Jump to content

Pasqual

Użytkownicy
 • Content Count

  248
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

338 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka barokowa i renesansowa, innej poza Mozartem i -sporadycznie- innymi kompozytorami słucham bardzo rzadko
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

423 profile views
 1. AMR 77.1 Najbardziej muzykalny odtwarzacz, jaki znam. Dystrybutorem jest Moje Audio, rozejrzyj się też za używanymi
 2. Uprzejmie donoszę Kolegom, że w Gandalfie są ciekawe przeceny - m. in Bartoli za bodajże 20 zł
 3. Właśnie wróciłem z koncertu - było warto. Idealnie równo grająca orkiestra BEZ DYRYGENTA. Czegoś podobnego jeszcze nie widziałem i nie słyszałem PS Jeżeli ktoś z Kolegów wie, jaki tekst czytał na koncercie narrator będę bardzo wdzięczny za podanie tytułu i autora. Pomysł uzupełnienia muzyki "wskazówkami" dla śpiewaków, instrumentalistów i kompozytorów genialny.
 4. https://www.koncertomania.pl/koncert/3333277/bilety-zespol-instrumentow-dawnych-warszawskiej-opery-kameralnej-musicae-antiquae-collegium-varsoviense-jana-semeradova-warszawa-17-03-2019.html
 5. Pasqual

  Filharmonia

  Może zainteresuj się tym http://www.studianagran.com.pl/koncerty/sala-witolda-lutoslawskiego/ Akustyka jest dobra, koncerty ciekawe i niedrogie bilety.
 6. Oczywiście powinniśmy się cieszyć, ale powinniśmy też dbać, żeby go nie popsuć Waldorf opisał taką historię, że instrument traktowany wyłącznie jako eksponat stał się tylko eksponatem, bo brzmienie było zupełnie inne niż przed zamknięciem skrzypiec w szafie. Głupotą byłoby popełnienie takiego samego błędu.
 7. Z tego, co znalazłem w sieci wynika, że koncertuje mniej więcej raz na miesiąc. Jeśli na nich nie przygotowuje się do koncertu i skrzypce przez cały czas leżą w skarbcu, a są wypożyczane tylko na koncerty (czyli powiedzmy na 2 dni, a naprawdę na kilka godzin grania, bo resztę czasu zajmie dojazd) to naprawdę nie jest to dla nich dobre - będą traciły brzmienie, a jego przywrócenie (albo raczej próby, bo nie wiadomo czy się powiedzie) będą wymagać dużo pracy
 8. Swoją drogą to skandal, że w Polsce jest tylko jeden instrument tej klasy i na dodatek trzymany w skarbcu, a to oznacza że się niszczy, bo takie "leżenie odłogiem" żadnym skrzypcom nie służy. Zamiast wydawać pieniądze na głupoty nasi ukochani przywódcy działający po 1989 r. mogliby zakupić kilka lub kilkanaście instrumentów wykonanych przez słynnych lutników (Bell kupił swoje skrzypce zdaje się za 4 miliony dolarów). Za czasów PRL było to mało realne ze względów ideologicznych
 9. Bardzo się ucieszyłem, że moje wrażenia z Audio Show wynikały jedynie ze złego zestawienia klocków. Producent zgodził się wtedy ze mną, że wystawione kolumny nie brzmią dobrze z każdym rodzajem muzyki. Trzymam kciuki za firmę !
 10. Nie zgodzę się Z Tobą. Audiofil to ktoś, kto dobiera najlepszy sprzęt na jaki go stać do słuchania muzyki, którą lubi. Oczywiście jest w tym pierwiastek szaleństwa - pisałem już o tym w tym wątku. Zdarza mi się czasem wściekać na realizatorów niektórych płyt, którzy swoją robotą spaprali bardzo dobre wykonanie. Na przykład dzieła Tallisa wydane przez Brilliant Classics - z bólem serca musiałem kupić potem wydanie Signum, bo tamtego nie dało się słuchać Zaznaczam - nie wiem jak brzmi obecne wydanie Brilliant, może udało się im poprawić. Moje postępowanie pewnie wydaje Ci się dziwaczne, ale jeśli w całej zabawie idzie o przyjemność ze słuchania to nie jest wcale aż tak szalone
 11. Pasqual

  Audio mity

  i dobrze, że recenzja - przecież to wszystko jest tylko zabawą. Czy pudełko ma wpływ, czy nie tego nie wiemy - być może jakiś bardzo subtelny ma W recenzjach nie podaje się też zazwyczaj schematów montażowych, więc nie ma co się dziwić ich brakowi w poświęconej temu akurat urządzeniu . U recenzenta wpłynęło na dźwięk i on to opisał, gdyby nie wpłynęło po diabła miałby sobie szargać nazwisko. Jeżeli to rzeczywiście to samo co część zwrotnicy i działa tak samo, wtedy powinno być napisane o tym w opisie urządzenia opublikowanym przez producenta. Inaczej to zwyczajny kant, choć akurat w przypadku japońskich producentów audio byłoby to postępowanie dziwaczne. To mały światek, w którym utrata twarzy kończy karierę) Być może dla producenta liczą się jakieś walory artystyczne czy znaczenie dla Japończyków ma rodzaj drewna, z jakiego zostało zrobione pudełko. Tego nie wiemy, a bez wyjaśnienia tej kwestii (co producent napisał i co mówi) niestety trochę ubijamy pianę Żona kupiła japoński filtr-cudo co to miał sprawiać, że pita woda będzie wyjątkowo zdrowa. Producent dokładnie opisał co to urządzenie robi i choć ogólnie (nie podadzą przecież składu złoża ani producentów) wyjaśnił metodę działania. Wszystko się zgadzało, biciem piany było tylko wychwalanie, jaka to ta woda jest zdrowa
 12. Pasqual

  Audio mity

  Panowie, ale odbiegamy trochę od tematu - nie za znaczenia, czy byłaby to zwrotnica za 20 euro czy pudełeczko za 2200 euro. Ważne czy zmieni dźwięk na lepsze w TWOIM systemie. Odmienną natomiast rzeczą jest kwestia wyceny i ewentualne żerowanie na naiwnych, łatwo poddających się wpływom i bogatych audiofilach To robione świadomie jest zwyczajnym oszustwem, za które powinna być kara (najlepiej finansowa, bo takiego typa zaboli najbardziej i nie będzie mógł z siebie robić męczennika typu "pierwszy więzień sumienia skazany za audiofilię").
 13. Pasqual

  Audio mity

  Słuchanie muzyki ma sens zawsze, nawet gdy Ci nie do końca odpowiada sprzet :) Wcale nie musi, ale może zmienić dźwięk. Cena jest oczywiście skandalicznie wysoka.
 14. Pasqual

  Audio mity

  Jeżeli elementy kosztują grosze to jest to kosmiczne zdzierstwo. A czy działa, czy nie można powiedzieć po posłuchaniu u siebie. Przypomina mi się kawał o przedwojennym hrabim Otóż podczas jazdy zepsuł mu się samochód. Ponieważ nie było wielu warsztatów w okolicy wezwał miejcowego kowala. Kowal otworzył pokrywę, popatrzył, czymś poruszał po czym stuknął młotkiem i silnik zaczął działać. Zapytany przez hrabiego ile się należy powiedział 20 zł (para butów kosztowała wtedy 5 zł) Hrabiemu się to nie spodobało i zażądał rachunku. Kowal napisał taki rachunek: Stuknąłem młotkiem - 1 zł, wiedziałem gdzie - 19 zł.
 15. Powoli przesłuchuję ten box i moja rada - kupujcie, póki jeszcze można go dostać. To, czego dotąd słuchałem rewelacyjnie nagrane i świetnie wykonane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.