Jump to content

sebasbox

Użytkownicy
 • Content Count

  199
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

673 profile views
 1. soundchaser, znowu zaczynasz interpretować coś po swojemu jednocześnie pomijając "clue" całej sprawy. Robisz to po to by przesunąć ciężar dyskusji na inny, nieistotny w tym aspekcie tor. Co zresztą patrząc po tym jak wyglądają kolejne posty, udało Ci się. Przecież nie chodziło o to, że połączeie ma być luźne czy niechlujne, tylko o to, że ma znaczenie fakt jakim konkretnie momentem dokręcony jest przewód. Znaczenie ma tylko takie że ma być dokręcony "mocno" i stabilnie. To czy to będzie 7Nm czy 8Nm jest już rzeczą wtórną. Co więcej nie wiem czy wiesz, ale klucze dynamometryczne mają standardową tolerancję dokładności na poziomie ca. 4% co wynika z kart pomiarowych które dostaję się nowymi kluczami dynamometrycznymi. Koljeny raz proszę Cię trzymaj się tematu i nie prowadź w ten sposób rozmowy bo ciężko się w ten sposób rozmawia. Bo teraz dyskusja toczy się o tym że kabel ma być dobrze dokrecony a nie o bzdurnym stwierdzneniu powielanym przez bogdana czyli że "siła dokręcenia śrubek we wtyczkach Shunyaty jest dobrana odsłuchowo".
 2. ...takie teksty powinny trafiać na jakąś ogólno dostępną tablicę, gdzie każdy mógłby sobie przeczytać tego typu kwiatki... Dla każdego trzeba mieć szacunek ale proszę bogdan, nie utrudniaj nam tego...
 3. Ja nie wiem czy Ty tak specjalnie czy to przypadek...rozpisałem się na pół strony a Ty odniosłeś się do jednego małego fragmentu:) Technicznie to świat jest rozwinięty w większym stopniu niż Ci się wydaje a urządzenia pomiarowe są milion razy bardziej wrażliwe niż ludzkie ucho. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, jeśli te różnice słychać to rozumiem że jako wprawny słuchacz nie masz problemu żeby uczestniczyć w teście ABX?
 4. Stwierdzenie zupełnie bez sensu... Przeczytałem prawie cały ten temat i jedno co się da z niego wyciągnąć to to, że jest grupa która próbuje dyskutować merytorycznie i druga grupa, która probuje wmówić pierwszej, że są głusi. Oczywiście Ci co słyszą, nie chcą tego sprawdzać...bo słyszą....co więcej nie poddadzą się wspólnym testom, żeby tym "głuchym" w końcu pokazać gdzie ich miejsce. Nie chcą tego robić bo w trakie testów akurat nie słychać...słychać tylko jak się jest samemu w domu i wtedy można pisać peany o grających kablach zasilających. A że forum przyjmie wszystko to pisać można do woli... Pożniej ktoś kto dopiero wchodzi w świat audio czyta takie wywody zamiast zainwestować 90% środków w kolumny i wzmacniacz, zaczyna dzielić swój budżet też na kable za nie wiadomo jakie pieniądze...bo w końcu mają grać... i dlatego własnie robicie krzywdę innym Największym natomiast kuriozum całego tematu jest podważanie pomiarów i traktowanie ich jako wymysłu szatana...przypomina to dyskusję o religii....proszę opamiętajcie się. Mamy 21 wiek i w naszym interesie jako osób słuchających muzyki a tym samym kupujących sprzęt audio to aby nasze pieniądze wydawać z sensem i nie dawać się naciągać. Ja nawet jestem w stanie przyjąć że słychać jakieś róznice, ale trzeba to po prostu sprawdzić. Jeśli metoda pomiarowa jest słaba to trzeba ją po prostu poprawić.
 5. Ale w związku z czym pytasz? Bo to dwie rózne lampy.
 6. sorry, miało być ogłoszenie ale muszę się jeszcze chwilę wstrzymać...
 7. sebasbox

  Sprzedam/kupię

  A ile za te Raytheon'y?
 8. a dlaczego małe? 7" to nie mały głośnik. Jak zagra w OB to ciężko powiedzieć, ale jak masz je na miejscu to kombinuj, może nie trzeba będzie kupować głośników, z tym że przy zastosowaniu aurum cantus 180f1d musisz już robić 3way bo to głośnik średniotonowy a nie szerokopasmowy.
 9. Akurat niski bas nie jest łatwy do uzyskania w OB tzn. konkretnie ciężko zejść poniżej 40hz. Da się oczywiście ale budżet autora tematu wystarczyłby na jedną sztukę takiego głośnika niskotonowego. Pomimo tego, że ciężko uzyskać jest najniższe rejestry OB odwdzięcza się różnorodnością basu, jaką myślę że konstrukcje zamknięte nie mogą się pochwalić. Nic się tam nie ciągnie, nie brumi, nie przytłacza. Z odległością od ścian to niestety różniej bywa i jest to mocno uzależnione od wielkości pomieszczenia. Ale faktycznie nie ma co się nastawiać na konkretną konstrukcje, niech sobie autor przemyśli co i jak;)
 10. Ja to wszystko rozumiem, tylko akurat Jamo 907 do których podałeś linka nie zbierają zbyt dobrych opinii, wsród osób które je słyszały. Sam się kiedyś nimi mocno interesowałem...ale mi przeszło... Nie bardzo tylko rozumiem po co tak komplikować konstrukcję. Sam mam u siebie OB 3way w tym momencie ale wynika to tylko z tego że wybrałem głośnik średniotonwy zamiast szerokopasmowego bo ma piękną barwę. Po co pchać się w 4 głośniki na kolumnę? I co z zasilaniem niskoefektywnych głośników?
 11. ja bym w ogóle odpuścił głośniki niskoefektywne, a raczej poszedł w wysokoefektywne na papierowych membranach (to obniża ogólne koszty np. zasilania takich kolumn). Druga spraw po co pchać się w 2x12 cali na bas skoro można włożyć jedną 15-tkę albo 18-tkę. Za cenę jednego SB34NRX75-16 będzie miał parę Eminence alpha 15a... Moim zdaniem lepiej zrobić zestawienie takie jak pisałem w poprzednim poście niż pakować się w takiem 3,5 way. Dobra szerokopasmówka pociągnie do 20khz więc po co pakować dodatkowy głośnik i elementy zwrotnicy.
 12. Do tego co już napisał Wally... na pewno odetnij przy testach nisko zwrotnicą głośnik basowy, bo inaczej będzie Ci grał do ca. 4khz i będzie się nanosił w tym zakresie pasma z szerokopamowym (Tym samym wpłynie to na obniżenie impedancji zestawu w tym zakresie. To akurat możesz sobie zobrazować w ARTA). Na początek 3,5 way bym odpuścił bo: 1) masz budżet 2k na przetworniki 2) zwrotnica będzie zdecydowanie droższa niż przy 2way (tym samym cześć kasy będziesz musiał przeznaczyć na elementy zwrotnicy zamiast na lepsze głośniki) 3) zaprojektowanie zwrotnicy będzie zdecydowanie trudniejsze niż 2way Jeśli zdecydowałbyś się na 2way to większość kasy przeznaczyłbym głośnik szerokopasmowy. Na niskie Eminence Alpha 15a. Ten głośnik nie jest drogi a z uwagi na wysokie QTS jest chyba najczęściej stosowanym głośnikiem w konstrukcjach OB. Tu będzie w stanie więcej powiedzieć Wally, bo takie ma. Szerokopasmówka to może być np. jakies sonido na alnico lub tang band W6 (W8-1808 przekroczy już Twój budżet, poza tym trzeba go ściągać z USA albo zapłacić dużo u Niemca albo Holendra), albo coś innego, ale musisz posłuchać przed zakupem. Ja słucham na starych głośnikach isophona a tych, o których piszę powyżej nie słyszałem. Dużo czytałem o sonido i tangbandach bo sam zastanawiam się czy nie kupić W8-1808 (o tym akurat nie znalazłem ani jednej negatywnej opinii).
 13. wally dobrze prawi, tu na forum piszą dużo, myślę że tak 30% ma jakiś sens;)
 14. a po co ciąć tak wysoko (500-600), ja bym niskotonowy wyciął na poziomie 200-250hz max, od tego momentu szerokopasmówka ewentualnie wspomagana na skraju pasma
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.