Jump to content

tom8848

Użytkownicy
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

9 Neutralny

Audiostereo

9

Bocznica

0

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.finestra-audio.com

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

1774 profile views
 1. Czy wie ktoś moze gdzie namierzyć styroflexy 10pf i 56pf? Na Amptone jest spory wybór ale tych akurat nie ma.
 2. Zamiast Bennic włożyłem tymczasowo CC CSA, jeszcze nie dobrałem wartości pod impedancje wejściową końcówki. A w miejscu Epcosów musi koniecznie być elektrolit?
 3. Już zmieniłem. Czy poleciłbyś coś w miejsce tych elektrolitów?
 4. Zasilacz żarzenia jest dość prosty, czy warto wbijać się z jakimś lepszym zasilaczem? Leży mi w szufladzie Sigma11 chetnie bym użył jeśli by mialo to znaczenie.
 5. Te Zenery mają być 0,5W czy więcej?
 6. Czy zbyt niskie napięcie moze mieć związek z mikrofonowaniem?
 7. Swój preamp odpaliłem narazie prowizorycznie. Przy weryfikacji napięć tam gdzie powinno być 12,6V było 15V, przyczyną był niedbały montaż, wartości rezystorów w zasilaczu zbyt daleko odeszly od tych napisanych na płytce. Po wlutowaniu odpowiednich pojawiło się 12,6V. Wysokie napięcie zamiast 330V pokazuje 317V, z braku czasu jeszcze nie zweryfikowałem wartości rezów w zasilaczu HV. Odczuwalne dość duże mikrofonowanie. Lampy wzbudzają się przy regulacji głośności od pstryknięć przekaźników (Lite V02) Mimo wszystko preamp zagrał bardzo ładnie. Od razu czuć ogromny potencjał nawet na tych słabyc
 8. Czy zmienia się coś w temacie impedancji wejściowej wzmacniacza? H200 - XLR 50KOhm, RCA 11KOhm H20 - XLR 10KOhm, RCA 50KOhm
 9. Ponieważ przymierzam się do któregoś z lepszych kondensatorów na wylocie sygnału chciałbym jeszcze dopytać czy różnca pojemności w przedziale 0,47-2,2uf na coś wpływa? Poza stanem konta oczywiście.
 10. Tak, ale kiedy mowiłeś on już sięgał do wiadra [emoji846] Ale nic straconego, już leci do mnie goła.
 11. Stare. Jak cholera. Tylko po co.
 12. Dzisiaj przyszedł preamp. Dam znać co po uruchomieniu. Jak myślicie, czemu zainstalowali stare elektrolity?
 13. Mam pare pytań dot. lamp, czy da się obrać jakiś obiektywny kierunek jezeli chodzi o styl grania? Dużo czytam o ECC82 i już sam nie wiem. Czy najlepiej iść w NOSy? Jak się mają wapółczesne Mullardy do tych starych? Jedni mówią że Mullard to ciepłe granie z pełną średnicą inni że jest ostry i mocny. Gold Lion generalnie chwalony ale przy NOSach w tej cenie ponoć wypada dużo gorzej. Co powiedzieć o RCA lub Valvo Heerlen w kontekscie PV12? To czego szukam jest raczej po ciepłej stronie grania ze wzgledu na Hegla H20 z którym zamierzam spiąć PV12. Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedź w jakich rej
 14. Jakie lampy polecacie do PV12? Mogą być rózne czy powinny być takie same? Zastanawiam się nad Electro Harmonix Gold lub Mullardem. A może pomieszać?
 15. Te opm3320D jakieś trudnoznajdowalne, gdzie je namierzyć? I jak cenowo wypadają przy Staccato (250 za dual)? Czy można założyć że opampy dyskretne będą zawsze lub przynajmniej powinny być lepsze od scalaków?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.