Jump to content

piotrek_rr

Użytkownicy
 • Content Count

  148
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

605 profile views
 1. Jest klawisz pod klapką amplitunera chyba "DISPLAY". Tak się ustawia co ma wyświetlać wyświetlacz AVR przy odtwarzaniu. Tak jest w mojej A1080. Na pilocie nie ma tego klawisza.
 2. Zamówiłem SVS PB2000 Pro na testy. Będzie na początku przyszłego tygodnia. Porównam go z Klipschem w obecnym pokoju. Z ciekawości podłączę nawet obydwa. Zrezygnowałem póki co z SB3000 bo myślę, że zostanie PB2000 Pro i kiedy się przeprowadzę to dokupię drugiego. Puenta tematu jest taka, że co 2 to nie 1. Dzięki za porady i sugestie
 3. Nie wiem, jak u Ciebie kolego, ale dla mnie zakup/wymiana itp. subwoofera nie należy do życiowych decyzji, to jedynie zabawa. Obecnie, po opinii kolegi don11 bardzo zaciekawił mnie PB 2000 Pro. Jest w założonym budżecie, kinowy. Wypożyczę obydwa i porównam. Jak efekt będzie niesatysfakcjonujący, będę bawił się dalej. Mogę podłączyć w swoim amplitunerze (Yamaha RX-A1080) 2 suby, ale ich regulacja jest wspólna, nie jest niezależna. Nie planuję żadnych zmian elektroniki. W związku z tym obstawiam, że nie uda mi się dokładnie wyregulować dwóch subów. Odsłuch i tak puki co w starym pokoju.
 4. No to nie pozostaje nic innego, jak wypożyczyć PB 2000 Pro i SB 3000 i porównać 🙂 Generalnie rezygnuję z 2x Klipsch R112.
 5. W przeszłości używałem tylko subwooferów w obudowie zamkniętej. Najpierw Jamo SUB650. Na jego czasy to był rewelacyjny. Potem REL R-505, którym wspierałem również stereo. Po pewnych zmianach sub pozostał tylko do kina. Pomyślałem o Klipschu w obudowie otwartej i mnie zachwycił rozmachem i efektami kinowymi. Jednak z czasem, po kilku m-cach oglądania filmów brakuje mi trochę kontroli i jakości basu. Stąd pomysł na SB-3000.
 6. Ten PB 2000 Pro jest bardzo ciekawą propozycją, nie brałem go wcześniej pod uwagę. Ciekaw jestem jak by porównać PB 2000 Pro i SB 3000 wyłącznie w kinie, to który by dał lepsze efekty kinowe, ale z uwzględnieniem jakości basu ? Ogólnie salon typowo rodzinny, nie salka kinowa. Nie jest priorytetem jak najlepsze rozłożenie basu w całym pomieszczeniu tylko w miejscu odsłuchowym, czyli kanapa 🙂.
 7. Witam, Wiem, że tematy subwooferowe wałkowane milion razy, ale... Będę się w niedalekiej przyszłości przeprowadzał i będzie więcej miejsca w salonie. Posiadam do kina set Klipscha na RP280F z przodu itd. oraz sub Klipsch R-112SW Pokój 32m2. Jak myślicie, czy lepiej dołożyć drugi sub R-112SW aby wzmocnić bas w kinie, czy kupić jeden np. SVS SB-3000 ? (PB3000 za drogi) Przerabiałem już wcześniej RELA HT1205, trochę za mało kinowy (za mało niskich zejść itp. w stosunku do Klipscha. Jednak po dłuższym odsłuchu brakuje mi trochę precyzji basu i takiego punktowego, mocnego uderzenia. Idealnie było by tak pośrodku, między RELEM a Klipschem. Wpadł mi w oko SVS SB-3000. Jak ktoś ma niech napisze jak to gra. Odsłuchu w nowym mieszkaniu nie zrobię, bo jeszcze w trakcie budowy.
 8. Mam zasilacz Nostromo 5v 3A model chyba V4. Gra elegancko. Dotychczas grałem z Marantza NA8005 i samo Node 2i nie dorównuje mu. Ale z zasilaniem liniowym już tak 🙂 Nie miałem jeszcze czasu na poważniejsze odsłuchy, ale chyba zostanie Node 2i.
 9. Witam właścicieli Node 2/2i. Właśnie stałem się posiadaczem Node 2i z zasilaniem liniowym kolegi k4mil3k. Mam pytanko: Czy mogę prosić o zdjęcie tego ostatecznego modułu liniowego gen. 2? Nie wiem jaki jest zainstalowany w moim, raczej pierwsza generacja, ale chciałbym się upewnić. Taki kupiłem. Jeżeli tak jest to czy opłaca się wymieniać pierwszą gen. na drugą ? Czy poza lepszym zabezpieczeniem jest coś jeszcze ? Mam Node 2i. Wiem, że druga gen. jest dedykowana albo do Node 2 albo do Node 2i. Dzięki. Pozdrawiam Piotrek
 10. Wypożycz i posłuchaj, nie ma lepszej opcji 🙂 Zobaczysz poza brzmieniem jak wygląda obsługa obu amplitunerów. Samo menu i sposób obsługi również jest istotne. Miałem w przeszłości Onkyo NR818 i RZ810, Marantza SR6011, Denona X4400H. Szybkość i łatwość obsługi najlepsza w Yamaszce. Minus Yamahy jak dla mnie to brak klawiszy typu CD, GAME, BLURAY itp. na pilocie. Są numeryczne z profliami ustawień dla każdego odzielnie. Trzeba pamiętać na jakim numerze jest co, albo wchodzić w menu SCENE. Dla mnie poza ONKYO NR818, które było wybitnym amplitunerem, Yamaha jest najlepszym ampli jaki miałem do tej pory. Gdybym nie zdecydował się na Yamahę to szedłbym w ARCAMA. Yamaha wygrała bo do stereo mam inny zestaw i potrzebowałem ampli konkretnie do kina. Wypożycz i odsłuchaj... !! P.S. Yamaha nie złagodziła Klipschów, bo model RP nie gra krzykliwie jak starsze serie. Yamaha jest neutralna jak dla mnie. Niczego nie łagodzi, po prostu nie dodaje jak np. Onkyo ostrości.
 11. Tłumiki odesłałem. Generalnie z tłumikami było gorzej niż bez.
 12. Miałem niedawno Denona X4400H, czyli generalnie model wyższy niż seria X3xxx. Jego granie mi się podobało, ale z innych przyczyn zmieniłem na Yamahę RX-A1080. Granie Yamahy jest znacznie przestrzenniejsze, dokładniejsze. Separacja kanałów, lokalizacja jest znacznie lepsza niż w Denonie. W stereo (chociaż nie używam jej do tego) również dla mnie lepiej. Lubię granie szczegółowe. Yamaha wcale nie jest taka ostra jak w przeszłości. W Yamaszce masz też więcej możliwości regulacji, włącznie z wprowadzeniem zmian w equalizacji YPAO. Pod względem jakości wykonania Yamaha również lepsza, metalowa. Kolumny na jakich gram to Klipsch RP280F i reszta również Klipscha. Pozdrawiam.
 13. Jeżeli może zadziałać to chętnie zamówię na próbę. Ponieważ same tłumiki nie zadziałały to czy wychodzi na to, że problem jest jednak w dopasowaniu impedancji ?
 14. Z tłumikami szumi na minimum w amplitunerze. Bez tłumików cisza na minimum.
 15. Zwrócić można bez problemu 🙂 Dzięki tak czy inaczej za zainteresowanie tematem !!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.