Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  992
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

104 Dobry

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (ostatnie zauroczenie: MOSCODE z dużym 1ADC biasem, niezmiennie 300B i 2A3), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka i kwantowa kryptografia, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy (z sukcesami!).
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło:____________________Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło:____________________CD Philips na TDA 1541 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło:____________________Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy:____6CG7 (or other tubes) + 2A3 DIY HD600 - (własne opracowania)
  Wzmacniacz mocy:__________Moscode DIY (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html i własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy:______ ___300B/2A3 SE DIY (własne opracowanie)
  Kolumny:__________________Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny:__________________Audio Nirvana 6,5" Ferrite
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

1293 profile views
 1. ... q-cze, to wszystko da się policzyć rachunkiem na poziomie szkoły podstawowej ....
 2. Załatw szybko (tańsze) lampy i niech gra muzyka! Lamm2 dobrze wspiera tory tranzystorowe, z lampowymi końcówkami wymagane są dobre jakościowo lampy i to bez gwarancji powodzenia - takie jest moje doświadczenie z tym pre. Jeśli mogę Ci co poradzić (za Guru audio John Broskie, strona tubecad), to uruchom montowany przez siebie lub zakupiony sprzęt na jak najtańszych częściach, dopiero po tym pojedynczo wymieniaj co chcesz i obserwuj zmiany w dźwięku. Aha, przede wszystkim, ważne są IC i kable sieciowe, dobry kabel sieciowy ma taki wpływ na jakość dźwięku, jakbyś kupił nowy cały zestaw wraz z głośnikami 🙂
 3. Fajnie to wygląda, dobre kondensatory, solidny zasilacz anodowy. Powiedz, do czego Lamm2 będzie podłączony?
 4. Dobrze ze inwestujesz w lampy do tego pre. Jeśli wszystkie pozostałe elementy są na najwyższym poziomie sonicznym, to warto postarać się o dobre lampy do układu. Jeśli ten warunek nie jest spełniony, to jakbyś grał w ruletkę. Zajrzyj tutaj i pogadaj z właścicielem: [Hidden Content] Doradzi Ci najlepiej, nie musisz od razu inwestować w lampy za pierdylion, to stanowczo przedwczesny krok w twoim przypadku.
 5. JanF

  MELODIKA BROWN SUGAR

  Moim zdaniem, dokładnie tak jest, tylko na odpowiednio wysokim poziomie jakości odtwarzania dźwięku można słuchać muzyki!!!
 6. JanF

  MELODIKA BROWN SUGAR

  Myślę, że trzeba by to sprawdzić, bo zdecydowana większość kabli (w tym przedziale cenowym) nie zdaje testu 24 AWG Cu Standard? Jakiś czas temu, umożliwiłem jednemu muzykowi z wyrobionym słuchem porównanie YTDY z używanymi przez niego kablami firmy K. za 25 zł mb. Posłuchał kabli K, potem YTDY, które szybko zyebał za 'fatalne' brzmienie, potem, po ponownym podpięciu kabli firmy K. nie trwało nawet 30 s, kiedy wzburzony zażądał ponownego podpięcia YTDY! Powiedział, że rozumie, co się dzieje, kable firmy K. w pewnych aspektach poprawiają brzmienie, ale w pozostałych je niszczą, tylko YTDY prawidłowo pokazuje całą sygnaturę dźwięku! Kolego Audioburaku, jest tak jak piszesz i chwała Ci za to, że otwierasz innym uszy!
 7. Dołączę się do wniosku, powiem nawet więcej, designe nie jest atrakcyjne dla współczesnego widza (dopiero po tym klienta), mocno trąci myszką ...
 8. JanF

  Monitory diy

  Nie wierzcie w to!
 9. JanF

  TDA1541 NOS DAC

  Hmm ... cywilizacja od lamp nie odeszła, tylko do lamp idzie!!! Będzie taki moment (do niego troche jeszcze brakuje) w którym przewodnictwo elektronowe prądu w pólprzewodnikach będzie miało cechy przewodnictwa elektronowego w metalach ... i wtedy cywilizacja dojdzie do lamp.
 10. JanF

  TDA1541 NOS DAC

  No bo gra najlepiej! Wszystkie DAC'e udają tylko, że grają!
 11. JanF

  Czar lampy 6SN7

  ... nie strasz, nie strasz, bo się ze-arz!
 12. JanF

  Potrzebuję ...

  Kupię trafo zasilające o parametrach 450VA 600VAC na wtórnym, lub zbliżonych.
 13. Kupię trafo zasilające o parametrach 450VA 600VAC na wtórnym, lub zbliżonych.
 14. Dzięki, to ważna technicznie informacja! Najlepsza zwrotnica to ta leżąca na śmietniku! Wkurza mnie to od zawsze, koszty, roboty w pizdu, etc. Myślę, że prawidłowym technicznie rozwiązaniem budowy wzmacniacza audio najwyższe,j możliwej obecnie do uzyskania jakości, jest bezpośrednie zasilanie poszczególnych głośników z dedykowanych wtórników mocy umieszczonych w/przy kolumnach głośnikowych. Na starcie KG idą w pizdu - czujesz Kolego tę ulgę na samą tylko myśl??? W niniejszym poście cytowałem Sz. P. Siarę Siarzeckiego!
 15. Ja już popadłem, najlepszy kondensator to ten leżący na śmietniku!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.