Jump to content

AL

Użytkownicy
 • Content Count

  919
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

188 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No oki Mac, ale traf na ślepo taką dobrą aplikację.
 2. A ja testuję właśnie Toppinga E30. Szczerze powiem, że "robi różnicę" na plus. W moim systemie gra Pioneer N70A oparty jak wiadomo na ESS SABRE 9016 x 2. Jak dla mnie zadowalająco, ale że lepsze jest wrogiem dobrego, no i od czasu do czasu poeksperymentować człowiek chce, postanowiłem spróbować zmian. Ze względu na rozsądną cenę i opinie, a także sentyment do AKM padło na Toppinga E30 i był to strzał w dychę. Znam sygnaturę AKM-ów z poprzedniego niższego modelu Pioneera N30AE. N70A jest z pewnością bardziej analityczny niż 30AE, ale i chłodniejszy w brzmieniu, co może wadą nie jest, ale jednak wyraźną cechą. Tego ostatniego podłączyłem do Toppinga po coaxie. W skrócie : jest ogólnie lepiej (!). Dźwięk jest lepiej wypełniony, scena głębsza. Nie jest to jakieś podbicie, ale brzmienie przypomina minimalnie efekt bardzo delikatnego loudnessa. Scena jest bardziej rozciągnięta w oba krańce pasma i w głąb. Jest bardziej 3D. I najważniejsze : na soczystości zyskała średnica i rozdzielczość dźwięku. Nie odnotowałem spotykanego w niektórych recenzjach osłabienia góry. I żeby nie było - wszystko to co napisałem jest wyraźnie słyszalne, rodzaj pewnego szlifu. Gdybym za tę różnicę miał zapłacić 2, 3 czy więcej tysięcy byłoby to ekonomicznie dyskusyjne, przynajmniej dla mnie. Za te pieniądze, jakie chcą za tego Toppinga - nie mam pytań. Warto. I choć najczęściej słyszy się, że nie gra kość, tylko aplikacja, to jednak kości swoje cechy mają. Z tzw. "wielkiej czwórki" ( choć teraz to chyba już tylko trójka ) na chwilę obecną najprzyjemniejszy odbiór muzyki zapewnia jednak AKM dając najrozsądniejszą równowagę pomiędzy detalem a muzykalnością przez którą rozumiem dobre wypełnienie i soczystość, na drugim miejscu ESS, CS połączony z Wolfsonem nigdy do końca nie był moją bajką. To oczywiście opina subiektywna.
 3. Za tę cenę ? Stanowczo przesadzona....
 4. Ja Ci tylko podpowiem, żebyś tylko nie uległ "czarowi" żadnej metalowej kopułki. W pierwszej chwili Ci "rozjaśni", ale tak po około tygodniu będziesz gryzł palce....
 5. Kiedyś to potrafili "pętlić" 🤠
 6. AL

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Zgadza się. Przekombinowany, choć potencjał był, ale się zmył. Zgadza się. Serial trzyma poziom ! Nastawiam się na ten serial !!! Absolutnie najlepszy serial. Pierwsza seria na szóstkę. Druga na piątkę. Trzecia na czwórkę ( w szkolnej skali ocen ) :-))) A z takich jeszcze trzymających poziom, to chyba jednak ostatni sezon Homeland, ale zgodzę się, że ten klimat trzeba lubić.
 7. City Reverb - City Of Lights...... [Hidden Content] bo w sumie czemu nie ;-) ?
 8. AL

  SERIALE ZAGRANICZNE

  Kalifat odradzam każdemu. Kiła straszna :-(.
 9. Z Technicsa brałbym RS-B965. Chyba, że szukasz sprzętu, który ma tylko stać na półce, a nie dobrze grać. Zgadzam się. To temat dla pasjonatów z talentem do drobnych napraw. Na serwisy bym nie liczył. Może to być źródłem dodatkowych stresów, a wszak muza ma nas relaksować i być źródłem przyjemności.
 10. AL

  Sprzedam/kupię

  Miałby ktoś do odsprzedania 6CA7 z jakimś przebiegiem troszkę mniejszym niż tirówka z A2 ?
 11. AL

  Koronawirus z Chin

  To jak na wojnie. Ratuj się kto może.
 12. Dziś jakoś retrospektywnie. NEW MUSIC - Anywhere.
 13. AL

  kiedy program 500-

  Szybciej te przytaczane w innym wątku tyranozaury zaczną grasować po Parku Saskim niż przez ten obecny cyrk chociaż JEDEN urzędnik straci pracę. O nich akurat jestem dziwnie spokojny...
 14. NIESTETY - nie wszystkie :-(.
 15. Szkoda życia, to brzmi jak kiepski kabaret.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.