Jump to content

gimza

Użytkownicy
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

36 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1050 profile views
 1. gimza

  Aktualizacja Rotel

  Ten jest dobry, a cena z nóg nie zwala [Hidden Content]
 2. gimza

  Aktualizacja Rotel

  Nawet najlepszym zdarza się wyzionąć ducha podczas upgradu softu, więc zawsze jest ryzyko.Przez wiele lat musiałem korzystać z przejściówki USB RS232 i sprawdzały się tylko te bliżej 100 PLN z porządnymi sterownikami i jakimś wsparciem producenta. Jak ktoś korzysta z przejściówki za 20 złotych, do tego jest gamoniem i nie wie jak sprawdzić na którym ma to COM w kompie to potem są problemy. Jak będziesz kompletował sprzęt to zwróć uwagę na to czy masz wtyczkę czy gniazdo, żeby Tobie pasowało, "gdzie wetknąć" w Rotela. Ja zawsze jeszcze miałem przejściówkę do kompletu męsko-żeński, bo nigdy ni
 3. Ayre Acoustics założyło kanał na Jutubie, gdzie 3 panowie z Ayre luźno dyskutują na tematy techniczne z dziedziny audio i z pogranicza hifi/hiend. Można się min. dowiedzieć dlaczego firma stosuję wyłącznie układy zbalansowane bez sprzeżenia zwrotnego, nie używa toroidów do zasilania, nigdy nie zbuduje zewnętrzenego zegara, dlaczego skupiło z rynku wszystkie JFET'y Toshiby albo dlaczego pierwsze AX-5 źle brzmiały. Naprawdę fajne ciekawostki, widać, że chłopaki mają spójną wizję, której się trzymają. Jedyny minus to rozmowy są po angielsku (bez napisów) i nie jest to BBC English. Do tego g
 4. Kiedyś jak zobaczyłem zdjęcia z warsztatu/manufaktury Lampizatora to mój entuzjazm do tej marki osłabł, a naprawdę słono sobie liczą za swoje produkty. ALE są chętni i zadowoleni także popyt na takie klamoty jest. W Audio Video jakiś czas temu był opis tej fabryki Jajona, właścicel wprost mówił, że trzyma wszystko w domu, żeby oszczędzić na wynajmie.
 5. No to chyba nic nie trzeba przestawiać z pilota tylko podłączyć.
 6. Sympatyczny Kolego napisz co chcecie zrobić i z czym połączyć. Miałem z 1.5 roku AF3s i z tego co pamietam wyjście z przedwzmacniacza pre out jest cały czas aktywne. Może chodzi Tobie o OMINIĘCIE przedwzmacniacza i przełączenie Audii na końcówkę mocy? Wtedy faktycznie, był "tricky part" na pilocie, ale w instrukcji było to wyjaśnionie. Ja niestety już nie pamiętam, ale faktycznie jakaś dziwna logika tam była. Jak coś wklej co tam instruckcja mówi. Powyższego myku używałem, żeby połączyć PRE OUT z OPPO i wykorzystać sobie końcówkę mocy na frontach. UWAŻAJ, żeby nie przełączać try
 7. gimza

  cd vs streaming

  Uwierz mi próbuje:))) Gratuluje przy okazji kolekcji i już nie zaśmiecam autorowi wątku.
 8. gimza

  cd vs streaming

  A widzisz, ja uważam, że co najwyżej 5 płyt wychodzi rocznie, które warto kupić i posłuchać więcej niż 2 razy:)))) Resztę można sprawdzić na Jutubie...i zapomnieć.
 9. Jakby ktoś chciał to można sobie posłuchać co mają do powiedzenia Panowie, którzy od zawsze robią zbalansowane audio bez sprzężenia i uważają, że to jedyna droga. Naprawdę ciekawe. [Hidden Content]
 10. gimza

  Faza XLR

  Preampy Conrad Johnsona odwracają fazę i producent radzi podłaczać kolumny "na odwrót" tak, żeby wszystko naprostować
 11. Wpisz w Jutuba Sidney Polak Skuter. Oby to nie była wersja Executive, bo troche tych Cyrusiów musiałbyś zastawić:)
 12. Za 7-8 tys. można dostać używkę Ayre AX-7e-poczytaj sobie recki. Jeżeli lampowy charakter to dla Ciebie wybitna średnica to byłby dobry wybór.
 13. Co teraz @Bonifacy123 na liście zakupowej?
 14. Niezły pomysł przynajmniej dodatkowego klocka nie potrzebujesz. Ciekawe jak projektant sobie wymyślił, żeby korzystać z tego wejścia na końcówkę. Normalnie ręka w szufladę i zatrzasnąć.
 15. [Hidden Content] Ramka ekostany. Poszukaj może idzie to jakoś wyłączyć. Jak nie to musisz coś tam mieć podłączone. ALE patenty wymyślają. Wzmacniacze przechodzące w standby przy zmianie płyty.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.