Jump to content

marcin1987

Użytkownicy
 • Content Count

  332
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Pojawiła się jeszcze okazja na Dynaudio Audience 42. Jaka jest różnica w brzmieniu między Audience 42, a DM 2/6 i czy Audience 42 dobrze się rozpędzą do cichego grania przy wyżej wymienionych wzmacniaczach ?? No i jeszcze zastanawiam się nad Castle Knight 2 ...
 2. Jeszcze gdzieś wyczytałem jak ktoś również dokonywał wyboru do dyniek z serii dm (nie pamiętam których) i okazało się, że już niższy model micromega ia60 lepiej sobie radził z basem słuchając po cichu, a music hall a25.2 go ponoć prawie wcale nie miał na niskich poziomach głośności... Jest ktoś w stanie to potwierdzić ? Nie wiem już co wybrać... Jeśli byłaby to prawda to kupując micromega ia100 powinno być jeszcze lepiej ...
 3. Dzięki za odpowiedź. Przypomniała mi się pewna wypowiedź z jakiegoś forum, że Music Hall to w sumie to samo co Creek i to mnie przeraża, bo ja kiedyś słyszałem w albatrosie Creek Evo i brzmiał ten wzmacniacz jazzowo ... coś strasznego. Nie ważne czy leciał rock, pop czy cokolwiek innego to wszystko brzmiało jazzowo + sypało męcząco wysokimi tonami i to mnie strasznie zniechęciło do tej marki. Mam teraz obawę, że z MH będzie tak samo...
 4. Zapomniałem dodać, że w grę wchodzą wyłącznie urządzenia używane, a budżet to około 1200zł ... Co do samego brzmienia to zapomniałem jeszcze dodać, że celowałbym w dźwięk bardzo spójny, wręcz płynny (niby takie cuda można uzyskać z okablowaniem Melodika)... chyba jestem zbyt wymagający :) ale chyba o to chodzi żeby grała sama muzyka, a nie sprzęt prawda :) ?
 5. Przymierzam się do nowego systemu i mam na oku wzmacniacze: a) Music Hall a25.2 b) Micromega ia100 Kolumny to Dynaudio dm 2/6. Pokój 14m2. Muzyka popłynie z laptopa przez łączność radiową Nuforce Air Dac. Zależy mi na barwnym, gęstym, gładkim i szczegółowym brzmieniu, ale i dynamicznym i tu nie wiem, który wzmacniacz lepiej wysteruje Dynaudio ?? Słucham różnej muzyki r&b, pop, rock. Lubię jak brzmienie jest dynamiczne, a zarazem spokojne - nie nerwowe. Jeśli macie też jakieś propozycje z niedrogim okablowaniem (interkonekt + głośnikowe) to proszę pisać. A i jedna ważna uwaga na sam koniec... słuchać najwięcej będę wieczorami więc chciałbym by sprzęt grał od samego dołu na niskich poziomach głośności.
 6. marcin1987

  Klub Epos

  A jak u nich choćby z samym basem ? Nie będą się dusić w 14m2 ??
 7. marcin1987

  Klub Epos

  Nikt się nie wypowie?
 8. marcin1987

  Klub Epos

  Witam klubowiczów. Jaka powinna być dziś zdrowa cena za Epos ES14 w idealnym stanie z oryginalnymi standami ? Czy zagrają w 14m2 ? Z jakim wzmacniaczem je łączyć w cenie 1500zł za używkę ? Lubię jak jest magia i dynamika (chodź w tak małym pokoju nie powinno być z dynamiką dużych problemów). Jak sądzicie ?
 9. Dzięki baksik, ale to nie mój zakres cenowy =) Mam szansę nabyć w tej samej cenie Music Halla A25.2 i Musical Fidelity A3... Jak sądzicie, który zagra lepiej... czyli czyściej z większą rozdzielczością, pełniej, z większą mocą, barwniej, bardziej lampowo, który po prostu bardziej czaruje ?
 10. Dzięki baksik za zaproszenie, a mógłbyś tak nam wszystkim napisać jaki to wzmacniacz i kolumny masz na sprzedaż ??
 11. No właśnie tak... potrzebuję całego systemu z okablowaniem włącznie =) Miałem kiedyś duużo droższe klocki, ale za rzadko słuchałem muzyki i sprzedałem. Podejrzewam, że miałem źle zestawione elementy systemu, że słuchanie mnie jakoś nie wciągnęło... Teraz chcę zbudować system od zera i tanio i z głową :) Problem tylko taki, że nie mam w okolicy gdzie posłuchać... można by powiedzieć, że mieszkam na "audio pustyni" =)
 12. Dzięki AndrzejPiaseczno za podpowiedzi.. Z tymi Emitami to raczej podziękuję bo nie zmieściłbym się w budżecie, a Music Hall no to ciekawe czy by się sprawdził.. Ktoś jeszcze doda coś od siebie? Jakieś inne pomysły? Nie będę ukrywał, że szukam połączenia synergicznego..
 13. Witam wszystkich klubowiczów. Dawno, dawno temu usłyszałem model DM 2/7 z Nadem C356 i był to bardzo muzykalny dźwięk jednak bez przestrzeni, dźwięk nie był w stanie oderwać się od kolumn i był przygaszony. Muzykalność jednak pozostała w pamięci i przyszedł czas na zakup taniego zestawu (wzmak, dac usb, kolumny) do 3000zł. Nad grał dość "sztucznie" więc go na starcie odrzucam. Zależy mi na dźwięku dojrzałym, barwnym, gęstym, dynamicznym, gładkim i przestrzennym, pełnym alikwotów i szczegółów, detalu.. Ma to grać w 14m2 prosto z laptopa, a muzyka najróżniejsza oprócz disco polo i muzyki poważnej =) Zastanawiałem się nad wzmacniaczami typu Cyrus 6v2 lub 8v2 albo Musical Fidelity A3, a z kolumn np. Dynaudio DM 2/6 lub Audience 42. Co o tym myślicie? W która stronę lepiej iść? Dobrze jakby bas był pełny i rozdzielczy z dobra kontrolą i miękkością bez utwardzania.
 14. A co powiecie może o Musical Fidelity A3 lub M3i ?? Czytałem, że taki A3 ma przepiękną barwę, a jak dla mnie barwa jest najważniejsza (całkiem zapomniałem o tym napisać)... Problemem jest jedynie za mała kontrola dołu... może w takim razie jakieś tanie inne kolumny ? Co myślicie ?
 15. Pod jakim względem przetwornik w H70 będzie lepszy od tego z H100 ?? Czy uważasz, że tak jest tylko dlatego bo jest bardziej rozbudowany mając wejście koaksjalne i optyczne, czy też miałeś przyjemność porównania brzmienia przez USB z jednego i drugiego ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.