Jump to content

AL

Użytkownicy
 • Content Count

  727
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

95 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie pisz tego za głośno, bo agenci "łojca derektora" nie śpią ;-)))).
 2. Wzmacniacz cokolwiek nie za bardzo ostygnie ;-) ?
 3. Czy wiadomo na co artysta wziął i zszedł ? Choroba, czy narkotyki ?
 4. 5 lat czekałeś ?
 5. Zdejmie się kaloryfery ze ściany w pokoju, bo po co grzać podwójnie :-)))) ?
 6. I oba światy idealnie łączy doświadczenie, które było dziś moim udziałem, tn. rip dwóch vinyli Autechre do gęstego pliku 24/96 we flacu. Chyba jedyny hi-res w życiu, który mnie autentycznie oczarował. Można ? Można :-).
 7. :-))))))))) ale Japończykom się jednak od Ciebie dostało :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Takiej perełki nie mogłem przepuścić :-))))))))))))))))) Aż sam się sobie dziwię :-)))))))))))))))))))))))))))))))
 8. Czytam dziś cały wątek od pierwszej strony :-). Zainteresował mnie, cóż..tak mam, że wolę coś przeczytać niż z pianą na ustach marnować czas i wyszukiwać informacje dla kogoś, kto ( bez obrazy Chicago, to się tyczy wszystkich tutaj ) jest mi...zupełnie obojętny, bo to ani mi kumpel, ani brat. Naprawdę. Tak samo jest w drugą stronę, więc chyba bardziej tłumaczyć tego nie trzeba ? :-). Ja wiem przemak, że taka postawa nie jest normą tu na forum -) Jestem tu z przerwami 14 lat ( gdybyś nie zauważył daty rejestracji ) i umiem wyczuć co i kim tutaj kieruje. Naprawdę. Ja wiem, że normą jest bicie piany, a najlepiej jakaś "zadyma", ale to nie ze mną. Mnie w to nie wciągniecie. Wyrosłem z tego :-). Mam swoje zdanie i nim się podzieliłem. Czy się ono komuś podoba,czy nie...szczerze ? Siedzę teraz i się śmieję :-))) To jest forum, czyli miejsce dla prezentowania swoich opinii, zdania na jakiś temat, nie do przekonywania całego świata do swoich racji :-). Resztę przemyśl sam :-) . Dziś znalazłem za to kilka fajnych płyt, którymi dzielę się w dziale "Muzyka" i polecam Wam wszystkim :-).
 9. Słuchaj, nie mam ani czasu, ani wewnętrznej potrzeby wyszukiwania teraz jakichś żródeł, żeby cokolwiek Ci udowadniać. Nie wciągniesz mnie w tę zabawę. Nie znajdę strony pt.: www.potegajaponskiejtechnikiprzeddrugawojnaswiatowa.com. Po prostu interesuję się historią i kilka razy natknąłem się na informacje, że przed II wś. Japończycy dysponowali w pewnych aspektach ( lotnictwo ) rozwiązaniami, które wg. Amerykanów były na bardzo wysokim poziomie i godne "pożyczenia". Tyle. Nie jestem inżynierem, nie powiem Ci dokładnie o co chodziło, ale to nie umniejsza przecież tego, co na ten temat czytałem. Mój post był powodowany co najwyżej emocjonalną reakcją na takie ignoranckie bzdury, z których wynika, że Japończycy potrafili tylko i wyłącznie robić groźne miny machając samurajskimi mieczami, bo to jest zwyczajnie nieprawda. I jestem też przekonany, że jeśli Ty zamiast mnie włożysz troszkę wysiłku to sam zweryfikujesz swój troszkę zaściankowy światopogląd odżegnujący Japończyków od czci i wiary i robiący z nich jaskiniowych troglodytów. Tyle w temacie. Życzę miłego popołudnia z muzyką :-)
 10. AL

  Nowości Jazzowe

  A ja jestem pod wrażeniem tego. Niesamowity klimat. Dawno żadna płyta nie wciągnęła mnie tak razem z kopytami : Enrico Pieranunzi ‎– Monsieur Claude (A Travel With Claude Debussy) https://www.enricopieranunzi.it/discografia/2017/1/22/dukes-dream-cgscl
 11. Mam inne zdanie, ale nie rzecz w tym, żeby teraz zacząć przerzucać się przykładami i własnymi racjami :-). Raczej niech z uśmiechem każdy zostanie przy swojej opinii i cieszy się muzyką :-). Mój post był tylko wyrazem mojej własnej, niezależnej opinii, którą chciałem się tu podzielić, nie próbując nikomu jej narzucać :-).
 12. Mi od kilku dni gra to : Curtis Fullers Quintet - Blues-ette https://www.discogs.com/Curtis-Fullers-Quintet-Blues-ette/release/6926274 Polecam wszystkim, którzy czują, że chcieliby "ugryźć" jazz, ale się boją, że może być za trudno. Słucha się tego świetnie. Polecam
 13. Jakbyś miał chociaż cień jakiejkolwiek wiedzy o Japonii i japońskiej technice z lat 30-tych ubiegłego wieku i wiedział, jak to Amerykanie szczali w majty, aby wydobywać japońską technikę wojskową od Japonii...mógłbyś się zdziwić, oj mocno zdziwić :-)))))))))))))))))))))))) Zwróćmy przy okazji uwagę na zaprzeczenie "świętej" zasadzie odsłuchu : " pomiędzy słuchającym, a głośnikami nie powinny znajdować się ŻADNE przeszkody, ponieważ....itd. etc. " :-)))))))))))))))
 14. Tak troszkę z boku... Bólem zdecydowanej większości współczesnych monitorów jest ich...wielkość. Zauważcie, jakiej wielkości monitory robiono 30-40 lat temu, a jakie robi się dziś. Czemu o tym piszę ? Ano dlatego, że sam właśnie boleśnie przekonuję się, że PRAWDOPODOBNIE współczesny człowiek padł ofiarą mody na kompaktowe rozmiary głośników. Fizyki pan nie oszukasz. Z jednej strony mówimy o "monitorach", z drugiej chcemy mieć jak najbardziej "duży" wypełniony dźwięk....Tak się nie da, albo jeśli już to w przypadku naprawdę drogich..kosmicznie drogich konstrukcji. Przypomina to poszukiwanie najszybszego samochodu, kiedy szuka się nie wśród klasy premium, ale w klasie niższej średniej. Do napisania tego postu skłoniła mnie refleksja po przeczytaniu tego wątku od A do Z oraz własne, dość bolesne rozczarowania, kiedy to całkiem przeciętny monitor z początku lat 80-tych rozkłada na łopatki całkiem (ponoć) porządny monitor z lat współczesnych. Po pierwszym zachwycie na półkę wraca skromny monitor z zamierzchłych czasów. O czymś to świadczy. Zwróćcie uwagę na jeszcze jeden fakt. Praktycznie większość osób zgadza się, że jednym z niekwestionowanych liderów jest tu SF Extrema. Popatrzcie na ten monitor. To jest skrzynia ( a nie pudełko do butów udające kolumnę ) bardziej przypominająca ściśniętą niewielką podłogówkę niż typowy monitor wedle obecnych standardów. Właśnie o tym mówię. Dobry monitor to wyjątek. Dobra podłogówka zdarza się znacznie częściej. Sam z powodów lokalowych jestem skazany na monitor, niestety. Wydaje mi się, że fan monitorów skazany jest wcześniej, czy później na wieczne poszukiwanie czegoś, czego i tak nie osiągnie. No chyba, że sprzeda nerkę, a i wtedy szanse na osiągnięcie audio nirvany ma niewielkie. Dla mnie osobiście obecny trend polegający na wciskaniu ludziom obudów wielkości "pudełek do butów" mających jakoby oferować świetny dźwięk jest ślepą uliczką. I nie zrozumcie mnie źle. Jestem jak najbardziej za monitorami ( gdyby ich nie było, mógłbym sobie dać spokój z audio, albo przejść na słuchawki ), tyle, że poszło to nie w tę stronę, w którą powinno, przynajmniej, jeśli mówimy o stawianiu dźwięku na pierwszym miejscu, a designu daleko dalej.
 15. No i zupełny "odlot". Coś rewelacyjnego ( w ocenie autora postu rzecz jasna ;-). Odeon - Galaxies https://www.discogs.com/Odeon-Galaxies/release/11529352
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.