Jump to content

sebasbox

Użytkownicy
 • Content Count

  215
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

33 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

802 profile views
 1. sebasbox

  Sprzedam/kupię

  Sprzedam lampy prostownicze PHILIPS JAN 5Y3WGTA. NOS. NIB. Posiadam dużą ilość z jednej serii. Zamiennik lampy 5u4g. Cena za sztukę 75 PLN
 2. sebasbox

  Potrzebuję ...

  Kupię laminat jednostrony do wytrawiania. Wymiary minimalne 300mm x 180mm. Grubość laminatu 3mm w tym miedzi 35 mikrony. Potrzebuje 4 takie arkusze. Proszę o info na PW
 3. Jeśli ma już gotową obudowę lub po prostu chcesz kupić gotową i np powycinać otwory to raczej nie jest to nic skomplikowanego. Jedziesz do firmy frezującej aluminium mówisz co chcesz wyciąć i gdzie i tyle. Taka operacja raczej bardzo droga nie będzie. Jednocześnie taka obudowa raczej niczym szczególnym się nie będzie wyróżniała, no ale w niewielkich pieniądzach nie ma co oczekiwać nie wiadomo czego. Inna sprawa jak chcesz zaprojektować obudowę od początku, zrobić ją naprawdę na wysokim poziomie, z grubych blach aluminiowych. Im projekt bardziej skomplikowany tym też bardziej kosztowny. Ja teraz robiłem dla siebie obudowy do monobloków lampowych (mój autorski projekt, zdjęcie poniżej). Całość wykonana z aluminium. Tylko od razu Ci zaznaczę, że tanio nie będzie. Projekt, materiał, frezowanie...to wszystko kosztuje i to dużo... Zaprojektowanie obudowy np. takiej jak poniżej zajęło mi masę czasu, ale efekt końcowy potrafi wynagrodzić wiele.
 4. Jak to pomalowali membrany? Napisałem pw,
 5. piotrek1987, kiedy zamawiałeś? Pytam bo ja też zamówiłem 18tki. Moja paczka jeszcze nie wszyła, chyba dopiero się produkują.
 6. sebasbox

  Interkonekt DIY

  a takie coś? [Hidden Content]
 7. Widocznie w samej Wawie mało DIY-wców:) Jak coś ja też mogę pomóc z tym że 30 km od Warszawy w stronę Wyszkowa.
 8. Popieram Cię obiema rekoma. Forum idzie w bardzo zlym kierunku i szkoda ze tak się dzieje. Nie jestem natomiast negatywnie nastawiony do wszystkich polskich producentów, bo są wyjątki😉
 9. Gdzieś w tym temacie wrzucałem pomiary małych klangfilmów przed i po malowaniu szelakiem. Szelak tak jak piszesz zmywa się spirytusem (jest do tego idealny). Pistolet zawsze można przepłukać właśnie spirytusem.
 10. Szelak rubinowy. Kluczem jest jego poprawne nałożenie. Można pędzelkiem ale zapewne zostawisz delikatne ślady. Lepszym rozwiązaniem jest pistolet lakierniczy, tylko taki który ma regulowaną "miotłę" żebyś nie pryskał niewiadomo ile tego szelaku. Co ciekawe u siebie mam super pistolet sata 4400 ale jak malowałem membrany to sam używałem pędzelka;) Muszę jakoś niedługo zrobić testy pistoletem. PS. pamiętaj żeby zabezpieczyć dokładnie wszystko poza membraną w przypadku jeśli malowałbyś pistoletem.
 11. sebasbox

  Sprzedam/kupię

  Kupię grafitową lampę GM70 (1 sztuka) NOS
 12. soundchaser, znowu zaczynasz interpretować coś po swojemu jednocześnie pomijając "clue" całej sprawy. Robisz to po to by przesunąć ciężar dyskusji na inny, nieistotny w tym aspekcie tor. Co zresztą patrząc po tym jak wyglądają kolejne posty, udało Ci się. Przecież nie chodziło o to, że połączeie ma być luźne czy niechlujne, tylko o to, że ma znaczenie fakt jakim konkretnie momentem dokręcony jest przewód. Znaczenie ma tylko takie że ma być dokręcony "mocno" i stabilnie. To czy to będzie 7Nm czy 8Nm jest już rzeczą wtórną. Co więcej nie wiem czy wiesz, ale klucze dynamometryczne mają standardową tolerancję dokładności na poziomie ca. 4% co wynika z kart pomiarowych które dostaję się nowymi kluczami dynamometrycznymi. Koljeny raz proszę Cię trzymaj się tematu i nie prowadź w ten sposób rozmowy bo ciężko się w ten sposób rozmawia. Bo teraz dyskusja toczy się o tym że kabel ma być dobrze dokrecony a nie o bzdurnym stwierdzneniu powielanym przez bogdana czyli że "siła dokręcenia śrubek we wtyczkach Shunyaty jest dobrana odsłuchowo".
 13. ...takie teksty powinny trafiać na jakąś ogólno dostępną tablicę, gdzie każdy mógłby sobie przeczytać tego typu kwiatki... Dla każdego trzeba mieć szacunek ale proszę bogdan, nie utrudniaj nam tego...
 14. Ja nie wiem czy Ty tak specjalnie czy to przypadek...rozpisałem się na pół strony a Ty odniosłeś się do jednego małego fragmentu:) Technicznie to świat jest rozwinięty w większym stopniu niż Ci się wydaje a urządzenia pomiarowe są milion razy bardziej wrażliwe niż ludzkie ucho. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, jeśli te różnice słychać to rozumiem że jako wprawny słuchacz nie masz problemu żeby uczestniczyć w teście ABX?
 15. Stwierdzenie zupełnie bez sensu... Przeczytałem prawie cały ten temat i jedno co się da z niego wyciągnąć to to, że jest grupa która próbuje dyskutować merytorycznie i druga grupa, która probuje wmówić pierwszej, że są głusi. Oczywiście Ci co słyszą, nie chcą tego sprawdzać...bo słyszą....co więcej nie poddadzą się wspólnym testom, żeby tym "głuchym" w końcu pokazać gdzie ich miejsce. Nie chcą tego robić bo w trakie testów akurat nie słychać...słychać tylko jak się jest samemu w domu i wtedy można pisać peany o grających kablach zasilających. A że forum przyjmie wszystko to pisać można do woli... Pożniej ktoś kto dopiero wchodzi w świat audio czyta takie wywody zamiast zainwestować 90% środków w kolumny i wzmacniacz, zaczyna dzielić swój budżet też na kable za nie wiadomo jakie pieniądze...bo w końcu mają grać... i dlatego własnie robicie krzywdę innym Największym natomiast kuriozum całego tematu jest podważanie pomiarów i traktowanie ich jako wymysłu szatana...przypomina to dyskusję o religii....proszę opamiętajcie się. Mamy 21 wiek i w naszym interesie jako osób słuchających muzyki a tym samym kupujących sprzęt audio to aby nasze pieniądze wydawać z sensem i nie dawać się naciągać. Ja nawet jestem w stanie przyjąć że słychać jakieś róznice, ale trzeba to po prostu sprawdzić. Jeśli metoda pomiarowa jest słaba to trzeba ją po prostu poprawić.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.