Jump to content

gimza

Użytkownicy
 • Content Count

  320
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. gimza

  Klub ATOLL

  Dlaczego faza z lewej strony w gniazdku? A to bardzo proste. Elektryk z ponad 30 letnim stażem mnie kiedyś oświecił: większość ludzi-DZIECI!!!-jest prawo ręczna, czyli taki dziąbag będzie coś wtykał w prawą dziurkę. Nie wiem czy macie dzieci, ale widząc niektóre pomysły u mnie w domu to takie mądrości ludowe do mnie trafiają.Pamiętajcie, że za komuny nie było żadnych zatyczek do gniazd i innych szmerów bajerów. Co do piorunów(i niektórych zdarzeń serwowanych nam przez energetykę) to jedyne bezpieczne rozwiązanie to wyjąć z gniazda. Niestety piorun to żywioł i żadne listwy za grube tysiące, nawet te rzekomo mające ubezpieczenie do miliona złotych, mogą nie pomóc w razie pioruna-jest to taka siła i działa tyle zmiennych, a że nie wszystko można wyciągnąć z gniazda (lodówki, piec, rolety, itd.) to pozostaje tylko gromnicę w oknie postawić😁
 2. gimza

  Klub ATOLL

  Kojarzę Adam, że gdzieś tam narzekałeś na wzbudzanie basu. Z ciekawości spytam: 1.Kolumny masz skręcone czy równolegle do ściany? 2.Czy próbowałeś przesunąć się z pół metra z miejscem odsłuchu, żeby trójkąt był bardziej równoramienny a nie równoboczny? U mnie właśnie najbardziej sprawdziło się skręcenie kolumn do miejsca odsłuchu i nie trójkąt równoboczny, a miejsce odsłuchu 60 cm większe niż baza. Każdy ma inną akustykę, inne miejsca wczesnych odbić itd., ale zawsze warto spróbować. Niestety ograniczeniem są rozmiary pokoju, bo zwyczajnie można nie mieć miejsca, gdzie się cofnąć. Dlatego zlikwidowałem tylne głośniki od kina domowego, bo nie miały sensu-zabrakło mi metra pokoju. Za do teraz mam fajną scenę dźwiękową stereo, wszystko się klei razem nie ma efektu, że kanały grają osobno i wszystkie pasma grają równo-tak mi się w każdym razie wydaje. Zauważyłem, że minus skręconych kolumn to 20 cm lewo w prawo z miejscem odsłuchu i już scena się sypie.
 3. Zalecam ostrożność z wyjściami XLR w konstrukcjach niesymetrycznych. Miałem Audia Flight 3s- sprawdzałem podłączenie jej do CD symetrycznego-po XLR zagrała dużo gorzej niż po RCA. Barwa dźwięku mocno odjechała w stronę chłodnych klimatów.
 4. gimza

  Klub ATOLL

  Pamiętam, że zwykły AM200 bez SE też ma 2 wejścia. BTW:ostatnio w Korisie na ich stronie w wyprzedaży nawet jakaś sztuka w dobrej cenie mi się w oczy rzuciła.
 5. gimza

  Klub ATOLL

  1. Jako przedwzmacniacz do AM200 miałem kiedyś Cambridge Audio 840E-za takie pieniądze genialny sprzęt. Zerknij jak ten 840E jest wykonany- ma drabinkę głośności zrobioną na drabince rezystorowej, XLR'y, wyjście na SUB, aluminiowy pilot itd. Piszę o tym, bo jakiś wisi na OLX za 2200 PLN. Miały one tylko jedną wadę, jakbyś chciał kiedyś kupić takiego to daj znać to napiszę o co chodzi. 2. AM100 miałem razem z AM200- uwierz mi nie gra spokojniej, zapierd... do przodu:))) Ale wiadomo trzeba się zmieścić w budżecie.
 6. gimza

  Klub ATOLL

  Rozumiem też tak bym zrobił, żeby nie zachowywać się jak ostatni dziad. Może trzeba było zamówić u nich w necie. Teraz gdybać sobie można. A próbowałeś go zatargać do innego domu czy pracy i tam sprawdzić buczy?
 7. gimza

  Klub ATOLL

  Panowie, nie wiem czy się coś zmieniło, ale czy nie można zamówić sobie Atolla via internet i po prostu w razie czego odesłać w ciągu 14 dni? PS. Miałem AM100 i AM200-były cichutkie.
 8. Mi z Marvelem nie po drodze także też nie sprawdzę-do obejrzenia raz i zapomnieć.Może ktoś by miał na płycie jakiegoś Transformersa, Deadpoola czy inne cuś i sprawdził.
 9. fetek, czy masz możliwość podejrzenia bitratu i częstotliwości próbkowania między ścieżkami DTS a DTS-HD dla konketnego filmu? Jestem ciekaw. Ostatnio oglądałem Obcego i DTS-HD-MA ma 48kHz. Szału nie ma.
 10. gimza

  Jaki CD z XLR

  Niestety układ symetryzujący może wyrządzić więcej złego niż dobrego-mam CD w pełni symetryczny i sprawdzałem wzmacniacz niesymetryczny (Audia Flight 3S) posiadający układ symetryzujący tylko na wyjściu i grało to zdecydowanie gorzej niż via RCA. Także nic na siłę. Też tak uważam-jak połączyłem CD symetryczny ze wzmacniaczem symetrycznym to tak już zostało:))
 11. gimza

  Klub ATOLL

  Za 4700 ktoś wystawił Cyrusa z PSX:))
 12. gimza

  Klub ATOLL

  Dzięki Adam 38 za te kilka zdań. Najbardziej ciekawiło porównanie obu klamotów w roli transportu. Ten PSX bardzo ciekawy, gdyby nie ta cena:)))
 13. gimza

  Jaki tytuł filmu?

  Dzięki za pomoc, nie kojarzyłem nawet żadnego aktora!
 14. gimza

  Jaki tytuł filmu?

  Film sci-fi, ludzkość namieszała przy pogodzie, wieczna zima, ludzkość istnieje tylko w pociągu, który jeździ w kółko wokół Ziemii. Cały film kręci się wokół tego, że motłoch z ostatniego wagonu przebija się w kierunku lokomotywy. Kojarzy ktoś tytuł???
 15. gimza

  Klub ATOLL

  Adam 38, porównywałeś jakoś tego Cyrusa z CD100?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.