Jump to content

pw01

Użytkownicy
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

183 profile views
 1. Niestety, restart nie pomaga. Problem już rozwiązany przez Michelangelo. Wyprostował sprawe i przyznał, że coś nie zadziałało do końca poprawnie w systemie subskrypcji. Badają sprawę i analizują przyczynę. U mnie już Tidal na Volumio już gra..
 2. Witam. Mam problem z MyVolumio. może mi ktoś z Was powie o co chodzi.. Mam subskrypcję Virtuoso, 13 grudnia kończył sie pierwszy miesiąc użytkowania i zgodnie z regułą MyVolumio pobrało mi z karty 2,99 euro na kolejny miesiąc, przysłało maila z informacją o pobraniu tej kwoty, jednak do dziś jak wejdę w mój profil to nadal pisze, że: Next payment: 2,99 euro on December 13, 2018. Do tego w Volumio zniknął mi Tidal. O co chodzi?? Wie ktoś jak rozwiązać ten problem?
 3. pw01

  Daphile

  Tak, ale nie jest to tylko problem z Tidalem. Tak jak pisałem ten sam problem występuje gdy gram przez Bubble pliki z dysku NAS lub pendrivea. Ogólnie wszystko co idzie przez rander Daphile tak się zachowuje. Jest to ewidentnie problem Daphile, a bardziej nawet pluginu UPnP/DLNA Media Interface (v1.0).
 4. pw01

  Daphile

  Witam. Od bardzo dawna wykorzystuje Daphile jako transport w moim systemie, nigdy nie miałem z nim problemów. Słucham muzyki z NASa po lanie oraz Tidala, a kontroluje wszystko za pomocą Squeeze Ctrl. Daphile to zawsze najnowsza beta. Obecnie najnowsza beta to, to samo co najnowsza stabilna, oficjalna wersja. Jedyny minus to toporna obsługa Tidala przez LMS. Postanowiłem to zmienić i zainstalowałem na smartfonie BubbleUPnP, a w Daphile uaktywniłem plugin UPnP/DLNA Media Interface (v1.0). Wszystko ładnie, pięknie, wysyłam z app Tidala znaleziony album do Bubble, album pokazuje się na playliście, gra pierwszy utwór, ale kiedy się kończy i powinien grać kolejny utwór z playlisty następuje cisza. Nie przechodzi do następnego utworu. To samo się dzieje, gdy puszczę przez Bubble muzykę z dysku sieciowego lub z pendrivea. Zawsze gra pierwszy kawałek z listy i sie zatrzymuje. Z ciekawości sprawdziłem, jak się ma sytuacja z graniem playlisty na TV, który obsługuje UPNP i na TV nie ma problemu. Gra po kolei wszystkie utwory z playlisty. Czy ktoś z Was wie jak rozwiązać ten problem? Ja zmusić Daphile aby nie pauzował po każdym utworze? Nie chciałbym rezygnować z obsługi Tidala przez Bubble. Jest o niebo wygodniejsza niż przez mechanizmy LMSa.
 5. Skoro idziesz w kierunku Japonii proponowałbym Ci zwrócić uwagę na Onkyo A-9755 jako alternatywa dla Denona. Model trochę mało znany i mało popularny w naszym kraju, jednak wart zainteresowania. Potężna maszyna, 19 kg wagi, 150W przy 8ohm, klasa D. Porównywałem go bezpośrednio z 1510AE i onkyo wypadło o wiele lepiej. Tego onkyo należy porównywać z serią 2000 Denona. Sam mam taki i sobie chwale. Bardzo dynamiczny, gra ciepło a jednocześnie bardzo detalicznie. Zostanie u mnie na pewno na długo. Jak będziesz miał okazję to posłuchaj. Obecnie na allegro są dwa czarne do wyrwania. Jeden w opcji kup teraz za 1.750 , a drugi w licytacji od 799 zł i nikt na razie nie licytuje. Jest okazja tanio nabyć.
 6. pw01

  Daphile

  Nie wiem skąd wynikają wasze problemy z tidalem. U mnie nie ma żadnych kłopotów. Czasami gra cały dzień i nigdy nie przerywa. Ja jadę zawsze na najnowszej beta wersji systemu.
 7. Kolego, wielkie dzięki !! Bez cudzysłowów poszło od razu. Zasób zamontowany. Byłem przekonany, że hasło musi być w "uszach". Teraz przy okazji jeszcze jedno pytanko. Czy po zamontowaniu zasobu z muzyką baza MPD zostanie utworzona sama, czy muszę w jakiś sposób zainicjować tworzenie bazy? Shadow skonfigurowany, system up, zasób z muzyką dostępny i w sumie nie wiem co dalej... Na pewno na tel. musze wrzucić jakiegoś klienta MPD. Ale co z tą bazą MPD?? Edit: OK już znalazłem w kliencie ncmpcpp. Update bazy - literka u :)
 8. NFS też próbowałem za pomocą findnfs.sh. Znalazł mi wymagany udział i polecenie montowania wrzucił do pliku. Jednak montowanie za pomocą wygenerowanego polecenia także kończy się błędem. Teraz już nie pamiętam o co mu chodziło, ale tak czy siak nie montował udziału. Wieczorem wkleję to co skrypt wygenerował i błąd jakim kończy się montowanie.
 9. Bez cudzysłów? Nie próbowałem. Sprawdzę jak wrócę do domu z roboty i dam znać.
 10. Witam. Postanowiłem przetestować Shadowa, aby sprawdzić jak to gra po MPD w porównaniu do LMS z którego cały czas korzystam na Daphile. Niestety, nie moge sobie poradzić z montowaniem zasobu. Chcę zamontować dysk w moim leciwym playerze Popcorn Hour C-200. Konkretnie to zasób /share/Music. Z innymi testowanymi przeze mnie systemami nie było nigdy żadnego problemu z tą czynnością. Shadow staje okoniem.. Cały czas wywala mi error: mount error(13): Permission denied Poniżej mój wpis który mam w /etc/fstab0 //192.168.1.100/share/Music /tmp/mnt/C200 cifs ro,vers=1.0,cache=sttrict,addr=192.168.1.100, file_mode=0444,dir_mode=0555,rsize=61440,wsize=65536,echo_interval=60,actimeo=1,soft,nounix,mapposix, username=nmt,iocharset=utf8,sec=ntlm,password="1234" 0 0 Jako, że standardowy wpis nie działał uzupełniłem go o dodatkowe parametry które przekopiowałem z Daphile z którym nie ma problemu z montowaniem zasobów. Jednak takie podejście też nie przynosi efektu. Nadal ten sam bład. W Daphile w /etc/mtab mam poniższy wpis: //192.168.1.100/share/Music/ /media/music/Network\040Drives/C200_Music cifs ro,relatime,vers=1.0,sec=ntlm, cache=strict,username=nmt,uid=1000,forceuid,gid=1000,forcegid,addr=192.168.1.100,file_mode=0444, dir_mode=0555,soft,nounix,mapposix,rsize=61440,wsize=65536,echo_interval=60,actimeo=1 0 0 Nie mam już pomysłu na to. Próbowałem z parametrem username=PCH-C200/nmt i też nic. User i password na bank są poprawne (nmt 1234). Parametr sec napewno w tym przypdku musi być ustawiony na ntlm. Poniżej znajduje się wynik działania skryptu testcifs.sh There are 10 last dmesg lines: [ 27.346393] RPC: Registered udp transport module. [ 27.346396] RPC: Registered tcp transport module. [ 27.346400] RPC: Registered tcp NFSv4.1 backchannel transport module. [ 27.860006] Installing knfsd (copyright © 1996 [email protected]). [ 27.866116] NFSD: Using /var/lib/nfs/v4recovery as the NFSv4 state recovery directory [ 27.866150] NFSD: starting 90-second grace period (net c1576880) [ 93.815494] EXT4-fs (sda1): re-mounted. Opts: commit=1,data=ordered [ 674.763090] Status code returned 0xc000006d NT_STATUS_LOGON_FAILURE [ 674.763114] CIFS VFS: Send error in SessSetup = -13 [ 674.763137] CIFS VFS: cifs_mount failed w/return code = -13 Może autor systemu lub inni znawcy linuxa pomogą mi w rozwiązaniu problemu?
 11. pw01

  Snakeoil OS

  No dobra, niedługo będę miał drugi terminal za psie grosze i zacznę zabawę z tym OSem na poważnie, ale mam pytanko. LMS chodzi u mnie na dephile, na snakeoil chce postawić MPD, tylko z tego co widzę udostępnia on 5 wersji mpd. Którą wersję powinienem brać pod uwagę? Na której wersji Wy gracie?
 12. pw01

  Snakeoil OS

  Tu chodzi o to, że LMS server na jednej maszynie to jeden proces, a squeezelite na drugiej maszynie to też jeden proces. Gdy LMS z squeezelite działają na wspólnej maszynie to już nie to samo od strony OSa, ponieważ obydwa procesy pracują na jednej maszynie. Tu chodzi o dzielenie zasobów, wywłaszczanie i takie tam..
 13. pw01

  Snakeoil OS

  LMS nie musi być duetem z squeezelite. Można postawić LMS serwer na jednej maszynie (bez squeezelite), a na drugiej sam player squeezelite. Choć osobiście sam takiej konfiguracji nie testowałem to warto by sprawdzić jak taka konfiguracja zagra i czy przyniesie jakąś poprawę, zmianę dźwięku.
 14. pw01

  Snakeoil OS

  Jutro zainstaluje na virtualce i obadam organoleptycznie system. Jak wpadnie mi w łapy jakiś terminal to sprawdzę jak to naprawdę gra. Dzięki za zainteresowanie moim pytaniem i poświęcony czas..
 15. pw01

  Snakeoil OS

  Dzięki za konkretną odpowiedź. A jak wrażenia soniczne w MPD? Lepiej to gra niż LMS w Daphile?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.