Jump to content

Inkoguto

Użytkownicy
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Zapomniałem jeszcze napisać, że podłożyłem pod pady podkładki z tektury falistej, żeby odsunąć słuchawki od uszu. To poprawiło dźwięk. Wcześniejszy opis uwzględnia te podkładki.
 2. Są już po jakichś 150-200h (ponad 2 miesiące). W porównaniu do Creative Aurvana Live są chyba wyższej klasy. Ciemniejsze, góra czystsza, więcej basu, niżej schodzi, wyraźny. Damping factor jest słaby, bo mój wzmacniacz (single ended na BD283, bez sprzężenia) ma duży opór wyjściowy (0,17 oma) i cienki oryginalny kabel od słuchawek też ma duży opór. Oryginalne pady psują dźwięk. Brzmi trochę jak przez rurę. Myślę, żeby je wymienić ale nie wiem na jakie. Podoba mi się rozwiązanie padów o trójkątnym przekroju od Grado.
 3. Kupiłem 4 takie przetworniki. 2 z nich mają pogniecione membrany, raczej nie nadają się do użytku. Przesyłka, netto 208 zł, UPS-em. UPS-owi "przestawiły się" "0" z "8" i policzyli 23% VAT od 280 zł (66 zł), zamiast od 208 (około 48 zł). Łącznie, dzięki Digikey-owi i UPS, jestem stratny ponad 100 zł. Pisałem do UPS. Odpowiedzieli: "Informacje zawarte w Pana mailu przekazałem do naszej Agencji Celnej. Odpowiedź otrzyma Pan w czasie jednego dnia roboczego." To było ponad 2 miesiące temu. Do dziś żadnej odpowiedzi. W międzyczasie przypominałem się - zero reakcji. Będę unikał Digikey-a i UPS jak tylko będzie inny wybór. Poprzednio kupowałem już inne rzeczy w arrow.com (tych przetworników tam nie było). VAT płaciłem tam od razu w sklepie, łącznie z zamówieniem i później przy odbiorze paczki nie było już nic do zapłaty. I przesyłka darmowa nie od 200 zł netto tylko każda. A te pozostałe 2 sprawne zamontowałem, są ok, pasują i trzymają się, chociaż są trochę wyższe i trzymają się tylko na wcisk (zatrzaski nie zatrzasnęły się).
 4. Podaj więcej szczegółow, jaki "dawca", "biorca", itd. Z jakim sprzętem towarzyszącym?
 5. Witam Tymphany (Peerless) od pewnego czasu produkuje przetworniki HPD-50N25PR00-32 (są w Digikey-u). Są zastosowane w słuchawkach Kennerton Vali za kilka tys. zł. 2 takie przetworniki kosztują netto około 80 zł. Rozebrałem słuchawki Superlux HD-681 i te przetworniki powinny tam pasować (fi 50 mm). Czyli możnaby uzyskać b.dobre słuchawki za około 200 zł. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.