Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  909
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

83 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (ostatnie zauroczenie: MOSCODE z dużym 1ADC biasem - to działa!!!, niezmiennie 300B i 2A3), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy.
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło:____________________Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło:____________________CD Philips na TDA 1541 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło:____________________Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy:____6CG7 (or other tubes) + 2A3 DIY HD600 - (własne opracowania)
  Wzmacniacz mocy:__________Moscode DIY (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html i własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy:______ ___300B/2A3 SE DIY (własne opracowanie)
  Kolumny:__________________Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny:__________________Audio Nirvana 6,5" Ferrite
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

966 profile views
 1. JanF

  dyskrenty analog za DAC

  Nie lubię słowa 'impotencja' ... tfu! 'impedancja', jest za bardzo pojęciem abstrakcyjnym i dlatego jakoś takim dziwnym ...
 2. JanF

  Audio mity

  Przyłączam się do owacji ... na stojąco!
 3. JanF

  dyskrenty analog za DAC

  ... chyba chciałeś napisać, że to miara 'impotencji' ... jakoś tak mi to pasuje ...
 4. JanF

  dyskrenty analog za DAC

  oj, świerzbi, jak cholera :-)
 5. JanF

  Klub 300B

  Za komuny był taki dowcip, 'o czym Oni gadają na tym plenum KC?', 'jak to o czym, wygłaszają Referaty', 'jakie referaty?', 'o dalsze Bohaterskie Rozwiązywanie Problemów Gospodarczo-Organizacyjnych, które sami stwarzamy'. Fajny dowcip, ma jeszcze taką zaletę, że (niechcący) zawarto w nim wykład na temat rdzenia sztuki inżynierii.
 6. JanF

  Klub 300B

  Po wtórnej stronie trafa, to nie jest softstart, tylko zwykłe opóźnienie. Stosuje się to do napięć anodowych, a nie dla żarzenia, które ma zastartować natychmiast - nie rozumiem, o co ci chodzi?
 7. JanF

  Klub 300B

  https://allegro.pl/oferta/softstart-modul-miekkiego-startu-soft-start-7974706191 https://allegro.pl/oferta/avt2815-softstart-do-toroida-wersja-lux-7153040947
 8. JanF

  Klub 300B

  Zgadza się, ale ... nie 'szeregowy rezystorek' a bateria filtrów RC, ze względu na lepsze pozbycie się ciepła, no i trochę tej pojemności jest potrzebne też. Z drugiej strony, ilość pracy, którą musimy włożyć w taką elektronikę, jest bez sensu, tak samo zrobimy stabilizację, a to prawidłowe rozwiązanie dla drogich lamp 2A3 i 300B (tu już jest znacznie prościej).
 9. JanF

  Audio mity

  Ośmielam się zgadzać z tak postawioną tezą, niestety, tak jest i nie ma sensu okłamywać siebie. R. Feynman powiedział taką sentencję, 'przede wszystkim chodzi o to, żeby siebie nie okłamywać, a reszta będzie już prosta i łatwa' (cytuję z pamięci).
 10. Coś tam słychać, różnice są słyszalne i to nawet bardzo, na pytanie, co wybrać ... po długim namyśle, wybrałbym 3 way!
 11. JanF

  Kabel sieciowy DIY

  Zgadza się ... wypieprzać na bocznicę ... i tam pieprzyć bez ładu i składu, dla samej chęci pieprzenia 🙂
 12. JanF

  Wplyw kabla na scene

  Zgadza się, na końcu zostaje pusta butelka (nie pij jej szybko) i pytanie, dlaczego tak jest! Oczywiście, odpowiedzi szukamy w kręgu zachodniej cywilizacji, nauki i kultury, a ta mówi konkretnie --> picie zmniejsza częstotliwość elektrycznych fal w mózgu, sterujących jego pracą. Kontekst tego zjawiska jest następujący ... co ja będę się wymądrzał, proszę poszukać w zasobach Internetu ...
 13. JanF

  Kabel sieciowy DIY

  ... a niektórzy nawet wieżą w wierze szachowe ...
 14. JanF

  Kabel sieciowy DIY

  Odp. 1: kabel zasilający dostarcza napięcie sieci energetycznej 230 V AC (SEM generowana przez elektrownie) do drutów uzwojenia pierwotnego transformatora zasilającego urządzenia elektronicznego Odp. 2. rola wynika z przeznaczenia, czyli p.1, plus bezpieczeństwo i ergonomia użytkowania Odp. 3 jak najmniej degradować SEM elektrowni 'widzianą' na zaciskach uzwojenia pierwotnego - o co chodzi z tą 'degradacją SEM', wydaje mi się, tak na intuicję rzecz biorąc, że kluczowym czynnikiem jest szybkość interakcji pomiędzy SEM sieci energetycznej a SEM generowaną regułą przekory Lenza a zaciskach uzwojenia pierwotnego --> efektem niedostatecznej kompensacji prądu w uzwojeniu pierwotnym jest zniekształcanie sinusoidy prądu w obu uzwojeniach, pierwotnym i wtórnym; jakość sinusoidy w trafie jest kluczowa, w przyrodzie (czyli realizacjach obwodów elektrycznych) płyną tylko prądy sinusoidalne, prąd stał jest złudzeniem (brak drgań wskazówki amperomierza jest tylko efektem sumowania się wszystkich sinusoidalnych prądów na ścieżce, a nie konsekwencją stałości prądu na ścieżce). Odp. 4 nie powinien być niezależnym i samorządnym konsumentem energii SEM sieci energetycznej,to w aspekcie mocowym, jest jeszcze drugi aspekt, informacyjny, elektrony popychane SEM sieci ... ale to sprowadza się do tego, co jest w p.3 Dziękuję za uwagę!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.