Jump to content

axiominator

Użytkownicy
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  3569560

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

102 profile views
 1. A co myślicie o niewielkim zwiększeniu pojemności kondensatorów sprzęgajacych. A jeśli tak to na jaką pojemność? Albo dodaniu kondensatorów np 100-200 uf przy kolektorach każdego tranzystora mocy
 2. AA ok. Dziękuję. Myślałem, że to dotyczy się bocznikowania w końcówce mocy.
 3. Kable wewnątrz zostały wymienione. Jeśli chodzi o kolumny to wszystko jest w porządku. Może nie jakieś demony ale Canton RC-L nie jest taki zły. W połączeniu z Sabą mi215 niskie tony jak najbardziej są na miejscu. Jednak nie przekonuje mnie przekaz Saby w postaci duzej ilości mało szczegółowych wysokich tonów. Bardzo Ciekawe. Do tej pory zawsze spotykałem się z podnoszenie pojemności w zasilaczu, spróbuję wykonać taki zabieg. W płytce w której znajdują się tranzystory warto zmienić któreś pojemności? Ewentualnie zamienić mniejsze elektroliy, albo ceramikę na jakieś folowie? I czy wymiana potencjometru nie poskutkuje podbiciem większej ilości niskich tonów w zakresie 100hz bo jednak nie na tym mi zależy. Zależy mi na zmianie częstotliwości podbijanego zakresu.
 4. Chodzi mi o zabieg który doda toche niskich tonów w dolnym zakresie
 5. Witam wszystkich użytkowników. Miesiąc temu stałem się posiadaczem Denona POA2200 i PRA1500. Do tej pory zrobiłem w nich Recap i wymianę wzmacniaczy operacyjnych nie licząc drobnych napraw. Zabieg przyniósł bardzo dobry rezultat, ale widomo apetyt rośnie w miarę jedzenia . Czy ma ktoś tu z obecnych doświadczenie w modyfikacji wzmacniaczy i mógł by doradzić jak można poprawić fabrykę?Wiem, że to nie jest sprzęt górnych lotów, ale puki co nic innego nie wchodzi w grę, a przy okazji chętnie się czegoś nauczę. Przede wszystkim mówiąc o końcówce zależało by mi na dodaniu trochę ,,mięsa,, w dolnym zakresie i uwydatnieniu średnicy. Jeśli chodzi o przedwzmacniacz, chciał bym się też dowiedzieć, czy jest możliwe, aby zmienić częstotliwość podobicia potencjometrem tonów niskich ze 100hz na np. 50hz. Schematy mogę przesłać w wiadomości, ponieważ pliki są za duże.
 6. Sprawa się trochę wyjaśniła. Przez problemy z pieniędzmi musiałem odpuścić na jakiś czas sprzęty audio i nie miałem porównania, stąd wyszło trochę moje zdziwnie i też drobna wada której nie zauważyłem dopuki nie zacząłem się bawić sprzętem. Okazało się, że w SABIe była przepalona dioda sygnalizująca włączony loudnes. Nie pomyślał bym, żeby sprawdzić tą funkcje bo jej nie używam, a potwornie podbija w niej bass. Odkryłem to dopiero podłączając jeden głośnik do Saby drugi do Denona tylko pod sekcję niskotonową. Usłyszałem, że w denonie z niskotonowych słychać bas wyraźnie, oprucz głębokiego, słychać też pociągnięcia za struny i uderzenia. Stąd było moje wrażenie nieco większej sceny i dokładności. To właśnie też sprawdziłem. Otworzyłem dzisiaj końcówkę i okazało się, że przynajmniej na moje oko, wymienione zostały tyłko 2 kondensatory, reszta kompletnie nieruszona, mocno zakurzona, brak śladów lutowania. Patrząc na stan kondensatorów zasilacza które są lekko wyoblone, zdecydowałem się na odswierzenie końcówki. Zobaczymy jak to zagra. Z tego co znalazłem na zagranicznych forach i instrukcji, 320W wychodziły na Kanadę, Australię i parę innych krajów. Większość tych które są u nas na rynku wtórnym znalazłem wlasnie z takim poborem. Ciekawe jak to się przekłada na parametry, bo nie ma wzmianki, jako by miały być inne.
 7. Miałem sporą liczbę wzmacniaczy i kolumn i wiem, że interpretacja każdego zakresu może być inna w każdym urządzeniu. Co do przekładania mocy na bass, to nie jest tak, że w ten sposób to mierze. Z elektroniki jestem amatorem,odczytam schemat dokonam naprawy nic poza tym , ale o akustyce coś tam wiem, to mój drugi zawód i na prawdę po dziesiątkach urządzeń uważam, że to nie jest normalne, dla tego chciałem usłyszeć opinie ludzi którzy mieli z nim do czynienia.
 8. Na wstępnie chciał bym powitać wsystskich użytkowników i podziękować, za ewentualne podzielenie się że mną swoimi doświadczeniami. Chciał bym podzielić się z wami poim ostatnim Audio doświadczeniem, i może uzyskać odpowiedzi które pomogą mi zrozumieć dla czego tak jest. Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem kolumn Canton RC-L. Na tamten moment jedynym wzmacniaczem jaki posiadałem była SABA VS2080, jak wiadomo wzmacniacz sporo za słaby, ale mimo to świetnie sobie radził. W między czasie cały czas szukałem dość budżetowego grajka z odpowiednią mocą, wybór padł na Denona POA-2200. Sprzęt miał do mnie trafić w ciągu tygodnia. Kiedy czekałem na sprzęt przypadkowo wylicytowałem Sabę MI215 która trafiła do mnie na drugi dzień. Cantony grały z nią na prawdę świetnie, dosyć sucho na średnicy , z dosłownie przecinającymi na pół wysokimi tonami, i bardzo głębokimi niskimi tonami. Patrząc na moc Saby (120/4ohm) nie mogłem się doczekać Denona który według producenta ma(220/8ohm). Kiedy podpiąłem Denona z preampem pra1500 poczułem straszne rozczarowanie. Zrobiło się dość płasko na co byłem przygotowany znając markę, scena się powiększyła i mimo o połowę mniejszym natężeniu wysokich tonów można było usłyszeć wiecej szczegółów. Jest tylko jedno małe ale. Co się stało z basem? Po głębokich pomrukach i tąpnięciach z Saby wpadły na mnie twarde, konturowe uderzenia z natężeniem wzmacniacza co najwyżej 40W. Szukałem już odpowiedzi na forach zagranicznych, zdania są podzielone. Jedni twierdzą, że rozsadza ich kolumny, inni mają podobne zdanie. Jak na 17kg i 200W wydaje mi się trochę słabo. Zastanawiałem się, czy po prostu taka ich natura z czy może mam problem z wyschniętymi kondensatorami o których tak często piszą w denonie. Kolejna sprawa to pobór mocy. Widziałem wersję 500W i 320W w zależności o kraju( moj320W) . Czy może to mieć wpływ, tym bardziej, że moc końcowa podobno jest taka sama dla obu wersj. Bardzo proszę was o wasze doświadczenia z tym piecem i dziękuję za cierpliwość w czytaniu tego eseju, ale ręce mi opadają.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.