Jump to content

tomek36

Użytkownicy
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

487 profile views
 1. p.s. Artur, na Boga, te AQ Water kosztują 2.400 zł :):) To do droższych systemów 🙂
 2. Sygnał podaję Melodikami MDC 1110 Purple Rain (koncentryki) i jest bardzo dobrze. Cena ok.100zł. Kilka tygodni temu testowałem pożyczone IC VDH M.C. D 102 MK III HYBRID halogen free (miedź+coś tam srebra) za ponad 700zł. Pierwsze wrażenia; obcięło niskie, ale jeszcze lepiej wyeksponowało niuanse. Po kilku utworach albo nastąpiła adaptacja akustyczna słuchu, albo ... kabelek się wyważył (wygrzał ?? podobno długo nie grał). Po kilku dniach słuchania stwierdziłem, że jak dla mnie- świetnie gra. Musiałem oddać. Zapiąłem ponownie moje melodiki i ... nadal świetnie gra ... Może powinienem poeksperymentować z innymi IC ?? (w tym momencie słucham Vangelisa "Reprise" - instrumentalno - wokalna ekstaza 🙂 )
 3. Tak więc koniec końców miałem na wypożyczeniu i kilkunastodniowych odsłuchach 4 kabelki; Chord Clearway, Melodika Brown Sugar, Kimber 4TC oraz Acoustic Revive AV (kabelek z kutej miedzi). Testowaliśmy w kilka osób. Z wyjątkiem mnie- same ślepe testy. Brzmieniowo wygrał Chord ! Najtańszy z tej grupy. Rewelacyjny stosunek jakość/cena. Zapomniałem jeszcze dodać co tak naprawdę przeważało - rozdzielczość dźwięku oraz umiejętność i sposób eksponowania drugiego oraz dalszych planów.
 4. Czy koledzy też mają taki problem jak ja ze znalezieniem przekroju tego Tellurium ? Że producent nie podaje - to jedno, ale że żaden tester ani użytkownik nie wrzucił fotki ?
 5. Zatem idziemy w górę 🙂 - Q Black II: 280 zł. Mój apetyt na testy zaczyna się zwiększać m.in. z tytułu diametralnie innych konstrukcji, apropo- nie mogę znaleźć nigdzie w sieci przekroju tego Tellurium ... (jakby ktoś umiał znaleźć i mógł podrzucić link lub wkleić tutaj grafikę - będę wdzięczny)
 6. Tak na szybko, cenowo; - Clearway- 55 zł, - Brown Sugar- 79 zł, - Wind mkII- 234zł ... ufff, tu już sporawo (znaczy jak dla mnie:) Totalnie inne konstrukcje. Każdy producent widzę miał zupełnie inny pomysł.
 7. Dzięki Silver_85 i cortes; na ten Brown Sugar zerkałem już wcześniej z powodu tego, że jest to droższy krewny moich obecnych kabelków Melodiki z serii Purple Rain, na których wg mnie już jest bardzo dobrze. Pozostałe zaproponowane kabelki oczywiście teraz też rozważę. Ciekawe czy w rankingu stosunek jakość/cena Melodika będzie u mnie znowu wiodła prym ? Czy ktoś miałby dla mnie jeszcze jakieś propozycje ?
 8. Witam. Mam pytanko- jak w temacie- jakie kable głośnikowe ? Co prawda i tak najpierw muszę nazbierać na lampki ale powoli chcę też robić już rozeznanie z tymi kablami. Bardzo proszę o podzielenie się informacją co u kogo z czym grało i kto z czego był mniej, a kto z czego był bardziej zadowolony. Z informacji od Pana Grzegorza wiem, że dobre są VDH, ale kłopot z dostępnością na zasadach odsłuchu lub wypożyczenia. ps. jeżeli taki wątek się przewinął, to proszę mi wybaczyć. Przejrzałem w sumie wybiórczo grube kilkadziesiąt stron z tego klubu ale nijak nie mogłem znaleźć tych konkretnych informacji pod ten konkretny zestaw.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.