Jump to content

qqrydza

Branża Konto NIE jest oficjalnym Partnerem Audiostereo
 • Posts

  702
 • oraz w archiwum

  362
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

159 Dobry

Audiostereo

151

Bocznica

8

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4399 profile views
 1. Tak, pre gramofonowe. Wracając do 5751, zmniejszenie wzmocnienia również przynosi redukcję niepożądanych efektów jak mikrofonowanie czy szumy.
 2. Stosuje lampy w pre gramofonowym zarówno 12ax7 jak i 5751 i różnic we wzmocnieniu trudno się dosłuchać. Przypomnę, że pre mam podłączone do tranzystorowego wzmacniacza. Do wyciszonych lamp trzeba dorzucić 12AX7S i 12AX7SH. ECC803S czy E83CC.
 3. Aż miło przeczytać taki post w końcu. Do rzeczy. Najwyraźniej trafił na nieudany produkt. Przejście na krótkie anody miało wyeliminować właśnie problemy z mikrofonowaniem i innymi wadami produkcyjnymi. Na pewno jest to odchyłka od normy. Info wygrzebane z internetów. Inny temat to wizerunek lampy z trąbką na lampie. 🙂 Te RCA powinny być satysfakcjonujące. Teraz to kwestia jest: które lampy „zagrają” lepiej dla Ciebie, bo to będzie już indywidualna sprawa. RCA uchodzą za czołówkę. Gdybym mógł to poleciłbym kontakt z facetem o ksywce Belfer. Prowadzi forum arena melomana. Aktualnie ma system z Maków i kilka lamp już przerobił. Przemiły gość.
 4. … i tak jak napisał we wcześniejszym wpisie im więcej dzwoni i dopytuje to zamiast rozjaśnić się sprawa zaciemnia i ma co raz to większy „mętlik w głowie”. 😉
 5. Trudno odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Mimo charakteru lampy nie sposób odpowiedzieć w 100% jak zareagują na siebie lampa i sprzęt. Wiemy co stoi za jakością starych lamp. Materiały i masowa produkcja. Niestety nowe lampy są jeszcze w tyle jeśli chodzi o jakość dźwięku. Mam ma myśli małe lampy. Jak powiedział Dyzma… sukces to umiejętność podejmowania szybkich decyzji.
 6. Potrafiłeś odpowiedzieć na poprzednie pytanie Adaszy? Nie? To po co teraz się odzywasz? P.S. Pewnie zaraz będzie atak na moderację.
 7. Nic nie zastąpi własnych doświadczeń i to może być jedyny pozytywny aspekt zakupu lamp z nowej produkcji. Oszczędny zawsze płaci dwa razy. Takie powiedzenie jest. Już drugi tydzień rozważasz wydatek 5-6 stówek. Kup lampy ze starej produkcji i będziesz wiedział na czym stoisz. Przecież to nie będą Twoje ostatnie lampy. Wiem coś tym. Będzie dręczyć, czy aby na pewno… jest tak jak piszą?
 8. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  [Hidden Content] NOS
 9. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  [Hidden Content] NIB/NOS
 10. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Jesteś, jesteś. 🙂 Ja jeszcze raz napiszę bo jak to często bywa, żniwiarze koszą wszystko. Przepraszam osoby, które poczuły się urażone moimi postami a nie powinny. Już kolejny raz chcę zakończyć ten OT. Pozdrawiam. M.
 11. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  W związku, że większa część moich postów została usunięta postaram się streścić i odpowiedzieć na kilka poruszonych tematów mając nadzieję, że nikogo nie urażę. 🙂 Odnośnie miernika i jego dokładności, lampy trafiają do mnie z wielu miejsc na świecie. Japonia, Stany, Hiszpania, Niemcy, włochy i inne. Większość z dokładnymi pomiarami wykonanych miernikami. Nie mam na myśli testerów lamp. Zdarzają się różnice wynikające z różnych względów ale większość wyników, jeśli nie jest taka sama, jest bardzo zbliżona i trzyma normy NOS. Mam więc porównanie, również z pomiarami wykonywanymi w Polsce. W mierniku AVT5229 lampy można wygrzewać do woli. Mam pewną procedurę pomiarów i sprawdzenia lamp by mieć pewność ich jakości. Oczywiście bez szaleństw by lampy NOS były jak najbardziej NOS. 😉 Materiał dotyczący testerów i mierników lamp elektronowych. Pozdrawiam. M.
 12. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Nie obrażam kolegów z forum. Odbijam piłeczkę jeśli ktoś mnie szkaluje. Czytając tematy widać to jak na dłoni. Zwróć uwagę, że tylko odpowiadam na zaczepki, sam nie prowokuję. Temat jaki jest, wiadomo. Koledzy z forum za mną offtopy walą. Staram się odpierać ataki. 🙂
 13. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Poniżej wszystko o tym mierniku. [Hidden Content] Cały proces pomiaru jest automatyczny i podaje prądy anodowe oraz nachylenie charakterystyki.
 14. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Często zamieszczam takie zdjęcia choć nie traktuje ich jako uwierzytelnienie pomiarów. Często się zdarza, że osoby kupujące lampy mają własne mierniki lub korzystają z usług salonów audio, które robią pomiary różnych lamp. Nie ma u mnie miejsca na naciąganie wyników pomiarów. Zdarza się również tak, że kupujący najzwyczajniej mnie odwiedza i może posłuchać muzyki, pomierzyć lampy, przekonać się na żywo co kupuje. Pozdrawiam. M.
 15. qqrydza

  Sprzedam/kupię

  Super lampy, druga od góry to Siemens. Tak, lampy są w pomieszczeniu o kontrolowanej temperaturze i wilgotności a powietrze jest jonizowane. Dobieram lampy w pary, czasem krzyżuję i rozmnażam. Tak. Me, myself and my telephone.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.