Jump to content

Basstech

Użytkownicy
 • Content Count

  249
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

49 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

985 profile views
 1. Parę dni temu złożyłem zamówienie w serwisie Audioklan na zapasowy laser właśnie do CD-S2100. Niestety po merytorycznej i ciekawej rozmowie z serwisem, okazuje się, że do CD-S2100 trzeba kupować cały Laser Traverse Unit (czyli cały kompletny napęd) bez możliwości rozdzielenia tego za prawie 1800pln. Ale gdyby coś się działo z laserem, to prawdopodobnie byłaby możliwość przeszczepienia go z CD-S2000 gdzie występuje jako osobna część serwisowa lub inne kombinacje. Również czytałem na innych forach o problemach z odczytem płyt SACD i problem podobno sporadycznie występuje. Pytałem o to w serwisie i do tej pory w PL nie mieli takiego przypadku. U mnie nie jestem w stanie tego teraz stwierdzić bo nie posiadam żadnej płyty SACD. CD działa wyśmienicie ale również Pan z serwisu to potwierdził. Jeśli odtwarzacz zaczyna mieć problemy z płytami SACD, gdzie wiązka lasera musi się bardziej wysilić niż to ma miejsce w przypadku CD, to w przyszłości coś już będzie się z tym laserem działo. Być może samo przeczyszczenie może pomóc. Dzieje się tak najczęściej w przypadku hybrydowych SACD gdzie warstwa SACD jest położona nad warstwą CD. Co do dźwięku, mam wrażenie, że po USB odtwarzacz lepiej brzmi niż z tradycyjnych płyt. Porównywałem w ten sposób wydania zarówno z CD jak i w połączeniu Auralic Aries + DAC w CD-S2100 - wg mojej opinii po USB brzmi lepiej. DSD po USB to już inna bajka. Coś kapitalnego - tutaj też robiłem porównanie - wyjścia analogowe w Auralic Aries vs połączenie USB do Yamahy - to drugie wypadało znacząco lepiej. Słucham z Tidal HiFi jak i również z loklanego NASa także takie rozwiązanie jest dla mnie w zupełności wystarczające. Pliki Masters również o dziwo są dekodowane przez Yamahę bo zarówno 24/96 jak i 24/192 widnieje na wyświetlaczu.
 2. Słucham tak w tej chwili bo dzieciaki śpią i jest max. do -40dB. Bywa nie raz że nawet nie drgną. Wszystko zależy od rodzaju muzyki.
 3. Basstech

  bluesound node 2i ?

  No właśnie nie rozważam nowego DAC. Szukam używanego DAC najlepiej w połączeniu ze wzmacniaczem słuchawkowym do poziomu 4-5tys. Warunek odtwarzanie DSD i plików do 192kHz. Biorę pod uwagę Burson Conductor Virtuoso + gdyż miałem do czynienia z HA-160, który pięknie napędzał wysokoomowe słuchawki.
 4. Basstech

  bluesound node 2i ?

  Fakt, suche dane techniczne vs wrażenia słuchowe to dwa różne światy.
 5. Basstech

  bluesound node 2i ?

  No nie wiem czy mogę się zgodzić. Sam szukam DAC do 4000pln i sam się nad nim zastanawiam. Na forum ASR same zachwyty nad D90. Zeos czy Soundnews również się nim zachwycają więc trudno wierzyć by Ci wszyscy wciskali ciemnotę. [Hidden Content] Patrząc na suche dane to faktycznie robi wrażenie. Jeśli chodzi o zniekształcenia harmoniczne czy stosunek sygnał/szum to również jest w pierwszej trójce SINAD. Nie zauważyłem nigdzie by ktoś sprzedawał D90 w tej chwili a trochę ofert zakupu było.
 6. Żadnych płynów itd. bo zrobisz plamę i jej nie usuniesz. Ja używam mikrofibry Sonax (ma dużą gramaturę) i jest w porządku, generalnie tej mikrofibry używam do czyszczenia sprzętu i matrycy TV, żadnych smug nie pozostawia i jest antystayczna.
 7. Wczoraj zakończona [Hidden Content] 300$ + ew. opłaty myślę, że warto.
 8. Też zastanawiałem się na NP2000 bo jak widać następcy chyba się nie doczekamy. Nie rozumiem takiego podejścia firmy w dobie streamingu. Nie każdy chce wydawać kupę kasy na CD z dobrym DAC. Powiedz mi jak on sobie radzi w dzisiejszych czasach z odtwarzaniem gęstych formatów, DSD, 24/96 czy 24/192 oraz obsługą TIDAL? Wychodzi jeszcze jakiekolwiek wsparcie do niego? Czym to obsługujesz? Jak z radiem bo chyba Tune In już nie działa? Pozdr.
 9. Zgodzę się z przedmówcą. A-S2100 i A-S3000 mają ok. 40 punktów zabezpieczeń gdzie CD-S2100 ok. ma ich ok.20. Mój wzmacniacz dwa razy wyłączył się (wpadł w tryb awaryjny). Pierwszym razem wysłałem do serwisu, Panowie odblokowali sprzęt i testowali 2 tygodnie. Nic się nie działo przez ten czas. Padły pytania czy w momencie wyłączenia urządzenia, coś działo się w sieci elektrycznej. Faktycznie miało miejsce wiercenie dziur w ścianie wiertarką przez sąsiada. Taka sytuacja mogła być właśnie przyczyną takiego zachowania się wzmacniacza, przy czym odtwarzacz nawet na to nie zareagował. Drugi raz wzmacniacz wpadł w ten sam tryb i po sprawdzeniu co mogło być przyczyną, okazało się, że klatkę wcześniej konserwatorzy coś spawali. Jako, że niechętnie wyprosiłem od serwisu kombinację pokręteł i przycisków do resetowania urządzenia, wzmaka już nie odsyłałem. To były dwa takie razy od 2014r. do dnia dzisiejszego a wzmacniacz podłączony jest bezpośrednio do gniazdka, które ma osobną linię zasilania w mieszkaniu.
 10. Ja nigdy do połowy nie doszedłem, max u mnie przy Chario to 1/3 i jest wystarczająco głośno.
 11. Panowie, czy ktoś miał do czynienia z końcówka mocy MX2000? Bardzo mnie to interesuje i ciekawi jak wygląda porównanie w zestawieniu z A-S2100 (biorąc pod uwagę samo wzmocnienie i jakoś dźwięku a nie funckjonalność). Wygląd mnie powala. Pytanie również czy poziom cenowy za MX2000 czyli pomiędzy 7000 a 9000 jest wart zachodu. Z góry dzięki za info i sugestie.
 12. Basstech

  Strumieniowiec

  Auralic Aries Mini z dobrym zasilaniem np. Tomanek i całe sterowanie apka LDS na iPad. Bardzo stabilne działanie, aplikacja bardzo intuicyjna a player odtwarza niemal wszystkie formaty. Używam od ponad roku i jestem bardzo zadowolony. Podpięty do DAC przez USB. Po głowie już mi chodzi Altair G1 lub Vega G1.
 13. Podpinam się pod pytanie bo zaintrygował mnie model Aviator Nobile. Budowa robi wrażenie, parametry również.
 14. Witam. Dla zainteresowanych: Pozdrawiam.
 15. Witam. Jako, że nie widzę takiego tematu a myślę, że warto parę słów wspomnieć więc zakładam Klub użytkowników aplikacji Roon Labs. Przechodziłem przez kilka możliwych aplikacji do odtwarzania muzyki, zaczynając od iTunes przez JRiver i Audirvanę właśnie na Roon kończąc. I tutaj zatrzymałem się na bardzo długą chwilę (wykupiona roczna subskrypcja). Kapitalny kombajn do słuchania, a przede wszystkim edytowania metadanych itd. Po dodaniu źródeł z muzyką, program sam pobiera dane n/t artysty, albumu i to w jak najbardziej możliwie rozbudowany sposób gdzie konkurencja - której nota bene raczej nie ma - może się schować. Oprócz podstawowych danych czyli roku wydania albumu, gatunku pobierane są dane n/t osób współtworzących album, kompozytorów itd. Świetnym rozwiązaniem jest odnośnik przy każdym kompozytorze, wykonawcy do jego całej twórczości. Kolejną opcją jest powiązanie z kontem Tidal. Więc wszystko mamy pod ręką. Dane każdego albumu możemy również dowolnie edytować, dodawać swoje okładki (np. wydania japońskie z OBI), Roon wynajduje w sieci możliwie najlepszą jakościowo okładkę w maksymalnym rozmiarze. Mając do dyspozycji kilka wersji jednego albumu - Roon pokazuje nam najlepszą jakościową a chowa domyślnie inne wersje, które spokojnie możemy sobie odkryć. Na Roon słucham już sobie od ponad miesiąca i żadne inne aplikacje typu JRiver czy Audirvana nie zrobiły na mnie takiego wrażenia. Również pod względem jakości odtwarzania muzyki. Generalnie nie słyszę różnicy pomiędzy Audirvaną a Roon ale tego wybrałem ze względu na interfejs. No i całością zarządzam z fotela poprzez dedykowaną apkę na iPada. Na iPad aplikacja jest lustrzanym odbiciem wersji desktop. Świetne jest to, że wszystko możemy edytować (poza zdjęciami albumów i artystów) z pozycji tabletu a wszystko zapisuje się z aplikacji desktopowej. Jedynym zauważonym minusem jest brak wsparcia dla SACD ISO. Ale z pomocą przyszła aplikacja ISO2DSD i po temacie. Poniżej parę zdjęć nie najlepszej jakości - wieczór i telefon :-(
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.