Jump to content

Leszek B

Użytkownicy
 • Content Count

  1387
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

244 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9833 profile views
 1. Chyba nie dawno miałem ten sam dylemat. Jednak stwirdziłem że nie ma sensu szukać zamienników. Te przekaźniki da się łatwo rozebrać. Wystarczy zaśniedziałe styki oczyśćić, i przekaźnik śmiga jak nowy.
 2. Jaki jest powód poszukiwań zamiennika przekaźnika?
 3. Najważniejsze, że poprawiłeś połączenie. Takie duże powierzchnie bardzo trudno dobrze polutować, bo odbierają ciepło. Najlepiej wstępnie podgrzać przed lutowaniem, duże elementy gorącym powietrzem. W swojej praktyce zawodowej przy serwisie i produkcji elektronicznej, naoglądałem się różnej twórczości lutowniczej. 😉
 4. Nie jestem do końca przekonany, że to jest dobrze polutowane. Wygląda, że cyna dobrze się nie rozlała, po słabo rozgrzanych wyprowadzeniach gniazd.
 5. Bawiłeś się wtykami całkowicie miedzianymi? Ja jestem pozytywnie zaskoczony.
 6. U mnie sporo w kwestii sybilizacji, zrobiło skupienie się na zasilaniu w elektronice. Kable zasilające robiące za filtr, zaś ich wtyki miedziane. Dużo wniosła wymiana diód w mostkach prostowniczych na soft recovery (pre, DAC).
 7. Przyglądałem się temu projektowi, i chętnie bym tych zestawów posłuchał. Na tamtym forum, jest jeszcze jedna propozycja na tych głośnikach z przednią ścianką tym razem prostopadłą: [Hidden Content] Jak najmniej. 😉 Na razie chciałbym posłuchać jakichś konstrukcji, te Satori są w kręgu moich zainteresowań. Co masz na myśli pisząc scany? Masz taką konstrukcję?
 8. Napiszę w tym wątku. Rozglądam się za jakimś rozsądnym projektem kolumn 3 way. Nie wykluczam głośników SB Acoustics Satori. Czy byłby któryś z budowniczych tak miły, bym mógł takie 3 drogi na głośnikach Satori, u kogoś posłuchać. Najlepiej, jak by to było w okolicach centrum kraju. 🙂
 9. Też się zdziwiłem. U mnie na innych kablach system schodził do czeluści piekieł, a 3232 operował w zakresie wyższego basu, ale jak trzeba było zejść nisko, to się urywał.
 10. Niczego nie będę rekomendował. Wiadomo, każdy ma inny system, w innej akustyce, każdy ma trochę inny gust. Nie odważyłbym się komuś doradzać kabel, nie znając systemu z którym ma on grać.
 11. Ponieważ od czasu do czasu przewijają się u mnie różne klocki oraz kable, miałem u siebie na jakiś czas kabel głośnikowy 3232. O ile w kwestii zakresu średniotonowego i wysokotonowego kabel sprawował się przyzwoicie, to w zakresie niskich tonów kompletnie mnie zaskoczył. Niskiego basu po prostu nie było. Średni bas był, ale kiedy częstotliwości schodziły w dół dźwięk się urywał. Ewidentnie brakowało niskiego basu. Słuchanie niskoschodzącego kontrabasu, fortepianu, nie mówiąc o organach, pozostawiało niedosyt. Do małych monitorów to może i dobra propozycja, ale przy kolumnach wolnostojących rad
 12. Leszek B

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Jeśli chodzi o kondensator w sprzężeniu, to długo grałem bez niego. Po czasie jednak wstawiłem go. Tak samo po długim czasie podłączyłem Zobla.
 13. Leszek B

  Wzmacniacz 'Ugoda'

  Możesz sprecyzować pytanie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.