Jump to content

Balum Balum

Użytkownicy
 • Content Count

  744
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

373 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

5269 profile views
 1. Teheran Tabu (Theran Taboo, 2017) Film prod. Austria, Niemcy Dramat, Animacja dla dorosłych Reż. Ali Soozandeh Bardzo dobry film - polecam!
 2. Jak się domyślasz na to pytanie nie ma odpowiedzi. Kupno każdego sprzętu bez odsłuchu wiąże się z ryzykiem. Nikt nie wie co dla Ciebie znaczy "prawdziwie i żywo", każdy ma tu swoje oczekiwania, do tego dochodzi sprzęt towarzyszący i akustyka pomieszczenia w którym będziesz słuchał. Mogę tylko opowiedzieć, że w Magnumie masz spore możliwości modyfikowania dźwięku lampami w przedwzmacniaczu. Wg moich odczuć np. lampa 12AU7 Amperex BB pięknie i ze smakiem "dopala" średnice potęgując wrażenie "obecności" muzyków w pomieszczeniu. Spróbuj wymienić lampki w swojej Jolidzie, możesz uzyskać efekt o który Ci chodzi. Wymiana lamp często daje spektakularny efekt w przełożeniu do poniesionych kosztów. Popytaj w klubie Jolidy, może warto.
 3. No i dla mnie. Od lat mam dla tej płyty całą historię opracowaną. Zamykam oczy i odpływam :) p.s. Od JMJ lubię wszystko do Revolutions
 4. "Do kotleta" to mogę puścić z czegokolwiek... :) p.s. Zresztą na niskich poziomach też jest zacnie, a kluczem w mojej poprzedniej wypowiedzi jest słowo "muszę" a nie lepiej/gorzej. ;)
 5. Z zainteresowaniem czytam dyskusję i cieszę się, że.... ....nie muszę słuchać cicho! :)
 6. A facet nie zawsze myśli głową.... Czy to źle??? ;)
 7. Magiczna podróż z Warp Technique. Moje Audio Physic'ki generują w całym pokoju dźwięki, które w żadnej mierze nie można przypisać stojącym przede mną kolumnom (to mi się nigdy nie znudzi ;) ). A w środku tego wielkiego wszechświata, zbudowanego w 25m2 - "zciarowany" ja ! :)
 8. Spoko, spoko ja też coś od czasu do czasu zarzucę! ;) Byleby w dobrej jakości... ;) Lecimy! :) https://www.youtube.com/watch?v=Frf3hhNIwLs https://www.youtube.com/watch?v=TJK4i16tXck
 9. Tak się obśmiałem, że aż mi w krzyżu łupło!!! ;) P.S. Jak ja teraz na AVS pójdę? ;)
 10. O 3.00 skończyłem spotkanie ze starymi znajomymi. Za młodziaka trudno mi się tego słuchało i wolałem ich łatwiejsze tematy. Po latach - rewelacja! :) Zastanawiam się dlaczego? Człowiek się zestarzał/dojrzał i gust się zmienił? Lepszy sprzęt i jakość odtwarzanego materiału, dzięki czemu można docenić realizację? Nie wiem. Ważne, że jest radocha!
 11. Wygląd urządzeń Chorda może być dla niektórych nie do przeskoczenia - i ja to rozumiem, bo przy Chordzie Hugo 2 czułem lekki dysonas w momencie kiedy słyszałem dźwięk i patrzyłem z czego się wydobywa. Mimo, ze nie jestem jakimś fanem pancernych obudów, kilogramów i wypakowanych wnętrz urządzeń .:) Jednak dźwięk z tego małego/kolorowego pudełeczka jest bardzo, bardzo dobry i cena jest jak najbardziej adekwatna do jego możliwości sonicznych. Dziwne uczucie szczególnie dla osób lubiących potężne obudowy, wielkie trafa, itd. - po tym jak mózg stanie dęba, można inaczej spojrzeć na te kwestie. Hugo 2 jest tak mały, że musiałem rozbierać wtyki w przewodzie RCA żeby się zmieściły w gniazdach :) W Chordzie Dave jest już jak trzeba, ale trzeba "trochę" dopłacić.... ;)
 12. Lata temu katowałem te płytę wszerz i wzdluz. Zajechałem kasetę nagrana w Digitalu (kto to jeszcze pamięta ;)) a pozniej winyla. Teraz mnie naszło i mimo, ze znam ja swietnie, po latach słucha mi sie jej znakomicie. Slysze nowe dźwięki i ich faktury i wykończenia. Wspaniała dynamika i przestrzeń, pozwalają odkrywać ja na nowo. Dobrze miec przyzwoite audio. ;) Kraftwerk - Electric Cafe
 13. Po co mam przekonywać osobę która nie słyszy różnic, że takie różnice istnieją? Szkoda nafty… Jestem coraz bardziej przekonany, że to jakieś złośliwe/trollujące skrypty, które rozpuszczane są w internecie po różnych forach przez sztuczną inteligencje - Matrix normalnie ;). I tak na forum dla baristów piszą, że każda arabika smakuje tak samo. Na forum o perfumach powie, że nie ma różnicy między perfumami wykonanymi z tych samych/podobnych składników. Na forum motoryzacyjnym twierdzi, że auta z taką samą mocą przyspieszą w tym samym czasie. Wszystkie białe wina wytrawne smakują tak samo, czerwone zresztą też. A piwo lager to piwo lager – marka nie ma znaczenia, bo smak ten sam. Oczywiście tete-a-tete po ciemku z każdą kobitką takie samo. Na forum audiostero zaś będą uporczywie przekonywać, że nie ma różnic miedzy dac’kami, cd playerami, itd… Jak powiedziałem – szkoda czasu ze skryptem nie wygrasz…. :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.