Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  1187
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

139 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (ostatnie zauroczenia: lampowe konstrukcje przeciwsobne i OpAmp'y Hi-End w lampowych stopniach napięciowych), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka i kwantowa kryptografia, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy.
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło: Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło: CD Philips na TDA 1541, 1543 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło: Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy DIY: własne opracowania lampowe 2A3, ECL86, 6c19p, 6080
  Wzmacniacz mocy DIY: Moscode (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html + własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy DIY: 845 SE, EL84 PP UL, 2A3 SE, 300B SE, EL34 SE UL
  Kolumny DIY: Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny DIY: Audio Nirvana 6,5" Ferrite
  Okablowanie: KS by ZIGGY, pozostałe kable to własna produkcja na drutach OFC i OCC z dodatkami (za Audioburak)
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

2486 profile views
 1. Sprzedam trzy PCB do projektu Holgina TDA1541 z 2019 roku, DAC, zasilacz i moduł SPDIF, cena 70 zł plus kw (paczkomat 9 zł). Posiadam dwa takie komplety.
 2. Z powyższej dyskusji wynika, że nawet trzeba - powiało grozą, jak w czeskim westernie 🙂
 3. A z pomocą małego i stromego filtru dolno przepustowego przy lampie, da radę wyciąć to paskudztwo?
 4. Czy nie jest tak, że analog lampowy załatwi te wyższe od 20 kHz częstotliwości?
 5. Sprzedam dwie płytki DAC PCM58 (Design by Olek 2018), cena 65 zł plus kw (paczkomat). DAC wymaga sygnału SPDIF, jedna płytka obsługuje jeden kanał.
 6. JanF

  Potrzebuję ...

  Aleph J, PCB z Huston USA, może być?
 7. Z pustego, to nawet Salmonella nie naleje.
 8. Mogę jeszcze dodać tylko, że tematy, które są w tym wątku poruszane, wymagają znajomości fizyki na poziomie akademickim, w technikum i na (różnej maści) politechnikach o tym się nie mówi, a to de facto podstawa, żeby ogarnąć jakoś ten temat i nie pier**lić, jak potłuczony.
 9. Walcz Grzegorz z argumentami, a nie z ludźmi. Za dużo masz w tym temacie zjadliwych argumentów ad personam, 'ty nie możesz mieć racji, bo na rację ja mam tylko patent', 'nie będę ci tego wyjaśniał, boś głupi i tak nie zrozumiesz', itd., itd.
 10. Ciekawy temat, tego 'nocnego słuchania', od siebie dodam, ze szklanką whisky z lodem na biurku. Przerabiam ten temat w piwnicy w bloku, gdzie zrobiłem sobie mały warsztat, cisza taka, że szumy w uszach słychać na pierwszym planie, a puszczenie wzmacniacza z mocą 1 wata przekracza granice wytrzymałości bębenków. Ponieważ ta cisza jest nie do wytrzymania, puszczam muzykę z iPhone5 (mniej niż 1 mW) i jest cool, ale jakość grania tego czegoś jest koszmarna! Proponuję zastanowić się nad lampowym wzmacniaczem słuchawkowym z dobrymi słuchawkami, dobre wrażenia muzyczne i cisza w domu gwaranto
 11. z tego, co napisałeś, najbardziej mi się podoba 'itd. itd.', resztę (z całym należnym Ci szacunkiem) spokojnie można spuścić do kibelka
 12. Super hi-tech stabilizatory napięcia LT1084-12, nówki ze sklepu raz użyte, celem sprawdzenia. Połowa ceny sklepowej plus kw, czyli 50 zł za dwie sztuki plus kw.
 13. Jest na odwrót, to tranzystor ze swoim przewodnictwem realizowanym na 'dziurach' (studnie potencjału dodatniego w strukturze energetycznej półprzewodnika - kto wymyślił tę ideę?, znacie tego Gościa bardzo dobrze) psuje dźwięk o wiele bardziej niż lampa! Te wszystkie podawane parametry zniekształceń wzmacniaczy, to można owinąć w papier toaletowy i użyć w WC, przynajmnej będzie z nich jakiś pożytek.
 14. I pewnie tak będzie, już niedługo. Słucham teraz Circlotrona tranzytorowego i brzmi przepięknie, nie mogę oderwać się od słuchania; ale wiem, że jak puszczę jutro 2A3 SE, to będę przekonany, że nic na świecie nie brzmi lepiej od lampy 2A3!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.