Jump to content

virgo

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

40 profile views
 1. virgo

  Klub kolumn BMN

  Dokładnie pamiętam czasy 7 lat temu, bo wtedy szukałem swojego pierwszego wzmaka i fora były pełne zachwytów na seriami x60 i nie jeden wzdychał do 1560. Teraz czasy inne i polecają PMA1510AE. Jak to gra względem Marantzów 7200 czy PM-17? Podobna szkoła brzmienia? Ten Dayens fajnie wygląda, ale cena... BTW, wiem, że to nie ten temat, znaczy nie o wzmakach, ale może ktoś podrzuci jakaś propozycję, co ładnie zgrywa się z BMN i łatwo dostać jako używkę. Tak myślałem właśnie o wspomnianych Marantzach.
 2. virgo

  Klub kolumn BMN

  Podczytuje temat BMN i wydaje mi się, że to typ kolumn, które chciałbym nabyć, ale dopiero po wakacjach. Raczej podłogówkę S3 lub Ex3 II. Zanim do tego dojdzie, to chciałbym zacząć od wymiany wzmaka już teraz. Aktualnie gram na Denon PMA-560 i STX MX-140. Przez 2 lata używałem małego wzmaka z aliexpress na TP3116 i muszę przyznać, że dźwięk był wyraźnie lepszy od Denona. Bas na TPA był sprężysty i fajnie kontrolowany, na Denonie dudni i rozmywa się, średnicy także za dużo u Denona, tylko wysokie są nieco podobne, ale delikatnie wycofane względem reszty pasma. Na TPA były lepiej słyszalne. Niestety TPA mi rozwaliły dzieci i męczę się z powrotem na tym Denonie. Słucham głownie muzyki elektronicznej jak Front 242, Dead Can Dance, wokali Diany Krall i i trochę poważnej, organy Bacha itp. Lubię jak dźwięk jest dynamiczny i czysty. Nie lubię rozmazania, lubię słyszeć szczegóły w instrumentach. Bas musi być się, ale bez żadnego nadmiaru, ma być go czuć i być precyzyjny, nie rozlewać. Bardzo lubię też kobiece wokale i te też powinny być jak na żywo;) Zresztą wokale i niektóre instrumenty, jak gitara, to według mnie jedyna rzecz, której możemy posłuchać jak naprawdę brzmi, bo można słuchać na żywo i od razu słyszymy fałsz na naszym hifi w domu. Nie mniej średnicy nie może być za dużo, bo robi się papka i to mam teraz. No i wysokie nie mogą dominować i zalewać kłuciem w uszy. Dzwonki, talerze, to wszytko piękne, ale bez nadmiaru, ma być słyszalne i tyle. Więc jaki wzmak do ok 1500-2k zł teraz, może być używka, a potem co wybrać Ex2 czy dopłacić do S3?
 3. Nie jestem wyrafinowanym audiofilem i 16/44 to zakres CD jak dobrze pamiętam. Mnie wystarczy. Ten Logilink niewiele droższy, a fajne możliwości. Jakby co to jego zakupię. Dzieki!
 4. Mam to samo pytanie. Mam zwykłego lapka i zewnętrznego DAC z wejściem optycznym i coaxial tylko. Czym to połączyć z kompem przez USB najtaniej i najlepiej dla Hifi. Czy coś takiego wystarczy? https://allegro.pl/oferta/dac-usb-burr-brown-karta-dzwiekowa-coaxial-spdif-5350084641
 5. A jak ma się Denon PMA 1510AE do Marantz PM-17 mk2 ? Oba w podobnej cenie i zachwalane.
 6. Kilka lat temu kupiłem wzmacniacz Denona PMA-560 i kolumny STX MX-140. Nie miałem większego doświadczenia w hifi i grało to fajnie, dopóki nie kupiłem z ciekawości małego wzmacniacza klasy D Breeze Audio TPA3116 z Bluetooth, aby stremingować internetowe radio ze smartfonu. Jak podłączyłem to do STX, to mi uszy wyszły z podziwu: wszystko stało się wyraźniejsze i czytelniejsze, jakby ktoś koc zdjął z kolumn. Bas stał się mniej dudniący, lepiej kontrolowany, nieco mocniejszy i szczegółowy. Średnie i soprany także lepsze. Kobiece wokale stały się wyraźniejsze i piękniejsze. Denon poszedł na emeryturę do piwnicy. Teraz jednak TPA3116 rozwaliły mi dzieci i musiałem wrócić do Denona, ale męczę się z nim. Czas na zmiany. Najpierw wzmak, a za rok-dwa zmienię kolumny na takie za 3k zł. Ale skupmy sie na wzmaku z przyszłym potencjałem do lepszego dźwięku. Słucham głownie elektroniki, także Dead Can Dance, Diana Krall (lubię kobiece wokale), trochę poważnej jak Bacha, Mozarta. Mam do wydania 2k zł i zastanawiam się, czy warto inwestować kasę w jakieś stare wzmaki typu PM 75, PM 16, czy kupić jakaś nowocześniejsza używkę typu NAD356BEE, a może... olać te wielkie klocki i kupić coś małego w klasie D/T za kilkaset zł, a resztę wydać na jeszcze lepsze kolumny?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.