Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  835
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (ostatnie zauroczenie: MOSCODE z dużym 1ADC biasem - to działa!!!, niezmiennie 300B i 2A3), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy.
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło:____________________Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło:____________________CD Philips na TDA 1541 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło:____________________Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy:____6CG7 (or other tubes) + 2A3 DIY HD600 - (własne opracowania)
  Wzmacniacz mocy:__________Moscode DIY (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html i własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy:______ ___300B/2A3 SE DIY (własne opracowanie)
  Kolumny:__________________Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny:__________________Audio Nirvana 6,5" Ferrite
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

719 profile views
 1. Nie! Wybacz mi krańcową pryncypialność, ale na dyskusje scholastyczne a nie fizyczne, nie mam ochoty. ... a świstak w sreberka zawija ...
 2. Powiem tak, wiele problemów sonicznych, które przypisujemy lampie ma swoje źródło zupełnie w innym miejscu. Problem jest stary, jak świat - chodzi o świat lamp elektronowych, oczywiście. Proszę uprzejmie o wyjaśnienie, dlaczego i z jakiego powodu lampowa topologia SE nie może prawidłowo wysterować kolumn 3way?
 3. No i stało się ... jak coś jest możliwe, to się kiedyś zrobi! Było tak, dzisiaj w południe, zawiozłem wzmacniacz DIY 300B SE do kolegi, od strzału (nomen omen, qrna!) wzmacniacz zabrzmiał cudownie, zostawiłem go koledze na tydzień, dwa żeby sobie spokojnie posłuchał. Kiedy wyjechałem od kolegi, jeszcze będąc w trasie, dzwoni kolega i mówi, że lampy się bardzo mocno grzeją (zaskoczenie!), okazało się, że kolega wyciągnął posiadane Psvane WR 2A3 i zamienił lampy, żeby spróbować, jak zagrają! Kiedy zauważył mocne grzanie lamp 2A3 wyłączył je, trwało to około 3 minut, jak mówi. Na grzejnik 2A3 poszło 5V ze stabilizatora na 7805, jaki popłynął prąd, chyba 5 A, tyle wynika z PO, czy transformator tyle dał, raczej nie, postawiłbym na 3A do 3,5A, co z kolei kłóci się z maksymalną wydajnością prądową 7805 o wartości 1,5 A. Co z Psvane WR 2A3?, jaki jest stopień degradacji materiałowej grzejnika-katody lampy, po potratowaniu jej cztery razy większą mocą nominalną i dwukrotnie większym napięciem żarzenia? Co o tym myślicie? Wzmacniacz będę mierzył we wtorek.
 4. Dlaczego? Myslałem, że to jest sprawa mocy, a nie topologi?
 5. Pozostawiłeś obszar źródło+IC do wzmacniacza i konektory głośnikowe wzmacniacza+kable głośnikowe+kolumny głośnikowe poza rozważanym obszarem. Moim zdaniem, to trzeba w całości przeanalizować z oczywistych względów, ostatecznie jakość toru audio zależy od jego najsłabszego ogniwa i ładowanie kasy w wybiórcze elementy nie poprowadzi do królika, którego chcesz capnąć na gulasz. Niewątpliwie, cała ta zabawa skończy się u Jubilerów wszelkiej maści, ale - proponuję - to dopiero na końcu, zacznij od najtańszej wersji okablowania całości (w tym wzmacniacza) w sposób luźny, łatwy do wymiany i demontażu, bezpieczny w kontakcie i interakcji z wysokim napięciem toru. Jednostkowo wymieniaj PO JEDNYM ELEMENCIE I SPRAWDZAJ JEGO WPŁYW NA FINALNE BRZMIENIE (uwaga: czasami może to trochę potrwać, zanim to ocenisz!). Aha, testuj brzmienie dopiero po wygrzaniu się całości, jakieś min. 30-40 min. po załączeniu toru. Co będzie poziomem startu? Ja to nazywam poziomem zerowym, jest to bardzo ważne i istotne, to musi być element zapewniający prawidłową reprodukcję całości pasma w sensie zawartości i wzajemnej wagi składowych elektrycznych sygnału na wejściu. Co masz zagwarantowane? Na pewno super zabawę, niesamowite przeżycie odkrywania kolejnych audiofilskich cech dźwięków dobiegających z archipelagu syren mitycznej krainy Arkadia (skąd starożytni Grecy już o tym wiedzieli, że to tak zayebiście działa ????!!!!). Pozdrawiam i życzę powodzenia!
 6. Sławku, Mistrzu, Ty wiesz do czego dążysz, ja wiem tylko, jak zacząć! Zanim pojawi się elektronika! muszą być już kable i interkonekty! Potem już jest z górki i w miarę prosto.
 7. Gratuluję! Ja jeszcze nie znalazłem i pogodziłem się z tym, że nie znalazłem, jeszcze to nie ten czas ...
 8. A dlaczego nie na ECC82?
 9. JanF

  Wzmacniacz dla Fostex T50

  To samo, co w Skarabo, ale ...
 10. JanF

  Klub 300B

  ... żartowałem, of course ... wiem, jak potrafi zagrać rasowa lampa, z wrażenia szczena opada na podłogę, a majtki idzie zdjąć przez głowę!
 11. JanF

  Klub 300B

  ... a ja myślałem, że prawdziwe granie na 300B zaczyna sie od PSVANE za 580 zł para?
 12. Ja wiem ... nie lubię skomplikowanych układów i nie wierzę, że za tą komplikacją idzie ta magiczna audiofilska wartość dodana, która kręci i napędza rynek audio. Ale, to tylko moje zdanie, jak na razie, nie mam powodu, żeby je zmienić.
 13. Przeglądając strony tubecad.com znalazłem jeszcze taki, bardzo prosty i ciekawy, układ Cirklotrona: Dolny mosfet, dobrze by było, żeby był częścią super-triody 🙂
 14. JanF

  Klub 300B

  Pozwól, że trochę zboczę, co sądzisz o 2A3 JJ 40W ?
 15. JanF

  Klub 300B

  Zgadza się, np. lampę 845 ... i szafa gra!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.