Jump to content

freepio

Użytkownicy
 • Content Count

  356
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

40 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niestety nie umiem pomóc, ale temat jest genialny 🤗 Dodaję do obserwowanych.
 2. Już gdzieś wklejałem to zestawienie - rozbierane fotki 356 i 375. Wg mnie to była dziwna decyzja firmy żeby wstawić 375 w jednej linii wzorniczej z tańszymi konstrukcjami. Później przy każdej okazji tłumaczyli, że temu wzmacniaczowi bliżej do serii master niż do tańszych modeli. Ale cóż - Marketing zdecydował. Dla mnie 375 to jeden z najlepszych i zaskakujących jakością zakupów. I w sumie kupiony "przypadkiem", bez wcześniejszych odsłuchów, bo kupiłem używany półroczny na gwarancji za 3700pln, co było dobrą okazją. Pomyślałem, że kupię, posłucham, dowiem się jak to gra i sprzedam. No i gra do dziś, a mnie czasami przychodzi do głowy głupia myśl żeby kupić jeszcze jeden nowy "na zapas", bo ponoć się psują, a wrótcę już nówek nie będzie 😉 Natomiast poprzedni właściciel postanowił "pójść w cyfrę" żeby mieć DAC i wzmacniacz w jednej obudowie i teraz narzeka, że to już nie to samo brzmienie - że jest gorzej.
 3. Kurczę, dopiero teraz doczytałem, że Ty już miałeś X18 u siebie, to po co my tutaj teoretyzujemy? Napisz proszę jak wypadają S40 w porównaniu do X18. To, że lepsza góra, to nie wątpię, ale że mają bardziej podbity bas, to już się nie spodziewałem. Jaki ogólnie charakter? Czy słuchałeś na tym samym wzmacniaczu? Właśnie te kolumny rozważam jako następne po X18. U mnie grałyby w pokoju 20 m2.
 4. Chyba NAD zakończył produkcję 375, bo niektóre salony już go nie mają w ofercie. Teraz na pewno dużo lepiej (i dużo efektywniej biznesowo dla producenta) sprzedają się cyfrowe nowości. Jak jest z 356 nie mam pojęcia, ale to całkiem inny wzmacniacz i bliżej mu do 326.
 5. JMR Lucia bardzo chętnie zostawiłbym u siebie właśnie ze względu na korzystną cenę. Potrafią czarować, mają przyjemny charakter, pozwalają na relaks, ale też nie są jakimś cudownym patentem na uniwersalne granie. Tam gdzie wchodzą mocniejsze brzmienia, perkusja, gitarowe riffy, czy nawet dynamiczniejsza elektronika, tam słychać ich braki. Zdecydowanie warto posłuchać, ale jeśli słuchamy także ostrzejszych gatunków, na pewno można lepiej. JMR z pewnością są łatwiejsze do wysterowania dla każdego piecyka, jednak mając do dyspozycji taki prąd jaki daje M6si, nie odrzucałbym z góry X18 tylko z powodu małego metrażu. Połączenie z M6si może się okazać świetne pomimo nieoptymalnych warunków. Może, nie musi - sprawdzić warto.
 6. JMR Lucia to bardzo dobre głośniki w swojej cenie i sporo powyżej. Porównywałem je bezpośrednio z X18, X14 i Elac Uni-Fi BS U5. Niestety, spośród tych czterech, tylko z JMR trudno się było obejść bez subwoofera (zwłaszcza przy rock'u). Również wybrzmienia blach czy dęciaków w Dynaudio są dla mnie bardziej bezpośrednie, bliższe wrażeniom na żywo (tutaj są też różnice między X14 i X18). Tak więc wrażenia odwrotne niż u kolegi Adama. U mnie zostały X18. Najsłabiej wypadły Elac'i. Ale to wszystko w większym pomieszczeniu, więc u Ciebie może być inaczej. W każdym razie warto posłuchać.
 7. Powinieneś wypróbować jedne i drugie, bo nie tylko pomieszczenie będzie warunkowało różnice w brzmieniu. X18 potrzebują wydajniejszego wzmacniacza - M6si powinien je rozruszać bez problemu.
 8. Ok. Nie pisałeś, że chcesz zapłacić także za nowy DAC, AirPlay i DLNA, a właśnie to "robi cenę" Hegla H90.
 9. Fiio M9 - bardzo przyjemne granie i wszystko w jednym łącznie z DAC USB, Tidal'em, Spotify, BT, SPDIF ... itd.
 10. Skoro Top Hi-Fi poleca Rotela a14, to ja z czystym sumieniem mogę polecić NAD C375. W swoim budżecie kupisz nowego na gwarancji. Miałem możliwość bezpośredniego porównania obu zarówno u siebie, jak i w salonie i uważam, że dźwiękowo NAD jest lepszy od Rotela. Za to Rotel góruje pod względem funkcjonalności.
 11. Zapewne rzadziej kupuje się Dynaudio do pomieszczeń 13m2, a częściej do większych. Raczej też rzadko który salon ma pomieszczenie, w którym najmniejsze paczki nie przepadną w porównaniu z większymi. Dlatego sklepy posiadają na bieżąco M20 i je polecają, a M10 muszą ściągać na zamówienie.
 12. Przy ATC SCM 11 do starego dobrego rocka, nawet w moich 20m, subwoofer uważam za konieczność. A najlepiej dwa bardzo dobre i drogie subwoofery.
 13. No może S25, ale chyba wolę nowsze sztuki. To nie całkiem tak, że nie dały rady. Zarówno ATC, jak i Buchardt były oczywiście pod pewnymi względami lepsze. Np. ATC to niesamowita precyzja lokalizacji, jeszcze więcej powietrza wokół instrumentów (holografia?), a Buchardt - koncertowa potęga sceny (ale już nie taka głębokość), wielkość/bliskość źródeł (ale już bez takiej separacji), oczywiście rozciągnięcie basu i ogólna swoboda przy głośnym słuchaniu. Niestety ATC np. bardzo odchudzały perkusję Led Zeppelin, a S400 np. "zwijały interes" przy cichym słuchaniu. A ja dość często słucham cicho wieczorową porą. Podsumowując - gdyby nie braki w wypełnieniu basu, z pewnością wybrałbym z tej trójki ATC. Ale tak ... X18 wypadły w tym towarzystwie jak przysłowiowy złoty środek. Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś, że słuchając dwóch sprzętów pomyśleliście: "fajnie by było znaleźć coś po środku", to złapiecie o co chodzi. Tym razem, szczęśliwie dla mnie, "tym po środku" okazały się moje X18. Pod względem prawie każdego aspektu brzmienia, Dynki zajmowały "mocne drugie miejsce" w tej trójce. Chcąc poprawić "po całości" trzeba szukać dalej. Danes don't lie 🙂
 14. Dlatego już się cieszę na Dynaudio, które będę miał za 20 lat 🤗 A tymczasem, po bezpośrednim porównaniu z SCM11 i S400, nadal cieszę się graniem X18. Nie dlatego, że okazały się najlepsze, ale dlatego, że w moim pokoju okazały się najbardziej uniwersalne. W ATC zabrakło basu, a Buchardt "gasł" przy cichym słuchaniu wieczorem. Dochodzę do wniosku, że Dynaudio robi solidne głośniki w każdej kategorii cenowej i ... powoli oswajam się ceną Contour 20 😉 Aha - dzisiaj nie zamieniłbym X18 na Audience 52SE, które miałem kilka lat wcześniej.
 15. No jasne, bo to są dobre słuchawki. Chodzi o to, że DAC wbudowany w V40 może (nie musi) dać jeszcze lepszy efekt z wyjścia słuchawkowego, bez dodatkowej elektroniki i akumulatorów w słuchawkach.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.