Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  981
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

100 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (ostatnie zauroczenie: MOSCODE z dużym 1ADC biasem, niezmiennie 300B i 2A3), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka i kwantowa kryptografia, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy (z sukcesami!).
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło:____________________Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło:____________________CD Philips na TDA 1541 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło:____________________Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy:____6CG7 (or other tubes) + 2A3 DIY HD600 - (własne opracowania)
  Wzmacniacz mocy:__________Moscode DIY (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html i własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy:______ ___300B/2A3 SE DIY (własne opracowanie)
  Kolumny:__________________Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny:__________________Audio Nirvana 6,5" Ferrite
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

1197 profile views
 1. JanF

  Potrzebuję ...

  Kupię trafo zasilające o parametrach 450VA 600VAC na wtórnym, lub zbliżonych.
 2. Kupię trafo zasilające o parametrach 450VA 600VAC na wtórnym, lub zbliżonych.
 3. Dzięki, to ważna technicznie informacja! Najlepsza zwrotnica to ta leżąca na śmietniku! Wkurza mnie to od zawsze, koszty, roboty w pizdu, etc. Myślę, że prawidłowym technicznie rozwiązaniem budowy wzmacniacza audio najwyższe,j możliwej obecnie do uzyskania jakości, jest bezpośrednie zasilanie poszczególnych głośników z dedykowanych wtórników mocy umieszczonych w/przy kolumnach głośnikowych. Na starcie KG idą w pizdu - czujesz Kolego tę ulgę na samą tylko myśl??? W niniejszym poście cytowałem Sz. P. Siarę Siarzeckiego!
 4. Ja już popadłem, najlepszy kondensator to ten leżący na śmietniku!
 5. TPA 3116 nie jest do słuchania, tylko do grania.
 6. Ja też tak myślę. W 1954 roku Drucker wydał książkę poświęconą praktyce zarządzania, która zmieniła świat organizacji (niestety nie w Polsce), w jednym z rozdziałów tego dzieła, zastanawia się, co ludzie kupują, kiedy kupują? Odpowiedź nie jest wcale oczywista, jakby się wydawało, w każdym razie nie kupują TYLKO towaru! W odniesieniu do DAC'ów wygląda to tak 'Kupiłem najlepszy na świecie DAC, zobacz Pan jakie ma NISKIE zniekształcenia, Pan schowaj ten swój pokraczny TDA 1541, bo się porzygam z wrażenia!'. Czy coś w tym stylu? Spece od marketingu doskonale to rozgrywają ten czynnik psychiczny związany z prestiżem, podkreśleniem własnej kompetencji, ukrywania gołodupstwa za fasadą 'ja się przecież znam na rzeczy', etc. etc
 7. To mi zadałeś zagwostkę na koniec dnia! Ten schemat nie ma prawa zagrać! Tam są TRZY kondensatory w torze sygnału sonicznego w realizacji elektrycznej!!!
 8. Ciekawie masz listwy połączeniowe rozwiązane! Ja robię ZUPEŁNIE inaczej, też laminat, też pola wytrawione w laminacie, tylko nie prostokąty a koła.
 9. JanF

  PASS ACA amp

  Właśnie zrozumiałem sentencję 'lecisz tak, jak łysy z jajami po betonie' ... życie jest piękne i tak zaskakujące, trzeba tylko z humorem do niego podejść, dającym odrobinę dystansu do całokształtu wrażeń!
 10. JanF

  Hybryda MOSCODE

  Na której Ali są te trafka, chętnie poszukam ... w ogóle, Ale to fajne dziewczyny, zauważyłem ... ahh! Póki nie sprawdzę 'konycepcji', to w audio, które w istocie rzeczy jest sztuką MEGA PRAKTYCZNĄ!, nie ma sensu jej teoretycznie wałkować, bo tylko śmiech na sali, jak pisał poeta ... Ale, te niskie napięcie zasilania jest cool, ono plus zasilanie symetryczne, celem wywalenia konda wyjściowego, jest jak najbardziej wskazane. Chociaż, lubię te wyjściowe C, bo nie muszę się martwić o drogie i czasochłonne w realizacji KG.
 11. JanF

  Hybryda MOSCODE

  To będzie moja wariacja Moscode, zgadza się, ale nie będzie tam niczego, co by już gdzieś nie było (szlag mnie trafia na polską formę z podwójnym przeczeniem) ... w lampach było już wszystko ... a zwłaszcza super kasa i szajs elegancki.
 12. JanF

  Hybryda MOSCODE

  Będzie i schemat, ale na mojej stronie WWW, która ... jest w planach dopiero ... Powiem Ci, że w całym niniejszym wieloletnim wątku, nikt nie popisał się zrozumieniem istoty schematu!
 13. JanF

  Hybryda MOSCODE

  Ladies and Gentlemen, Panie i Panowie, Drodzy Koledzy DIY i Wy Szanowni Kołchoźnicy, Kołchoźniki i Kołchoźnice, Darogija Riebiata W styczniu 2020 ruszam z nową wersją Moscode by Jeff Maculay's! Założenia: uzyskać taki dźwięk, którego w naszym osiedlowym domu muzyki i tańca nikt jeszcze nie widział! Pisałem, jakiś czas temu, że topologia użyta przez Jeff'a 'jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa', i tak oto, mam zamiar te słowa przekuć (robotniczym młotkiem w robotniczej, spracowanej i skacowanej dłoni) w czyn (1-szo majowy, jak znamy tempo pracy socjalistycznej, to na 1-go maja to jest piorunem!)! Drżyjcie narody! Aha, zaczarował mnie dźwięk z toru Lampizator & AudioSveda z AS 2019 i końcówki mocy będą w kolumnach głośnikowych, czyli aktywne kolumny głośnikowe. Zyskiem tej koncepcji są odzyskane ze zwrotnic 3 way elementy, będzie tak, jakbym w miesiącu w którym je wytnę (komu by się chciało użerać z lutownicą) dostał dwie wypłaty i litr whisky 25-letniej!
 14. JanF

  Kabel sieciowy DIY

  Hmm ... muszem spytać Mistrza Yody?
 15. a ja przeczytałem tytuł wątku 'jak polepszyć bas w mojej sypialni' ... ahh ...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.