hmm...Dzięki. A jak "klęknie"? dobry elektronik Kav 400 naprawi, ze schematem?
 5. Zastanawiam się czy nie warto by zrobić przegląd mojemu KAV400xi? Gra i funkcjonuje bezbłędnie, ale czy na 100% tego nie wiem. A jak przegląd to gdzie? Audio Klan? co myślicie?
 6. No, ja tak ładnie nie robię. Powodzenia. Ten interes nie wypali. Zły moment 😞 zbliża się kryzys Panowie. Ale pewnie masz swoją receptę i wtedy , życzę powodzenia. Liczy się sound.
 7. Bardzo dziękuję za fachowe porady, jak zwykle można na was liczyć. Studiuję właśnie wasze propozycje.
 8. Rotela miałem RA985BX, od 980 różni się tylko sterowaniem z pilota. To dobry szybki wzmacniacz, do rocka będzie dobry, scenę ma dobrą i dość mocny. 800 jest ok. ceną jeśli utrzymany egzemplarz. Dobrze zagrał z Vifa Tower - takimi starymi kolumnami DIY lub usher 8948 + HDS, z DIY scanspeakami classic, zapha projektami grał bezdusznie całkowicie, ale stopę miał dobrą. Sprzedaj wszystko i poskładaj od nowa pod kątem rodzaju muzyki.
 9. Pozwolę sobie zapytać, z jakimi kolumnami proponujecie połączyć Krella KAV 400xi. Czytałem, że z "Dynkami" tylko jaki model, a oprócz Dynaudio? Wiem również, że ładnie gra z węglówkami Scan Speaka, takowe akurat mam, ale czy najlepiej? tego Krella właśnie nabyłem i okazało się, że nie mogę potwierdzić złych opinii. Sprzęt gra rewelacyjnie, delikatnie ocieplony w niektórych utworach, naturalna dokładna scena, kontrola i dynamika, wysoka kultura. Żadnej ostrości, sybilantów i zła wszelkiego nie ma. Zastanawiam się co dla niego jest optymalne w kontekście kolumn, nie za dużych. Może bym spróbował coś innego niż mam. Jeśli macie opinie to poproszę.
 10. Też mam problem z akustyką. Jak będziesz poprawiał tego Nada 2600 daj znać, może też pogrzebię przy swoim. Ciągle mnie trapi ten pilot do 3400 :)
 11. Mam trochę zbyt duże kolumny do mojego pokoju, więc podstawa basowa u mnie jest solidna, tak czy inaczej 2600 lepiej kontroluje od 3400, HK690 -którego szanuję, i innych gorszych wzmaków których niewarto wymieniać. Miałem okazję pomacać Krella integrę i jedynie on rozłożył końcówkę NADa na łopatki, ale cóż...inna klasa. Rotel ra985bx miał kontrolę, ale to inny, konturowy styl grania. Podsumowując, 2600 na basie u mnie daje radę, nie wprowadza brzmienia w całym paśmie na Hi-endowy poziom, pozostaje neutralna, bez fajerwerków, przestrzeń dobra, separacja dobra, nie ociepla i nie chłodzi :) . Jak na niską wartość końcówki dzisiaj, uważam, że jest super. Luki_8_2 Twoja familia NADa robi wrażenie... coś pięknego.
 12. Basisko z tego NADa mam potężne, świetnie kontrolowane. Nie konturowe , nie zamulone - takie wypośrodkowane. Gorzej wypada NAD 3400 pod tym względem, ale ... różnica w trafach olbrzymia, więc oczywiste.
 13. Sam nie wiem, napiszę Ci na priv propozycję. Mostek jest, basisko rewelacyjnie kontrolowane a napędza 3 drożne z węglówkami Scanspeaka i Ushera: Stary, ale dobry sprzęt jest to, powiadam. Kombinowałem z nieco droższymi wzmacniaczami , zestaw Nada bił wszystko jak leci, Rotel 985bx, rotel 1075, HK680, Nad 317-(porażka), Kenwood basic, Marantz 8000 miał zadyszkę sporą, Jedynie HK690 jeszcze nieźle potrafił wysterować i brzmienie przyjemne było ale w porównaniu do NADów 3400,2600 był bardziej oschły. Musiałbym NADa 3400 prze serwisować, nie rozglądałem się jeszcze gdzie .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.