Jump to content

art72

Użytkownicy
 • Content Count

  228
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

10 Neutralny

Audiostereo

10

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1108 profile views
 1. Na parametrach , a już na rozwiązaniach technicznych głośników nie znam się kompletnie, jakie zwrotnice, cewki ... to dla mnie totalna magia. Nie mniej jednak zakup głośników tej marki nie daje na początku całego wglądu w barwę , a dopiero po wygrzaniu. Ale wtedy jest już za późno na zwrot, bo w dwa tygodnie wygrzać jest ciężko.
 2. Jako że bardzo lubię tą markę to zakupiłem rzeczone kolumny, przed nimi były DM 2/7 , X18. Po wypakowaniu z kartonu zachwytom nie było końca jeśli chodzi o wygląd, co do dźwięku wiedziałem że muszą się wygrzać . Jakież było moje zdziwienie jak po kilku tygodniach bas zaczął się wzbudzać. Totalna załamka.... postanowiłem wymienić wzmacniacz na h190 oraz kable głośnikowe, a także łączówkę miedzy cd a wzmacniaczem . Teraz mogę z całą świadomością powiedzieć zachwycają również dźwiękiem, mają przepiękną barwę jak dla mnie. myślę że w 12m może być nie ciekawie, u mnie 23m pomi
 3. Panowie Obecnie posiadam interkonekt RD LS , który łączy cd MF m3scd z integrą Hegla H190 , głośniki to Dynaudio S40 , teraz pytanie czy jako kabli głośnikowych użyłbym również RD LS , czy waszym zdaniem byłoby to dobrym krokiem. Obecnie moje głośnikowce to Chord Odyssey X . Zależy mi na jeszcze lepszej kontroli niskich tonów. Jednocześnie obawiam się zbytniej suchości , szklistości i uszczuplenia dźwięku. Po przeczytaniu niektórych wpisów można dojść do wniosku że jeśli Nordost , to tylko jako IC lub jako zasilający , ale nie jako głośnikowe. Jeśli ktoś mógłby się odnieść do t
 4. Sucho czyli analitycznie?, moim zdaniem mają barwę po cieplejsze stronie Może pomieszczenie nie zagrało, może wina nowego sprzętu nie wiem, było płasko, płytko, twardo ze słabą podstawą basową. Tak mogło być jeśli głośniki były zaraz po wyjęciu z kartonu lub miały zbyt krótki przebieg. Dynaudio potrzebują kilkuset godzin wygrzania i wtedy dopiero zaczynają grać.
 5. Czy są suche ?, moim zdaniem nie są, w porównaniu do serii DM oraz Exite które to miałem poprzednio grają miękko, aby wpłynąć nieco ma zmianę ich charakteru potrzeba wzmacniacza który ruszy membranami w dynamiczny sposób, reszta zależy od pomieszczenia oraz kabli, które to mogą ocieplić lub rozjaśnić przekaz.
 6. Cześć U mnie s40 grają z heglem190 , jest bardzo dynamicznie, czysto i zwiewnie. Zanim to osiągnąłem miałem przewalony bas, po wymianie kabli głośnikowych na jaśniejsze oraz IC na inny (nordost RD) zrobiło się przejżyście , dużo powietrza na górze, dobrze kontrolowany bas. Głośniki postawione 45cm od ściany(więcej nie dało rady), po bokach dużo miejsca. Więc pewnie dużą rolę odegrało pomieszczenie. Odsłuch w swoim pomieszczeniu konieczny.
 7. A h190 względem h160? Mam ciepło grające kolumny , chciałbym od wzmacniacza dobrze kontrolowanego basu, dynamiki, liniowości. Nie wiem który wziąć na odsłuch.
 8. Czy wobec tego h190 jest łagodniejsza od h120?
 9. Czy ktoś kto ma lub posiadał h190 mógłby się wypowiedzieć , jaką barwę ma ten wzmacniacz, tzn. Czy jest muzykalny, lekko w stronę ciepła, czy bardziej neutralny, czy można łączyć go z ciepło grającymi kolumnami. ?
 10. Witam Mam pytanie odnośnie h190, jak jest przy cichym słuchaniu tak np. na 30%, czy jest bas , przestrzeń , czy może trzeba podkręcić na jakieś 50 lub 55 % aby to uzyskać. Zastanawiam się nad jego zakupem, a w większości preferuję umiarkowane a czasami ciche słuchanie, Obecnie przy ra-1592 wszystko jest czego potrzebuję poza jednym , lepszej kontroli na basie, napędzane głośniki to dynaudio s40. Jeszcze jedno, z tego co wyczytałem to hegel nie ma opcji stand by, tylko główny wyłącznik, jak to jest w praktyce z włączaniem i wyłączeniem takie wzmacniacza.
 11. Przednie łącze USB typu A tylko dla urządzeń Apple, z tyłu USB typu B komputer , laptop - dla usb 2.0 potrzebna instalacja sterownika z dołączonej płyty CD-rotel po instalacji tego sterownika przełączasz w MENU na 2.0 , po czym w ustawieniach urządzenia audio w laptopie, komputerze możesz ustawić format np. na 44.1 lub wyższy.
 12. Panowie jako że posiadam odtwarzacz m3scd postanowiłem tu zadać pytanie, czy któryś z szanownych kolegów może miał podobną sytuację lub może potrafi mi pomóc: w trakcie słuchania muzyki niechcący ruszyłem przewodami sygnałowymi RCA a w głośnikach pojawiło się okropne burczenie , aż przestraszyłem się że może to uszkodzić kolumny, przy podpięciu innych kabli ten sam efekt , co może być powodem takiego zjawiska. Nigdy wcześniej z czymś takim się nie spotkałem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.