Jump to content

malvern1

Użytkownicy
 • Content Count

  252
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nowy tak,ale używki są już w miare za rozsądne pieniądze. Ma duży spadek na rynku wtórnym bo to dość popularny sprzęt ,z dobrym zapleczem reklamy i marketingu.
 2. Mam podobne zdanie. Byłem ownerem H200,długo słuchałem na pożyczonym H300 i uważam ,że to porządne wzmacniacze,jednak w moim przypadku pomysł na dzwięk Naima bardziej mi odpowiadał i dalej odpowiada. Zamieniłem Hegla na Naima,jako drugi dokupiłem starego Luxmana po full recapie i mam spokój. Za tę cenę co teraz są dostępne H200 i H300 z drugiej ręki to można napisać że to okazja cenowa za oferowaną jakość dzwięku.
 3. No ja bym był pierwszy w kolejce po takie kolumny😀
 4. Ciekawe jak oni by się wypowiedzieli😀 Tzn.wypowiedzieli sie,ale cieżko zrozumiec😀
 5. Accuton ze starszej serii Diamond petarda!.Szybkość ,precyzja na basie i ten metaliczny pogłos w tle. Miałem zrobione przez pana WA z Akussa😀 Strasznie duzo prądu im potrzeba. Ja może nie jestem do końca obiektywny bo zawsze słucham instrumentów perkusujnych ,zwracam szczególną uwagę na to. Taka choroba z przeszłości😀
 6. Efekciarski,słodki Naim XS3 i stary Luxman L55A😀
 7. A z jakiej to racji,producent nie zaleca tego wzmacniacza do monitorów?
 8. Grając wiele lat na perkusji opierałem budowę systemu audio pod kątem i odwzorowaniu tego instrumentu.Doskonale wiem jaką sygnaturę i barwę mają talerze czy naciągi poszczególnych marek. System audio dla mnie ma oddać te barwy jak najwierniej i prawdziwie. Wiele wzmacniaczy przekłamuje,dodaje od siebie,podkolorowuje,pompuje dzwięk. Wzmacniaczy grających neutralnym dzwiękiem jest niestety mało na rynku. Stara szkoła grania jest najbliższa naturalnego grania,więc ja poszedłem w tym kierunku i słyszę ,potrafię zdiagnozować bez problemu ,że np.blacha sygnatury K Zildjian to jest ta blacha,identyfikuje jej barwę bez problemu.
 9. Z mojego doświadczenia wiem jedno ,źe monitory uśredniają dzwięk ,konstrukcje 2 drożne to zawsze półśrodek,ale dużą zaletą monitora jest szybkość grania,precyzja i stereo dla tego uważam ,że te aspekty jest łatwiej wychwycić w zależności miedzy wzmacniaczami które podpinamy pod 2 drożne monitory . Oczywiście nie można też uogólniać kolumn podstawkowych,duże znaczenie ma rozmiar głośnika,litraż ,wysokość ustawienie,pochył kolumny ,odległość miejsca odsłuchu. Wielu moich znajomych świadomie wybiera kolumny podstawkowe 2 drożne konstrukcje ,bo odpowiada im taka szkoła prezentacji. Sam mam monitory i podłogówki ,jedne i drugie mają swoje wady i zalety,ale różnice na wzmacniaczach czy generalnie na elektronice słychać na obu konstrukcjach.
 10. Co do starszych klamotów z dawnych lat to sam osobiście posiadam wzmaniacz Luxmana L55a i jeszcze żaden tzw."nowoczesny wzmacniacz" za rozsądne pieniądzenie którego słuchałem włącznie z Heglami nie jest w stanie wytworzyć takiego klimatu. Sam pisiadałem Hegla H200,później przesiadłem sie na Naima ...było fajnie ,ale w porównaniu z Luxmanem to było granie beznamiętne. Oczywiście kupno sprawnego technicznie wzmacniacza z dawnych lat jest praktycznie nie możliwe,trzeba dużo serducha włożyć żeby doprowadzić taki sprzęt do parametrów wyjściowych ,oryginalnych,ale warte jest to Zachodu😀
 11. Przemilczę to.... Baw sie dobrze kolego 🙂
 12. Ale czym Ty się chcesz pochwalić? Dudniącym basem czy spełnieniem marzeń?
 13. Fatalnie synku to gra.... Albo masz słaby system do nagrywania filmików 🙂
 14. Bardzo ładnie wykonane kolumny i świetnie się prezentują. Ciekawe czy usłyszę u Ciebie tą samą sygnaturę Elipticora co wcześniej kiedy miałem przyjemność odsłuchiwać te głośniki. Akustyka prawdopodobnie u Ciebie będzie inna ,ale charakter firmowy brzmienia scanów Elipticor będzie zachowany (walę w ciemno 😀). Tak jak Ci kiedyś mowiłem wg.mnie to top 3 głośników na rynku za przystępne pieniądze choć i tak są strasznie drogie😀. Accuton Diamond w końcu ma godnego rywala w postaci Elipticora.... Pozdro i reszta na priv.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.