Jump to content

Music

Użytkownicy
 • Content Count

  523
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9442 profile views
 1. Ten pustak najpewniej pozostał po naprawach blacharsko lakierniczych: Najważniejsze to na koniec dobrać "kolor", w przeciwnym razie cała robota psu w ... Tu jak widzimy dobrano go perfekcyjnie. Można się przyczepić jedynie do braku połysku. Nie twierdzę że wszyscy, ale wśród posiadaczy aut tej marki wyjątkowo często trafiają się, delikatnie mówiąc specyficzni osobnicy. Na tym zdjęciu widzimy efekt działalności specjalisty od ogumienia który praktykować musiał co najmniej w F1:
 2. Prawdę mówiąc nie rozumiem co robisz. Ale wydaje mi się że budujesz Porsche ( Sun ), w którym za hamulce ma robić spadochron...
 3. Chyba za bardzo się przejmujesz, brzmienia oryginału i tak nie skopiujesz, zbyt wiele zmiennych w tej układance. Według wielu opinii ( IMHO też ) wyjątkowość tego pre to układ sprzężenia zwrotnego, reszta do bólu „pospolita”. Pomierz prądy przy różnych napięciach B+, porównaj z danymi katalogowymi lamp. Moim zdaniem warto skupić się na doborze identycznych elementów ( R i C ) i zasilaniu jak w oryginale, czyli 6X4 i dławik. Później warto zainwestować w lepsze lampy, wspomniana przez Ciebie RFT, nadaje się chyba tylko do uruchomienia układu, u mnie kompletnie nie zagrała. Podobnie jak 6N23P. A później zacznij zabawę ze zmianami napięcia pracy pod swoje preferencje... 🙂 Napiszę tak, z moich obserwacji, napięcie anodowe w tym pre nie jest krytyczne dla brzmienia. Oczywiście nie przekraczając max wartości prądu i napięcia. Moim zdaniem o wiele bardziej wrażliwe są końcówki mocy. Na przykład, po wielu próbach, dla 2A3 ustawiłem wysokie napięcie i mały prąd, tak mi brzmi najlepiej. Różnice są tu IMO mocno odczuwalne.
 4. Raczej tak, zasada działania podobna. Nie słuchałem, ale według opinii TVC vs AVC to nie gorzej - lepiej, tylko inaczej. Czyli co się bardziej podoba. Coś jak ECC** Siemens vs Philips, czy inny Telefunken.
 5. AVC I TVC z tego co wiem działa na podobnych zasadach. [Hidden Content] Jeśli są między nimi różnice, to raczej minimalne i nie mają tak negatywnego wpływu jak rezystory. Ale zelo7 pisze o PVC, a to już całkiem co innego, bo z tego co wiem oparte jest na rezystorach, a AVC I TVC na transformatorach... zelo, napisz coś więcej o PVC na amorfikach, bo przyznam szczerze że kompletnie nie kojarzę.
 6. Kluczem jest tu dopasowanie, jak pisałem wyżej. Rozumiem zadowolenie z posiadanych regulacji typu drabinka czy potencjometr. Ale mam pytanie, porównywaliście kiedyś regulację tego typu z TVC? U mnie TVC zastąpiło drabinkę niezłej jakości, różnica była tak duża, że nie miałem dylematów. W moim torze jest pre Lamm ( klon ) i końcówka na 2A3. Głośniki ponad 100dB. Do niedawna było Ok. bo źródła których używałem miały niski poziom wyjściowy. Ale ostatnio wpadł mi w ręce ciekawy DAC z typowym poziomem na wyjściu i zrobiło się za głośno, zabrakło tłumienia w TVC. Można wyrzucić "lamma", ale bez niego mi nie gra. Prostym rozwiązaniem jest tłumik na rezystorach. Próbowałem go wstawić w różnych miejscach toru, skutek zawsze ten sam - TCHT, czyli Totalna CH****a Tonalna. W moim odczuciu taki tłumik w torze, to jak jazda samochodem z wciśniętym jednocześnie hamulcem i pedałem przyśpieszenia. Nigdy więcej żadnych rezystorów w torze, nikt mnie nie przekona do Alpsów, obojetnie, złotych, platynowych czy brylantowych. Wybrnąłem z sytuacji zmieniając driver w końcówce mocy z "mju" 68 na 9. Przy okazji odkryłem genialną lampę UY227. Proponuję spróbować bo na prawdę warto, podobnie jest lammem w wersji co najmniej dual mono z zasilaniem w osobnej obudowie.
 7. Rezystory, jakie by nie były, za 0,10 zł czy za 100 zł/szt. to killer dla dźwięku. Chcesz sensownej regulacji, kup dopasowane TVC.
 8. Dzięki uprzejmości porlick'a mój wyświetlacz zmienił barwę. Mała rzecz, a cieszy oko. Przed: I po: Wielkie dzięki porlick!
 9. Świetny patent, gratuluję pomysłu. Od dawna myślałem o czymś takim, ale nie wiedziałem jak podejść do tematu. Zostało Ci trochę tej folii? Chętnie odkupię kawałek, kupowanie całego arkusza to w moim przypadku będzie marnotrawstwo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.