Jump to content

JanF

Użytkownicy
 • Content Count

  866
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

66 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Konstrukcje wzmacniaczy DIY (ostatnie zauroczenie: MOSCODE z dużym 1ADC biasem - to działa!!!, niezmiennie 300B i 2A3), muzyka (nie umiem bez niej żyć), fizyka, algorytmizacja gry w szachy w reprezentacji abstrakcyjnej, praktyczne zaangażowanie w zrealizowanie jedności pustki i formy.
  Tel: 509 128 847
  Używam sprzętu:
  Źródło:____________________Astell&Kern AK100 96GB (wav, flac, gęste formaty)
  Źródło:____________________CD Philips na TDA 1541 (kilka sztuk z różnych lat)
  Źródło:____________________Gramofon Switzerland Lenco L236 z wkładką Shure V15III
  Wzmacniacz słuchawkowy:____6CG7 (or other tubes) + 2A3 DIY HD600 - (własne opracowania)
  Wzmacniacz mocy:__________Moscode DIY (za http://www.audiostereo.pl/hybryda-moscode_72879.html i własne wariacje)
  Wzmacniacz mocy:______ ___300B/2A3 SE DIY (własne opracowanie)
  Kolumny:__________________Hurricane DIY (projekt Krs47), Drużyna A (diyaudio.pl projekt Raven1985)
  Kolumny:__________________Audio Nirvana 6,5" Ferrite
 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

861 profile views
 1. A dlaczego? Mieszasz i tyle.
 2. Dobra, stoję w kolejce. Za co byłby dumny Blumein z Ciebie? Pozwól że zacytuję samego siebie (ahhh, jak to uwielbiam!), "Poczytaj i przemyśl działanie aparatu mózg-uszy służącego homo sapiens do percepcji dźwięków!" i powiem, że nie do końca poprawnie się wyraziłem, bo chciałem zobaczyć, czy zakumasz? Poprawnie powinno być tak, "Poczytaj i przemyśl działanie aparatu mózg-uszy służącego homo sapiens do percepcji dźwięków i ich mocy oraz lokalizacji w przestrzeni trójwymiarowej położenia ich źródeł względem podmiotu"
 3. Powiem tak, Panie Kolasiński, to co piszesz to czysta SOFISTYKA, Schopenhauer byłby dumny z Ciebie za kręcenie dyskusją po swojemu 🙂 Poczytaj i przemyśl działanie aparatu mózg-uszy służącego homo sapiens do percepcji dźwięków!
 4. Zgadza się. Napisz coś o tych pierwszych próbach?
 5. Gratulacje! - odwaliłeś kawał dobrej roboty, merytorycznej i realizacyjnej. Początki są zawsze najtrudniejsze, a w układach lampowych szczególnie - jakoś tak się składa, że dają popalić zdrowo, witaj w klubie 🙂 Pozdrawiam!
 6. Słuchałem amorfików od Pana O. i przyrost wartości audio był zdecydowany! Obiecałem sobie, że kiedyś je kupię, jak lampowy OTL nie wypali.
 7. Hmm, teraz to już 'pier**licie hipolicie'! Oszustwo to nagrywanie cyfrowe dźwięku, jeśli już tak mocno chcemy się wyrażać.
 8. Dzięki Xajas za fajną tabelkę! W tym roku nas wiosnę byłem na koncercie w NOSPR w Katowicach, grał zespół K. Danczowskiej. Wszystkie instrumenty smyczkowe, duży chłop grał na jeszcze większym kontrabasie, jak pociągnął smykiem po niskich rejestrach, to zrozumiałem, co to jest bas (i tu tabelka zgadza się z tym, co słyszałem, więc, chyba prawdziwa jest?!) i ... fakt, że żadna kolumna takiego basu nie odtworzy, nawet gdyby się z wysiłku posrała ... to, co emituje kolumna głośnikowa to takie pitu-pitu, a nie BAS !!! Więc, przechodząc do wniosków, nie wymagam dużo od KG, byle chwyciła za uszy (jak Pani nauczycielka w pierwszej klasie), i tyle ... Chociaż, był przypadek, że zakochałem się w dźwięku jednego głośnika ... muszę do niego wrócić, tylko jak saldo na karcie przesunie się bliżej w prawo w kierunku (umiłowanego) zera.
 9. Żeby taka końcówka dobrze zagrała, to musi rozproszyć jakieś 400 W ciepła na kanał - też poyebaństwo ...
 10. ... chyba rozumiem kolegów z forum, pasjonatów końcówek tranzystorowych, pier....lić to ...
 11. Chyba raczej chodzi o półkę cenową ... ? Zajrzyj na tubes-store: https://tubes-store.eu/pl/lampy-mocy/344-Kwadra-lamp-KT88-GEC.html?search_query=kt88&results=1
 12. No cóż, lampowy hi-end to zabawa dla bogatych, a dla gołodupców powód wiecznej frustracji 🙂 Wiem, o czym mówię ;-(
 13. Zgadza się! W Internecie jest wiele schematów, ale tych dobrze grających jest niewiele, lub wcale nie ma. I z tym trzeba się pogodzić - świat nie będzie inny.
 14. JanF

  kolumny DIY Calpamos

  Bardziej czuję ten temat, niż potrafię intelektualnie i kulturalnie to wyrazić. Sądzę, że są trzy, cztery wektory percepcji słuchowej istotne, o dwóch można już coś powiedzieć konkretnego, dynamika i zgodne z mózgowym wzorcem akustyczne rysowanie dźwięku. Problem w tym, że udział wzmacniacza (czy, ogólniej toru akustycznego) jest kluczowy, tam się wszystko zaczyna i kończy, kolumny głośnikowe potrafią tylko nie spałować (w stylu Milicji i Ormo PRL - nie lubiałeś komunizmu, to polubiłeś zaraz) tego dobra, co tor a. wypracował!
 15. JanF

  kolumny DIY Calpamos

  Fajne, od razu nabrałem ochoty do oberka, ale te 75 kg wagi ciężkiej ... Kosztowo, nie jest najgorzej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.