Jump to content

szymon1977

Użytkownicy
 • Content Count

  9903
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

4400 Audioholik^3

Audiostereo

1313

Bocznica

3087

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

9718 profile views
 1. Właśnie dlatego napisałem ----- Przyczyną powstania dyskusji są różne realizacje Metalliki, a nie porównanie transportów cyfrowych.
 2. Ja nie rozumiem jak można wykorzystywać usłyszenie przez kogoś różnicy poniędzy realizacjami, aby namawiać go do zakupu stosunkowo drogiego transportu - Ty za to nie rozumiesz, że ja pożyczenia transportu CD do porównania z transportem flac nie neguję. Bzdura! Jeśli na Tidal i wczesnym wydaniu CD faktycznie jest inna realizacja, to nawet po zripowaniu obu do mp3.128 będzie ją słychać. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale akurat chyba Metallica na Spotify miała po dwa różne mastery swoich i płyt, więc można je było porównać bez żadnych inwestycji. ----- Ja też. Tylko dla jasnośc
 3. Jak na to wpadłeś? Ma odtwarzacz CD czytający flac? A może płyty CD słuchał przez inny DAC niż słucha flac? A może na zupełnie innym systemie? No właśnie: No i właśnie w tym rzecz, że aby cieszyć się brzmieniem wczesnych wydań na CD, nie jest potrzebny transport CD, bo wystarczy zrobiony na laptopie rip do flac. Więc zasadnicze pytanie: autor chce się cieszyć magią posiadania płyt i odtwarzacza, czy odmiennym brzmieniem wczesnych masterów? A może jednym i drugim? Ale też autor pisze: Stąd niezależnie od zakupu CD...
 4. Ot to! Tylko widzisz żeby porównanie miało sens zmienić należy jedną rzecz a nie dwie, żeby odmiennego masteringu nie potraktować jako wpływu transportu. A wracając do tematu, to autor zainteresował się idmiennym masteringiem a nie wpływem transportu.
 5. A po co gdziekolwiek wciskać płytę, skoro zrobiło się już z niej rip do flac? Można - tylko po co?
 6. Nie mąć, bo kolega o Graphic UI pytał, a nie obsługę po sieci.
 7. W skrócie są to funkcje playera bez możliwości grzebania w ustawieniach. Niewiele na ten temat znajdziesz, bo jak masz w ręku komórkę, to rzecz zbędna.
 8. Skoro masz już dobry DAC, to aż się prosi o transport typu Daphile/Malinka/Volumio.
 9. Zripuj na laptopie CD-Audio do flac: będziesz mieć brzmienie masteringu CD bez inwestycji w sprzęt.
 10. szymon1977

  Audio mity

  Pokazanie w ofercie sprzedaży, że produkt robi coś, czego nie robi, to zwykłe oszustwo.
 11. szymon1977

  Audio mity

  Nie trzeba mieć prawa jazdy aby stwierdzić, że jak ktoś wypadł z drogi i wjechał w drzewo to spier...lił. Muzyka nie płynie przez kabel jak wąż przez szlam. Nie wiem jak, ale na pewno nie tak.
 12. szymon1977

  Audio mity

  Skoro jest symboliczny -SYMBOLICZNY JEST, to ma w uproszczony sposób przedstawiać zjawisko, a nie sprzeczne z tym zjawiskiem brednie.
 13. szymon1977

  Audio mity

  Sugerujesz, że sygnał audio w kablu z brudnej miedzi porusza się tak, jak wąż w szlamie?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.