Jump to content

Groh

Branża
 • Content Count

  373
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

112 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

699 profile views
 • Qban

 1. Szanowny Panie Zaszło pewne nieporozumienie DAC NFB-1 ver 2014 jest dostępny od połowy roku 2014 Natomiast jeżeli chodzi o model DAC NFB-1 ver 2015, to jest możliwość sprowadzenia od producenta na zamówienie. Dodatkowo ważna informacja. Na wszystkie urządzenia Audio-gd zakupione u polskiego dystrybutora obowiązuje polska 3 letnia gwarancja, w pierwszym roku DOOR TO DOOR.
 2. Witam Jak będziemy mieli patent na aktualizacje modeli do DSD to dam znać. Brdzie się to wiązać niestety z odesłaniem go do naszego serwisu... Osobiście też mi na tym zależy gdyż mój prywatny DAC jest pozbawiony tej funkcjonalności :)
 3. Polecam wszystkim którzy mają problemy z USB ( nie tylko tyczy sie audio ) http://www.thesycon.de/eng/latency_check.shtml Wczoraj znajomemu wykryłem ze to jego myszka powoduje problemy w systemie (właściwie jej sterownik) i to powodowało trzaski DAC ( sorry za OT :) )
 4. Można otwierać DAC`i. Nie wiąże się to z utratą gwarancji. Przynajmniej u nas. I nie pytajcie mnie po co są te plomby bo nie mam zielonego pojęcia. Przy okazji korespondencji zapytamy Kingwe o to :) NFB-1.32 - ma ustawione SPDiF do Sabre fabrycznie, ale polecam pobawić się Wolfsonem :) NFB-28 - Jak sama nazwa wskazuje zmiękcza górne częstotliwości :) Właściwie przeznaczenie tego modułu jest ukierunkowane dla osób słuchających na słuchawkach o zimnej, jasnej charakterystyce. Efekt jest delikatny i pozwala dobrać pasmo DAC`a do reszt toru.
 5. nie było większych zmian w 1:32. Drobne korekty w sposobie montowania łączówek pomiędzy głównymi elementami. i to tyle ...Kingwa jak wprowadza jakieś istotniejsze zmiany to zmienia numer tak jak to było np. w przypadku NFB10.32, które dostało trafo r-core i stało się 10.33 Nigdy się nie upieramy przy ustawowych 10 dniach :) potrzeba komuś więcej czasu to nie ma problemu.
 6. Cóż mogę powiedzieć... Użyje analogi. Jak kupuje samochód to nie zastanawiam się nad tym czy producent wycisną wszystko z silnika co się dało, czy współczynnik oporu powietrza jest najmniejszy z możliwych. Patrze na każde auto w sposób zupełnie subiektywny i kupuje to na co mnie stać i co mi się podoba. Nie ma idealnych urządzeń dla wszystkich i to nie ma nic wspólnego z ceną. Są dobre urządzenia dla konkretnych użytkowników i naprawdę cieszy mnie to ze wielu z was doceniło A-GD :) Naprawdę nie wiem co tam Kingwa wymyślił w szczegółach aplikacji Sabre. Wie to on i może jeszcze kilka osób dokoła niego. Ale wiem jedno ze to pasjonat swojej profesji i jeżeli coś tam wymyślił to miało to sens. Żyje tym światem od lat i wie co robi. To jest jak wszyscy wiemy chiński producent, produkujący pod własna chińską marką. Każdemu chiński produkt kojarzy się jednoznacznie... Kingwa nie może sobie pozwolić na wpadki bo po prost zbankrutuje. Nie stoi za nim wielka historia firmy i znana marka (wpadek wielkich marek było bez liku i każdy o tym czytał lub doświadczył na własnej skórze). Sadze ze zanim cokolwiek wypuści na rynek dobrze to przemyśli i skalkuluje. Warto zauważyć ze przeciętny "czas życia" modelu jest niezwykle krótki jak na tą branże, cały czas myśli nad rozwojem i optymalizacją swoich urządzeń. Ma swoją oryginalną wizje konstrukcji i albo to komuś się podoba albo nie, bo gusta są przecież różne ... w/w NFB-1.32 jest bez wątpienia udaną konstrukcją za przyzwoite pieniądze i to jest najważniejsze WM8805 ma/miał opinie najlepszego odbiornika SPDiF. Należy pamiętać iż aplikacja Sabre w 1,32 była jedna z pierwszych na świecie. Zapewne w czasie projektowania i testowanie nie były znane, tak naprawdę, wszystkie ewentualne wady ES9018. Jak jestem w stanie sobie wyobrazić testowanie DAC pod względem jakości dźwięku generowanego to nie bardzo jestem sobie w stanie wyobrazić próby testowania tysięcy źródeł sygnału SPDiF pod względem współpracy z Sabre. To była zmienna jakiej nie mógł przewidzieć. Myślę ze KIngwa postawił na pewnego konia jakim jest WM8805 tak na wszelki wypadek. To są oczywiście moje domysły i tak patrząc na dalszy rozwój jakim był 10ES2 ( pozbawiony WM8805 ) myślę ze tak było. Choć w nowej odsłonie 1(2014), WM8805 nadal jest montowany. Potrzeba rynku...?
 7. DAC jest z nowej dostawy. Ma firmware 2014 zapewne. Jest inny sterownik do tej wersji. Powinno pomoc. Albo wgrać wersje 9 lub 10 firmware do DAC`a. Oczywiście odinstaluj stara wersje sterownika i zainstaluj nowa po restarcie komputera
 8. Kingwa coś ogłosił w sprawie wsparcia dla DSD. :) Nie mam jeszcze szczegółów.
 9. Witam :) Wszystkie nowo kupione DAC`i mają najnowszy firmware i nie wymagają aktualizacji :) Lepiej sobie ( i nam :) ) oszczędzić kłopotów. Jak już aktualizujemy to z Windowsa 7 tylko... z doniesień wynika ze z innymi systemami bywają problemy.
 10. Mam wiele pytań w temacie wygrzewania sprzętu. Wiec żeby się nie powtarzać to napisze tutaj :) Generalnie sprzęt uzyskuje swoje optymalne parametry po ok 200 godzinach pracy. W przypadku nowego urządzenia polecam włączyć go na 5 dni. Tyczy się to też zegarów. TCXO wygrzewają się dłużnej. Sprzęt serii NFB czy Master należny traktować jak sprzęt lampowy. Aby jego parametry uzyskały optimum, tranzystory lustra prądowego muszą uzyskać tą sama temperaturę co trwa chwile i im sprzęt jest dłużnej użytkowany ten czas jest krótszy. I tak w innym temacie - Audio Show fotorelacja :) - http://www.4hifi.pl/audioshow2013.html#ad-image-0
 11. W NFB-28 nie ma opcji przygaszania ekranu
 12. Audio Show - Jesteśmy w pokojach Hotelu Sobieski nr. 325 i 327. Zapraszam na odsłuch miedzy innymi NFB-7.32 do Precision 1; NFB-28; Ref 5.32 do SA-31SE. Będziemy mieli modele słuchawek Hifiman HE-400, HE-500 jak i HE-6 (jak dojadą :) ) W drugim pomieszczeniu Master 7 z Master 10 lub Precision 1 z kolumnami ESA Credo lub Graj Pudła nr.3
 13. www.4hifi.pl - osobno nie ma ich wyszczególnionych, ale w opcjach zakupowych przy np. NFB-1.32. Samego TCXO jako produktu osobnego nie ma. Najlepiej skontaktować się mailowo z działem sprzedaży i zamówić podając dane do faktury proforma. I takie tematy to proponuje na priva ... bo tak mi głupio o tym pisać tutaj :)
 14. Zegary są i ceny na nie na stronie. Można zadzwonić do działu sprzedaży i w ten sposób zamówić. Według Kingwy zegary należy wygrzewać co najmniej 200 godzin. Wtedy uzyskają odpowiednie parametry.
 15. A o jakim systemie operacyjnym mówimy?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.