Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  1079
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

120 Dobry

1 Follower

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (zauroczenia: MOSCODE z wysokim biasem, niezmiennie 300B, 2A3, OpAmp'y hi-end w stopniach napięciowych), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka i kwantowa kryptografia, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy (to mój główny cel życiowy!).
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło:_Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło:_CD Philips na TDA 1541, 1543 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło:_Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy:_6CG7 (or other tubes) + 2A3 DIY + HD600 - (własne opracowania)
  Wzmacniacz mocy:__Moscode DIY (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html i własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy:__845, 300B, 2A3, EL34 UL SEP DIY (własne opracowania)
  Kolumny:_Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny:_Audio Nirvana 6,5" Ferrite
  Okablowanie: KS by ZIGGY, pozostałe kable to własna produkcja na drutach OFC i OCC z dodatkami (Audioburak)
 • Branża
  DIY

Recent Profile Visitors

1807 profile views
 1. JanF

  Hybryda MOSCODE

  Przy uruchamianiu prototypów najlepszy jest pająk na listwach (ewentualnie point eye), wymiana elementów i modyfikacje połączeń robi się szybko i wygodnie. PCB na laminacie z miedzią dotyczy wersji przetestowanych pod każdym względem.
 2. JanF

  Hybryda MOSCODE

  Patrzę na schemat DeToma i tak sobie myślę ... że bez C1, to byłoby TO! Może jeszcze na wejściu pierdyknąć małe pre typu Lamm2, żeby nie było 'a la soute'.
 3. Biorę ten wznacniacz, proszę o konto na priv do przelewu.
 4. Nie ma tłumików, są tylko układy degeneracji struktury sonicznej sygnału elektrycznego!
 5. Znasz wartości R tego tłumika?
 6. >Ja również z poprzednikami dospisuje się do rekompensaty dla Vivaro za niedoszłe płytki. Ktoś celowo Cie może oszukał?< Też się dopisuję!
 7. Jest jeszcze jedna metoda, projektować własne rozwiązania na bazie wcześniejszych udanych konstrukcji ... i tak kroczek po kroczku, do celu! Satysfakcja i frustracja GWARANTOWANA!
 8. Datasheet twoim przewodnikiem jest i ma pierszeństwo przed twoją intuicją.
 9. Wydaje mi się, że w tranzystorach sterowanie dużego przez małego ma szerszy zakres niż w lampach (gdzie ma to krytyczne znaczenie i nie jest przypadkiem, imho, że w internecie roi się od formalnie nie poprawnych schematów lampowych), może ten mpsa42 wyrabia się na tych tranzystorach mocy pokrywając zapotrzebowanie na prąd B-E? Popieram twoje zdanie, trzeba trzymać się sprawdzonych rozwiązań, bo przynajmniej nie wdepnie się w bagno, które wciąga i wchodzi w nałóg.
 10. Pozytywem w podejściu DekRe'ka jest to, że szuka nowych rozwiązań. Napisano w Piśmie, że kto szuka, to znajduje! - czego mu wszyscy życzymy ze szczerego serca, bo sami też szukamy (z różnym wynikiem, ale tak to działa).
 11. Coś takiego na Allegro zauważyłem: [Hidden Content]
 12. Pracowałem kiedyś z jednym dyrektorem, zawsze tłumaczył pracownikom na karczmie piwnej, że "zawsze w zespole jeden złodziej i jedna menda się musi znaleźć, takie jest prawo bytu". I miał rację!
 13. Można łatwo spróbować wyeliminować ten C3, nie ma problemu, elementy USZ trzeba dostroić, bez oscyloskopu chyba nie da rady. Rosjanie zrzynali wiedzę od całego świata, sami nie byli twórczy, o ile z lampami im się jeszcze udało, to już z półprzewodnikami nie.
 14. JanF

  Hybryda MOSCODE

  Masz Sławku rację, z WO można sterować siatką triody i wtedy tranzystor z przyległościami jest nie potrzebny - tylko, czy mocowo WO się wyrobi, tam słabiutkie prądy płyną, w sam raz do wysterowania bazy malutkiego tranzystora, bo z dużym już nie da rady? W schemacie Moscode występuje tylko jedna trioda, sterująca galwanicznie znad anody parą przeciwsobną tranzystorów mocy, popatrz na pierwszą stronę wątku, tam @Bogdan zamieścił w 2010 roku schemat wzmacniacza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.