Jump to content

gimza

Użytkownicy
 • Content Count

  362
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

619 profile views
 1. Witamy w naszym małym klubie! Nie przejmuj się entry level w wykonaniu Ayre jest naprawdę niezły😃 Szkoda, że seria 7 jest już wycofana, a "starsi bracia" kosztują już majątek. Mój AX-7 jest spięty z CX-7 po XLR i szczerze polecam zestawiać AX-7 z prawdziwie zbalansowanym źródłem-gra lepiej niż po RCA. Co do kabelków to mam 2 pary-Kimber Kable Hero (mocno podkreślają wysokie tony, sprawdzają się jakbyś chciał sobie pośledzić perkusję) oraz Oyanide PA-02-jak dla mnie neutralne granie, cena przyjemnościowa. Nic droższego nie chcą próbować, bo pożyczę i będzie musiało zostać😆 Co do zasilania mam osobną linię, odłączoną od ruterow, switchy i innego dziadostwa. Kabel zasilający standardowy w głośnikach grobowa cisza. Polecam Tobie jeżeli lubisz niezła stereofonię to podłącz sobie AX-7 w przeciwnej fazie-może masz gdzieś podwójne gniazdo w ścianie. U mnie w przeciwfazie Ayre miała duża szerszą scenę i głębię, ale szlag trafił kolorową, ciepłą średnice za która kocham AX-7, także dałem sobie spokój. No i koniecznie trzeba godzinkę wcześniej przed odsłucham rozgrzać. Każdy ma swoje zdanie i inne warunki domowe, ale chyba lepiej pobawić się akustyką pokoju niż kablami. Trochę wysiłku, a naprawdę zmiany będą duże...
 2. Może wypiłeś za dużo tej herbaty z którejś butelki? Za 60 EUR to taki HajEnd jak dla mnie. Ja pije za 20 EUR za litr😁
 3. Polecam ściągnąć sobie na telefonik Relaxing Melodies Ipnos, odpalić sobie do spania np. wichure ze śnieżycą i śpi się jak książe w bajce.
 4. Nie pomogę, ja słucham/słuchałem zawsze głośno.
 5. 1. Kiedy płaciłeś? 2. Sprawdziłem u siebie przelewy24 za transakcje na amazon.de. Też nie dostaje maili, nawet coś kojarzę, że te płatności nie księgują się od razu po kilku sekundach tak jak u nas w kraju. Mają to zrobione przez jakaś kijową bramkę. Ale jak wejdzie w szeczgóły zamówienia to chyba masz, że zapłacone? 3. No to chyba normalne, że nie możesz żądać zwrotu tak szybko. Musi ile czasu minąć.
 6. Myślę, że będziesz zadowolony. Ja mam pokój ponad 20m2, kolumny wolnostojące, inną akustykę, więc ciężko cokolowiek porównywać. 3S zapamiętałem jako wzmacniacz brzmiący raczej w chłodnych klimatach za to z fantastyczną sceną dźwiękową (zarówno szerokość jak i głębia to mistrzostwo), świetnie wykonany i z fajnym wyposażeniem (integracja z kinem domowym, DAC, rewelacyjny pilot aluminiowy). 3S miałem półtora roku, jakoś ta średnica mi nie pasowała-wolę bardziej kolorową i ciepło brzmiącą, bo słucham muzyki tylko z wokalami. Aha z XLR nie korzystaj grają gorzej niż RCA.
 7. Miałem 3S, ale niestety żadnego dalszego sprzętu z Twojej listy.
 8. Nie wiem czy masz coś takiego jak Windowsowa komenda ipconfig /release? Może dhclient -r. Spróbuj to dać przed wyłączeniem systemu.
 9. Ja AM200 użytkowałem z Cambridge Audio 840e. Naprawdę zajefajny preamp pod względem budowy, brzmienia i wyposażenia. I pilota😁
 10. Mam HD 599-tak wygodnych słuchawek w życiu nie miałem. Można w nich siedzieć 4 godziny i zapomnieć, że się je ma. Jak Audiotechnika to ath-1000z. Przed świętami były do kupienia A1000Z za 1800-1900. Naprawdę już przyzwoite brzmienie.
 11. Porównanie pomiarów klasy D i A jest bez sensu, bo to zupełnie inne światy. Musisz go posłuchać. Ja mam wzmacniacz tranzystorowy, który w swojej klasie ma kiepsie pomiary, bo jest bez sprzężęnia zwrotnego, ale za to tak brzmi, że już mam go 3 rok i nawet nie myślę o zmianie. Jak będę miał trochę czasu to biorę się za DIY Pass Amp Camp. Podobno w jeden dzień możbna go złożyć jak się trochę postara.
 12. A znasz jakiegoś audifilskiego plikowca, którym możesz no. żaluzjami sterować w domu albo instalacją alarmową w domu? Nie ma się co śmiać!
 13. gimza

  OPPO CLUB

  bl4ck , a masz w domu jakiś mikrofon porządny ze statywem? Ja kalibruje na appce na Iphonie trzymając telefon przed sobą-nie budzi to we mnie zaufania, a 3dB różnicy to już 2 razy głośniej/ciszej... Pewnie tutaj dopasowanie impedancji daję największą różnicę. Ja akurat mam wszystko zbalansowane i używam XLR, które z założenia grają 2 razy głośniej, dlatego nie odczuwam żadnych braków. Procesora raczej nie kupię, jak pomyślę o używce za 2-3 tys. EUR i co za to mogę sobie dokupić to studzi mój zapał. Przesiadasz się na jakieś "lotnisko" na poddaszu kilkadziesiąt metrów? Czasem dobrze, jest postawić jakieś ścianki od razu na poddaszu, żeby ogarnąć takiego kolosa.
 14. gimza

  OPPO CLUB

  Można, ale robi się to ręcznie/empirycznie dla każdego głośnika.
 15. gimza

  OPPO CLUB

  Nie wiem na jakim poziomie szczegółowości jesteśmy, ale końcówki mocy są sterowane napięciem (którego poziom jest regulowany przysłowiowym przyciskiem głośności) i dopiero końcówki mocy wzmacniają/dają prąd, który wysteruje Tobie głośniki. Dlatego nie wiem co miałeś na myśli😁 Oppo gra Tobie za cicho? Niezaprzeczalną zaletą procesora/amplitunera jest automatyzcna kalibracja odległości, opóźnień, głośności, itd. I tego mi brakuje w Oppo-na resztę nie narzekam...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.