Jump to content

Thornero

Użytkownicy
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka, turystyka rowerowa, początki audiofilizmu
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

352 profile views
 1. Pylony Sapphire 25 dałyby lepszy bas niż PS 23
 2. Moja wypowiedź, by stawiać jak najdalej kolumny od ścian, stała się przyczynkiem do tego, że rozgorzała dyskusja na ten temat. Dlatego chciałbym uściślić, że miałem na myśli oddalenie optymalne od ścian - wszystko zależy od naszych preferencji. Znając jednak nasze żony (czytaj drugie połowy) i wielkość naszych salonów, wiem, że są pewne granice. Nikt nie che potykać się na środku pokoju o nasze stojące skarby (czytaj kolumny). I jeszcze jedno, największą nasza bolączką, jest raczej słaba adaptacja akustyczna naszych pomieszczeń odsłuchowych. Chociaż znam paru, co budowało swoje domy i salony z myślą o przyszłym Hi-Fi.
 3. Nie ma jednego wzorcowego ustawienia.Kolumny należy ustawić zgodnie z indywidualnymi potrzebami. Im dalej od ścian tym lepiej. Pokombinuj też z odległościami pomiędzy kolumnami (szerzej -ciaśniej), co może też mieć wpływ na stereofonię. Nie zauwazyłem, że zmienia się diametralnie dźwięk po zmianie kąta ustawienia kolumn.
 4. U mnie S25 grają z Kandy 2 i jest synergia - bas, wykop i energia. Czego mi brakuje, to może wysublimowanej średnicy w jazzie i wokalu.
 5. Mój Cd odpukać nie zacina się, chyba, że użyję jakiegoś starego, zmielonego cd.
 6. Sam wzmacniacz tranzystorowy nie da ci lampowego brzmienia, chyba, że będziesz poszukiwał całego systemu tj. integrę i kolumny, które jako całość mogą symulować brzmienie lampy.
 7. Thornero

  ROKSAN - fan club

  Słuchałem K2 z Dynaudio dm2/7 i DYNAUDIO AUDIENCE 52 SE - jest to mniej więcej takie granie, jak opisałeś. Jedynym mankamentem było zmniejszenie dynamiki w innych gatunkach np. metal, ciężki rok, elektronika -brakowało tego pazura. Przy jazzie i lekkim rocku było ok. Przy audience 52se dźwięk był masywniejszy i bardziej nastrojowy.
 8. Czy ktoś z Torunia wybiera się samochodem w niedzielę na Show. Chętnie bym się przyłączył.
 9. Thornero

  KLUB ROKSAN KANDY K2

  K2 dobrze się zgrywa z Pylon Audio Sapphire 25. Dźwięk jest żywy, dynamiczny, czysty i przestrzenny, całkiem niezłe niskie tony. System nadaje się do rocka, popu i elektroniki. Wokal jest wyraźny, ale nie wychodzi przed szereg. Jest to w miarę uniwersalny zestaw.
 10. To prawda. Odsłuch i zakup tylko na trzeźwo. Dalej, jak kto woli. Po bro w dobrym towarzystwie to słuchałem Grundiga 235 i było spoko.
 11. Witam, dawno nie udzielałem się na forum. Wróciłem do audio z kolumnami Pylon Sapphire 25, które grają razem z Roksan K2. Uważam, że jest to dobre połączenie. Wcześniej K2 łączyłem z różnymi kolumnami: Elac fs 67.2, Harpia Acoustics 2395, Dynaudio Audience 52se, Wszystkie inaczej grały i miały inny charakter: Elacki - wspaniała średnica, mała dynamika, Harpie -wyśmienita przestrzeń i dynamika, Dynki muzykalne, trochę buły, masywny dźwięk. Pylonki zaś czarujące z nisko schodzącym dołem, przestrzeń bardzo dobra, o ile dobrze rozstawi się je w pokoju, średnica bdb minus, wokal na linii kolumn, czasami wychodzi do przodu, wysokie nie nachalne dźwięczą się od czasu do czasu różnymi kolorami. Proszę wybaczyć za ten opis, ale jestem po jednym bro. Może to być wskazówka dla tych, którzy szukają ciekawego w miarę uniwersalnego zestawu. Słucham wszystkiego po trochu: rocka, alternatywy, elektroniki, jazzu, rzadko klasyki. Dobrze jest posłuchać muzyki i dać sobie sobie na luz z gonieniem króliczka...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.