Jump to content

ayran

Użytkownicy
 • Content Count

  2559
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

ayran last won the day on December 29 2016

ayran had the most liked content!

Community Reputation

2147 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2509 profile views
 1. Co sobie do tego podepniesz i co będziesz słuchać to twoja sprawa. Ludzie na forum, którzy poszli w takie rozwiązanie chyba nie słuchają martyniuka.
 2. 2TB w obudowie sieciowej WD kosztuje 600 zł. Tyle o szumie. Jak pisze kolega: to się wpina w domowy router i działa. Ma się dostęp do plików na dysku ze wszystkich urządzeń wypiętych po kablu albo bezprzewodowo w domowy lan.
 3. dysk 80GB to jest jakiś zabytek. myślę że potrzebuje dużo prądu. ale jak sobie zrzucisz film bluray 4k na dysk bez żadnej zmiany formatu bo spokojnie może ci wyjść 50GB. gdzieś 10 lat temu miałem dysk usb, który był podpinany do dwóch gniazd usb. nie bardzo wiem co ta informacja wnosi do tej dyskusji. współczesne dyski twarde mają objętości liczone w TB. windows xp wskazuje że chodzi o czasy sprzed tak mniej więcej 15 lat (nie wiem, nie nie używam). w ogóle mam wrażenie, że za bardzo odwołujesz się do swojego historycznego doświadczenia.
 4. 1. jakbyś podpiął NAS to pewnie problem by zniknął. 2. miałeś syfny sprzęt -- problemem nie był dysk twardy tylko płyta główna. no i pytanie podstawowe: po co ci myszka w pc audio?
 5. To jasne, że dysk twardy słychać. Ilość decybeli jaką produkuje jest częścią jego specyfikacji. Może być również tak, że używasz jakiegoś syfnego systemu operacyjnego dla którego obsługa dysku twardego jest wyzwaniem. Ja wstawiłem NAS z 6 (sześcioma) dyskami twardymi po 4TB do schowka na miotły. Drugi koniec domu. I pliki idą kablem ethernet (czyli "skrętką") do terminala z małym linuksem z mpd. Nic mi nie trzaska i nie trzaskało. Myszy nie słyszę bo mysz nie jest podpięta do terminala bo do terminala nie jest podpięty ani monitor ani klawiatura.
 6. No nie możecie tak robić. Jestem na przerwie w pracy i nie mogę sobie strzelić pięćdziesiątki a tego nie da się czytać na trzeźwo.
 7. Twoim problemem nie jest PC. Twoim problemem są: dac, wzmacniacz i kolumny. Wyobraź sobie, że masz CD z wyjściem cyfrowym i zamierzasz używać go jako tzw. transportu czy źródła sygnału wyprowadzanego spdif (coax/toslink) i teraz spróbuj skonfigurować swój zestaw.
 8. Tak wlasnie rozwija się OpenSource, którego rownież ty jesteś beneficjentem. No ale najwyraźniej nie masz dość lat aby to zrozumieć. Dyskusja jest o tym, że dałem ci narzędzie jak wykorzystać twoją wiedzę. No ale ty bardziej wolisz swoją forumową masturbację.
 9. A wysłałeś już te emaile?
 10. ale czasami trzeba wykonać konwersję z DSD64 do PCM. można zrobić to jakoś albo dobrze. jak rozumiem, wiesz jak zrobić to dobrze. nie poleruj pytonga, napisz do ludzi o których już wspomniałem jak zrobić do dobrze.
 11. macie internet, korzystacie bezpośrednio/pośrednio z opensource. nie polerujcie sobie pytonga tylko napiszcie do kellermana od mpd, do ludzi z projektu ffmpeg oraz do ludzi od wtyczki sacd w foobarze bo tam też można wybrać 352,8KHz.
 12. masa ludzi słucha discopolo. mówię do czego dekompresowany jest dsd64. to, że potem robisz sobie z tego 88.2 to już twoja fanaberia. tak właśnie działa DSD2PCM w mpd. DSD64 jest konwertowany do 352,8KHz, a DSD128 do 705,6KHz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.