Jump to content

pod_innym_nickiem

Użytkownicy
 • Content Count

  198
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

43 Neutralny

Audiostereo

43

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ok, chyba już sie domyśliłem jak podpiąc tego gotowca. Zasilanie 5V + Ground do pinów na płytce a do gniazda gwintowanego na płytce wchodzi sygnał Digital wprost z procesora. Musiałbym wówczas odciąć fabryczne wyprowadzenie na toslinka czy byłoby można je pozostawić?
 2. [Hidden Content] Zapewne ten gotowiec jest fajowy ale zupełnie nie mam pojęcia jak go podpiąć pod odtwarzacz Sony. Skąd musiałbym brac sygnał w Sonym i skąd brać napięcie.
 3. To teraz prosiłbym o info czy takie wyjście jakie stworzyłem będzie bezpieczne w podłączeniu do DACa, który nie ma trafa na wejściu cyfrowym. Analogowe wyjście z CD mnie w ogóle nie interesuje - nie uzywam go i nic nie jest pod nie podpiete.
 4. To zmienia postać rzeczy. Dzięki za sprostowanie. Panowie, ja nie jestem biegły jak Wy w elektronice. Mój zawód to zupełnie inna para kaloszy. Do mnie trzeba mówić nie slangiem a raczej jak krowie na rowie.
 5. Hm, fotka zupełnie inna od poprzedniej 🙂 Jak bym zrobił wedle poprzedniej to teraz musiałbym poprawiać 😉 Teraz proszę się nie śmiać. Proszę o info jak poprawnie zaaplikowac kondensator 100uF. Kondensator ma dwie nogi - dłuższą i krótszą. Ma znaczenie którą nogą będzie sygnał wchodził a którą wychodził? Jeśli tak, to która noga będzie wychodziła wprost na rezystor 330 Om?
 6. Tak, na wejściu DACa jest rezystor 75 Om do masy - tak przynajmniej widzę patrząc na schemat. Jest to Behringer SRC2496. Foto poniżej. Bo się chyba zapętliłem 😉 To teraz zgodnie ze sztuką byłoby tak: Wyjście sygnału z pinów jakie zaznaczyłem na schemacie (D/Out, Ground) i potem na żyle sygnałowej po kolei rezystor 470 Om > kondensator 100 uF i potem do masy rezystor 75 Om. Czy tak będzie OK?
 7. Tak, w tym czasie kabel sygnałowy wpiety jest do DACA. DAC rozpoznaje sygnał 44.1kHz i bezproblemowo gra. Tak, bez kondensatora. Tak jak na schemacie z zaznaczonymi wyprowadzeniami. Kabel z gniazdem RCA wprost pod zaznaczone wyprowadzenia D/Out i Ground.
 8. Dzięki za wszystkie rady. Zrobiłem najprostszy wariant podpinając się przewodem zakończonym gniazdem RCA pod punkty na schemacie - działa i nic nie mam dźwiękowi do zarzucenia (jak na razie). Jest tylko jeden problem i to dla mnie za duże wyzwanie. Może ktoś kumaty wyjaśni i pomoże. Po wpięciu wtyku do nowego, zrobionego gniazda coax natychmiast przestaje działaś wyjście optyczne. Wystarczy jednak tylko wyjąć przewód z gniazda coax a optyk znów zaczyna świecić. O co chodzi?
 9. Dzięki za wskazówki. Na chama 😉 można spróbować - jak będzie działało to OK. Dzieki za foto. Rozumiem, że wychodzisz z pinów przy wyjściu optycznym Trafo separujące chyba nie jest mi potrzebne bo z tego co wiem to mam trafo separujące na wejściu przetwornika. A co z wymaganym niby 75 Om na wyjściu coaxialnym. Mam wstawiać jeszcze w tor jakiś rezystor?
 10. Pytanie dla niektórych może się wydać banalne. Jak bowiem dorobić cyfrowe wyjście coaxialne w odtwarzaczu CD. Jest juz wyjście optyczne, ale o coax już zapomnieli 😉 To nie musi być jakieś super audiofilskie wyjście z trafo separującym czy jakimiś takimiś rozwiązaniami. Wyjście musi po prostu spełniać swoją rolę w sposób na tyle przyzwoity aby przetwornik nie ogłupiał 🙂 Poniżej schemat Cały schemat w pdf TUTAJ
 11. haha, żadne haiendy. Jakby się 10kOm nadawalo to bym włożył, ale się nie nadaje. A trzy po 10kOm + jeden szeregowo nie zmieszcza się łatwo we wtyku. Bo mam zamiar umieścic te rezystory we wtyku XLR. Tak więc bedzie 3,3 szeregowo i 3,3 do masy Niestety SRC2496 jest tylko przetwornikiem + resampling ewentualny i żadnego regulatora poziomu nie ma. Zastanawiałem się nad zakupem DEQ2496 z wykorzystaniem go jako zwykłego DAC. Czy może masz doświadczenie jak ten DEQ2496 sprawdza się w takim zastosowaniu? Regulacja poziomu wyjściowego jest kuszącą opcją.
 12. O, dzieki za konkret. Mam pod ręką 10kOm, ale domyślam się z tego co napisałeś, że to też dużo za dużo. Podejdę do sklepu i nabędę więc 3,3kOm. A jeśli wolno spytać, to jaka jest różnica? Wszystkie te wartości tłumią tak samo. Czy może chodzi tu o impedancję wejścia/wyjścia? Czemu lepiej zastosować 3,3kOm niż 20kOm?
 13. Chyba potrzebuję pasywny tłumik sygnału. Znalazłem w sieci gotowca [klik] z przełączanym poziomem tłumienia -10/-15/-20 dB. Cena dość spora jak za dwa wtyki i pomyślałem, że mógłbym wykonać takie coś samemu. Do czego tego potrzebuję? Otóż mam nieuzywanego Behringera SRC2496 - stoi i sie marnuje. Tam jest wyjście na XLR. Podpiąłem przez przejściówkę XLR > RCA i oczywiście poziom jest zbyt wysoki dla wzmacniacza. Przejściówka jest standardowa czyli zwierająca piny 1 i 3 razem. Rozumiem, że potrzebowałbym tłumik co obnizy mi poziom wyjściowy z tego Behringera. Jakie parametry rezystorów
 14. Czyli krótko mówiąc w tym SRC2496 jest niezbyt dobrze rozwiązane wyjście po XLR. A dlatego próbuję wyjść po RCA i pytałem o radę bo po XLR (wyjście XLR z behringera > wejście XLR w wzmacniaczu słuchawkowym) dźwiek jest coś nie tego. Im dłużej się słucha tym ma się wrażenie, że dzieje się coś niedobrego jakby z fazą. Gra równo (poziomy są OK) ale jakoś dyskomfort uszny się pojawia, jest ogromnie szeroko i mam wrażenie jakby niektóre części pasma nie były w fazie. Kiedy przepinam się we wzmacniaczu słuchawkowym na wejście RCA (czy to z innego przetwornika czy z behringera po przejściówce XL
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.