Jump to content

fido920

Użytkownicy
 • Content Count

  511
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

20 Neutralny

Audiostereo

20

Bocznica

0

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1889 profile views
 1. A słyszałeś może te 25? Bardzo nie chciałbym powrócić do tego co miałem w Yarach, kłujących wysokich...wrrr, w sumie to już odżegnywałem się przez to od AP, ale wiem, ze to klasa mimo wszystko, no i ze zbyciem nie było problemu. Także gdyby coś doskwierało problem można rozwiązać i szukać dalej...:) Jak gra ta kopułka w Sitara 25?
 2. Tak myślę, że może to dobry trop. Tylko z tego co wyczytałem to "zwykłe" Sitary mają właśnie pożądaną przeze mnie kopułkę od Tempo6 i Scorpio. Naprawdę nie męczy ten dźwięk, jest bardzo przyjemny. Rozumiem, że Sitary25 i plus, mają już inny tweeter? Obecnie nie ma żadnych na sprzedaż, po ile ostatnio "chodziły"?
 3. Hmm, czyli na placu boju zostają Scorpio i Tempo 6...ale, że w 16 metrach...? W dodatku cena poza moim budżetem...ZA 7900 widzę Scorpio w ładnym stanie, ale wydaje mi się to dużo za dużo...
 4. no i posłuchałem Sparków 5. Niestety ktoś mnie wprowadził w błąd i poinformował, że te Peerlessy mają 15 cm, niestety są takie samie jak w Yarach 13cm...Owszem, może deko niżej potrafią zejść, ale nie o to mi chodziło...Na duży plus kopułka, wysokie bardzo mi się podobały, w zasadzie nie było nic drażniącego ucho...Prócz Tempo VI, który model mógłby oferować mocniejszy bas i ewentualnie średnicę...?
 5. Są dwie pary 3300 i 3500 [Hidden Content] [Hidden Content] Które lepsze? wg Ciebie? W jakich latach były produkowane. Jedne mają numery seryjne 8... ileś a brązowe 502. Rozumiem, że nowsze są 8..setki?
 6. Dzięki. Jak myślicie jaką cenę warto dziś zapłacić za Sparki5?
 7. Tzn trochę jest 🙂 Ale jeśli będzie go więcej niż w Yarach to wystarczy, ponadto jednak elektronika też chyba swoje robi. A w jakim metrażu miałeś obie kolumny? A jakie jest rekomendowane przez AP dobranie wzmacniacza? Czytałem, że były strojone na Burmesterach, ale hmmm cena zabija...
 8. A kopułka tak, Vifa. No właśnie chciałbym zostać przy Peerlessach, te Wavecory słyszałem w Tempo Plus- niezbyt mi się podobało...Może ktoś ma Sparki 5 i się wypowie...?
 9. Cześć. Po kilku odsłuchach kolumn różnych marek postanowiłem "dać szansę" jeszcze raz Audio Physicom. Miałem Yary wersję pierwszą-ponoć ta miała "jaśniej" brzmiącą kopułkę, co mnie drażniło w niektórych kawałkach. Dodatkowo na basie było zbyt słabo. Grałem w pokoju 16 m.kw. W moim budżecie są do kupienia Spark5, podobno kopułka jest w nich z Tempo 6, a dwa perlesy są o 2 cm większe niż w Yarach-pasmo przenoszenia też w dół niższe...Brzmienie Yar ogólnie mi się bardzo podobało, tylko w/w wady spowodowały, że je sprzedałem... Czy jestem w błędzie? Jakich zmian mogę się spodziewać po Sparkach 5
 10. Cześć. Mam do Was pytanie: Czy mój wzmacniacz uciągnie Focusy 220? Ten z sygnaturki, dodam, że siedzą w nim trafa Ogonowski (przewymiarowane tak, żeby przyjąć lampy KT150)? Miałyby grać w 16 m.
 11. Dzięki za odpowiedź, ale odpada z różnych względów...
 12. Udało mi się dzisiaj posłuchać Evoke 30 dzięki super uprzejmości Nautilusa z Warszawy i Panu Pawłowi. Pytanie do Was: Podobało mi się w nich, że wysokie nie kłuły w ogóle w ucho, fajnie wybrzmiewała średnica, a może nawet wyższy bas. Nadawał mocniejszym kawałkom taki fajny ciężar. Niestety, tego ciężaru zabrakło nieco w niższych rejestrach, a ja raczej lubię masowanie. Moglibyście podpowiedzieć, które z Dynek mają oczekiwaną -cięższą sygnaturę brzmienia? Najchętniej coś z używek. Czy osławione Contoury 1.4 będą zbliżone do tego co napisałem?
 13. Cześć. W sumie przerzucam swoje pytanie z innego subforum tutaj bo w zasdzie skłaniam się ku Dynkom tym razem. Upłynniłem swoje kolumny AP Yara Classic. Z racji budżetu kolumny kupię najchętniej używane. W Yarach drażniła mnie zbyt ostra/jasna góra i mało basu. Dlatego głośnik niskotonowy ma mieć minimum 16 cm max 18-kropka 🙂. Oczekiwałbym "mięsistej, gęstej średnicy, masującego basu, nienatarczywej ale rozdzielczej góry", ze sceną sam powalczę. Sprzęt towarzyszący w sygnaturce, ale wzmacniacz to WBA ThunderBird 4xKT88 i 4x12AX7. Dość mocny, możliwość podpięcia kolumn 4Ohmowych. Pok
 14. Ok, tylko żebym znalazł...;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.