Jump to content

pw01

Użytkownicy
 • Content Count

  42
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

9 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

312 profile views
 1. Przemek, wydaje mi się, że rozwiązując ten problem powinieneś skupić uwagę na parametrze -m. Uruchom dwie instancje squeezelite każdy z innym, unikalnym mac adresem. LMS rozpoznaje playery po adresach sieciowych. Może ten link ci pomoże: [Hidden Content]
 2. USBridge Sig. nie współpracuje z Sparky, a z Maliną w postaci modułu Compute Module. Np takim: [Hidden Content] Za darmo nie rozdają... 😉 Miał być dostępny w sierpniu, ale chyba nie zdążą. Na pewno we wrześniu. Podobno już ruszyła linia produkcyjna. Na razie jest zapewnienie ze strony DietPi. Volumio pewnie też się pojawi, ale w późniejszym czasie.
 3. Dla zainteresowanych nową wersją usbridge koleje zdjęcia.
 4. Usbridge Sig. współpracuje z RPi w wersji Compute Module. [Hidden Content]
 5. Dostępność - mówią że w sierpniu. Cena - poniżej 250$ + 20% cło dla Europy.
 6. Wszystko jest na diyAudio.com, a konkretnie w wątku: [Hidden Content]
 7. Ten chińczyk wygląda imponująco, ale w celu zasilania RPI z jekimś HATem lub USBridge to wg mnie trochę przerost formy nad treścią. Dobry prąd 2x5V można uzyskać za pomocą mniejszych zasilaczy. Nie ma co strzelać z armaty do komara. 🙂 Będzie grzał jak kaloryfer.. Poza tym podstawową wadą tych wszystkich zasilaczy z alli jest to, że nikt tam nie podaje żadnych konkretnych danych z pomiarów. A to jest klucz do wszystkiego. Co z tego, że kupimy tam piękny, solidny i drogi zasilacz jak się okaże, że będzie szumiał.. To jest po prostu kupowanie kota w worku. Nie wspomnę już o takich rzeczach jak np. certyfikaty FC CE. Sam mam jeden chiński zasilacz liniowy kupiony na alli i prawdę mówiąc do dziś nie wiem jak on wypadłby w pomiarach. Ja osobiście wolałbym tego Shanti od Allo i pewnie go kupię jak będzie dostępny w Polsce. Ludzie od nich naprawdę dobrze przykładają się do swoich projektów. Zrobienie tego LPS zajęło im wiele miesięcy pracy wielu inżynierom. To co zaprojektują dogłębnie testują i opomiarowują. Allo ma ambicje być jednym z najlepszych w tym co robią. Po prostu mam większe zaufanie do nich niż do jakiegoś chińczyka lutującego coś w piwnicy.
 8. Dla tych którzy jeszcze nie widzieli załączam fotki USBridge Signature. Pewnie jej widok wielu zdziwi 🙂 To będzie nowe podejście do kwestii transportu po USB. Autorzy zapowiadają, że ma być lepszy od Sonore microRendu i SOtM SMS-200.. Allo wypuściło ostatnio nowy zasilacz liniowy Shanti. Jakby ktoś chciał wiedzieć co kryje w środku to proszę... Już niedługo wypuszczą również nowy zasilacz impulsowy 5V o nazwie Nirvana, który ma być lepszy od ifi i Power. Prace trwają nad nowym DAC od Allo o nazwie Revolution. na razie tylko foto płytki.
 9. Dziś dostałem z Allo taką informację: Yes, we are working on new version “Usbridge signature”. We are hoping to be ready next month.
 10. Niestety, restart nie pomaga. Problem już rozwiązany przez Michelangelo. Wyprostował sprawe i przyznał, że coś nie zadziałało do końca poprawnie w systemie subskrypcji. Badają sprawę i analizują przyczynę. U mnie już Tidal na Volumio już gra..
 11. Witam. Mam problem z MyVolumio. może mi ktoś z Was powie o co chodzi.. Mam subskrypcję Virtuoso, 13 grudnia kończył sie pierwszy miesiąc użytkowania i zgodnie z regułą MyVolumio pobrało mi z karty 2,99 euro na kolejny miesiąc, przysłało maila z informacją o pobraniu tej kwoty, jednak do dziś jak wejdę w mój profil to nadal pisze, że: Next payment: 2,99 euro on December 13, 2018. Do tego w Volumio zniknął mi Tidal. O co chodzi?? Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
 12. pw01

  Daphile

  Tak, ale nie jest to tylko problem z Tidalem. Tak jak pisałem ten sam problem występuje gdy gram przez Bubble pliki z dysku NAS lub pendrivea. Ogólnie wszystko co idzie przez rander Daphile tak się zachowuje. Jest to ewidentnie problem Daphile, a bardziej nawet pluginu UPnP/DLNA Media Interface (v1.0).
 13. pw01

  Daphile

  Witam. Od bardzo dawna wykorzystuje Daphile jako transport w moim systemie, nigdy nie miałem z nim problemów. Słucham muzyki z NASa po lanie oraz Tidala, a kontroluje wszystko za pomocą Squeeze Ctrl. Daphile to zawsze najnowsza beta. Obecnie najnowsza beta to, to samo co najnowsza stabilna, oficjalna wersja. Jedyny minus to toporna obsługa Tidala przez LMS. Postanowiłem to zmienić i zainstalowałem na smartfonie BubbleUPnP, a w Daphile uaktywniłem plugin UPnP/DLNA Media Interface (v1.0). Wszystko ładnie, pięknie, wysyłam z app Tidala znaleziony album do Bubble, album pokazuje się na playliście, gra pierwszy utwór, ale kiedy się kończy i powinien grać kolejny utwór z playlisty następuje cisza. Nie przechodzi do następnego utworu. To samo się dzieje, gdy puszczę przez Bubble muzykę z dysku sieciowego lub z pendrivea. Zawsze gra pierwszy kawałek z listy i sie zatrzymuje. Z ciekawości sprawdziłem, jak się ma sytuacja z graniem playlisty na TV, który obsługuje UPNP i na TV nie ma problemu. Gra po kolei wszystkie utwory z playlisty. Czy ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem? Ja zmusić Daphile aby nie pauzował po każdym utworze? Nie chciałbym rezygnować z obsługi Tidala przez Bubble. Jest o niebo wygodniejsza niż przez mechanizmy LMSa.
 14. Skoro idziesz w kierunku Japonii proponowałbym Ci zwrócić uwagę na Onkyo A-9755 jako alternatywa dla Denona. Model trochę mało znany i mało popularny w naszym kraju, jednak wart zainteresowania. Potężna maszyna, 19 kg wagi, 150W przy 8ohm, klasa D. Porównywałem go bezpośrednio z 1510AE i onkyo wypadło o wiele lepiej. Tego onkyo należy porównywać z serią 2000 Denona. Sam mam taki i sobie chwale. Bardzo dynamiczny, gra ciepło a jednocześnie bardzo detalicznie. Zostanie u mnie na pewno na długo. Jak będziesz miał okazję to posłuchaj. Obecnie na allegro są dwa czarne do wyrwania. Jeden w opcji kup teraz za 1.750 , a drugi w licytacji od 799 zł i nikt na razie nie licytuje. Jest okazja tanio nabyć.
 15. pw01

  Daphile

  Nie wiem skąd wynikają wasze problemy z tidalem. U mnie nie ma żadnych kłopotów. Czasami gra cały dzień i nigdy nie przerywa. Ja jadę zawsze na najnowszej beta wersji systemu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.