Jump to content

piotrek_rr

Użytkownicy
 • Content Count

  139
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

About piotrek_rr

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

482 profile views
 1. Wypożycz i posłuchaj, nie ma lepszej opcji 🙂 Zobaczysz poza brzmieniem jak wygląda obsługa obu amplitunerów. Samo menu i sposób obsługi również jest istotne. Miałem w przeszłości Onkyo NR818 i RZ810, Marantza SR6011, Denona X4400H. Szybkość i łatwość obsługi najlepsza w Yamaszce. Minus Yamahy jak dla mnie to brak klawiszy typu CD, GAME, BLURAY itp. na pilocie. Są numeryczne z profliami ustawień dla każdego odzielnie. Trzeba pamiętać na jakim numerze jest co, albo wchodzić w menu SCENE. Dla mnie poza ONKYO NR818, które było wybitnym amplitunerem, Yamaha jest najlepszym ampli jaki miałem do tej pory. Gdybym nie zdecydował się na Yamahę to szedłbym w ARCAMA. Yamaha wygrała bo do stereo mam inny zestaw i potrzebowałem ampli konkretnie do kina. Wypożycz i odsłuchaj... !! P.S. Yamaha nie złagodziła Klipschów, bo model RP nie gra krzykliwie jak starsze serie. Yamaha jest neutralna jak dla mnie. Niczego nie łagodzi, po prostu nie dodaje jak np. Onkyo ostrości.
 2. Tłumiki odesłałem. Generalnie z tłumikami było gorzej niż bez.
 3. Miałem niedawno Denona X4400H, czyli generalnie model wyższy niż seria X3xxx. Jego granie mi się podobało, ale z innych przyczyn zmieniłem na Yamahę RX-A1080. Granie Yamahy jest znacznie przestrzenniejsze, dokładniejsze. Separacja kanałów, lokalizacja jest znacznie lepsza niż w Denonie. W stereo (chociaż nie używam jej do tego) również dla mnie lepiej. Lubię granie szczegółowe. Yamaha wcale nie jest taka ostra jak w przeszłości. W Yamaszce masz też więcej możliwości regulacji, włącznie z wprowadzeniem zmian w equalizacji YPAO. Pod względem jakości wykonania Yamaha również lepsza, metalowa. Kolumny na jakich gram to Klipsch RP280F i reszta również Klipscha. Pozdrawiam.
 4. Jeżeli może zadziałać to chętnie zamówię na próbę. Ponieważ same tłumiki nie zadziałały to czy wychodzi na to, że problem jest jednak w dopasowaniu impedancji ?
 5. Z tłumikami szumi na minimum w amplitunerze. Bez tłumików cisza na minimum.
 6. Zwrócić można bez problemu 🙂 Dzięki tak czy inaczej za zainteresowanie tematem !!
 7. Przyszły tłumiki z tego linka powyżej. Podłączenie ich zgodnie ze strzałką powoduje nasilenie szumu przy każdym ustawieniu. Na -10db szum jest największy, na -20db najmniejszy. Ogólnie niestety bez tych tłumików szum jest mniejszy niż z nimi. Nie wiem czy próbować je podłączyć odwrotnie ? Czy nic nie uszkodzę ? Nie wiem czy to coś da... Dzięki.
 8. Bardzo ciekawa propozycja. Szkoda, że trudno z dostępnością. Skąd kupiłeś ?
 9. Wzmacniacz musi być sprawny, bo z tabletem, a dzisiaj z Marantzem NA6006 wszystko jest ok. wg. instrukcji Peachtree GAIN, czyli jak rozumiem czułość na wejściu HT jest inna niż w normalnym trybie. Zrobiłem kolejny test: Kiedy podłączę amplituner normalnie, nie przez HT i odkręcę gałkę Peachtree mniej więcej do połowy (osiągam głośność jak w HT) szumu również nie ma. Druga sprawa, czytałem specyfikacje Marantza NA6006 i ma na wyjściu o zmiennej głośności do 4,5 V. (brak szumu) Yamaha ma na PRE OUT 1V, max 2V. Denon którego testowałem wcześniej wg. instrukcji ma 1,2V (szumiał najbardziej) Czy jest taka możliwość, że Peachtree dostaje za słaby prąd i dlatego szumi ? PS Przepraszam za laickie opisy 🙂
 10. Oczywiście, że nie. Są one podpięte pod Peachtree. Złącza frontów są wolne.
 11. Jak gałkę odkręcę na maxa to przy końcu szum się pojawia. Ale tak to jest chyba w większości wzmacniaczy. Podłączyłem dzisiaj sieciowca z regulacją głośności Marantza NA6006 oczywiście w trybie HT. Bajka, nic nie szumi pięknie gra. Nie wiem jakie parametry ma ten marantz, ale to ewidentnie niespasowanie czegoś.
 12. Próbowałem izolatora galwanicznego Monacor FGA-40HQ. Spowodował straszne zakłócenia i trzaski. To raczej nie to. Mam też porządną listwę zasilającą Tomanka. Kabel zasilający 2 pinowy również próbowałem. Nic to niestety nie zmienia. Może kupię na próbę te tłumiki. Sam raczej nie złoże „pajączka" 😞
 13. Niestety jestem w tym temacie laikiem. Pomysł był taki aby wpiąć „coś” w tor pomiędzy Yamahę, a Peachtree aby obniżyć impedancję wyjściową źródła, ale z tego co napisali koledzy wyżej problem może być w czułości. Nie wiem jak to sprawdzić...
 14. Jestem z Warszawy 😞 Jeżeli miałoby pomóc mogę kupić na próbę, a w razie czego odeślę 🙂
 15. A masz kolego jakąś teorię dlaczego tak szumi w trybie HT ? Bo widzę, że znasz się na ICE Power 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.